» »

Potrjeno: Windows 8 prihaja v začetku avgusta

1 2 3
4
»

Lonsarg ::

amigo_no1 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Sleep na novih računalih nima problemov. Z računalniki, z katerimi imam opravka pa ima polovica jih probleme z sleep, take ali drugačne. Ampak taki računalniki bolj ali manj ne bodo Windowsa 8 videli, tak da en sodoben operacijski sistem dizajnirat tako, da se načeloma naj ne bi ugašal, se mi zdi zelo smiselno.

Drugo je kako ljudi navadit, ampak z windows 8 se Microsoft pač ni oziral na obstoječe navade/prakse, pač pa je dizajniran OS brez pomiselka na preteklost.

Zanimiv "argument" glede NEugašanja (ki je tako naključno v win8 skrit kot noge od kače), a ti mogoče delaš pri MS PR (po damače: "i smell a lot of BS") ?
Desktop osje se načeloma ugaša, vedno in povson (razen seveda win8 :)) ), če ne zaradi porabe elektrike, hrupnosti in širjenja vročine zaradi prižgane kište.


Kaj pa ti zdej nabijaš, kako naključno skril lol, pri glomaznem projektu kot je nov Windows ni nobenih naključij. To, da je shut down meni skrit je bila neka ODLOČITEV. Se ne bi čudil, če pride končna verzija tudi z defult nastavitvijo na sleep po 15 minutah ali kaj podobnega.

Z "dizajniran, da se ne bi ugašal" pa jasno nisem mislil, da bo skoz prižgan, kaj ti ni jasn OMG, a ni očitno da sem imel v mislih avtomatski sleep, ali rabiš zraven mojih postov še navodila?

noraguta ::

Zanimiv "argument" glede NEugašanja (ki je tako naključno v win8 skrit kot noge od kače), a ti mogoče delaš pri MS PR (po damače: "i smell a lot of BS") ?
Desktop osje se načeloma ugaša, vedno in povson (razen seveda win8 ), če ne zaradi porabe elektrike, hrupnosti in širjenja vročine zaradi prižgane kište.

mogoče v transilvaniji leta 1600, sleep ima praktično identično porabo kot če stvar ugasneš in ne izpuliš kabla iz vtičnice cca1watt.
http://www.upenn.edu/computing/provider...
samo še teš6 niste privlekli zraven power menija v windows 8 ampak se lahko nadejamo tudi tega v prihodnjih par postih. irelavatneži
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

amigo_no1 ::

noraguta
Auto-sleep je sedaj Azgard od nekod potegnil, moraš njega vprašati.

sleep ima praktično identično porabo kot če stvar ugasneš in ne izpuliš kabla iz vtičnice cca1watt.

Ne nima.
http://serverfault.com/questions/34574/...

Stand-by == sleep

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V poslovnem svetu, ki je bolj konzervativen, bodo šele sedaj prešli na windows 7, ali pa še to ne. Pri nas smo šele sedaj migrirali na visto.

Me zanima čisto iz firbca ali vi hkrati migrirate vse računalnike na isti OS? To me zanima tako s stališča strojne opreme (ponavadi je težko recimo zagotovit, da gre na vse računalnike Windows 7), kot s stališča licenc (verjetno imate podpisan MS enterprise agreement).


Seveda ne greš povsod naenkrat. a en oddelek narediš en računalnik, gor se posname vse kar oni potrebujejo in stestiraš, če vse deluje, potem pa migriraš cel oddelek preko ene noči. Zjutraj so na novem sistemu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

amigo_no1 je izjavil:

noraguta
Auto-sleep je sedaj Azgard od nekod potegnil, moraš njega vprašati.

sleep ima praktično identično porabo kot če stvar ugasneš in ne izpuliš kabla iz vtičnice cca1watt.

Ne nima.
http://serverfault.com/questions/34574/...

Stand-by == sleep

isti kurac, ista poraba. avtosleep je pač daseti da zadeva sama po sebi v sleep. ugaša se pa zadeva ne kakor si ti zatrdil. ker vat porabe na vat porabe nima nobene veze. tolk zgubiš ob samem bootu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jst ::

Nekdo gor je omenil, da tisti, ki uporabljamo sleep, "bomo sigurno doživeli probleme." Jaz na obeh Win mašinah uporabljam samo Sleep. Imam gumb na tipkovnici in nikoli, res NIKOLI ne ugašam računalnika. Če gre, gre v sleep, reset pa takrat, ko mi ga Microsoft vsili. Nikoli nisem imel problemov zbujanja računala iz spanja. Entertainment računalnik (dnevna soba) je večinoma vžgan 24/7, laptop z Win pa gre itak sam v sleep po 30min oz. 10min, če je na bateriji. Prenosnika z Win (ker imam tudi prenosnika z openSuse za brskanje po internetu,...) pa se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje ugasnil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

@noraguta: Dobro vprašanje je tudi kaj dela računalnik z 3 W, ko je izklopljen in z 4,5 W, ko je v stand-by. Razlika se verjetno porabi za ohranjanje RAMa, ampak 3W za nekaj kar je izklopljen ni malo.

Osebno pa tako prenosnik kot stacionarca vedno dam v sleep, ko ju ne uporabljam in še do zdaj nisem naletel na težave.

simnov ::

Jaz vedno pritisnem power gumb na tipkovnici , da se ugasne pc mi je lepo deloval zdaj pa kar noče več.

krneki0001 ::

Nastavi ga pod power options. Zdej je najbrž nastavljen na sleep.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

simnov ::

krneki0001 je izjavil:

Nastavi ga pod power options. Zdej je najbrž nastavljen na sleep.


Hvala ti za tole kako se je samo od sebe spremenilo v nothing pa nimam pojma.

Jst ::

Mogoče s kakšnim Registry/Computer/Windows Speedup/Repair programi, ki ponavadi delajo samo neumnosti...

Lahko pa z driverji. Jaz imam Logitech Wave na Entertainment računalu in brez driverjev gre v sleep, z driverji default prav tako. A se mi je enkrat zgodilo, da so mi vse tiste dodatne tipke nehale delati in sem moral driverje pobrisati z driver cleanup programom in na novo naložiti, da mi je tipkovnica spet normalno delala.

To je bilo takrat (lani enkrat - sem tudi tukaj spraševal), ko sem imel probleme z Logitech profilerjem za Gamepad in sta se programa za tipkovnico in gamepad skregala (oba Logitech).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31198852 (87653) Nummy
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410483 (6887) Jst
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062476 (46409) HupChup
»

Windows 8 že pobegnil na splet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
359788 (7247) Looooooka
»

Microsoft Surface in Windows 8 izideta 26. oktobra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3212854 (10980) Architect

Več podobnih tem