» »

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice

1 2
3
»

Icematxyz ::

Potem je "težava" verjetno 64 bit različica. No poskusi tako:

Desni klik na change



Najprej klikni na gumb "download" in se vpiši. Na to pa pojdi nazaj na naslovno stran in z desnim gumbom miške klikni na povezavo "change" in odpri povezavo v novem zavihku. Prikaže se ti izbirno okno, kjer lahko izbereš operacijski sistem, verzijo, razpored in jezikovni paket. Iskalni niz ti bo vrnil paket:

symphony_3.0-1hardy1_i386.deb

Klikneš nanj in izbereš še jezikovni paket. Dol-potegneš oba! Na to pa, ker imaš 64 bit različico res ne boš mogel le klikniti na .deb paketa, kar je prava mala katastrofa! Lahko pa še vedno namestiš oba paketa tako, da odpreš terminal in se postaviš v mapo, kjer se nahajata oba paketa in vpišeš:

dpkg -i --force-all symphony_3.0-1hardy1_i386.deb
dpkg -i --force-all symphony-nl3_3.0-1hardy1_i386.deb


Vir

Obstaja pa celo vidim da "neuradna" 64 bit različica, ki jo je nekdo na nevem kakšen način (se nisem poglabljal) naložil na svojo spletno stran. Ampak navodil za tisto ne bom dajal, ker zadeve ne poznam. Če želiš poišči in se seznani z zadevo pač sam!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Aston_11 ::

Hvala, dela. lp

BaRtMaN ::

Aston_11: Kateri brskalnik uporabljaš? Me prav zanima, kaj ti pravi tale stran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Icematxyz ::

http://www.muktware.com/news/24/2010/400

Konec novembra ali nekje v začetku decembra bi že naj bila na voljo prva stabilna različica LibreOffice 3.3! LibreOffice različica 3.4, bi pa naj že prinesel prve "(večje) razlike" med OOo in LO. Zanimivo bo in treba bo se verjetno tudi odločit, katerega bo kdo uporabljal! ;)

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

BaRtMaN je izjavil:

Aston_11: Kateri brskalnik uporabljaš? Me prav zanima, kaj ti pravi tale stran...


Chrome beta.

Your User Agent is:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US) AppleWebKit/534.10 (KHTML, like Gecko) Chrome/8.0.552.200 Safari/534.10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

BaRtMaN ::

@Aston_11: Moj Chrome^W Chromium daily javlja tole:
'Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US) AppleWebKit/534.12 (KHTML, like Gecko) Ubuntu/10.10 Chromium/9.0.583.0 Chrome/'

Spletna stran pa se na podlagi User-Agenta odloči, kater paket ti ponudi. V mojem User-Agentu lahko vidiš napis Ubuntu, v tvojem ga pa ni, le Linux, zaradi česar si tudi dobil ponujen generično pakiran Lotus Symphony.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Icematxyz ::

TDF/LibO is currently working on its branding and on its artwork for
the LibreOffice distribution. We are currently very short of GRAPHIC
ARTISTS.

Notably, right now, we urgently need creative talent to help us design
artwork for our websites. We need to develop a logo, and - hopefully -
a MASCOT along the lines of Linux's Tux, to act as a "living"
ambassador that achieves lasting recognition of our brand and products
in people's minds.

But we also need talent to work on icon sets and other artwork on an
ongoing basis.


Vir

Prvi rezultati:

Primer logo



Primer logo



Primer logo



Primer ikone



Stil grafičnega uporabniškega vmesnika



Primer oblikovanja spletne strani



Maskota:

Hobotnica



Zebra



Vse je še odprto...
http://wiki.documentfoundation.org/Mark...
http://wiki.documentfoundation.org/Mark...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Icematxyz ::

LibreOffice na intenzivni dieti:

+ RC1 status
+ 269Mb - prototype (saving ~70Mb)
+ good to get my patch reviewed & merged
+ another 10Mb from Sebastian's theme patch (merged)


Vir

Uradna stran:

http://www.libreoffice.org/

Uradna stran:

http://www.libreoffice.org/

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Praktično me zanima: če danes downloadam OpenOffice, a je le-ta free za uporabo v komercialne namene? Ali so med LO in OO že kakšne bistvene razlike? Ali je bolj pametno, da namestim LO na služben comp?

tnx
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

Jaz ga za na službenem uporabljam že en mesec in če sem čisto pošten, razlike proti OOo nisem našel. Je pa zunaj RC3 oz. RC2 za Ubuntu 10.10. Sem pa si moral naložiti slovarje od OOo, ker jih ta še nima. Potem je nekaj razlike pri zaslonu od printerja, kjer pogrešam polje za trenutno stran. Ima pa predogled, kar je fajn.

imagodei ::

V tole zadevo se namreč nisem preveč poglabljal, zato me čisto s stališča končnega uporabnika zanima:

- Ali je OO ta trenutek prost za uporabo v poslovnem okolju
- ali bo OO ostal prost
- ne glede na prvo in drugo alinejo; ali je bolj smotrno preiti na LO, tako s stališča razvoja LO in morebitnega prehoda OO na proprietary licenco
- Hoc est qui sumus -

Poldi112 ::

Dokler mu ne spremenijo licence je prost za uporabo, tudi v poslovnem okolju.Če bo ostal bomo pa videli.

Verjetno je smiselno preiti na LO, s tem da je to vprašanje v glavnem aktualno samo za windows uporabnike, ker linux uporabniki večinoma uporabljajo tistega, ki pride zraven distribucije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dux ::

OO je popolnoma prost za uporabo (toliko kot je bil prej).

LO so začeli razijati, ker so morali razvijalci svoj copyright dati Oracelu (da lahko potem Oracle na tem osnuje Oracle Office, ki je plačljiv) in zato, ker komite ni bil neodvisen.

Zaenkrat nič ne kaže, da OO ne bi bil prost.

Glede prehoda OO na propriatery licenco zaenkrat ni skrbi, s stališča razvoja pa bo morda razvoj LO hitrejši kot OO, vendar vsaj v prvi različici 3.3 med njima ne bo bistvenih razlik (ima pa LO boljše filtre za uvoz MS formatov kot OO).
Upanje je v nasih odlocitvah

ABX ::

Icematxyz je izjavil:

slej ko prej so vsi plačali za MS Office.


V poslovnem svetu je Open Office dokaj pogosta izbira. Nekje vsak peti poslovni uporabnik pisarniškega paketa ga uporablja.


Problem je Exchange in Outlook, enostavno ni alternative.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Poldi112 ::

Sogo? Zimbra? Scalix?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dux ::

Neke alternative so - http://www.linux.com/learn/tutorials/33...

Ne vem pa kako dobre so.
Upanje je v nasih odlocitvah

ABX ::

Ni dovolj, žal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

driver_x ::

ABX je izjavil:

Problem je Exchange in Outlook, enostavno ni alternative.


V zadnjih dveh firmah smo in še shajamo čisto dobro brez teh dveh stvari.

ABX ::

driver_x je izjavil:

ABX je izjavil:

Problem je Exchange in Outlook, enostavno ni alternative.


V zadnjih dveh firmah smo in še shajamo čisto dobro brez teh dveh stvari.


Tudi jaz bi, samo vodstvo to želi.
Bi lahko priporočal alternativo, pogoj, kot vedno, je ta da pokrije vse funkcionalnosti Exchange-a.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aston_11 ::

V Ubuntuju mi ravnokar vleče dol RC4.

Poldi112 ::

ABX je izjavil:



Tudi jaz bi, samo vodstvo to želi.
Bi lahko priporočal alternativo, pogoj, kot vedno, je ta da pokrije vse funkcionalnosti Exchange-a.


A si lahko bolj specifičen? Ker kar malo dvomim da ti noben od treh, ki sem ti jih naštel, ne bi pokril vsega, kar rabiš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

@Aston_11, RC4 česa? LO?
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

Libreoffice RC4 oz. da ne bom delal zmede 3.3.0.4 rc4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

Glede "uporabniškega vmesnika" verjetno res ni nekih večjih razlik med OpenOffice in LibreOffice v tem trenutku. V ozadju pa se je že kar nekaj sprememb izvedlo.

Glede prihodnosti je malo nehvaležno napovedovati:

Oracle Open Office je bolj ali manj komercialen produkt podjetja Oracle, ki ga zanima tudi področje oblačnega računalništva na tem področju. Konkurenca na tem področju je za moje pojme dobra stvar.

OpenOffice.org pa preprosto ne vem. Odvisno od tega, kdo ga bo še naprej razvijal in s kakšno vnemo.

LibreOffice bi verjetno lahko postal na področju pisarniških paketov to, kaj je Mozilla na področju spletnih brskalnikov. Odvisno spet od tega, kdo ga bo razvijal in s kakšno vnemo. Seveda tudi finančni temelj bo zahtevna naloga, ampak izkušnje imajo in mislim da ji bodo kos.

Osebno mi je pomembna podpora za ODF (ali podoben) standard. To bolj ali manj podpirajo že vsi večji in popularni pisarniški paketi. Izbral bom pa tistega, ki ima pravo vizijo in jo tudi brez večjih težav realizira.

Mipe ::

Zunaj je stabilna izdaja Libre Office 3.3

S tem so prehiteli OpenOffice, ki je še vedno na 3.3.0 RC10. Featuri za primerjavo z zgornjim linkom.

Kar lep del je copy&paste :P

driver_x ::

Škoda, ker RPM namestitev na OpenSuseju zahteva odstranitev večine paketov OpenOffice-ja.

Icematxyz ::

V Ubuntu 10.10 sem ročno namestil pakete LibreOffice, integracija v namizno okolje in paketa za prevod in pomoč v slovenskem jeziku.

Pred nameščen pisarniški paket mi je pustilo pri miru. PPA vir pa kolikor vem, bi mi najprej odstranil pred nameščen pisarniški paket. O tem bom razmislil kasneje, da bodo aktualne nove različice vedno na voljo preko upravljalnika posodobitev.

Prvi vtis?

Natty Narwhal is Going to Rock the World! LibreOffice Included.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle predal OpenOffice Apache Software Foundation

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
85277 (4172) Ales
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8421821 (17065) System
»

Oracle napovedal konec komercialne različice OpenOffice.org

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
65449 (3885) RedZo
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634258 (29500) Icematxyz
»

Kateri "Open"Office sedaj uporabiti ?

Oddelek: Programska oprema
51771 (1665) opeter

Več podobnih tem