» »

Kje/kako ste se naučili programiranja?

Kje/kako ste se naučili programiranja?

1
...
3 4
5
»

vostok_1 ::

Jz sem programiranje začel izredno pozno, tko da sem po vseh merili script kiddie at best. Sem pa tovrstno logiko razmišljanja že od vedno imel, namreč želim precizno komunikacijo, kar je pri programiranju dobrodožla zadeva.
V bistvu sam začneš in počasi ti že pride. Najbolj me trenutno jebe si zapomnit vse tone in tone opcij + underlying principe delovanja. Na srečo pa programiranje potrebujem primarno za olajšanje življenja in ne za služenje, tk da se še da.

Yacked2 ::

Jerry000 je izjavil:

Kako prideš do programerske logike/razmišlanja? Jaz sem nekajkrat že začel z učenjem in mi ni šlo...ne znam tko razmišljat


Prej kot začneš, bolj domače ti bo. Tako kot učenje tujih jezikov. Druga če pa vadi, vadi, vadi..
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

RatedR ::

Nedolgo nazaj je bilo na FRI-ju ACM tekmovanje iz računalništva, kjer si dobil par nalog za sprogramirat, pa je tu primer naloge za začetnika:
http://pastebin.com/x39B77r3...v primerjavi z našimi testi v šoli so te naloge 110%-krat težje, pa me zanima a so res tok zahtevne pa a se samo meni ne sanja kaj hoče naloga od mene?

Kakšno je vaše mnenje o zahtevnosti takih in podobnih nalog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Smurf ::

Meni se zdi ta naloga precej preprosta. Precistis text in ga nato ustrezno spremenis v stevilke po kodni tabeli.

Yacked2 ::

RatedR je izjavil:

Nedolgo nazaj je bilo na FRI-ju ACM tekmovanje iz računalništva, kjer si dobil par nalog za sprogramirat, pa je tu primer naloge za začetnika:
http://pastebin.com/x39B77r3...v primerjavi z našimi testi v šoli so te naloge 110%-krat težje, pa me zanima a so res tok zahtevne pa a se samo meni ne sanja kaj hoče naloga od mene?

Kakšno je vaše mnenje o zahtevnosti takih in podobnih nalog?

Meni se ni zdelo težko, za malo sem faliu uvrstitev med prve 3.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

amacar ::

To nalogo bi rešil vsak, ki je pol semestra študiral računalništvo na FERI-ju. Praktično naloga sestavljena iz čistih osnov.

Karlos ::

RatedR je izjavil:

Nedolgo nazaj je bilo na FRI-ju ACM tekmovanje iz računalništva, kjer si dobil par nalog za sprogramirat, pa je tu primer naloge za začetnika:
http://pastebin.com/x39B77r3...v primerjavi z našimi testi v šoli so te naloge 110%-krat težje, pa me zanima a so res tok zahtevne pa a se samo meni ne sanja kaj hoče naloga od mene?

Kakšno je vaše mnenje o zahtevnosti takih in podobnih nalog?


To so zelo enostavne naloge.
Če zanemarimo branje iz konzole, bi bila tole ena možnih rešitev.
#include <string>
#include <map>

int main() {
  std::string line =
    "01a100 0110000110, 10100 10110 x 010 10 00110;;;;10001 00000 00011";
  std::map<std::string, char> table;
  table["11000"] = '1';
  table["10100"] = '2';
  table["10010"] = '3';
  table["01010"] = '4';
  table["00110"] = '5';
  table["10001"] = '6';
  table["01001"] = '7';
  table["00101"] = '8';
  table["00011"] = '9';
  table["01100"] = '0';
  
  std::string number;
  auto i = 1u;
  for (const auto &ch : line) {
    if (ch == '0' || ch == '1') {
      ++i;
      number += ch;
    }
    if (i % 6 == 0) {
      auto res = table[number];
      res = res > 0 ? res : '*';
      std::cout << res;
      number = "";
      i = 1u;
    }
  }
}
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Osprey ::

Karlos, zanimivo in dokaj elegantno si rešil problem.

RatedR ::

Zanimivo, jaz programiram kakšno slabo leto pa mi takšne naloge še ne grejo...je to normalno in zato še ne kapiram?

vostok_1 ::

Praksa z programiranjem pomaga, ker si določene zadeve znaš že v mislih skonceptualizirati, pa veš kaj je mogoče. Je pa ključno, da si to že pred tem znaš sploh zamisliti.

Yacked2 ::

RatedR je izjavil:

Zanimivo, jaz programiram kakšno slabo leto pa mi takšne naloge še ne grejo...je to normalno in zato še ne kapiram?


Če pod to šteješ tisto "programiranje" v sredni šoli....
Rešuj stare poli tekmovanj so še najboljše naloge za vadit.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

RatedR ::

Yacked2 je izjavil:

Če pod to šteješ tisto "programiranje" v sredni šoli....
Rešuj stare poli tekmovanj so še najboljše naloge za vadit.

No, ni ravno programiranje, je pa nekaj v tej smeri...ubistvu je več matematike kot programiranja ampak vseeno,
jaz bi se z veseljem spravil delat tiste naloge iz starih tekmovanj naredit ampak kljub obširnim navodilom ne razumem 80% nalog.

Yacked2 ::

RatedR je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Če pod to šteješ tisto "programiranje" v sredni šoli....
Rešuj stare poli tekmovanj so še najboljše naloge za vadit.

No, ni ravno programiranje, je pa nekaj v tej smeri...ubistvu je več matematike kot programiranja ampak vseeno,
jaz bi se z veseljem spravil delat tiste naloge iz starih tekmovanj naredit ampak kljub obširnim navodilom ne razumem 80% nalog.


Loti se nalog 1. skupine, ker so najlažje. Če ti kakšna naloga ne bo šla, se potrudi in sestavi koncept kako bi to rešil. Lahko s svojimi besedami ali v programskem jeziku pa mi pošli, da ti pregledam pa ti bom povedal kaj in kako.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

RatedR ::

Yacked2 je izjavil:

Loti se nalog 1. skupine, ker so najlažje. Če ti kakšna naloga ne bo šla, se potrudi in sestavi koncept kako bi to rešil. Lahko s svojimi besedami ali v programskem jeziku pa mi pošli, da ti pregledam pa ti bom povedal kaj in kako.

Velja. Enkrat v bližnji prihodnosti si bom vzel malo več časa pa se lotil tega.

Yacked2 ::

RatedR je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Loti se nalog 1. skupine, ker so najlažje. Če ti kakšna naloga ne bo šla, se potrudi in sestavi koncept kako bi to rešil. Lahko s svojimi besedami ali v programskem jeziku pa mi pošli, da ti pregledam pa ti bom povedal kaj in kako.

Velja. Enkrat v bližnji prihodnosti si bom vzel malo več časa pa se lotil tega.


Ok, kar pogumno :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

nikigre22 ::

jaz sem se v osnovni šoli v 7 razredu naučil programiranja v vb:net.
pomagal sem pa si z youtubom res kot ste že nekateri rekli če narediš program brez učenja, sepravi da ubistvu prepisuješ kodo se ne boš nič naučil. Jaz sem se s tem naučil da sem naredil spletni brskalnik. Ko sem ga pa končal sem ga poizkusil sam. in mi je uspelo. Šele čez nekaj programov sem začel razumeti programski jezik. In zdj ga znam.Kaj mislite bral sem da je že jezik zastarel in neuporaben, je to res?

DaMachk ::

V 7. razredu osnovne šole sm si reku: hočm vedet kk delat kej po svoje na računalniku...
Končal 7. in 8. razred z odliko, eksterce odpisal s skoraj vsemi točkami...

Šel na ŠCCelje na takratni PITEKŠ (za firbce: Poklicna In Tehniška Elektro in Kemijska Šola), kasneje so se preimenoval v SŠEK in nato v SŠKER
Tu sem se naučil osnov C-ja, res čistih osnov HTMLja, kasneje tudi osnov C++ (objekti so bili višek programiranja in jih je le redkokdo razumel takrat od sošolcev) in malo PHPja, malo tudi ATmelovega C-ja za ICe...
Zaključil kot zlati maturant,
se vpisal na FERI v MB, Se naučil mejhn več o objektih v C++, vizualno programiranje v MFC C++, nato smo celo šaltal na C#. Ob vsem tem C-ju so bile tud osnove PHPja, MATLAB, malo JavaScripta... V 3. letniku me je začela še zanimat Java, tak da sem vzel izbirni predmet Razvoj in Uporaba Komponent v Javi, kar mi je bilo všeč, malo Microchipovega C-ja za IC.
Diplomiral z appletom spisanim v Javi.
Šel direktno na magisterij, še več C#, nekaj Jave, MATLAB, zopet Microchipov C za IC pri enem projektu, en predmet kjer smo vzeli Android Java development. Vzel absolventa, šel na izmenjavo za pol leta v Graz, da sem malo več teorije spoznal o programiranju (razen Varnostnih vidikov pri razvoju programske opreme ni bilo nič pametnega za naučit se- tam sem tudi prvič imel hands-on delo z JavaEE).
Zdej pa leto in pol tu pa tam opravljam kakšna manjša delca in zaključujem magistrsko nalogo (C# in obdelava signalov).

Je pa tak, da ti je najboljša šola za programiranje, ko morš dejansko neki nardit za "šiht". Tak da če se le da, delat prakso v tem poleti.
Sam sem (po eni strani žal, po drugi pa niti najmanj) poletja preživel na morju, kot inštruktor potapljanja, pa mi te prakse iz programiranja kar malo fali. Sam sem nadoknadil v zadnjem letu in pol.
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI

Oddelek: Šola
193932 (2946)          
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031182 (15038) Strato5
»

Programiranje nasplošno

Oddelek: Programiranje
417344 (5420) kunigunda
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9721548 (17125) def0r
»

postal bi programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
509652 (7981) videc

Več podobnih tem