» »

Alkohol in oče

strani: « 1 2 3

nuclear ::

Moj oče spije od 1-2l rdečega vina na dan?
Star je 50 let, koliko življenja še ima?

Da ne omenjam, da jemlje še tablete za živce(antidepresivi, tablete za spanje), itd..

Torej koliko let, še ima življenja?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Dominator 16GB - Asus 290 - EVO 500GB
- WD Red 2TB - Corsair AX860i - HHKB Pro 2 - Ducky Shine 3 Brown -
KBT Poker II Blue - KBP V60 Brown - DeathAdder

Dust ::

7 let, 22 dni, 6ur, 32 minut. lp

guest #44 ::

lol @Dust

sicer pa, hmm lahko še 20 ali 5 let. Čist odvisno. Opazil sem, da je stres velik dejavnik pri smrti. Nekateri pjančki trajajo in trajajo, ker se ga napijejo in pol 12ur poležavajo/spijo. So v penziji in boli jih kurac.

mtosev ::

idi vprašat vedeževalko.
kaj misliš,da ti lahko kdo to sploh pove?
i like:)

moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

• spremenil: mtosev ()

Gapi ::

@Nuklear: Vse je odvisno od okoliščin. Lahko se jutri spotakne ob nekaj in nesrečno pade. Lahko pa še dolgo živi srečno življenje.
No person is rich enough,to buy back his past.

M-Power ::

2deci rdecega< vina pri hrani na dan je zdravo in ni skodlivo . Ker rdeco vino pb hrani spodbija slabi horesterol in dviguje nivo dobrega horesterola ker ima vsak clovek 2 vrste horesteola. Potem uravnava ph zelodca , ene raziskave pravijo da je zaradi zeleza dober za kri .

Pivo tudi ni slabo v zmernih kolicinah ker cisti ledvice .
Snopc zutraj en stamprle pravijo da tudi ni slabo.

Treba je imet eno miro ker ce je prevec alkohola pa spet ni dobro zarad jetr.

Koliko casa bo zivel tvoj oce pa nebo vedel noben lahko bo zivel do 60 leta ali pa 100 leta ali pa ga pojutrisnem povozi avto in je konec .
To ti nemore napovedat noben.

Edina stvar v zivljenju ki je 100 % sigurna je smrt .

M-XXXX ::

Edina stvar v zivljenju ki je 100 % sigurna je smrt .

Ter Sazas in RTV prispevki!:D

Drugače pa je 2L na dan preveč pa kakorkoli obrneš. Mogoče ga ne bo takoj, ga pa bo definitivno "zjebalo".

Mipe ::

2 deci vina ne škodi, 2 litra na dan pa je že malo nezdravo. V bistvu količina zaužitega alkohola ne SME presegati zmogljivosti razstrupljevanja krvi, sicer ti sčasoma odpovejo organi.

#000000 ::

Se pravi, zjutraj en šnopček, do kosila eno pivo, za koslilo 2 deci cvička, do večerje spet eno pivo in za lahko noč en šnopček. To si večinoma dok se ne navadiš cel dan pijan..

Da ne bomo v kratkem brali "zaradi dediščine neučakan sin porinil vinjenega fotra po štengah"

M-Power ::

#000000 je izjavil:

Se pravi, zjutraj en šnopček, do kosila eno pivo, za koslilo 2 deci cvička, do večerje spet eno pivo in za lahko noč en šnopček. To si večinoma dok se ne navadiš cel dan pijan..

Da ne bomo v kratkem brali "zaradi dediščine neučakan sin porinil vinjenega fotra po štengah"

Ni potrebno da vsak dan vse 3 spijes :D. Pac za vino priporocajo moski ob hrani 2 deci zenska ob hrani 1 deci to lahko pijes vsak dan:)). Glede snopca ce zutraj ruknes enega tud ti nebo hudega razn ce se te hitr prime. Za pivo pa pravijo kda pcisti ledvice. potem je pa cisto odvisno kako si razporedis lahko si tako da ti bo koristilo lahko pa tako da ti nebo.

Aja sem narobe gor prebral , ce ga pa spije 2 litra to je pa ze veliko .;((

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: M-Power ()

Problem je v tem, da se človeku, ne da dopovedat, da bo crknu ker meša alkohol in tablete.. Sploh pa 2l alkohola na dan.
Če mu rečem, da se bo ubil s tem, mi reče, da mu ne dovolim pit.. Sej mu nisem oče, da mu ne bi dovolil, naj dela kar hoče, svetujem mu, on pa pije.

Seveda prihaja tudi do čustvene zlorabe mene in mame ampak jbga. Mogoče kak psihiater na forumu?

Naroči ga pri zdravniku. Ta ga bo postavil na trdna tla, sploh ko dobi izvide iz laboratorija.

somebody123 ::

Naj začne z odvajanjem.
Pogovori se z njim. (samo ne takrat ko bo pijan)

Matthai ::

Takole je. Skušaj mu dopovedati, da potrebuje pomoč. Kar bo težko, morda nemogoče. Ker bo moral iti na zdravljenje odvisnosti.

Koliko časa bo živel je pa nemogoče napovedati. Vprašanje je v kakšnem stanju je organizem, itd. Vsekakor pa je taka količina alkohola škodljiva. Morda bi pomagal pogovor z zdravnikom, podprt z izvidi labolatorija. Predvsem pa bo potreboval veliko podporo v družini.
Zloraba oblasti, avtokracija in tema nikoli ne pridejo hipoma, vedno je vmesno
obdobje mračenja, ko se dan preveša v noč; biti moramo pozorni opazovalci
okolja in varuhi luči, da ne postanemo nemočni ujetniki teme. --W. Douglas

innerspace ::

@nuclear
Ce ima oce kako versko prepricanje, ki prepoveduje pitje alkoholnih pijac, mu to seveda omeni.
Mogoce bo pomagalo..
..doubt doubt..

Wisor ::

Slabše bi bilo 2L pera ;)

jest10 ::

Wisor je izjavil:

Slabše bi bilo 2L pera ;)

Slabše? To je vsekakor bolje, kot 2l vina. Če se poleg tega ne nažiraš>:D

videc ::

Če spije 2L vina na dan je alkoholik. Resen alkoholik.

Fater je samooklicani musliman, ampak pije alkič lol. Totaln nacionalist btw, tko da omen mu kakega drugače verujočega, bo pametn.. On misli, da sta samo 2 veri na svetu, islam in odpadniki katoličani. Jaz sem ateist, ampak je rekel, če nisem musliman, sem odpadnik naj grem katoličanom -_- wtf..

Mu pač ne zamerim, kaj je religija iz njega naredla..

Anyways..

Vsa prepričanja ima za sebe, karkoli mu rečem, si jaz izmišljujem, serjem itd...
Če rečem, tko pa tko sm prebrau na internetu prosim ne delat tega, reče d ne verjame doktrojem in "Američanom".. -_-

Zadnjič sem šel dat kri, in sma se skregala pri zadevi(cela galama), kako jaz ne smem pit vode zjutraj... Podobne zadeve...

On ne bo nikoli priznal, da ima on sam težave, ker naj bi bil najpametnejši v tem vesolju. Vse trditve si izmišljuje iz glave. Ko nima kaj povedat, te pa skleje. Vse to v vinjenem stanju. Itak mu je vino standardna seansa ko pride iz šihta.

Preden bo kter pametnjakovič spet povedal kaj jaz delim na spletu, je to moj problem. Itak je anonimno, in me 2, največ 3 osebe poznajo v RL iz tega foruma, oni pa že razumejo.

lp

DarwiN ::

Trditev, da je pitje alkohola v zmernih količinah neškodljivo ali celo zdravo za ožilje, je bolj mit kot karkoli druga.. Alkohol je pač strup, vsaka kaplja, jasno pa je, da telo zlahka brez trajnih posledic prebavi manjše količine, podobno kot če bi 1 cigaret pokadil na dan, z večanjem količin se pa negativni učinki nelinearno višajo.. IMO.

Po podanem opisu tvojga fotra, jaz ne vidim rešitve.. Že tako se izredno majhen procent alkoholikov ozdravi, ko pa je prisoten še tak alfa male ego, pol ti pa itak preostane samo, da ga s koranom namlatiš. ;)

Dokler tip ne bo parkrat hospitaliziran zaradi alkohola, se še najbrž ne rabiš bat zanj..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

diavolo ::

Če bi se katerkoli član družine spravu zapijat in bil alkoholik, bi mu poiskal pomoč oz. za začetek mu stran zlij vso pijačo, ki jo ima.
Če bo postal nasilen, ker nebo imel alkohola in te bo napadel potem veš koliko je ura.
Uglavnem vse mu stran zlih in ga pošl v kurac, kako se to obnaša itd., naprej boš pa videl.

Vsak dan mu med hrano zamešaj malenkost gob tintnic.

Pyr0Beast ::

nuclear je izjavil:

Fater je samooklicani musliman, ampak pije alkič lol. Totaln nacionalist btw, tko da omen mu kakega drugače verujočega, bo pametn.. On misli, da sta samo 2 veri na svetu, islam in odpadniki katoličani. Jaz sem ateist, ampak je rekel, če nisem musliman, sem odpadnik naj grem katoličanom -_- wtf..

Mu pač ne zamerim, kaj je religija iz njega naredla..

Anyways..

Vsa prepričanja ima za sebe, karkoli mu rečem, si jaz izmišljujem, serjem itd...
Če rečem, tko pa tko sm prebrau na internetu prosim ne delat tega, reče d ne verjame doktrojem in "Američanom".. -_-

Zadnjič sem šel dat kri, in sma se skregala pri zadevi(cela galama), kako jaz ne smem pit vode zjutraj... Podobne zadeve...

On ne bo nikoli priznal, da ima on sam težave, ker naj bi bil najpametnejši v tem vesolju. Vse trditve si izmišljuje iz glave. Ko nima kaj povedat, te pa skleje. Vse to v vinjenem stanju. Itak mu je vino standardna seansa ko pride iz šihta.

Preden bo kter pametnjakovič spet povedal kaj jaz delim na spletu, je to moj problem. Itak je anonimno, in me 2, največ 3 osebe poznajo v RL iz tega foruma, oni pa že razumejo.

lp

Pusti ga pri miru če je tako srečen v svojem svetu :)

...

resno

ni vredno si delati skrbi zaradi tega, ko ga bo začelo pobirati, takrat mu bo kapnilo kakšen človek bi lahko bil, pa ni bil ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tarzan ::

jest10 je izjavil:

Ampak tole pa sploh ni slaba ideja :D Z alkoholom delujejo tako, da se bo ob zaužitem vinu počutil kot drek, če ne bo pil, bo pa kot pušeljc. Pa še brez posledic. >:D

Phil ::

DarwiN je izjavil:

Trditev, da je pitje alkohola v zmernih količinah neškodljivo ali celo zdravo za ožilje, je bolj mit kot karkoli druga..

Je kar lepo dejstvo podprto z raziskavami. Tudi za večje količine. Klik.

edit: popravil link

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Phil ()

PacificBlue ::

Povej mu, da je slabič. Da niti ne verjames, da ti lahko dokaže da je zmožen postati resen človek. In da bi se ga rad spominjal kot dobrega očeta, ne pa kot pijanca.

Boobiz ::

nuclear je izjavil:

Moj oče spije od 1-2l rdečega vina na dan?
Star je 50 let, koliko življenja še ima?

Da ne omenjam, da jemlje še tablete za živce(antidepresivi, tablete za spanje), itd..

Torej koliko let, še ima življenja?

Prijavi ga policiji. Mogoče oni poskrbijo za kako proceduro, če ma take težave kot jih omenjaš.
I'm drunk, what's your excuse?

Brane2 ::

Pri temu folku to bolj malo pomaga.

Pusti vsem, da stojijo in odgovarjajo za svoje početje.

To je največ, kar lahko narediš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

5er--> ::

Policija ne bo naredila nič. Zakaj bi?
Ko se ga kdaj "mrtvo napije", ga peljite do njegovega osebnega zdravnika, on ga lahko z rešilcem pošlje na zdravljenje.
Vseeno pa ima zdravljenje zelo slabe uspehe, če pacient pri tem ne sodeluje. (nima motivacije za spremembo...
A tvojo mamo nič ne moti situacija? Ima v službi težave zaradi alkohola?
Včasih deluje ultimat. (Ali greš na zdravljenje, ali pa izgubiš službo. Ali se greš zdravit, ali pa se ločiva.)

Je pa to težka situacija... odvisnost je velik problem.

SlimDeluxe ::

Samo opazka glede te zadeve, Islam in alkohol ni nič nenavadnega v Bosni, ipak smo poturčeni lokalci. :)
http://playtech.si

Phil je izjavil:

Saj poznam te hece, ampak tole je bolj nek skupek subjektivnih prepričanj, nič preveč oprijemljivega in dokazanega.. Bi ti lahko dal par linkov, ki kažejo nasprotno sliko, zato pa pravim, da je zame bolj mit. Lahko pa, da je res.

Na primer za resveratrol v rdečem vinu lahko najdeš nešteto člankov kako je koristen in zdrav za ožilje in zavira staranje, redko kdaj pa omenijo, da bi za željen zdravilen učinek moral spiti 50+ litrov vina na dan. :S

Tarzan je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ampak tole pa sploh ni slaba ideja :D Z alkoholom delujejo tako, da se bo ob zaužitem vinu počutil kot drek, če ne bo pil, bo pa kot pušeljc. Pa še brez posledic. >:D

Hmm, tole bi pa rad kakšen link. Ker se mi zdi malce iz trte izvito. Z gobami ga ni kar tako za srat, sploh pa ne v povezavi z alkoholom.

Torej: URL PLS.

gruntfürmich ::

najprej moraš moraš fotra spreobrnat od islama v ateizem (ali vsaj raeljanstvo).

drugo morš ugotovit v katerem stadiju alkoholizma je tvoj fotr; alkoholizem bi naj imel 4 faze: alfa, beta, gama, delta. (v delti ti že organi odpovedujejo in bo konec hiter)
tko da to najprej razišči in se informiraj pa boš prec pri stvari.

DarwiN je izjavil:

Trditev, da je pitje alkohola v zmernih količinah neškodljivo ali celo zdravo za ožilje, je bolj mit kot karkoli druga.. Alkohol je pač strup, vsaka kaplja...

totalno narobe. ravno obratno je kar si zamišljaš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ales ::

Včasih deluje ultimat. (Ali greš na zdravljenje, ali pa izgubiš službo. Ali se greš zdravit, ali pa se ločiva.)

Lahko deluje, če je resno mišljeno. Blef bo alkoholik takoj zavohal, to brez skrbi. In potem kdaj kasneje tudi resna grožnja ne bo zalegla, ker je ne bo resno jemal. Skratka, ne postavljat ultimatov na blef in treba je bit pripravljen potem živet s posledicami - ločitev družine, itd. Je pa res, da včasih samo skrajni šok lahko pomaga. Lahko pa tudi pelje v dokončen zlom osebe. Tako da... previdno.
http://www.modronebo.net
Domene, gostovanje, strežniki, design

gorann ::

primi ga na trdo, nima kaj svoje zdravje jebat vprico tebe in mame

Matthai je izjavil:

Tarzan je izjavil:

jest10 je izjavil:

Hmm, tole bi pa rad kakšen link. Ker se mi zdi malce iz trte izvito. Z gobami ga ni kar tako za srat, sploh pa ne v povezavi z alkoholom.

Torej: URL PLS.

Koprin(in podobno delujoče snovi), ki je v teh gobah prav lepo uporabljajo za odvajajnje od alkoholizma;)
klik

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: jest10 ()

ToniT ::

Alkoholizem ima tri faze - predalkoholna, ko se človek navaja na alkohol, kritična, ko je psihično odvisen od alkohola (ko začne pit, ne more nehat) in kronična, ko je fizično odvisen od alkohola (pije vsak dan, če neha ima fizične težave - tresenje rok, potenje vidi "bele miši" itd.).
Alfa, beta, gama, delta so pa vrste alkoholikov.

Po zgoraj napisanem je tvoj oče v kronični fazi in je potreben zdravljenja. Če ga bodo mrtvo pijanega peljali v bolnišnico, bo lahko odšel od tam tisti trenutek, ko se bo streznil. Vse je odvisno od njega.
To, da je vse to, kar mu ti govoriš izmišljotina, da serješ itd. pa so njegove obrambe, ker ne želi nehati piti.

Libertarian ::

Gorenjske toplice

http://www.pb-begunje.si/Osnova/index.p...

Sploh ni tok redek pojav, perfectly normal da gre tja "na dopust" za saj 3 mesece...pozanimaj se, mislim da mu pripada bolniška ipd, tko da nek hud izpadek dohodka za gospodinjstvo ne bo.
Sic semper tyrannis

Phil ::

DarwiN je izjavil:

Phil je izjavil:

Saj poznam te hece, ampak tole je bolj nek skupek subjektivnih prepričanj, nič preveč oprijemljivega in dokazanega.. Bi ti lahko dal par linkov, ki kažejo nasprotno sliko, zato pa pravim, da je zame bolj mit. Lahko pa, da je res.

Na primer za resveratrol v rdečem vinu lahko najdeš nešteto člankov kako je koristen in zdrav za ožilje in zavira staranje, redko kdaj pa omenijo, da bi za željen zdravilen učinek moral spiti 50+ litrov vina na dan. :S

Sicer zdaj res gremo offtopic s temle. Pa daj nalimaj kakšen link če že lahko. Nekaj vsaj na nivoju wiki, še bolje pa kak edu link. Ne lepit kaj iz kakšne AA skupine.

jest10 je izjavil:

Koprin(in podobno delujoče snovi), ki je v teh gobah prav lepo uporabljajo za odvajajnje od alkoholizma;)
klik

Impresivno. Pa kakšnih škodljivih učinkov te gobe nimajo?

5er--> ::

Seveda imajo... isti učinek ima Disulfiram... mora pa alkoholik vedet, da jemlje to zdravilo in kakšne škodljive posledice ga lahko doletijo, drugače se bo po nesreči zastrupil. (Stvar se ne uporablja rutinsko.)

ToniT ::

Pravzaprav je to že stara stvar. Antabus (tetidis) so odkrili takoj po drugi svetovni vojni kot zdravilo proti prehladu. Potem pa so se pojavili stranski učinki pri ljudeh, ki so uživali alkohol. Kasneje so ga uporabljali kot pripomoček pri zdravljenju odvisnosti od alkohola. Deluje na principu strahu: tistega ki zaužije to zdravilo je strah stranskih učinkov (v najhujšem primeru lahko povzroči smrt) in zato ne pije.

Hudič pa je v tem, da tisti, ki želi piti, pač ne uživa tega zdravila!

francek1 ::

Moj tast ga je tako žinglal do 70-tega, pa še zdaj miga...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

solatko ::

nuclear - Imaš dve možnosti, da rešiš problem alkoholiziranega očeta.
1. Z mamo mu dasta ultimat - če ne nehaš pit, dobiš pred vrati kufre in pojdi kamor hočeš.
2. Z mamo spokata kufre in gresta drugam, na svoje.

Če mu je kaj do ohranitve družine in, če je v njem še trohica očetovske ljubezni, ter ljubezni do matere, bo tist moment vrgel pijačo stran in jo ne bo več povohal. Potem tudi ne bo rabil tablet.
Če mu ni nič do vaju, bo to samo pospešilo razpad družine.
Pijančki pač morajo dobiti ultimat, pri katerem se usirjejo, če se zadeva res zgodi. Seveda mora biti ultimat resen, če ne bo nehal piti (kar sploh ni težko, če ima pred seboj ali-ali), se mora zgoditi eno od teh dveh groženj.
Ko bo spoznal svoje napake, bo prosil, da ga vzameta nazaj.
Poznam nekaj takih primerov in v večini so to danes zdrave, urejene družine.
Brez tega, je vse drugo samo blef, katerega pa znajo pijančki zelo dobro izigrat, tako da na koncu postaneta ovci vidva z mamo. Vzemi zadeve resno, ali pa pusti mater in očeta v svojem life-u, ti pa pojdi čim prej na svoje. To je sicer težko naredit, vendar je edina zdrava možnost, ob očetovem pitji, bosta oba postala človeške razvaline.
Alkoholizem v družini je najslabša zadeva, ki se lahko zgodi.
Delo krepa človeka

Če mu je kaj do ohranitve družine in, če je v njem še trohica očetovske ljubezni, ter ljubezni do matere, bo tist moment vrgel pijačo stran in jo ne bo več povohal. Potem tudi ne bo rabil tablet.

Traparija. Odvisnik tega NI SPOSOBEN, ne glede na to koliko očetovske ljubezni itd. ima v sebi!

Ne, to je možno, ampak za to je potreben travmatičen trenutek, npr. ko družina spakira kovčke in reče adijo. Potem bo ali še globje pogledal v kozarec ali pa ga bo odrinil, da se družina vrne.

figula ::

solatko je izjavil:

Vzemi zadeve resno, ali pa pusti mater in očeta v svojem life-u, ti pa pojdi čim prej na svoje. To je sicer težko naredit, vendar je edina zdrava možnost, ob očetovem pitji, bosta oba postala človeške razvaline.
Alkoholizem v družini je najslabša zadeva, ki se lahko zgodi.

Katero pot izbrati je malo odvisno tudi od karakterja oz. nasilnosti tega človeka. Se pa popolnoma stinjam.

- če ima tvoj oče dobro, redno in kalorično prehrano z zadosti mesa, se mu bo telo v zadostni meri sproti regeneriralo, da bo še dolgo bolj zdrav kot ti. Najslabše potegnejo pijanci s slabo prehrano, ciroza in ostali znaki alkohola jih prej napadejo.

- čimprej moraš sam pri sebi razjasniti stvari kot so: nisem odgovoren za početje svojega očeta in ne bom čustveno trpel zaradi njegovih izpadov. Sprijazni se, da nisi eden tistih, ki jih očetje vodijo na nogometne tekme in jim vsak dan povedo, da jih imajo radi.

Nima smisla karkoli poskušati, ker boš samo podaljševal svojo agonijo. Človeku, ki je čustven slabič in išče rešitev v pijači in antidepresivih ne bo pomagal ne zdravnik, ne policija, ne sociala in žal tudi ne družina.

Sedaj moraš skrbeti zase in za mamo – poskrbi, da vaju ne bo maltretiral. Če ni nasilen, toliko bolje, če je nasilen, boš moral biti previden, a vseeno trden, ko bosta merila moči.

In ne – nimam linkov, le nasilnega pijanca za očeta. Popolnoma sem se mu lahko uprla šele v času faksa, prej se nisem upala. Neštetokrat sva si stala iz oči v oči in dvignjenimi desnicami. Ker mu je vseeno ostalo 5 min pameti v gnili glavi, vam tole lahko pišem, sicer bi me odpihnil ker sem drobna on pa je včasih treniral boks.

Čimprej prereži čustveno popkovnico, ki te veže na očeta in predvsem na idealno podobo očeta. S tem boš naredil ogromno uslugo sebi, svoji bodoči družini in svojim bodočim otrokom.

Pyr0Beast ::

en teden z nepomito posodo, brez kosila in v umazanih gatah je verjetno ok za streznitev
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Če zdaj tvoj oče kadi in je redni alkoholik, ne pričakuj da bo kar tako umrl, ker se to ne bo zgodilo. Prej pričakuj, da bo dobil možgansko kap ali pa srčni infarkt. Lahko dobi tudi anevrizmo, kar zna pustiti manjše posledice kot kap.
Vsekakor za vas to ne bo dober, ker bo lahko delni ali popolni invalid. Tako da se je treba pripraviti na najhujše, če se ne bo spravil v red. Seveda tudi redno preverjati kri in pritisk, če le to dovoli. Psihologa verjetno obiskuje, pa ne pomaga.
Glede na to da je depresiven, bo treba veliko delati z njegovo psiho, torej mu misli usmerjati drugam. Sicer je to težaven postopek in dolgotrajen. Nekdo bo moral se postaviti za družino in mu ne dovoliti tega početja, pa kljub temu da bo nasprotoval, se ne sme popuščati. Ko bo imel močno osebo ob sebi, ki ga nadzoruje, bo tudi izšel iz te krize.
Imam kar nekaj izkušenj, doma in sam s sabo.
////

Pa daj nalimaj kakšen link če že lahko. Nekaj vsaj na nivoju wiki, še bolje pa kak edu link. Ne lepit kaj iz kakšne AA skupine.

Glej, nekih dokazov ti ne morem dati, tako kot jih ti meni nisi s temle wiki linkom, kjer so premalo upoštevani morebitni negativni učinki, za overall koristno zadevo pa moraš seveda zadeve pretehtat.. Saj nič ne trdim, le to, da me še niso prepričali, ker zadeva še ni temeljito znanstveno pretestirana, zato se ne bom ravno silil z alkoholom.
Par linkov na hitro,klik, klik, klik
strani: « 1 2 3

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Uživanje drog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40522623 (7883) dzinks63
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36928181 (9085) Matija82

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18211055 (5283) BigWhale

Več podobnih tem