» »

ECJ: Uber je taksislužba

1
2
»

zee ::

leiito je izjavil:

Seveda je dražja in slabša, ampak ni regulirana, voznik ni dobil od države potrdila, da je vrhunsko usposobljen voznik s standardi osebne higiene, znanjem tujih jezikov, poznavanjem turističnih znamenitosti itd. A bi dal tudi bojler pregledati kar komurkoli, najbrž ne, dimnikar ki pride, je sicer drag, €35 za 3 minute, ampak ima nek poseben aparat in visoko strokovno znanje.


Ne nakladaj. Tako taksi kot voznik Uberja v večini primerov zgolj sledita mojim navodilom, ki mu jih sproti povem. Popravek: Uberjev voznik vedno vpraša, če mu kaj ni jasno, medtem ko taksisti vedno nekaj zmutijo po svoje, zaradi česar plačam več, kot je potrebno. Hvala lepa za takšno storitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

leiito ::

Potem pa najbolje, da tudi letiš z Ryanirom in podobnimi, kjer je karta sicer res samo €19.95, ampak jim gre samo za profit. Če podpiraš take reči,

tikitoki ::

leiito je izjavil:

Potem pa najbolje, da tudi letiš z Ryanirom in podobnimi, kjer je karta sicer res samo €19.95, ampak jim gre samo za profit. Če podpiraš take reči,


Brezvezna primerjava. Letalska druzba se drzi pravil, ker drugace ne leti.

zee ::

leiito je izjavil:

Potem pa najbolje, da tudi letiš z Ryanirom in podobnimi, kjer je karta sicer res samo €19.95, ampak jim gre samo za profit. Če podpiraš take reči,


Si že kdaj uporabil storitve podjetij Uber, Lyft in kar je še sorodnih ponudnikov ali pišeš na pamet, ker je pač vikend? Če storitev (tako taksi kot Uber) nisi uporabil in/ali jih ne uporabljaš na dnevni bazi, je bolje, da se v držiš komentarjev, ker ne veš, o čem pišeš. Ok, veš, da je Uber evil zato, ker slovenceljski mediji tako 'delo. Socialni čut pa to.*

Socialni čut za večino slovenskih medijev pomeni: Bolje ne zaslužiti nič (in plačati nič davkov), ter živeti od državne joške, kot zaslužiti nekaj malega (in od tega plačati davka).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

leiito ::

Sem, več kot 1x, če ne 2x, povsem zadovoljen, ne vemo pa kakšno izkoriščanje se skriva zadaj, otroška delovna sila ipd., Uber je izgubil že več tožb.

Ampak glavni problem Ubra je nekaj drugega, namreč da se prodaja kot ekonomija delitve, v smislu, da gre Jože itak s svojim avtom v Maribor in vzame zraven še mene. Če gre samo zaradi mene, potem je to po naravi stvari taksiranje in vse ostalo so semantični triki in pravni cigumigu.

Je pa res, da je reguliranih in licenciranih preveč ekonomskih dejavnosti, da ne omenjamo nesmiselnost in neučinkovitost državnega lastništva ali upravljanja podjetij, ampak Slovenec bo privatno lastništvo razumel in podpiral, ko bo letel z Wizzairom za €20, ko naleti na isto zgodbo pri NLB ali Telekomu, je pa proti.

MrStein ::

leiito je izjavil:

Sem, več kot 1x, če ne 2x, povsem zadovoljen, ne vemo pa kakšno izkoriščanje se skriva zadaj, otroška delovna sila ipd., Uber je izgubil že več tožb.

Ja, kdo ve, ali taksist nima v prtljažniku pravkar izruvane organe dojenčkov (baby parts!!!).
Zato pa se taksistov izogibam in se za vsak slučaj križam in pljunem dvakrat proti severu!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tikitoki ::

Je ze kdo naletel na problem, ko je vozniku zmanjkalo goriva, nakar si cakal 15 min, da je sel do crpalke in na koncu izstavil 3 vecji racun, kot je bil predviden?

Sm mu placal sam prvotni znesek, ker se mi je zdelo noro da placujem cakanje zaradi njegove nesposobnosti.

nekikr ::

Še dobro, da ni kar tebe poslal s kantico po gorivo :)

zee ::

tikitoki je izjavil:

Je ze kdo naletel na problem, ko je vozniku zmanjkalo goriva, nakar si cakal 15 min, da je sel do crpalke in na koncu izstavil 3 vecji racun, kot je bil predviden?

Sm mu placal sam prvotni znesek, ker se mi je zdelo noro da placujem cakanje zaradi njegove nesposobnosti.


Ne, pri Uberju največkrat plačaš vnaprej glede na ocenjeno prevoženo razdaljo in potreben čas. Zaenkrat se mi še ni naredilo, da bi se bil moral voznik ustaviti in natočiti gorivo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

Ministrstvo z novelo odpira vrata Uberju za prihod v Slovenijo

Mimogrede, a s konkurenco (hopin-taxi in drugi app-i) ima kdo izkušnje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

D3m ::

Novela obenem zmanjšuje administrativne ovire za taksistično dejavnost tako, da opušča zahtevo po nacionalni licenci in področje skoraj v celoti prepušča lokalni skupnosti.


A bo tako tudi za zdravnike in zobozdravnike?
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

Če tak piše, pol ja, če ne, si si to izmislil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

tikitoki je izjavil:

Je ze kdo naletel na problem, ko je vozniku zmanjkalo goriva, nakar si cakal 15 min, da je sel do crpalke in na koncu izstavil 3 vecji racun, kot je bil predviden?

Sm mu placal sam prvotni znesek, ker se mi je zdelo noro da placujem cakanje zaradi njegove nesposobnosti.


Jp, to se ves čas dogaja, takle mamo, še dobro, da si tako spreten pogajalec, ker enim zanalašč zmanjka goriva in jih potem dve uri ni nazaj, ko grejo s kanglco ponj, ti moraš seveda čakat v avti, kaj pa boš drugega, števec pa teče.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ: Uber je taksislužba (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6216918 (12834) leiito
»

Uber: ljudje s skoraj prazno baterijo pripravljeni plačati več (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6419803 (14479) Markoff
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215941 (13394) nekikr
»

Uber bi vozil tudi tovor

Oddelek: Novice / Ostalo
2412383 (9480) Okapi
»

Hamburg in Berlin prepovedala Uber, ta zaganja UberTaxi

Oddelek: Novice / Ostale najave
299734 (8089) Tody

Več podobnih tem