» »

skok v daljino

skok v daljino

Zeitgeist ::

torej

rabil bi nek totalni hardcore program za max izboljšanje rezultata v skoku v daljino za casovno obdobje cca 18 dni. Je kdo ki ima voljo in znanje?

Se toplo priporocam!!!

Bolečina ni problem :D

V glavnem cimbolj izboljšati skok v daljino v cca 18 dneh :)

blackbfm ::

optimist

mišica rabi čas da se ojača, zraste..3-6 mescev je bolj realno časovno obdobje..tak da nevem kaj misliš sčarat v dveh tednih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Bananovec ::

Pliometrija bi pomagala, čeprav spet ne v 18 dneh. Ta tvoj cilj je bolj misija nemogoče.

Bolečina ni problem :D


Ko boš enkrat zaradi pretiravanja čutil bolečine, mi verjemi da ne boš več takega mnenja.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ThinkPad ::

Z mesta ali z zaletom?

Mesar ::

V obeh primerih bo napredek, ki ga lahko doseže v 18 dnevih zanemarljiv.
Your turn to burn!

ThinkPad ::

Ali pa tudi ne.
Samo odriv je lažje potrenirat kot odriv + šprint + meritev korakov za točen odriv. Če je človek talentiran, lahko malo treninga v pravo smer pokaže velik napredek. Če ni, pa če ima še prekomerno težo itd., bo pa prej negativni napredek (zaradi zagnanosti in poškodbe/bolečine bo skoči manj kot zdaj). Sicer pa bi bilo treba definirati tudi "napredek".

Duhec ::

Mogoče bi v 18. dneh izpilil tehniko, ker mišic ne moreš prav razvit v tem času. Vedi, da je počitek del treninga. Če imaš 19. dan nek dogodek potem vsaj dva dni pred tem počivaj. Prej pa recimo vsak drug dan treniraj tehniko, ker kake pretirane kondicije v 18. dneh ne boš dobil se ne naprezaj, da te muskelfiber ne zabremza. :)
Googlaj: tehnika skoka v daljino

Yugos ::

nesmiselno ljudem dajat napotke če ne mislijo dolgotrajnega truda vložit, vsak bi rad nekaj na hitro...

Ko sem bil 16 let sem pol leta treniral oddriv za zabijanje, 18dni yeah right...

Zeitgeist ::

ThinkPad je izjavil:

Z mesta ali z zaletom?

z mesta


prosim da ne komentirate tisti ki nimate kaj pametnega za povedati, ker kot je duhec omenil se lahko samo izpili tudi tehnika.


to kdo je pa kak dolgo trenira odriv pa me ne zanima

Thinkpad, Duhec tnx

ThinkPad ::

Kake hude tehnike za skoz z mesta najbrž ni. Z malo občutka (da ne greš preveč v višino ali prenizko) se odrineš kot žival in je kar je, pa paziš, da pri pistanku ne padeš na rit. Pri odrivu moraš imeti parvo podlago/obutev, da ti ne spodrsne. Pomaga delo rok in predvsem ramen za dober "zalet". Klik na
filmček.

More tips.

Biomehanična študija skoka z mesta je tule.

Odriv lahko izboljšaš z vajami za eksplozivnost, serijami raznih poskokov, hopsanja in skipingov. Te vaje so hudič, navadno jih lahko narediš več kot telo prenese in potem "pride za tabo", ko je že prepozno. Brez izkušenj je težko delati po pameti.. Prej se vedno dobro ogrej in delaj vaje za raztezanje tako na začetku kot na koncu. Je vredno poizkusiti in se lahko marsikaj naučiš o svojem telesu.

Odličen rezultat je vse nad 250 cm, za oreintacijo tabela za M in Ž.

Eden najdaljših skokov (morda celo aktualen rekord) je bil 371 cm . Skok z mesta je bil tudi OI disiplina v letih 1900-1912.

Good luck!

Super Sonic ::

Eden najdaljših skokov (morda celo aktualen rekord) je bil 371 cm .

O pišuka, pa sem mislil, da je mojih 315 cm dober rezultat ;).

Jaz sem dal vedno nogi skupaj v počepu nad koleni (v slogu skakalcev, čeprav danes skačejo kar drugače):
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Bananovec ::


Kot v kolenu naj ne bo večji od 90°.
Manj časa kot boš v pokrčenem položaju višje boš skočil.

Ostalo naj bi pa vaja naredila svoje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zeitgeist ::

e super hvala za odgovore :)

marsikaj pomembnega poleg :)

Rippy ::

Ni res...v tem času lahko doseže precej, če je daleč od potencjala, ki mu ga trenutno omogočajo njegove mišice.

Zdaj pa, če ti trening vključuje "bolečino" bo rezultat slabši, kot sedaj, če se boš preveč poškodoval.

Zeitgeist ::

ta bolečina je bila mišljena v smislu prekleto dobrih treningov in ne samo nekaj 5 poskokov :)


seveda v mejah zdravega razuma :)

STASI ::

Zeitgeist je izjavil:

ta bolečina je bila mišljena v smislu prekleto dobrih treningov in ne samo nekaj 5 poskokov :)


seveda v mejah zdravega razuma :)


Bolečina in kvaliteta treningov ni povezana. Lahko delaš super trening pa ne čutiš bolečine. Po drugi strani pa lahko pretiravaš in te vse boli a od treninga ne odneseš nič.

Za koliko pa bi ti sploh rad podaljšal svoj odriv? 10 cm, 20 cm, 50 cm, 1m?

Bistvo pri skokih je tudi da si pred skokom dovolj ogret in raztegnen. Enkrat nisem bil dovolj ogret pri troskoku in zunaj je bilo še mrzlo sem skočil skoraj 1 meter manj od osebnega rekorda.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

dzinks63 ::

Koliko si visok in koliko tehtaš in kakšno imaš trenutno formo, koliko skočiš, kolikšen imaš čas na 60m oziroma 100m, potem se pa vidi če imaš kaj "hitre" rezerve za izkoristit.

Zeitgeist ::

190cm
115 kg

čase mam samo za daljše proge
2.4 km 10min 50s
3.2 km 14min 30s
11 km 1h 3min cca
21 km med 1h 50min in 2h

skocil sem cca 180cm z izboljsanjem tehnike iz gornjega linka cca 2m
cilj: 2metra in 10 cm moram skocit okoli 23 julija :)

jype ::

Zeitgeist> 190cm
Zeitgeist> 115 kg

Tole pa ni najbolš za skakat, sam za zgublat tolščo je pa tudi precej prepozno.

dzinks63 ::

rabil bi nek totalni hardcore program za max izboljšanje rezultata v skoku v daljino za casovno obdobje cca 18 dni. Je kdo ki ima voljo in znanje?


V 14 dneh shujšaj vsaj 5KG, boljše več, povečaj telesno aktivnost, kolesarjenje v hrib, tek in hoja v hrib, izberi si premerno dieto, mogoče ti bo uspelo, zadnje tri dni delaj na regeneraciji in lahkih treningih in še dodelaj tehniko skakanja. Primankljaj 10cm ni velik, zadevo vzami zares in potrudi se.

Meizu ::

Pismo, tudi jst sm visok 193cm in imam 113kg, pa sem v srednji šoli v daljino vedno skočil tam 2.4-2.7 celo. 2.1 pa res ne bi smel bit problem?

CleanPower ::

jaz imam znanje, voljo tudi. če rabiš me konktaktiraj, lahko na ZS
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

jype ::

Meizu> Pismo, tudi jst sm visok 193cm in imam 113kg, pa sem v srednji šoli v daljino vedno skočil tam 2.4-2.7 celo. 2.1 pa res ne bi smel bit problem?

A v srednji šoli si tut mel 113kg? :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()

Meizu ::

Tam nekje ja, saj sem že tam v drugem letniku zrasel na to višino, ki mi je potem postala končna višina. Težek sem bil pa tudi ves čas nekako isto pri tej višini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229331 (21469) MasterTade
»

Vaje za odriv ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6420747 (9983) STU-III
»

Creatin-se lahko natrga mišica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417194 (14991) gendale

Odriv v višino!!

Oddelek: Loža
103253 (3083) OwcA
»

Ideja

Oddelek: Programiranje
121281 (1061) Mercier

Več podobnih tem