» »

V letu 2011 novo Intelovo podnožje?

1
2
»

Dr_M ::

Tisti, ki so nabavli i7 na podnožju 1366 imajo mir in odličen računalnik vsaj za 5 let,


Tisti, ki so to nabavili, ne bodo imeli tega 5 let. Nikoli. To kupujejo taki, ki ves denar zmecejo zato, da so glavni na vasi in vedno hocejo najnovejse zadeve.
Ok, ne recem da so plato po 50-100€, ampak folk je placeval po 250€ (seveda tudi veliko vec) in ce nima ravno jurja odvec v zepu, bo lepo ostal na i920, kar je zalostno in absurdno.

Jaz nikoli nebi kupil take platforme, kjer nebi mogel vsaj 1x zamenjat procesor za en bistveno hitrejsi.
Upam, da bo na AM3 delal se Bulldozer, ker drugace se gre lahko tudi AMD solit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dami ::

glistovje je izjavil:

hahah kaj nateguje ta intel. kje ste zdej naivneži intelovi ku bote spet plate menjavali hehe ku gate

Mi smo z intelom čist zadovolni pa če vsako leto zamenja socket. Ko kupiš pc ga maš 3 leta (mogoč vmes kako grafo zamenjaš če je sila), pol pa menjaš komplet. Mam +2leti star e8400 sistem in sem zelo zadovoljen tak da še vsaj 1 leto ne mislim menjat nič.
Če morš ti AMD proc menjavat vsako leto ni moj problem. Sicer pa tvoj komentar je manj zanimiv kot pol prazen kozarc kislih kumaric.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

solatko ::

Dr_M - V tvojih razmišljanjih se krepko motiš. Iz prakse vem, da pametni kupijo računalnik na cca 5-7let in takrat ne kupijo MB izpod 200EUR. Letos sem sestavil 7 kompov s podnožjem 1366 in procesorji od i7 920 do 975, vsi pa so za profesionalno uporabo. Tudi na 1366 se da menjat procesor, če začneš z najcenejšim.
Dotični bodo uporabljali te računalnike vsaj 5let.

Dr_M ::

solatko: Jaz pa vem, da se ne motim. Sem ucasih to prakticiral, ampak definitivno ne bom vec, zato HOCEM, da se zadeva obdrzi nekaj casa.
Tisti, ki pa kupi to za workstation, bo pa jasno uporabljal vec casa, ker bo skozi to obdobje tudi uporabljal vedno enako programsko opremo. (tudi jaz imam s "profi" zadevami nekaj izkusenj in vem kako stvari tam potekajo).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Ne govorit nekaj na pamet in na podlagi svojih (skromnih) izkušenj. Sam sem šel na i7 platformo iz Pentium 4 3GHz, ker je bil enostavno že prepočasen za moje potrebe. Sigurno pa ne bom menjal naslednjih 5 let, če se le ne bo zgodila revolucija na področju programja.

solatko ::

Dr_M - Poglej, jaz životarim (ker mi popolnoma ustreza) na predpotopnem 478 podnožju, pa ne boš verjel so pri MSI naredili novo ploščo, dve leti nazaj (cca 7 let je že od prenehanja izdelave) in ne boš verjel na katerem chipset-u - link: http://eu.msi.com/index.php?func=prodde...
Ta plošča je v Sloveniji stala celih 50EUR
Torej bo podpora za podnožje 775 vsaj še dve leti in za 1366 vsaj še štiri do pet let.
Zato ne skrbi, boš mel podporo kar še nekaj časa (saj je potrebno tudi vse procesorje, ki so bili narejeni do sedaj, spravit v promet).

Dragi ::

solatko je izjavil:

Dr_M - V tvojih razmišljanjih se krepko motiš. Iz prakse vem, da pametni kupijo računalnik na cca 5-7let in takrat ne kupijo MB izpod 200EUR. Letos sem sestavil 7 kompov s podnožjem 1366 in procesorji od i7 920 do 975, vsi pa so za profesionalno uporabo. Tudi na 1366 se da menjat procesor, če začneš z najcenejšim.
Dotični bodo uporabljali te računalnike vsaj 5let.


Točno. Sem kupil iz 3 mesece nazaj in odštel 200€ samo za plato in še 250€ za proc.
Bemu no, če se menja socket na unih "500€ total" pcjih potem ti itak dol visi kaki socket ima. Tam se menja celoten pc naenkrat.
Samo če pa kupiš tip top zadevo potem pa jasno da pričakuješ, da bo njen življenski cikel tud malo daljši.

Vsi tisti ki navijate kako dolgo ta platforma drži.
EDINI procesor na 1366 ki si ga "raja" lahko privošči je i7 920 in sicer ima 4 jedra.
Njegova močnejša inačica stane kolko, 1k€?

Ste res tok debilni da pričakujete v enem letu kakršnokoli izboljšanje glede na performance/ceno?
Japajade.

Če že bo 6 core ali 4 core zboljšim jedrom potem bo
a) poceni in na novem socketu
b) drago kot svina (isto kot zdaj) na 1366.

Zaradi tega smo razkurjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

solatko ::

Dragi - Pri eLeclercu so imeli kakšna dva meseca nazaj v akciji sestavljen računalnik z 1366 podnožjem in i7 920 procesorjem, 6GB RAM-a, 1TB disk, 260 nVidia grafično.... za celih 699EUR + cca 200EUR na kartico - skupaj 899EUR. To je bil edini sestavljeni PC v slovenskih trgovinah, ki se ga je splačalo kupit. Sestavljen po najcenejših komponentah bi prišel okoli 1100EUR.
Brez skrbi, bo še kar nekaj časa aktualno podnožje, pa tudi procesorji se bodo dobili ceneje, samo da pride nova platforma.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Jst ::

Jaz imam q6600 (hmmm, koliko let...), ki je že od prvega dne OCjan na 3.2 in mi (je) lepo služil. Očitno bom še to generacijo preskočil in kupil naslednje leto, ko Intel izda nove zadeve, kot so chipset, proc, ssd. No, če bo AMD ponudil boljši paket, se ga ne bom branil.

Kupci 1366 se nimate kaj za pritoževati. Prvič, zadeva je super in imate mir za vsaj 2 leti, realno še kaj več. Drugo pa, Intel ima ENAKO strategijo že 10 let. Ob nakupu kompleta Intel plata+cpu, veš, da bo čez dve leti nekaj novega.

Vsako novo generacijo se pač ne splača kupiti. Performančno gledano in tudi common sense ti pravi, da kupuj tako, da preskakuješ generacije. Koliko generacij boš preskočil, je odvisno od potreb (in financ) posameznika.

Pa vesele CPU cikle vam želim. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514711 (12625) PrimozR
»

Sandy Bridge-E bo sledil trenutnemu poimenovanju

Oddelek: Novice / Procesorji
216200 (5338) Dr_M
»

Intel Core i7-995X oz. kako upokojiti platformo na vrhuncu

Oddelek: Novice / Procesorji
227975 (6653) Dr_M
»

Podpora SLI prihaja v AMD-jeva čipovja

Oddelek: Novice / Matične plošče
74000 (3504) Jst
»

Intel Core i7-930 zadnji med dostopnejšimi procesorji LGA-1366

Oddelek: Novice / Procesorji
3710051 (8653) PrimozR

Več podobnih tem