Prijavi se z GoogleID

» »

Alkohol in oče

Alkohol in oče

strani: 1 2 3 »

Rias Gremory ::

Če se da mu probaj redčiti z vodo na primer. :)
Glorious PC gaming master race https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/

Zgodovina sprememb…

• predlagal izbris: SlimDeluxe ()

einstein :P ::

Sam to je pa kar ogromno, marsikdo niti 2l kaj šele 3l vode na dan spije. Če pa toliko alk. piješ je pa kar zaj*****. Ko bi le toliko vode na dan popil, to bi bil zdrav ko riba. Probaj vseeno na radler spravit. Potem na sok, potem pa na vodo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

čuhalev ::

Obujam temo ... ker imamo posredne probleme z alkoholom.

Oče popije na dan vsaj en liter vina in potem pa se loti stvari, ki jih v takem stanju ni sposoben delati, npr. danes je vrtal z vrtalnikom v zid, da bi namestil poličke in luknja ni pravokotna na zid, hkrati pa še tečnari ,,kako mora vse sam", ,,da mu nihče ne pomaga" in se mu ne da dopovedati, da ga v ta dejanja nihče ne sili in da to dela povsem po svoji volji.

Zaenkrat mu prazne plastenke, s katerimi sicer prinaša vino, mečem v smeti, a se potem zopet jezi, da nima plastenk.

Metulj-1 ::

Količino vina povečaj do te mere , da bo zaspal. in ne zganjal bedarij.

Metulj-1 je izjavil:

Količino vina povečaj do te mere , da bo zaspal. in ne zganjal bedarij.

Da, to se zgodi, če pride domov pozno popoldan. Takrat konča na kavču in takšen primer je še najboljši, vendar se zjutraj zopet jezi, kako ga boli hrbet, čeprav ga prosimo, naj gre v posteljo.

Metulj-1 ::

Glej Jaka 50 let starga človeka ne boš spremenil. Neke preproste rešitve tukej ni. Samo radikalne (in te so pametne).

korenje3 ::

imeti očeta pijanca je hudič. pri nas je bilo potrebno takratnih 6 milijonov tolarjev škode na tujem avtu da je nehal piti.

po 10 letih pred kratkim je spet začel piti. ni rabil več kot pol leta da je zbil peško na pločniku. ostal je brez vozniške in nekaj tisoč eur kazni.
Pentium I7 3770k@4,5Ghz; 16GB RAM@2133MHz; ASUS Radeon 6850 1GB;
SSD Kingston hyperX 240GB; 30" HPZR30w monitor;
BeQuiet! E9 580W; http://www.the-nox.com

Zgodovina sprememb…

• spremenil: korenje3 ()

mlamat ::

Moj oče je bil isti in je umrl pred par leti star 55 let.

Z metanjem plastenk in alkohola ne boš nič dosegel. Zaradi pomanjkanja alkohola takšna oseba doživi delirium tremens in ga lahko zaradi tega celo zadane kap. Zato je nujno strokovno zdravljenje.

Pritisniti moraš na mamo oz. sorodnike, da ga spravijo na zdravljenje. Če rad bereš si recimo priskrbi knjigo Pot samouresničevanja od pokojnega dr. Ruglja.

georgi ::

jaz imam strica, ki je alkoholik, sicer pije par dni, pa se potem "trezni" pa potem spet 3 dni pije, pa tako naprej, pije pa že dolgo let

je pa bil ozdravljen, spoznal je žensko in zaradi nje nehal pit, hodila sta 7 let

nažalost je njegova ženska umrla in je po sedmih letih pitja na dan, ko je umrla spet začel pit, in pije še sedaj, ter kadi

je pa muka s takim človekom.
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: georgi ()

Exile3 ::

Nisem prebral vsega vam pa lahko iz lastnih izkušenj povem da iz ljudji ki spijejo 1-1,5 l na dan za njih je velika verjetnost ,da postanejo alkoholiki in uničijo celotno družino .Tako se je začelo pri mojem očetu najprej par let po malem liter do dva na dan in potem se je telo navadilo , sedaj zaničuje vse kar leze in gre živali , ljudi upije izgovarja kletvice vpije ko je pod vplivom alkohola , alkoholik uniči celotno družino in vsi so mu podrejeni in te uničuje košček za koščkom . Ne dovolite ,da se vam zgodi to ker lahko meni verjamete ,da to je potem pekelj na zemlji. Vse kar naredim točno po njegovih navodilih je slabo opravljeno in tako dalje , na žalost je še alkoholik lastnik hiše in res nimaš kam za it . Cel dan poležava in dela nespametne reči naprimer zakaj nisi zaprl vrat za seboj in te potem najeda do onemoglosti in tuli . ZAničuje te z izmečkom , itd. Žrtvoval sem svojo izkušnjo za vas . Potrebno bi bilo uvesti v trgovinah koliko alkohola lahko kupec odnese na enkrat. Čeprav to ni ravno rešitev. NAš gre skoraj vsak dan po gajbo mercatorjevega vina za katerega pa vsi vemu ,da vsebuje skoraj 5%alkohola če še ne več.ZAto spravite jih na zdravljenje dokler še ni prepozno ker potem bo zavračal vsakršno zdravljanje alkoholizma je kot pijavka ki se prisesa na človeka in pije kri.

Srečno

Brane22 ::

Pajade. Z zakonsko regulativo regulirajmo kretene, in to po možnosti takšno, ki jo bodo obšli brez truda.

Takšni ponavadi imajo svoje vire in se bodo na te omejitve samo smejali.

In kaj če kak tak ženi porine tampon po grlu in jo zaduši ? Bomo zato regulirali prodajo higienskih vložkov ?

Vsak je svoje sreče kovač in za mnoge krave lahko rečeš. da so problem komot lahko videle iz letala daleč v preteklosti, preden so se vezale nanj.

Stvar je pač klasično nasilje v nekakšni stereotipski preobleki. Za reševanje konfliktov z nasilneži obstajajo organi in orodja, ki se jih pač uporabi.

Tu regulative ne pridejo v poštev, ker ima oče vinograd. Plastenke pa so namenjene zgolj transportu vina od kleti do hiše. Včeraj se je recimo jezil, ker v hladilniku ni bilo prostora za njegovo flašo.

In glede vinograda spet razlaga, kako se matra, kako mu nihče ne pomaga ipd., čeprav v tem primeru dobi odgovor, da nihče nima želje po vinu iz vinograda in da je to njegov ,,hobi". Ko mu pa kaj pokomentiram, kako ,,šalabajzarsko" kaj namontira, pa odvrne, da več od tega ni zmožen. Da bi pa spoznal, da ni zmožen obdelovati vinograda, to pa ne.

Zdaj bi najraje dal tiste plastenke na sonce, da bi bil do jutri sparjen. Ampak ni sonca. >:D

BlackMaX ::

figula je izjavil:

solatko je izjavil:

Vzemi zadeve resno, ali pa pusti mater in očeta v svojem life-u, ti pa pojdi čim prej na svoje. To je sicer težko naredit, vendar je edina zdrava možnost, ob očetovem pitji, bosta oba postala človeške razvaline.
Alkoholizem v družini je najslabša zadeva, ki se lahko zgodi.

Katero pot izbrati je malo odvisno tudi od karakterja oz. nasilnosti tega človeka. Se pa popolnoma stinjam.

- če ima tvoj oče dobro, redno in kalorično prehrano z zadosti mesa, se mu bo telo v zadostni meri sproti regeneriralo, da bo še dolgo bolj zdrav kot ti. Najslabše potegnejo pijanci s slabo prehrano, ciroza in ostali znaki alkohola jih prej napadejo.

- čimprej moraš sam pri sebi razjasniti stvari kot so: nisem odgovoren za početje svojega očeta in ne bom čustveno trpel zaradi njegovih izpadov. Sprijazni se, da nisi eden tistih, ki jih očetje vodijo na nogometne tekme in jim vsak dan povedo, da jih imajo radi.

Nima smisla karkoli poskušati, ker boš samo podaljševal svojo agonijo. Človeku, ki je čustven slabič in išče rešitev v pijači in antidepresivih ne bo pomagal ne zdravnik, ne policija, ne sociala in žal tudi ne družina.

Sedaj moraš skrbeti zase in za mamo – poskrbi, da vaju ne bo maltretiral. Če ni nasilen, toliko bolje, če je nasilen, boš moral biti previden, a vseeno trden, ko bosta merila moči.

In ne – nimam linkov, le nasilnega pijanca za očeta. Popolnoma sem se mu lahko uprla šele v času faksa, prej se nisem upala. Neštetokrat sva si stala iz oči v oči in dvignjenimi desnicami. Ker mu je vseeno ostalo 5 min pameti v gnili glavi, vam tole lahko pišem, sicer bi me odpihnil ker sem drobna on pa je včasih treniral boks.

Čimprej prereži čustveno popkovnico, ki te veže na očeta in predvsem na idealno podobo očeta. S tem boš naredil ogromno uslugo sebi, svoji bodoči družini in svojim bodočim otrokom.

Točn tako.

In upam na najbolje nuclear.

čuhalev je izjavil:

Tu regulative ne pridejo v poštev, ker ima oče vinograd. Plastenke pa so namenjene zgolj transportu vina od kleti do hiše. Včeraj se je recimo jezil, ker v hladilniku ni bilo prostora za njegovo flašo.

In glede vinograda spet razlaga, kako se matra, kako mu nihče ne pomaga ipd., čeprav v tem primeru dobi odgovor, da nihče nima želje po vinu iz vinograda in da je to njegov ,,hobi". Ko mu pa kaj pokomentiram, kako ,,šalabajzarsko" kaj namontira, pa odvrne, da več od tega ni zmožen. Da bi pa spoznal, da ni zmožen obdelovati vinograda, to pa ne.

Zdaj bi najraje dal tiste plastenke na sonce, da bi bil do jutri sparjen. Ampak ni sonca. >:D

Očitno takega pijanca predvsem pa tako nasilnega človeka ni lahko najti imate boljše očete zavidam vam .Meni je vseeno če ga jutri pobere toliko škode mi je naredil , od tega ,da sem zbolel za depresijo itd. K sreči je mati delovna pridna in ima redne dohodke ampak kljub temu nima vpliva na njega ko ga zaliva v kevdru . Tudi drugače se mu ne upa nobeden nič rečt od zunanje okolice ,da naj preneha s pitjem sicer se pa druži z alkoholiki bolj ali manj .
TAko rekoč nobeden mu nič ne more drugače ga opravlja po celi vasi in išče slabosti človeka da ga potunka. S sosedi so na ti tako ,da tudi oni se nočejo vtikat v to problematiko. POleg tega se čudim ker požre 5l vina na dan da je sploh še med živimi , ja pjanca zlasti žlehtnega ne bo pobralo tako z lepa z pitjem je dočakal že 55 let in bliža se šesdesetim verjetno bo dočakal 71 let . Ubistvu je kot otrok brez obveznosti dela akr se mu zaljubi običajno pa ne dela čisto nič kot se ga napije in gre v posteljo . Seveda še prej prekolne vse od a do ž .

LitralSM ::

Odvisnikom se ponavadi postavi ultimat. Najbolje bo, da mu zagrozite z izgubo doma oz. Da bo moral od hise. Nato nehate skrbeti zanj, se pogovarjat in se cisto distancirate od njega. Na koncu bo iz obupa in prisile to tudi primoran storiti. *teroristi* teroriziraji sibke samo tako dolgo, dokler so sibki. Pokazite mu, da ni prijel boga za jajca !

particle ::

LitralSM je izjavil:

Odvisnikom se ponavadi postavi ultimat. Najbolje bo, da mu zagrozite z izgubo doma oz. Da bo moral od hise. Nato nehate skrbeti zanj, se pogovarjat in se cisto distancirate od njega. Na koncu bo iz obupa in prisile to tudi primoran storiti. *teroristi* teroriziraji sibke samo tako dolgo, dokler so sibki. Pokazite mu, da ni prijel boga za jajca !

Točno tako. Moj deda je bil kronik, dokler se mu ni prepovedalo obiskov svojih vnukov in vnukinj. Nato se je streznil, bil 12 let "clean" in nato umrl zaradi ciroze jeter.

LitralSM je izjavil:

ne bi trdil zase ,da sem šibkejši saj se ne spravlja samo name spravlja se še na ostale besedno da tuli. Njemu mislim ,da u ni pomoči če mu bomo odklonili hrano , da mu ne skuhamo bo vse spodiv od hiše , lahko pa edino to probamo da ne komuniciramo z njim . Ima tudi socialno pomoč .

Blinder ::

eh od te stare generacije komunistov ni nič dobrega. vsi en bolj pameten ko drugi pa en bolj len od drugega. pa povrh še alkoholiki
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
AMD 2200G Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

• predlagalo izbris: jest10 ()

kako pa je z vračanjem socialne pomoči za alkoholika ali se spravijo na njegovo imetje ali pa ti izstavijo račun? ponjegovi smerti

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Exile3 ()

PacificBlue ::

če se ne vrne pred smrtjo se potem pri dediščini vzame iz njegovega premozenja oz preide to na dediče.
Be yourself - everyone else is already taken. Oscar Wilde

bzzero ::

Jao, imel isti problem s svojim fotrom. Takemu človeku ne moreš do živega - ne zlepa, zgrda pa še manj. Moj je vedno vozil pijan in ni bilo načina da bi mu to preprečil. Če smo mu skrili ključe, se je psihično lotil mame (žalil, poniževal, jo po krivem obtoževal za izmišljene dogodke) in jo toliko časa maltretiral, da so ji popustili živci. Ni bilo variante da bi ga kdo ustavil. Kadarkoli sem prijavil policiji da vozi pijan, so šli v akcijo ko njega že zdavnaj ni bilo več na cesti. Samo čakal sem kdaj bo koga ubil z avtom :8) Za kako zdravlljenje tudi slišati ni hotel in ko niti stati ni več mogel, je še vedno trdil da ne pije. Vsak dan znova me je bilo strah kakšno pizdarijo bo spet naredil, da me bo sram pred sosedi in prijatelji. Potem je nekega dne, pijan kot ponavadi, padel čez eno škarpo... na glavo - huda poškodba glave. Piti je sicer nehal, a je zdaj psihično totalno v kurcu - še slabše kot takrat ko je pil. Zdaj tuli na mamo za vsako najmanjšo malenkost, ki ga zmoti in jo včasih tudi pretepe. Kadar se to zgodi, ga prisilno hospitaliziram, vendar v psihiatrični bolnici povsem spremeni obnašanje - postane krotek kot kak cucek. Dohtarji očitno na to palijo in na koncu sprašujejo naju z mamo, zakaj sva tako čudna :| Tam pravi, da naju ima rad, da mamo ljubi (čeprav ji doma pravi, da komaj čaka da crkne in podobno). Niti tega ne ve, da sta že 10 let ločena in da mama skrbi zanj le zato, ker ga nima kam dati (zaradi agresije ga nikjer ne želijo sprejeti).

Ravno danes sem ga po enem mesecu šel iskat v Polje. Zdravnica pravi da je prijazen in da res ne ve zakaj bi ga še zadrževali. To, da je povsem nesamostojen jim tam odlično skrije - se ne umiva, gat v enem mesecu ni zamenjal - je posran, poscan... tega oni tam ne opazijo. Skratka, alkohol je res bitch in pomagat takemu človeku je mission impossible.

francek1 ::

francek1 je izjavil:

Moj tast ga je tako žinglal do 70-tega, pa še zdaj miga...

Hm, ne miga več...tvojemu pa tole slikico pokaži:

Če to ne pomaga, pa dodatek zmletih lisičjih jeter v pijačo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Aston_11 ::

Po eni strani kar občudujem tiste, ki zdržite s takim človekom. Kaže na možno voljo, sposobnost premagovati ovire, itd., po drugi strani pa zavestno uničenje življenja s tako osebo, ki bi jo bilo najbolje pustiti v jarku, kar pa jasno ni človeško, kot tudi ni človeško tisto, kar ta oseba počne s svojimi žrtvami.

Hayabusa ::

Zdaj tuli na mamo za vsako najmanjšo malenkost, ki ga zmoti in jo včasih tudi pretepe.

Nima se kaj dreti na nikogar, redno pretepanje je sploh fail. Kaj žena sploh še išče pri takem ? Tu bi morala doseči vsaj prepoved približevanja + nekdo bi ga moral parkrat nalomiti, da mu kaj takega nebi več prišlo na misel.
Dolgoročno sobivanje s takim psihopatom dela škodo vsem ostalim.

TL;DR
Če se noče spremeniti, vržt v jarek in ločiti od njega.

Aston_11 ::

Za fotoaparat pa videoposnetke še ni nihče slišal za te budale, ki se spremenijo isto sekundo, ko se drugje znajdejo?

Invictus ::

Kar se alkoholizma tiče, preberite Ruglja in Muska, pa vam bo precej jasno.

Slovenska mentaliteta ... in toleranca do alkohola ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Uživanje drog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40544239 (29499) dzinks63
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36942057 (22961) Matija82

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18225715 (19943) BigWhale

Več podobnih tem