» »

LED RPi

LED RPi

1
2
»

TESKAn ::

Sej načeloma mora bit RPi dovolj močan, da se lahko greš PWM, driver je pa tudi zadosti hiter. potem pa (recimo) daš na vhod 1A PWM, na vhod 2A pa 0. Tako lahko poljubno omejiš tok.


P.S.: lahko tudi priklopiš PWM na enable pine, da boš rabil samo en PWM izhod.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Yacked2 ::

Ali PWM omogočajo vsi GPIOti ? Nekaj sem bral da omogoča samo pin 18, zato lahko priklopiš samo en servo motor na RPi. Se pravi da povežem EN1 ter EN2 ter jih priklopim na GPIO ter ustvarim PWM ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

STU-III ::

TESKAn je izjavil:

Škoda, da se ne govori o 2940 ampak o 7805...

In? Še zmeraj se ti ne izklopi, ko ne more več dat 5V na izhodu, ampak dobiš pač nižjo napetost, kadar je vhodna napetostnižja od teh 7 - 7,5V.


NE, ravno zato sem pa napisal, da 7805 dela na 5V že pri cca 6V (mogoče tudi manj), pa nisem probal samo enega primerka.
Line secured.

TESKAn ::

Si jih probal 100, 1000, 10.000? Si jih preizkusil pri nazivnem toku? V celem temperaturnem območju? Datasheete ne pišejo nadebudneži, ki preizkusijo par primerkov, ampak inženirji, ki imajo nekaj pojma o tem, kako se načrtuje in preizkuša taka vezja, predvsem pa vejo, da na podlagi peščice čipov ne moreš potegnit nobenega zaključka.
In še zmeraj bo čip pri vhodni napetosti, nižji od 5V + padec na izhodnem tranzistorju, na izhodu dal napetost, nižjo od 5V. Tvoji trditvi
se pravi, da se vklopi šele pri neki napetosti, ne pa, da viša napetost do nominalne.

ter
NE, ravno zato sem pa napisal, da 7805 dela na 5V že pri cca 6V (mogoče tudi manj), pa nisem probal samo enega primerka.

sta torej napačni.
Se pa vidi, da še nisi imel opravka s kako večjo serijo, kjer postane boleče očitno, da ne moreš posploševat na podlagi parih primerkov, ki ti v laboratoriju super delajo. In če je za domače projekte, kjer je zanesljivost nepomembna, še sprejemljivo, da ignoriraš podatke v datasheetu, za kakršnokoli resno delo/izdelek ni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Yacked2 ::

Kaj ko bi se nehala kregati ter prideta do zaključka kateri element je najbolje da ga uporabim da iz 12V pridem do 5V z tokom, ki bo napajal Raspberry Pi-ja ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

TESKAn ::

DC/DC konverter - klik. 1A mora bit dovolj za RPi, izgub imaš pa namesto 7W (pri linearnem regulatorju) ~0,5W, se pravi tudi ne rabiš hladilnika. Je sicer zadeva precejkrat dražja od linearnega regulatorja, ampak je hkrati tudi precej boljša.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Yacked2 ::

TESKAn je izjavil:

DC/DC konverter - klik. 1A mora bit dovolj za RPi, izgub imaš pa namesto 7W (pri linearnem regulatorju) ~0,5W, se pravi tudi ne rabiš hladilnika. Je sicer zadeva precejkrat dražja od linearnega regulatorja, ampak je hkrati tudi precej boljša.


Najlepša hwala. A to enosvano priklopim 12V baterijo na +Vin ter GND, nato pa iz +Vout dobim 5V, GND pa podaljšam naprej. A je to to ? A rabim še kakšne komponente vmes dat ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

TESKAn ::

Poglej si datasheet, je na farnellu direkt povezava. Na kratko, zadeva ima noter vse, kar rabi za delovanje in ne rabiš ničesar drugega na PCBju. In ja, priklopiš enostavno tako, kot si napisal :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

driver_x ::

Tudi sam se malo igram z RPijem. TESKAn, hvala za uporabne informacije.

TESKAn ::

Np:). Kako pa programiraš Pi? C/C++, Python?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

driver_x ::

V Javi delam. Za nekatere zadeve sem dobil knjižnice, za ostalo pa sem napisal wraperje okoli raznih cmd orodij ali datotek (npr. 1-wire protokol).

jest10 ::

Kitajčki imajo takele zadeve zlo poceni

Yacked2 ::

Aha ok...jaz programiram v pythonu. Eee načrt je zdej pa počakat na paket z motorji =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

techfreak :) ::

driver_x je izjavil:

V Javi delam. Za nekatere zadeve sem dobil knjižnice, za ostalo pa sem napisal wraperje okoli raznih cmd orodij ali datotek (npr. 1-wire protokol).

JVM na RPi? Kako se pa kej obnese?

driver_x ::

techfreak :) je izjavil:


JVM na RPi? Kako se pa kej obnese?


Presenetljivo dobro! Celo več: aplikacija mi teče na Tomcatu! Za moj hobi projekt imam več RPijev, ki komunicirajo z glavnim strežnikom preko web servicov. Tako lahko RPiji na strežnik zapisujejo podatke, ali pa od RPijev kaj zahteva strežnik. Web interface in baza sta na strežniku, saj RPi za kaj takega ni zadosti močan. Tomcat mi tudi precej olajša deploye novih verzij. Stabilnost je tudi dobra, saj imam enega pokonci že od konca lanskega leta, ostale pa odklapljam, ker nanje povezujem kakšen hardver, npr. releje ali 16x2 prikazovalnik.

techfreak :) ::

Več RPijev? Kakšen projekt pa to delaš, če ni skrivnost?

Sem sicer že razmišljal da bi sprobal Javo na njem, vendar se nekako še nisem zraven spravil. BTW kakšen je pa bil razlog za izbiro Jave? Ker večina vzame kakšen skripni jezik ala Python/Ruby ali pa mogoče kar C, o Javi pa sem bolj malo videl napisano.

driver_x ::

Malo si avtomatiziram stvari po hiši, hlajenje, gretje in podobno. Javo pa sem izbral, ker je zadosti zmogljiva, da lahko delam s hardverom na RPiju, da lahko enostavno dostopam do baze in enostavno implementiram web service. In zato, ker jo uporabljam tudi sicer.

techfreak :) ::

Tudi sam sem hotel RPi uporabljati za podobne zadeve, vendar sem pri obeh ki jih imam doma doživel da je Broadcom LAN odletel, ostalo je pa normalno teklo naprej. Sicer sedaj imam že nekaj časa mir ker ga watchdog resetira ob nedelovanju pinga na router.

salcadoo ::

Verjemi, da je breadboard najboljša rešitev. Iz mojega rpi-ja se je samo pokadilo - in že je bilo treba naročiti novega :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538766421 (3548) Kurzweil
»

3-barvna LED dioda na RaspberryPi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201335 (824) Ahim
»

Programiranje GPIO na RaspberryPi 3

Oddelek: Programiranje
383987 (2831) slodreamer
»

Raspberry Pi USB portable

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232172 (1780) Yacked2
»

regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234671 (4447) a13misko

Več podobnih tem