» »

Daljše šolanje pozitivno vpliva na zdravje

1
2
»

gruntfürmich ::

Gosth64 je izjavil:

Daljše šolanje = visoko "šolan" suženj

Zato si se ti zaposlil že po osnovni šoli in si svoboden človek...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

klanjsekII ::

Markoff je izjavil:

D3m je izjavil:

Vam povem eno zgodbico.

Hvala za to res poučno zgodbo. Žena, čeprav je izjemno odgovorna, delovna in ljubeča mati, nekaj flanca o tem, da ni nič narobe, če nekdo izbere življenje brez obveznosti, brez otrok. V praksi večinoma to pomeni bluzenje po Avstraliji s španskim fantom brez redne službe (RL primer na MMC), ko pa je konec poletja, pa ti ostane samo še trkanje mravljicam na vrata, če ti dajo kaj za pod zob, saj prihaja mrzla zima. Na koncu se večina, po lahkomiselni mladosti, odloči še za otroka, a niso ne finančno, ne psihološko, pripravljeni na tako odgovornost. Tale tvoj primer je vsaj ravnal odgovorno, marsikdo drug bi odkorakal in pustil mamo in otroka samo v breme drugega, sam pa poiskal drugo lahkoživko.


Verjetno je žena silno ponosna, da ima tako trdnega, močnega in razgledanega moža.

klanjsekII ::

Pozdrav.

Ko berem komentarje, me zmrazi domet nekaterih premislekov. Od primerjanju komu "nese dlje" (s plačo - sic!), do kitenja s herojsko odgovornostjo; do posplošenega bljuvanja po javnem. Po tem, da je tisti, ki mogoče ne živi za delo, parazit; da je tisti, ki morda hodi v šolo še za kaj drugega, kot zgolj za to, da bi lahko na nekem forumu rekel, da zasluži 3k, bedak, levak itd.

Da boste razumeli, kako zablodele in uborne so takšne misli, preberite npr. The homeless mind, One dimensional man, To have or to be. To vam bo dalo tudi vpogled v lažnost vere v odrešeniško funkcijo mašinske mentalitete, ki iz vas sicer "brizga" v potokih (brizganje sicer korelira s frustracijo oziroma s praznino eksistence).

Sicer pa - namen izobraževanja nikoli ni bil zgolj ta, da služi trgu dela. Tisti, ki "nabijate to pesem", se boste verjetno ob svoji enodimenzionalnosti kmalu čudili, zakaj živite odtujene odnose, zakaj vam je žena "zgasnila" s poštarjam, zakaj vas bodo otroci prej ali slej poslali v PM. Nakar boste v gostilni patetično razpravljali o tem, kako so vsi nehvaležni, pra#$S, vi pa tako dober, pokončen, odgovoren etc.etc. Po domače: "Pra%$#a! Vse sem ji dal, ona pa takole." Čemur sledi zvesto kimanje pokončnih, delavnih, odločnih, poštenih, _____, "razumnikov".

P.s.
Sam sem od 15 let trdo delal (tudi izmensko), sedaj po opravljenem doktoratu imam službo, ki me izpolnjuje, družino, ki me mara, svoje stanovanje, denarja dovolj. Seveda brez zablodelega "dirkanja", primerjanja, potrebe po kompenziranju praznine z novimi in novimi bleščečimi "smetmi" - tel., avtomobil, itd.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Pazi, da ti ne bo žena ušla s poštarjem.

;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klanjsekII ::

D3m je izjavil:

Pazi, da ti ne bo žena ušla s poštarjem.

;)


Ko človek enkrat "zadiha", razume, da to ni nič takega. Da bo mogoče drugič poštarja celo povabil "zraven". :)

D3m ::

Vsakemu svoje. :)

Jaz imam rad zvesto ženo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Markoff je izjavil:

Takole izgleda, ko nek norveški komedijant naredi serijo dokumentarcev in popolnoma diskreditira "FDV znanstvenike"

Zanimivo, da "FDV znanstveniki" poznamo ta dokumentarec že dlje od tebe in ga celo podpiramo v ugotovitvah.

Malce zgrešil?
sudo poweroff

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Vsakemu svoje. :)

Jaz imam rad zvesto ženo.

To le ti tako misliš.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jype ::

Markoff je izjavil:

Takole izgleda, ko nek norveški komedijant naredi serijo dokumentarcev in popolnoma diskreditira "FDV znanstvenike"
Če bi FDV znanstvenike vsaj prebral, potem bi vedel, da ne diskreditira niti enega. Ideja, za katero ti verjameš, da je zrastla na FDV zeljniku je resnično idiotska - a ta ideja je tvoja.

FDV znanstveniki imajo prav.

poweroff je izjavil:

Zanimivo, da "FDV znanstveniki" poznamo ta dokumentarec že dlje od tebe in ga celo podpiramo v ugotovitvah.
FDV "znanstveniki" ste isti kot Markoff - niste prebrali, a se čutite poklicane komentirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

Vsakemu svoje. :)

Jaz imam rad zvesto ženo.

To le ti tako misliš.


A tvojo okrog talaš?

Oziroma imata odprto razmerje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gruntfürmich ::

klanjsekII je izjavil:

Pozdrav.

Ko berem komentarje, me zmrazi domet nekaterih premislekov. Od primerjanju komu "nese dlje" (s plačo - sic!), do kitenja s herojsko odgovornostjo; do posplošenega bljuvanja po javnem. Po tem, da je tisti, ki mogoče ne živi za delo, parazit; da je tisti, ki morda hodi v šolo še za kaj drugega, kot zgolj za to, da bi lahko na nekem forumu rekel, da zasluži 3k, bedak, levak itd.

Da boste razumeli, kako zablodele in uborne so takšne misli, preberite npr. The homeless mind, One dimensional man, To have or to be. To vam bo dalo tudi vpogled v lažnost vere v odrešeniško funkcijo mašinske mentalitete, ki iz vas sicer "brizga" v potokih (brizganje sicer korelira s frustracijo oziroma s praznino eksistence).

Sicer pa - namen izobraževanja nikoli ni bil zgolj ta, da služi trgu dela. Tisti, ki "nabijate to pesem", se boste verjetno ob svoji enodimenzionalnosti kmalu čudili, zakaj živite odtujene odnose, zakaj vam je žena "zgasnila" s poštarjam, zakaj vas bodo otroci prej ali slej poslali v PM. Nakar boste v gostilni patetično razpravljali o tem, kako so vsi nehvaležni, pra#$S, vi pa tako dober, pokončen, odgovoren etc.etc. Po domače: "Pra%$#a! Vse sem ji dal, ona pa takole." Čemur sledi zvesto kimanje pokončnih, delavnih, odločnih, poštenih, _____, "razumnikov".

P.s.
Sam sem od 15 let trdo delal (tudi izmensko), sedaj po opravljenem doktoratu imam službo, ki me izpolnjuje, družino, ki me mara, svoje stanovanje, denarja dovolj. Seveda brez zablodelega "dirkanja", primerjanja, potrebe po kompenziranju praznine z novimi in novimi bleščečimi "smetmi" - tel., avtomobil, itd.

ooo, še eden ki TOČNO ve kaj je najbolje za vse?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T-h-o-r ::

D3m je izjavil:

Vam povem eno zgodbico.

Imam prijatelja, v šoli je bil odličnjak oz. zelo izšolan + delno končan faks.

Živel na sociali pri starših. Spoznal punco, ki je živela na sociali. Užival življenje.

Nakar je predlanskega leta po 9 mesecev prijokala na svet odgovornost.

Ker je bilo to nekaj novega ni bil vešč situaciji. Nekaj je mutil levo in desno. Nakar je dobil poziv iz CSDja, da bo moral on vračati socialo ter še neke druge sociale prejemke.

Dobil je službo (sploh prvo v življenju pri rosnih 30.tih) v centru LJ za 800 bruto na mesec, da lahko poplača socialo in nahrani odgovornost.

Življenje ni več lepo. Čakam, da zboli in umre.

The end.

torej, kar hočeš povedat je, da je užival v brezdelju, dokler ni dobil otroka, po rojstvu otroka pa je šel v službo, da lahko skrbi za otroka?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

D3m ::

V bistvu je pil primoran.

Pravi, da partnerka ni vedela, da je noseča do 6 meseca.

Pravita tudi da ju je presenetilo in posledično zaradi stresa (pritisk) je partnerka 3 mesece prezgodaj rodila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

T-h-o-r ::

Ja saj, pac kakorkoli. V hipu je dojel spremembo in se prilagodil. Ne vem, na kaj ciljas z omenjanjem tega kolega.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pika na i ::

Zgleda, da slovensko šolanje precej vpliva na mentalno zdravje Slovencev, v minus.

D3m ::

T-h-o-r je izjavil:

Ja saj, pac kakorkoli. V hipu :)je dojel spremembo in se prilagodil. Ne vem, na kaj ciljas z omenjanjem tega kolega.


Da boljše znanje pozitivno vpliva na zdravje.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onesnažen zrak poneumlja (in ubija)

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175578 (3486) Invictus
»

Umik najpomembnejše študije o sredozemski kuhinji: ni dokazov, da olivno olje zmanjšu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8321164 (14977) Kenpachi
»

Daljše šolanje pozitivno vpliva na zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6512948 (9896) D3m
»

Koliko ljudi z doktoratom se izseli v tujino? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22553103 (46224) Mavrik
»

Zdravilo za obnavljanje imunskega sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6211835 (10243) gruntfürmich

Več podobnih tem