» »

Kam s starim odpadnim papirjem in še dobit kak euro - lokacija Celje

Kam s starim odpadnim papirjem in še dobit kak euro - lokacija Celje

whatever ::

Torej, imam cirka 50 kil starega odpadnega papirja (karton, stari zvezki in učbeniki), ki trenutno služijo samo kot balast za nabiranje prahu. Koliko bi lahko zaslužil s tem in kje prodal? Učbenike nameravam nesti v Antiko, vsaj ene par mi jih bojo odkupili. Kje se torej lahko znebim ostalega odpadnega papirja na ekološki način in po možnosti še zaslužim kak euro? Za Celje me zanima. Hvala in LP.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Heh, sem zgooglal da dobiš za sto kil odpadnega papirja natančno en euro.:(
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mtosev ::

uporabljas kot sekret papir. zasparas eure na wc papirju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OZZY ::

Včasih je bil vsaj malo vreden, sedaj pa je cena odpadnega papirja zelo zelo nizka. V šoli za 5 ton dobimo cc 35 evrov. Lansko leto pa je blo okol 100 evrov.
Go with the flow.

Tear_DR0P ::

V šoli za 5 ton dobimo cc 35 evrov

hudo, v tolarjih je bila tona vredna 5000 SIT, kar je sedaj cca 20 EUR
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

flipflop ::

Včasih se je pobiralo to, pa je potem vsaj za končni izlet blo.

sulaco ::

Pred recesijo si lahko za 1t papirja dobil 70EUR. Vse je odvisno v kakšnem stanju je bil, pa kakšen papir je bil (revije, časopisi ni isto kot karton), potem je pa prišla recesija, printa se manj, tovarne papirja imajo polna skladišča, zato je povpraševanje po surovini ustrezno upadlo.

Zanimivo je, da recikliranje surovin še vedno diktira DENAR in ne želja po čistem okolju ali pa kakšni višji moralno-etični cillji = samo SPRENEVEDANJE!!

Če recikliraš eno tono papirja, pa si "rešil življenje" 17 drevesom - TO SE PA ŽE POZNA :)
LP

Opkow ::

Marsikje je tudi obvezno loceno zbiranje odpadkov. In mogoce je tudi to vzrok, da se posamezno zbiranje odpadkov ne splaca vec, ker firme, ki rabijo surovine dobijo to prakticno "zastonj". Lahko, se pa motim... ;)

mihec87 ::

mtosev poskusi si z časopisnim papirjem ali pa navadnim brisat rit, rad bi te videl..

;-) ::

To jaz dam sosedu, ki kuri na drva vse.

tislar ::

kam z odpadnim lesom, kaj še zaslužiš kaj ali ne?

;-) ::

To tud mene zanima mam ogromno papirja, odpadnega lesa (doma ni najbolj uporaben za drva) itd.

;-) ::

Ah, Dinos odkupuje papir baje po 100kg = 3€, 1t = 70€

connel ::

Več boš dobil za odpadni les, k gre potem v predelavo (celuloza). 1m3 je nekje 20 €, če se ne motim.

Looooooka ::

Seveda...komunalna podjetja so postala najvecji nategovalci.Zdej placujejo varnostnike, da varujejo njihove kontejnerje med tem, ko prepricujejo ljudi, da se jim ne splaca prodajat papirja in da je bolje ce ga dajo njim.Oni pa lepo prodajajo vse od papirja do plastike in zelezja...na koncu leta pa prikazujejo nek minus in dvigajo racune storitev.Banda mafijska.

;-) ::

connel je izjavil:

Več boš dobil za odpadni les, k gre potem v predelavo (celuloza). 1m3 je nekje 20 €, če se ne motim.


Veš kje ga odkupujejo ?

Pri dinosu je tak ne pribl 500kg lahko maš železa da se splača pelat pol je davek kak je tu ?

connel ::

Za tvoj konec se mi sanja ne, pri meni (gorenjska) je kar nekaj privatnikov k se ukvarjajo s prevozom/odkupom lesa, pol imaš še zadruge. Kam ti to pol prodajajo pa pojma nimam.

lonz ::

Jep, smeti so pri nas dober biznis gratale.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Pyr0Beast ::

Je ceneje kurit papir kot drva ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bananovec ::

Če imaš na tone papirja, greš pač kurit papir. Se mi pa zdi to malo brezveze, ker papir prehitro zgori.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PacificBlue ::

Je ceneje kurit papir kot drva ?


Recimo tono papirja ali tono drvi?:)

Glede na koeficient učinka je ceneje kurit drva.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pyr0Beast ::

Od papirja ostaja veliko pepela, to je problem.

Sicer pa gori čisto enako kakor drva - če ga prav kuriš rata žerjavka
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

lonz je izjavil:

Jep, smeti so pri nas dober biznis gratale.


Smeti so biznis že zelo dolgo, samo večina folka tega ne dojame, v večini zahodnih velemest, sploh v USA je smetarski posel skoraj komplet v privatnih rokah, veliko teh firm pa v lasti tki. lokalne mafije. Pač to je posel ki ga ne bo zmanjkalo + vedno imaš dobiček.

Pri nas je skoraj enako, mestne komunale kar tekmujejo kdo bo za več podražil odvoz smeti, v Portorpžu so recimo za 6× podražili odvoz smeti hotelom. Podobno bo počasi povsod, le da pri nas privatnikov ki bi odvažali smeti ŠE ni. bodo pa počasi 100% prišli zraven, ko si bodo razni direktorji hoteli odrezat kos pogače tudi ko ne bodo več direktorji.

Tko da smeti so definitivno eden izmed najboljših poslov, sploh v recesiji ko gre vse v maloro.

urbanyx ::

#000000 je izjavil:

lonz je izjavil:

Jep, smeti so pri nas dober biznis gratale.


Smeti so biznis že zelo dolgo, samo večina folka tega ne dojame, v večini zahodnih velemest, sploh v USA je smetarski posel skoraj komplet v privatnih rokah, veliko teh firm pa v lasti tki. lokalne mafije. Pač to je posel ki ga ne bo zmanjkalo + vedno imaš dobiček.

Pri nas je skoraj enako, mestne komunale kar tekmujejo kdo bo za več podražil odvoz smeti, v Portorpžu so recimo za 6× podražili odvoz smeti hotelom. Podobno bo počasi povsod, le da pri nas privatnikov ki bi odvažali smeti ŠE ni. bodo pa počasi 100% prišli zraven, ko si bodo razni direktorji hoteli odrezat kos pogače tudi ko ne bodo več direktorji.

Tko da smeti so definitivno eden izmed najboljših poslov, sploh v recesiji ko gre vse v maloro.


Jp, tako je. Smeti so v Evropi postale "prekleto" dober biznis. Sam delam v tem fohu v tujini in dokler nisem tu zacel pred parimi leti, je bila zame smet smet.

Ko pa to clovek malo poblize spozna, vidi kaki milijoni se tu obracajo.

Samo poglejte si malo strani firm kot so: REMONDIS, VEOLIA, CESPA, BIFFA, VIRIDOR, AMEYCESPA, SITA,....

Se posebej je zanimiva Anglija, kjer se navadno delajo PFI projekti, kjer se pogodbe podpisujejo za 20-25 let v vrednosti par sto milijonov funtov.

Tudi v Sloveniji je ze nekaj podobnega, to je Saubermacher, ki deluje predvsem na stajerskem.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Račun za komunalo

Oddelek: Loža
181820 (1209) otago
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222722 (19613) krneki0001
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514382 (13207) tony1
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733808 (30309) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem