» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
10 / 22
»»

b ::

haha, zanimivo. To je kje pod nastavitvami tipkovnice? Te so per-user, kako hudiča je potem to nagajalo tudi pri prijavi?

alkor ::

ja to je pod keyboard pref., accessibility..

Nimam pojma zakaj tudi pri prijavi.

Se enkrat hvala za pomoc.

cau
LP, a

Icematxyz ::

accessibility


Te nastavitve so za ljudi s posebnimi potrebami, da se uporaba računalnika prilagodi njihovim potrebam. Torej tudi pri prijavi v sejo mora to delovati tako kot po vpisu v sejo. Je pa tudi v prijavnem oknu te nastavitve možno prilagoditi pred vpisom v sejo, ampak seveda v tem konkretnem primeru je bil neznan faktor to, da so se te prilagoditve vključile in na srečo je uporabnik se znašel dovolj, da je to znal "odpraviti" ;).

DeJus ::

Mene pa zanima katero java okolje naj izberem na ubuntu 11.04 64-bit

Icematxyz ::

OpenJDK, če ne poznaš kakšnega tehtnega razloga proti tej izbiri.

Java

dëych ::

V čem je težava, da sistem freezne, ko predvajam posnetke z VLC playerj, ki so posneti s fotoaparatom (Fujifilm/Canon)?

Posnetek se nekaj sek. normalno predvaja, potem pa vse obstane in je neodzivno (force quit je useless). Mislim, da program porabi celoten RAM. Pomaga samo RESET tipka.

Grafična kartica je ATI Radeon 4670, gonilniki mislim da so direktno iz ATIjeve strani. Predvidevam, da je problem z grafično?

RAM-a je 6GB, procesor je Quad Core 9550. Ubuntu je verzija 10.10 64bit (2.6.35-30-generic).

technolog ::

1. Nadgradi na prihajajoči 11.10 :)
2. Zamenjaj player.

Koliko imaš rama?

Zvezdica27 ::

Helou,

rabil bi wireless tipkovnico inu miš. Lepo bi bilo, da:
-ja manjša (kot apple tipkovnica)
-da so gor šumniki (drugače je tega šrota v tujini malo morja)
-da si tipkovnica in miš delita isti USB dongle (ki naj bo oni mini dongle) OZIROMA
-da oboje dela preko bluetooth (slabo, ker na enem prastarem laptopu nimam BT)
-da je miš majhna in stylish (in ne plastik fantastik čudo - rabim samo kolešček (tudi gumb))

Seveda ubuntu (10.04 in 11.04).

Prosim za predloge - apple keyboard je zgled, ki ga lovimo (+miš).

zz

Icematxyz ::

@dëych

Je težava "omejena" le na VLC predvajalnik? Če predvajaš enako video datoteko v na primer Totem (privzet predvajalnik posnetkov) se težava pojavi ali ne? Uporabljaš več kot eden zaslon?

@Zvezdica27

Najprej izberi model in potem pa se šele preveri če deluje pod Linux. ;)

dëych ::

Očitno je samo z VLCjem problem. Thx za reply.
Lp

Zvezdica27 ::

lp,

Ice: ali lahko potrdiš tole: Če kupim Logitechove tipkovnice in miš in uporabim Unyfing (da je en USB za oboje), je treba zadeve poparit na winsih in potem bo delalo v Linux za vedno (tudi če menjam baterije itd.. Softwara za linux naj ne bi bilo)?

In pa: a zadeva dela samo na Logitech zadevah ali lahko spari tudi druge brezžične zadeve?

Če je tako (pod vprašanjem 1), potem problem rešen.ž

zz

Icematxyz ::

Is the Unifying software compatible with our Linux systems?

Unifying software is not compatible with Linux. However, you may use a single compatible product on a Linux system, or, you can pair on a system with an OS that supports the Unifying software, and then plug the receiver into a Linux system.


Strojni opremi, ki potrebuje dodatno programsko opremo za delovanje, ki ni na voljo za Linux se izogibaj.

Drugače pa da, ena naprava združljiva s tem sprejemnikom deluje "out-of-the-box". Za dve bi potreboval dva sprejemnika ali eden sprejemnik in operacijski sistem, katerega podpira programska oprema. Ko enkrat "spariš" združljive naprave (do šest na sprejemnik) lahko sprejemnik prenašaš med računalniki in ga s tem uporabljaš tudi na Linux! Vseeno pa pred nakupom preveri za izbran model tipkovnice oziroma miške, kako deluje pod Linux.

A proprietary 2.4 GHz "Unifying" wireless protocol (not compatible with any of the above)


Vir

Torej najverjetneje potrebuješ naprave, ki so združljive s tem protokolom. Logitech ima na voljo seznam naprav, ki so združljive in nikjer se ne omenja drugih proizvajalcev, ki bi podpirali to tehnologijo v svojih napravah!

lopov ::

Živ,

na netbooku imam 10.04 netbook različico in sem želel namestiti LibreOffice po navodilih z wiki:
https://wiki.ubuntu.com/LibreOffice

Dodal sem PPA, naredil update in ker piše da namestitev hkrati odstrani OpenOffice.org pognal namestitev kar z "sudo apt-get install libreoffice", pa ne gre:

peter@peter-netbook:~$ sudo apt-get install libreoffice
Branje seznama paketov... Narejeno
Gradnja drevesa odvisnosti        
Branje podatkov o stanju... Narejeno
Nekaterih paketov ni mogoče namestiti. To lahko pomeni, da ste zahtevali
nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa, da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali prenešeni iz Prihajajoče.
Naslednji podatki vam bodo morda pomagali rešiti težavo:

Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:
  libreoffice: Odvisen od: libreoffice-core (= 1:3.3.2-1ubuntu2~lucid1) vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-writer vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-calc vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-impress vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-draw vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-math vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-base vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-report-builder-bin vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-filter-mobiledev vendar ne bo nameščen
               Odvisen od: libreoffice-java-common (>= 1:3.3.2~) vendar ne bo nameščen
E: Pokvarjeni paketi
peter@peter-netbook:~$
peter@peter-netbook:~$ uname -a
Linux peter-netbook 2.6.32-34-generic #77-Ubuntu SMP Tue Sep 13 19:40:53 UTC 2011 i686 GNU/Linux
peter@peter-netbook:~$ 



Namig, kaj narediti? Poskusil sem tudi s synaptic in ubuntu package managerjem, pa mi enostavno ne gre :/

Thx,
b.

Edit: obstajajo novejše netbook verzije (mislim glede vmesnika)? Kolikor sem gledal ne, unity mi pa ne odgovarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Zvezdica27 ::

lp,

malo se boš natipkal (uporabljaj tab) - enostavno namesti še vse preostale pakete, lahko jih naštevaš v eni in isti komandi, ali pa pač več različnih komand. Ćudno je , da ti sinaptic tega ni naredil (izberi vse te pakete ročno). Na koncu še paket za integracijo z Gnome in apt-get remove vse pakete open office (ne vem kako se imenujejo - uporabi Synaptic). Na koncu še počisti z sudo apt-get autoremove.

mora delat, čeprav po resnici neke razlike med obema ni.

izogibaj se .deb instalaciji, ker potem ponavadi ni popolne integracije.

zz

lopov ::

Živ,

sem probal, sploh ker v navodilih piše, da lahko tako naredim za posamezne pakete. Tudi v takem primeru faila -- nisem poskusil preko terminala, a synaptic pokaže okno za napako in v tekstovnem delu piše samo ime paketa, brez kakšnega dodatnega pojasnila (recimo "libreoffice-base;"). Tudi če izberem več paketov se pri napaki pojavi samo ime prvega.

Odstranitev naj bi potekala avtomatično, synaptic recimo takoj pove, kaj bo odstranil (OOe) in spodaj, kaj bo namestil.

Thx & lp,
b.

Icematxyz ::

Edit: obstajajo novejše netbook verzije (mislim glede vmesnika)?


Ne.

Poskusi tako:

sudo apt-get remove openoffice*
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice
sudo apt-get install libreoffice-gnome


LibO 3.3.2 je za LL na voljo preko tega PPA.

lopov ::

PPA sem dodal že po navodilih z wiki.

Drugače pa -- DELA!

Že prvi ukaz je naredil čudo, odstranil OOE in namestil par paketov LibreOffice.
Nato pa sudo apt-get install libreoffice & sudo apt-get install libreoffice-gnome pa je :)

HVALA!

Icematxyz ::

lopov je izjavil:

PPA sem dodal že po navodilih z wiki.

Drugače pa -- DELA!

Že prvi ukaz je naredil čudo, odstranil OOE in namestil par paketov LibreOffice.
Nato pa sudo apt-get install libreoffice & sudo apt-get install libreoffice-gnome pa je :)

HVALA!


Super, da si uredil!

Morda še v Synaptic poglej če sta na volj paketa language-support-writing-sl in libreoffice-help-sl in če sta nameščena.

Novejše različice LibO pa v LL namestiš s pomočjo paketov na uradni strani, če to seveda želiš oziroma, če boš nadgradil na Ubuntu 11.04+ imaš novejšo različico na voljo privzeto ali v PPA.

lopov ::

Hvala za opozorilo, help sem že pred tem namestil, spregledal sem language-support-writing-sl.
Urejeno! Drugače pa netbook ni moj, občasno ga rihtam kolegu in sproti pozabljam, kaj & kako sem uredil. Moja linux doba je bolj kot ne končana :/

Edit: če bi se dalo dobiti netbook desktop na novejših verzijah bi takoj nadgradil, tako mu pa ni všeč (meni tudi ne) in zaenkrat ostajamo kar na 10.04.

dolenc ::

Imam eno težavico z mojim Ubuntujem, ki me pesti že nekaj časa (zato sem ga zabrisal v ..)

Ko sem inštaliral OS sem določil filesystem particijo 10gb za linux in ostalo za winse.

In že od štarta ima tale filesystem 0MB frej placa. Tako, da ne morem nič novega inštalirat, ker normalno, ni placa.

Je kje kak hakelc, ki ga ne zastopim, da sem ga vklopil ob inštalaciji?
Mu je možno dodelit več placa (druge particije sedaj ne potrebujem več)?

Sej bi na novo inštaliratl, pa je to laptop, ki ne podpira usb boota in ima pokvarjeno cd enoto (srečko):D

Icematxyz ::

Najprej je treba najti način/metodo s katero se lahko namesti Ubuntu na to strojno opremo. Brez tega bi se morda dalo kaj narediti na obstoječi namestitvi, ampak sam ne vidim tega kot rešitev težave.

amigo_no1 ::

Za usb boot uporabi unetbootin:
http://unetbootin.sourceforge.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dolenc ::

Sej mi ga je zdej uspelo dokončno ubit, sem nastavil neveljaven home direktorij in imam temo če se logiram z userjem :D iz konzole mi ga pa ni uspelo nastavit.

Tko da bom premenal cd pogon, pa nanovo inštaliral, pa upam da bo. Da pride linux na mojo bolšo stran, ker trenutno je fejst v kotu, čeprav po moji krivdi.

Icematxyz ::

Da, prava rešitev težave bo možnost namestitve operacijskega sistema in tudi naknadnega možnost dostopa do HDD v primeru težav s pomočjo LiveCD ali LiveUSB.

Morda kvečjemu če imaš slučajno dva prenosnika ali možnost priključitve HDD iz prenosnika na drug računalnik, da vzameš HDD iz tega prenosnika in namestiš Ubuntu nanj s pomočjo drugega računalnika!

Sc0ut ::

Imam dva diska. V AHCI. Na enem disku so win 7, na drugega sem žeel namestiti ubuntu.
Za vsak slučaj sem sem prvi disk z win 7 odklopil ob inštalaciji ubunta z live cdja in le-tega nameščal na sveže formatiran drug disk.

Začuda sem ob inštalaciji ubunta dobil obvestilo, da je računalnik zaznal, da imam nameščene win 7(kako, saj sem prvi disk odklopil) in sem pač stisnil naj oba sistema delujeta v harmoniji. Ob namestitvi ubunta mi bootloader ni dal na izbiro win 7. Sem rekel ok, gled ena to, da sem disk odklopil. Ampak, ko sem priklopil nazaj prvi disk z win 7 in odklopil drug disk z ubuntu, mi je napisalo samo "no operation system found". Ker stvari nikakor nisemu spel popraviti (rescue CD, linuc boot reparir...) sem na prvi disk ponovno namestil win 7. Če imam sedaj priklopljena oba diska, mi pride v win 7, če odklopim drugi disk, kjer so BILI ubuntu, mi ne pride v win 7.

Kaj lahko popravim?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Icematxyz ::

Če prav razumem lahko pobrišeš vsebino obeh podatkovnih nosilcev? Zaženi Ubuntu LiveCD/LiveUSB in zaženi GParted (ALT + F2 in vpišeš gparted). Izbriši vse razdelke na obeh podatkovnih nosilcih potem pa:

1.) Odklopi podatkovni nosilec na katerem bo nameščen Ubuntu in namesti Windows 7.
2.) Odklopi podatkovni nosilec na katerem je nameščen Windows 7 in namesti Ubuntu.

V BIOS sedaj nastavi za zagonski podatkovni nosilec tistega na katerem je nameščen Ubuntu in zaženi Ubuntu OS in vpiši v terminal spodnji ukaz in to je potem to:

sudo update-grub

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Diskov ni treba nic odklapljat. Ce lahko komplet racunalnik znova namestis, potem se tega lotis tako, da najprej namestis Windows in potem Ubuntu. Pri tem ne odklapljas diska z Windows. Ubuntu ti bo sam zaznal Windows 7 in poskrbel za bootloader.

Sc0ut ::

Icematxyz. Ne morem brisati. Zato ravno sem win 7 disk odklopil, ker sem želel it na 100% ziher:)
Whale, verjetno bi res moral tako narediti, ne pa nekaj na pol.

Ampak glavni štos mi je v tem, da kljub temu da sem imel win 7 disk odklopljen, ne morem sistema zagnati z njega, če je priklopljen samo ta... Kako je lahko inštalacija ubunta vplivala na njega, če je pa bil čisto odklopljen.

In kako je lahko da po sveži inštalaciji win 7 stvar še vedno ni urejena...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Icematxyz ::

Saj za to pa sem napisal navodila tako kot sem, ker je tukaj nekaj tretjega še v igri. ;)

Kako ne moreš izbrisati, če pa praviš, da si izvedel svežo namestitev Windows 7?

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Imam dve particiji na win 7 disku. C in D. Vsi podatki so na D, tako da s C lahko delam kar hočem:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BigWhale ::

Vzami LiveCD, priklopi oba diska in sledi navodilom ... :>

Icematxyz ::

Imam dve particiji na win 7 disku. C in D. Vsi podatki so na D, tako da s C lahko delam kar hočem:)


No tudi tako je OK. Torej sledi natančno navodilom s tem da pusti razdelek D pri miru. ;) Če je možno (kapaciteta) prenesi vsebino razdelka D kot varnostno kopijo na trdi disk na katerem bo nameščen Ubuntu in potem po izvedeni točki 1 preveri, če je z razdelkom D vse OK in potem pojdi na točko 2.

azzkikr ::

Pozdravljeni!

Imam (začetniško) vprašanje glede LAN povezave. Na svojem novem prenosniku imam inštaliran Ubuntu 11.10. Doma imam static IP. Sledil sem navodilom in vpisal vse podatke( IP, subnet....). Računalnik se poveže preko povezave, katero sem ustvaril, vendar ni povezan z internetom. Zanima me, kje naj vpišem svoj username in geslo za mojega ISPja?

Najlepša hvala za pomoč!

Zvezdica27 ::

lp,

če imaš ADSL (PPPoE) povezavo (predvidevam da gre za ADSL), ne bo dovolj, da nastaviš LAN (to bo samo notranja mreža delala), moral boš
1) nastaviti ali modem/router da se sam poveže (varianta 1, če je možna se to opravi kar preko klicnega centra Siol ali amis ali karkoli maš pa daš avtomatic dhcp in bo delalo preko LAN)

ali pa

2) network manager preko DSL zavihka da se poveže preko PPPoE (ko vtakneš kabel, avtomatsko je, varianta 2, ponavadi mora bit model v bridge načinu).

za 2. varianto, torej da sam "kličeš ADSL", rabiš samo podatke, ne pozabit na koncu obkljukat da se avtomatsko poveže in bo potem delalo isto kot da bi imel prvo opcijo: maš tle video za Gnome, ki pokaže vse:


static IP pa pač vpiši kot jih imaš tako pri lokalni (LAN) in DSL (če je tudi ta slučajno statičen).

zz

Zgodovina sprememb…

azzkikr ::

Zvezdica27, najlepša hvala za super odgovor! Sem zrihtal, nekako se mi zdaj zdi kar malo ćudno, da tega zavihka nisem že prej pogledal/uporabil...

Hvala za pomoč!

Sc0ut ::

BigWhale je izjavil:

Vzami LiveCD, priklopi oba diska in sledi navodilom ... :>



Če nadaljujem - tako zgleda moj disk management po tem, ko sem inštaliral win 7:



V glavnem, če ne priklopim diska 0, se windowsi iz diska 1 ne zaženejo. Ni mi jasno zakaj ne, saj sem win 7 po inštalaciji ubunta inštaliral na disk 1(C particija). Zakaj ni win 7 naredil tako, da tudi če je priklopljen samo C disk, da normalno boota windowse. Se lahko to kako z ubuntu live CD-jem uredi, da se grub namesti na disk1 (c particija) in kaže takoj na win 7, na disku 0 pa ne več?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Icematxyz ::

Glej tukaj:

Začuda sem ob inštalaciji ubunta dobil obvestilo, da je računalnik zaznal, da imam nameščene win 7(kako, saj sem prvi disk odklopil)


Mi je bolj ali manj bilo jasno v čem je težava in za to sem ti spisal ta navodila. Kot je rekel kasneje @BigWhale za takšen rezultat ni potrebno fizično izklapljati podatkovnih nosilcev, ampak če boš sledil navodilom, ki sem ti jih napisal boš dobil takšen rezultat, kot ga želiš in se pri tem ne boš rabil (pravilno) odločati med nameščanje enega ali drugega OS.

Torej zaženi Live CD pritisni ALT + F2 in vpiši GParted. Potem izbriši oba razdelka na Disk 0 in razdelek C na Disk 1, kot sem napisal tukaj. Po tem sledi navodilom.

Hawc ::

Zakaj ubuntu dela slabo na prenosnikih. Baterija gre dosti hitreje dol in pregreva se preveč. Z novo baterijo(6cel) je zdržal 2.5 ure brskanja po internetu, pisanja v writer(zaslon zatemnjen, cpu na powersave 800mhz, brez usb miške). Pregreva se pa tako da sem se že ustrašil da se bo miza vžgala.

A je treba kaj posebnega naredit/inštalirat? Recimo na faksu vidim od drugih prenosnike z win7 pa vsi zdržijo vsaj 3 ure resnega dela pa noben se ne pregreva toliko.

lopov ::

Power management -- če imaš laptop, katerega proizvajalec podpira Ubuntu namesti, drugače si bolj ali manj obsojen na generične zadeve.

Isto sem razmišjal včeraj, a mam Lenovo TP in sem našel nekaj "dodatkov". Dvomim pa, da bom dosegel tako stanje, kot je v windows.

technolog ::

Namesti zaprtokodne grafične gonilnike. Samo to in nič drugega :)

Hawc ::

Kako pa jih namestim? če izberem dodatni gonilniki je seznam prazen.

technolog ::

Grafična kartica?

Icematxyz ::

Če je razlika v delovanju pol ure potem verjetno ne gre za nič presenetljivega. Je pa povezano to s področjem upravljanje porabe, kjer je morda kaj privzeto izključeno zaradi takšnih ali drugačnih razlogov. Ubuntu pa drugače na različnih prenosnikih upravlja s porabo različno.

Model prenosnika povej in morda se kaj najde.

Zvezdica27 ::

lp,

morda tu ne bi bilo slabo povedati, da precej požrejo efekti (unity 3d). Izkopi vse startup programe, ki jih ne rabiš (recimo bluetooth itd.) Druge distribucije požrejo manj štrona (recimo Linux Mint, sploh brez Compiza, Puppy Linux). Kateri ubuntu pa imaš?

Zdaj: če te to moti, inštaliraj na USB ključek kako drugo distribucijo, pa probaj "zdržljivost". Potem se boš pač moral odločiti. WIn so na tem področju odlični. Žal novica iz prve trani glede 12.04 ne zbuja upanja.

zz

Hawc ::

HP compaq 610, grafična je intel GME965/GLE960 integrirana
Sedaj imam linux mint 11 z gnome2 prej pa sem imel ubuntu in je bil isti problem. Bom naslednjič probal gnome brez učinkov pa zdaj mam še ssd bi tudi morala poraba dol it.
Smešno mi je da ko igram tetris in podobno se greje ko da bi crysis na high igral.

Zvezdica27 ::

lp,

nisem ekspert, samo bral sem, da je to zadeva novejšega kernela. Če se ti da poikusi starjši sistem, ko teh težav baje še ni bilo (10.04 ali Mint 10). Mene to ne moti precej, je pa nadležno, če si kdaj na poti.

zz

dux ::

Večja poraba, ko je sisetem v idle je značilna za jedra 2.6.38 + (Ubuntu 11.04+).

Ravno danes sem prebral, da je predlagan patch, ki težavo odpravi. Ni pa še jasno ali pride v jedro 3.2 ali 3.3.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Druge distribucije požrejo manj štrona


Nebi tako na splošno ocenjeval, ker takšne splošne ocene so ponavadi proti produktivne.

nisem ekspert, samo bral sem, da je to zadeva novejšega kernela. Če se ti da poikusi starjši sistem, ko teh težav baje še ni bilo (10.04 ali Mint 10). Mene to ne moti precej, je pa nadležno, če si kdaj na poti.


Tudi če imaš takšno strojno opremo, ki se je to dotika lahko izvedeš z obstoječim (novejšim) jedrom sledeč postopek. Če po novem zagonu računalnika stanje ni boljše potem nima to zveze s tvojo strojno opremo, če pa je boljše pa moraš še preveriti, kako je z stabilnostjo sistema. Kot pravi uporabnik @dux tudi na tem področju se obetajo spremembe, morda že v jedru 3.2:

A Proper Solution To The Linux ASPM Problem

@Hawc

Poskusi postopek opisan višje na povezavi, zakaj pa ne. Za še kaj drugega bolj očitnega na tem področju za tvojo strojno pa zaenkrat nimam predlogov.

Icematxyz ::

Ker se toliko o tem področju pogovarjamo in ker ravno prebiram ta članek in ker se že pogovarjamo o trenutnih bolj "očitnih zadevah". Postopek je enak za vse te parametre:

Tweaks To Extend The Battery Life Of Intel Linux Notebooks

Zraven strojne opreme, ki se je dotika parameter:

pcie_aspm=force

Si predvsem lastniki Intel (Sandy Bridge) grafike lahko obetajo izboljšano avtonomijo še s parametri:

i915.i915_enable_rc6=1
i915.i915_enable_fbc=1


Lahko gre za kombinacijo več parametrov. Pri tem pa seveda je treba opozoriti, da to velja za trenutna jedra in da izboljšana avtonomija lahko vodi v kakšne druge težave (beri opise na povezavi).

Pa še nekaj bolj splošnih nasvetov.

Icematxyz ::

Če kdo želi lahko na Ubuntu 11.10+ testira jedro z vključenim (ASPM) popravkom.

Zgodovina sprememb…

««
10 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313191 (115) Ijus
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478756 (7968) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159052 (116645) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133575 (96461) Icematxyz

Več podobnih tem