» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
2 / 22
»»

Icematxyz ::

Moj speed je omejen z strani ISP. :)

Pyr0Beast ::

Heh, ok :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Mirror je že postavljen na Arnesu.
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Vem :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Postopek zaključen. Kaj naj rečem. Kratki povzetek.

Začel nekje ob 19.00. Končal približno ob 21.30. Se pravi 2 uri 30 minut. Od tega uro pa pol download ki je odvisen od hitrosti povezave. Celoten čas namestitve novejše različice sem uporabljal internet. Kljub temu da pač je bolje vseeno ob nameščanju (ne downloadanju) malo zmanjšati tempo uporabe OS. :) Ga očitno to ni niti najmanj motilo.

Edina zadeva med posodobitvijo ki sem jo moral izbrati je bila ta da sem moral klikniti "naprej" pri izbiri ali želim da je Grub še vedno na standardni lokaciji ali bi rad ga premestil na kateri drug disk.

Prvi vtis. Vse je še vedno tam ko mora biti. Vse programe ki jih uporabljam glej ga zlomka. Lahko uporabljam še vedno. S to razliko da so posodobljeni na zadnjo verzijo. Gonilniki nVidia delujejo isto kot so prej. Zvok je. Internet dela. Praktično nič ne opazim da ne bi delalo. Razen tega da je v dveh novih temah gumb za povečanje in pomanjšanje in ugašanje okna na levi strani. Kar je verjetno bug.

Tema ambiance in radiance sta mi všeč. Še par slikic:

ambiance



radiance

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Damiani ::

da te razveselim tisto v temah ni bug ampak .... bližanje nečim drugim (na kaj te spominja ozadje in tisi "bug"?). Jest bom s posodobitvijo še mal počakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

Icematxyz ::

Kot kaže so res se tako odločili:

http://www.webupd8.org/2010/04/mark-shu...

Potem pa morajo odpraviti ta bug (hint stanje ko izbiraš se razlikuje od stanja ki ga dobiš):

 desno

desno



P.S. Če mi ne bo všeč da je zadeva na levi. Bom pa uporabljal kakšno drugo preobleko. Bomo videli.

Ali pa bom zadevo preprosto malo kot pravijo sami prikrojil. Ker načeloma mi je radiance všeč.

Še rešitev:

http://www.webupd8.org/2010/03/mwbutton...

Rezultat:

 desno - menu

desno - menu

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Si opazil kaj pohitritve zagona ?
Spokali so ven tudi buggast hal namreč :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Direktne primerjave v številki s prej nimam. Sedaj od tega ko pri Grub pritisnem na enter do tega da popolnoma naloži namizje in neha nalagati mine 32 sekund. Na klasičnem trdem disku z 7200 rpm. Da bi prav občutek imel da bi boot bil bistveno hitrejši nimam.

Pyr0Beast ::

Hm. Meni se zdi, da je nekaj malega pohitritve pri zagonu, še več pa pri zaustavitvi. Je pa resda svež sistem.
In odzivnost je tudi 'splendid' na netbooku, kjer je prej vse prav svinjsko štekalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Ja sem sedaj po nadgradnji na 10.04 LTS še to posodobil z vsemi popravki. Jih je bilo kar nekaj. In sedaj je zagonski čas samo na račun tega 26 sekund od pritiska na tipko enter v Grub menuju do polno delujočega namizja ki več ne nalaga ničesar.

Se pravi da. Prav gotovo prinaša 10.04 LTS hitrejši boot čas. Že sama razlika z vsemi popravki ali brez je prinesla 6 sekund na mojem sistemu (več meritev 26 sekund proti 32 sekundam). In da tokrat tudi vidna razlika je opazna v smislu kako hitro naprimer naloži namizje po vpisu in kako se obnaša med nalaganjem OS.

Tako da sam lahko potrdim za moj sistem. Tako na papirju, v praksi z štoparico in z subjektivno oceno če se zaganja hitreje. Da. :)

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ali se morda komu sanja kaj se dogaja z neprijetno napako Ubuntuja 10.04: 'maximum fan speed' na nekaterih strojih. Naj laično razložim. Vem iz lastnih izkušenj, da so linuxovci (posebej hardcore starejši:), smrtno ranjeni ko se jim omeni 'major bug', zato tudi pri spraševanju vedno omenim, da gre verjetno za moje neznanje. Gates je pač barabon, ki načeloma za neumnost sumi sebe, a zato vedno mastno zaračuna:)

Takole gre: moj mlinček, se do postavitve logina v OS prebuja z ventilatorji na 'max revolutions'. Precej glasno in se mi kar smili:) Ko pride do logina v windoz ali ubuntu (razen v Ubuntu 10.04!), se ventilatorji umirijo in moč je tudi raziskovati lepote novih oken. Seveda če tulijo ventilatorji (saj ni tako hudo, ampak je moteče:), je to neprijetno in lahko bi rekli, da gre za 'major fail'. /Na netu sem celo pobral neko nasprotje, ki je v povezavi z NVIDIA gonilniki, celo usodnejše: ustavi se ventilator na grafiki.//...Torej.... kar se napake 'max fan rev' tiče, sem zadevo na ubuntu site tudi zapisal, vendar moram kar pošteno povedati, da take 'major fail-e' skupnost ubuntuja skuša nekako pospraviti pod preprogo, (kot afero bullmastifov:), in čez nekaj časa potem pride ven skupek datotek, ki delujejo pravilno. Ubuntu se neprestano evoluira, na žalost pa ne testira na tako široki bazi uporabnikov, kot nekateri pogostejši OS. Zato niti ne drozam več v katehetsko skupnost in papeštvo ubuntuja na netu, pa zato upam, da se morda tu najde kak poučen heretik ali laik, ki zadevo pozna, ali ve za rešitev. Novi Ubuntu 10.04 je sicer lep, ampak spet ne toliko, da bi zaradi njega poslušal 'matranje' ventilatorjev:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Driver za grafikuljo ima to kontroliranje ventov pod seboj, ne sam ubuntu.

Tako da sam lahko potrdim za moj sistem. Tako na papirju, v praksi z štoparico in z subjektivno oceno če se zaganja hitreje. Da. :)
Super :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

ČE imaš Nvidio, bo verjetno problem v Nvidia gonilnikih.

Se strinjam - to JE major bug, ker je zelo moteč.

Ena varianta je,d a namestiš zaprtokodne gonilnike od Nvidie, druga, da testiraš 10.04, ki bo imel nove oprtokodne gonilnike (Noveau projekt).
sudo poweroff

Icematxyz ::

@donfilipo

Glede na to da ti sistem ko se naloži pravilno zazna in "prebere" lm-senzorje in ustrezno prilagodi (zmanjša) hitrost ventilatorjev menim da je težava drugje. In sicer težava povezana z BIOS-om.

Predvidevam da uporabljaš Grub2. Tako da ti priporočam da preiskusiš sledeče. Najprej preveri nastavitve v samem BIOS-u. Če to ne pomaga pa sledi tem navodilom:

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=...

Še kratka razlaga in možnosti za acpi_osi stikalo:

http://sidux.com/PNphpBB2-viewtopic-t-1...

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Imam problem!
Na en star računalnik sem si namestil Ubuntu 9.4. Pri namestitvi sem pustil polje za geslo prazno, se pravi brez prijavnega gesla.
Pred časom sem nadgradil na 9.10. Vse dela OK, problem po nadgradnji pa nastane, ko hočem namestit kak nov program. System zahteva geslo, ki pa ga ne vem, ker ga nikoli nisem nastavil.
Nikakor ne morem nastaviti novega gesla ne novega uporabnika. Ali obstaja kaka rešitev, ali samo ponovna namestitev sistema?

BigWhale ::

Jaz sem mal razocaran nad Ubuntu One Music Store ... Izbira glasbe je smesna. :(

poweroff ::

Zaženi terminal (ukazno vrstico), vpiši ukaz passwd, za staro geslo "enter", dvakrat novo, in mislim, da bi moralo delati.

BW: če ni jazza pa klasike je itak brez veze.. 8-)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

AvtoR ::

ma mi je uspelo zadevo rešiti. Zadeva je na tej strani:
http://www.psychocats.net/ubuntu/resetp...

LP

System ::

Kje lahko prenesem LTS 10.04 jaz sem mislil, da še ni zunaj?

BigWhale ::

Saj se ni. Beta2 je.

donfilipo ::

Icematxyz je izjavil:

@donfilipo
Glede na to da ti sistem ko se naloži pravilno zazna in "prebere" lm-senzorje in ustrezno prilagodi (zmanjša) hitrost ventilatorjev menim da je težava drugje. In sicer težava povezana z BIOS-om.
Predvidevam da uporabljaš Grub2. Tako da ti priporočam da preiskusiš sledeče. Najprej preveri nastavitve v samem BIOS-u. Če to ne pomaga pa sledi tem navodilom:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=...
Še kratka razlaga in možnosti za acpi_osi stikalo:
http://sidux.com/PNphpBB2-viewtopic-t-1...


Eh ja! Takole bom dejal. Ni BIOS in zbrkljali so nekaj lepo pri Ubuntuju:D Ker tukaj ni Ubuntu maša: ponavljam......: mašina se zažene in umiri, v vseh drugih OS RAZEN V UBUNTU 10.04!!!!! Jebela cesta, da je cel svet postal skregan z logiko in povsem 'doublethink':)) Če vse dela na istem fizičnem stroju...RAZEN novega 10.04, potem je nekaj narobe z 10.04!!!!! Kar se linkov tiče mi ne ustrezajo, že gledal:)--- Ne vem, verjetno me bo prekleti firbec res zagnal v iskanje rešitve THE HARD WAY...z brskanjem in mučnim prilagajanjem (saj ne da je tako hudo...a se ponavlja pri vsaki novi izdaji:), ali pa me bo končno srečala pamet in ne bom izgubljal časa s postavljanjem in konfiguriranjem bete...ampak bom počakal na dan, ko bo nekdo preračunal, ali tiste vrstice v grubu res lahko odpravijo problem in jih nekako enhancane vgradil v inštalacijo, tam kjer bi morale biti.

Ponavljam zaradi simpatije do linuxa. Sistem mi je simpatičen, menim, da je zelo pomemben, kot konkurenca bogu OS (windoz) in zato etuzijaste spodbudim, naj duhovnikom Ubuntuja brez doublethinka sporočijo, kje so ga usrali in naj upoštevajo, da je tudi pri Grub 2 v določenih konfiguracijah nekaj težav...tako, da imamo kombinacijo, ki je res ICY!!! Ne bi rad kogarkoli žalil in brez zamere Icemtxyz, ko bentim, čeprav si skušal po svojih močeh samo pomagati. Če se deda loti namesto bentiti in tapkati po forumih, bo kot vedno problem rešil....verjemi:) Še vedno sem ga. Ampak kar sem s temi posti skušal nekako opozoriti: če je možno, se naj vsaj v beta verziji in testiranju skupnost Ubuntuja odreče hvalospevu in negiranju napak z doublethinkom. Tako bo toliko prej nekdo natapkal tisti dve vrstici kamor je treba. In to ni ročno, po inštalaciji z editorjem v grub 2:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

Pa ti že pred grub-om navije obrate ventilatorja na maksimum. Ali šele v fazi nalaganja operacijskega sistema po tem ko si v grub-u izbral operacijski sistem in pritisnil enter. Ker če prav razumem po fazi nalaganja ko se v sistem prijaviš se ventilatorji spet spustijo na "normalne" vrednosti?

Vprašanje ki ga imam je torej a so pred izbiro v grub-u ventilatorji na maskimumu. Ali ne. Oziroma še bolj natančno da rečem. Ko prižgeš računalnik in BIOS izvaja POST test. Kako se v tem kraktem času ki traja do nalaganja grub-a ventilatorji obnašajo? So na normalnih vrednostih. Šele po tem ko se naloži grub se pa začnejo hitreje vrteti?

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Icematxyz je izjavil:

Pa ti že pred grub-om navije obrate ventilatorja na maksimum. Ali šele v fazi nalaganja operacijskega sistema po tem ko si v grub-u izbral operacijski sistem in pritisnil enter. Ker če prav razumem po fazi nalaganja ko se v sistem prijaviš se ventilatorji spet spustijo na "normalne" vrednosti?
Vprašanje ki ga imam je torej a so pred izbiro v grub-u ventilatorji na maskimumu. Ali ne. Oziroma še bolj natančno da rečem. Ko prižgeš računalnik in BIOS izvaja POST test. Kako se v tem kraktem času ki traja do nalaganja grub-a ventilatorji obnašajo? So na normalnih vrednostih. Šele po tem ko se naloži grub se pa začnejo hitreje vrteti?


Ne glede na OS: ko zaženeš mašino so ventilatorji na max. Tako so pač nekatere nove plošče narejene. Ko se naloži OS: (vsi razen 10.04!!!, tudi Ubuntu 9.04 in 9.10!!!), se ventilatorji umirijo. Bios pri teh novih ploščah (izgleda ne vseh:) sam po sebi ne umiri ventilatorjev. Šele OS ko se naloži. Razen seveda 10.04!!!! In ponavljam: Ubuntu 9.04 in 9.10 delujeta brez problema isto kot windoz:) in moja plata, ena od mnogih s to posebnostjo: ASUS M2N68-LA.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Venti se umirijo, ko driverji v OS to sporočijo ustreznemu kontrolerju. Če boš zalavfal DOS bodo na polno ves čas.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

Na računalniku iz podpisa to naredi BIOS. Prižgem računalnik in ventilatorji zatulijo na polno. V nekaj sekundah nato BIOS ventilatorje upočasni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Pyr0Beast ::

Upgrade sem začel ob 1:30 (update-manager -d), končal ob 3:20

Od tega je bil DL 15 minut. Počasna mašina, kaj češ :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

5er--> ::

Atom procesor? Pri meni je bilo podobno.

Pyr0Beast ::

Nah. P3 933 in počasni 20GB maxtor :)

+ Disketar sedaj čudežno dela
- S3 je še vedno neuporaben
+ Remote desktop (- ker se je potrebno prijaviti in še en - zaradi fiksne resolucije)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

@donfilipo

Ko se naloži OS: (vsi razen 10.04!!!, tudi Ubuntu 9.04 in 9.10!!!), se ventilatorji umirijo.


Aha sedaj vidim da si višje napisal:

Takole gre: moj mlinček, se do postavitve logina v OS prebuja z ventilatorji na 'max revolutions'. Precej glasno in se mi kar smili:) Ko pride do logina v windoz ali ubuntu (razen v Ubuntu 10.04!), se ventilatorji umirijo in moč je tudi raziskovati lepote novih oken.


To sem spregledal. Sem mislil da se tudi v 10.04 ventilatorji umirijo.

Še eno vprašanje potem. Če v terminal (Programi -> Pripomočki -> Terminal) vpišeš ukaz:

dpkg -l | grep lm-sensors

Katero verzijo ti napiše da imaš nameščeno. A je verzija 1:3.1.2-2?

Če ni povej. In boš nadgradil. V vsakem primeru pa poskusi še sledeče. Vpiši ukaz:

sudo sensors-detect

Nato vpiši administratorsko geslo. In pritiskaj tipko enter dokler se skripta ne zaključi. Na to ponovno zaženi računalnik. In poročaj.

Zgodovina sprememb…

dux ::

Jaz sem 10.04 naložil na acer aspire one D150 (9 inčni netbook) teden pred izidom alpha3.

V vsem tem času nisem imel nobenih resnih težav, tako da sem z njim zelo zadovoljen. Vseeno pa bom s posodobitvijo na "resnih" računalnikih počakal do 2 tednov po izidu 10.04.
Upanje je v nasih odlocitvah

roksson ::

zdravo

js mam eno vprašanje na hitrco
js mam ubuntu verzijo za netbooke pa netbooka starga leto pa pol acer one zg5. Le tega sm velikokrt prklopu na lcd tv preko kabla vga in kar na enkrat po nekem času mi je crknil monitor na netbooku. Ampak zto k mi slika nedela niti ko preklopim na lcd tv kar je prej nardilo avtomatsko sumim da ni kriu monitor ampak Ubuntu:P Zdej pa k sm nov uporabnik linuksa nevem kaj nardit..

A bi kdo morda kej vedu pomagat?

poweroff ::

Ja, po moje je problem v Ubuntu, ki pošlje sliko na vgrajeni monitor, potem pa pričakuje, da boš tam kliknil, naj pošlje sliko na zunanji monitor. Seveda pa tega en moreš, če ni slike...

Po moje bi se dalo nekako zrihtat, samo nisem ziher kako... naj še kdo drug pove.
sudo poweroff

@nny ::

Mogoče idiotsko vprašanje - če naložim novo verzijo, moram tudi vse aplikacije naložiti na novo?

šernk ::

če le nadgradiš ne, zna pa bit da ti kakšna stvar sem pa tja ne bo delovala s prve, če narediš pa clean install pa moraš vse znova, je pa pri meni vse skup 2 min dela + download :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Pyr0Beast ::

Upgrade - ne
Če format - da

Glede ekrana - poizkusi preklopiti s knofom na tipkovnici (dela le po log-in-u - na slepo to treba)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

@nny ::

Prvi upgrade se je klavrno končal - na polovici :) - zato me je malo strah.

Pyr0Beast ::

Hm ? Fix broken packages in par trikov v konzoli (apt-get reinstall ubuntu-mini oz nekaj podobnega), nekaj rebootov pa bo spet ko nov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

@nny ::

Niti fix broken packages ni pomagal. Še enkrat sem naložila sistem.

šernk ::

pri upgrade je ponavadi dobro počakati kakšnih 14 dni po uradnem izidu, da ni težav

še dobrih 10 dni pol pa gremo mal frizirat na veliko, upam da bo delalo vse s prve kot je v navadi :)

razen eduroam seveda.... ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

@nny ::

šernk je izjavil:



...razen eduroam seveda.... ;(


Kaj je narobe z Eduroam-om? Pri menu dela BP že od samega začetka.

donfilipo ::

Icematxyz je izjavil:

@donfilipo
.....................->
Še eno vprašanje potem. Če v terminal (Programi -> Pripomočki -> Terminal) vpišeš ukaz:

dpkg -l | grep lm-sensors

Katero verzijo ti napiše da imaš nameščeno. A je verzija 1:3.1.2-2?

JA JE! Ni Treba nadgraditi!!!

Če ni povej. In boš nadgradil. V vsakem primeru pa poskusi še sledeče. Vpiši ukaz:

sudo sensors-detect

Nato vpiši administratorsko geslo. In pritiskaj tipko enter dokler se skripta ne zaključi. Na to ponovno zaženi računalnik. In poročaj.


Sem naredil, scripta je senzorje zaznala in modro o njih poročala, to je pa tudi vse. Po restartu je brez očitnega poslabšanja;(( ventilatorji pa še kar tulijo... Če ne bi...bi se dalj časa zabaval s tem problemčičem. Pa se mi mašina preveč smili! Nekdo ki je odgovoren za kernel naj malo butne z glavo v zid8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

Ker sem najprej narobe razumel. In sem mislil da Ubuntu 10.04 LTS Beta2 ko se naloži zmanjša hitrost ventilatorjev. Pa jih ne. In ker praviš da imaš zadnjo verzijo lm-sensors in da kot kaže jih pravilno zazna. In ker praviš da drugi operacijski sistemi (tudi Ubuntu pred 10.04) delujejo dobro.

Potem jaz dalje ne bi šel pred uradnim izzidom čez 10 dni. Ker potem gre za bug verjetno ki pa je lahko posledica marsičesa. Kot je že marsikdo omenil višje. In tudi ročno nastavljanje vrednosti ventilatorjem ni ravno "straight foward". Pa tudi ni najbolj priporočljivo. Tako da v tvojem primeru bi jaz tu pa tam teh 10 dni Ubuntu 10.04 LTS posodabljal. Pa bi videl če bo do uradnega izzida težava se odpravila. Ker verjetno nisi vezan na ta operacijski sistem in imaš dual boot?

Pa še nenazadnje ne vem ali vsi ventilatorji ali samo tisti na matični plošči ali tisti od grafične kartice se vrti na maksimumu. Če le tisti od grafične kartice. Potem bi lahko se še kaj ukvarjal z gonilniki od grafičen kartice. Če pa le tisti od matične plošče pa še vedno mislim da bi v BIOS-u skoraj moral najti kaj takšnega:

cpu smart fan



Ali takšnega:

smart fan



Pod "power management options" se ponavadi to nahaja.

To imaš slučajno Compaq PC?

Če imaš potem drži tipko F10 ob zagonu računalnika. In boš prišel v BIOS. Vse drugo pusti pri miru. Išči samo opcijo "smart fan". Če je niso izklopil namerno bi skorja morala biti tam!

Če je pa kriv ventilator grafične kartice. Pa to z BIOS ne igra nobene vloge. Ampak najverjetneje gonilniki ali pa bug!

Saj z vidika da se ti hitrost ventilatorjev ne zmanjša le v 10.04 lahko rečemo da je to bug. Ampak če gre za ventilatorje na matični plošči in če imaš v BIOS smart fan control. Potem se splača to poskusiti. Če ne pa kot pravim. Najbolje počakati in videti kaj bo ob uradni izdaji OS. Če bo težava še vedno prisotna ali ne. Potem pa se išče rešitev naprej. Pa seveda ali gre za grafično kartico ali matično ploščo. Tudi to je pomembno. Pri grafični kartici najverjetneje bi bilo povezano z gonilniki.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dux ::

@ @nny:

Načeloma moraš vse pakete namestiti na novo, vendar pa si lahko pomagaš s sledečim trikom. Pred novo namestitvijo na staremu sistemu v ukazno vrstico vpiši dpkg --get-selections > programi.txt.
Ta ukaz v programi.txt shrani imena nameščenih paketov. Nato programi.txt prekopiraj na varno in na novo namesti sistem.

Nato za ponovno namestitev teh paketov v ukazno vrstico vpiši:
dpkg --set-selections < programi.txt
dselect update
apt-get dselect-upgrade

lp
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

Hmm, ravno sem si naredil live USB iz Lynx beta2.

Kar nekaj napak je.

Najbolj moteče je, da se mi noče povezati v Ubuntu One.

Poleg tega jezikovni paketi niso do konca nameščeni. Beta2 tega ne odkrije (9.10 je to sam zaznal), ko pa rečem, naj jezikovne pakete namesti ročno, mi enega ne najde.

Bo treba pilo v roke...
sudo poweroff

šernk ::

@nny je izjavil:

šernk je izjavil:



...razen eduroam seveda.... ;(


Kaj je narobe z Eduroam-om? Pri menu dela BP že od samega začetka.


no pol nas pa razsvetli kako ti uspe obdržati linijo več kot 60min...

link do bug reporta

poskušal že vse kar je na zgornjem linku omenjeno...neuspešno
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

poweroff ::

OK, Ubuntu One dela, samo sem spregledal, da moram registrirati mašino prej...
sudo poweroff

donfilipo ::

@Icematxyz

Ne boš verjel, pri tej mašini, (prva v moji dolgi karieri:), nisem niti še pogledal BIOS-a:) Bili so časi, ko smo upgradali in modificirali BIOS z vnemo, kot da rešujemo svet:)) Vsaka 2 herza navitja smo proslavili, kot da je tehnika rešila svet:) Catch je v tem, da računalnik ne navije toliko spreminjanje BIOS nastavitev in tekma s tržniki procesorjev in temperaturo, kot sodelovanje pri arhitekturi in razvoju le teh. Na žalost, je nam slovencem bližje skok čez prepovedan hrib in iskanje lukenj v BIOSU. In potem je pač tako kot je:))

Je že prav, da kult hiper obvladanja novih gadgetov živi naprej. Je pa po drugi strani tudi prav, da produkti doživijo kvaliteto, pri kateri se ne ubadaš več s samim produktom toliko, kot z vsebino, ki jo ponuja. Linux je kljub vsemu le revolucionarna zadeva. Bila so obdobja, ko je obetal ogromno in so obdobja, ko drugi naredijo izdelek, ki je res enkraten. In na koncu, tudi slovenci smo prešli v obdobje, kjer se računalnike ne nosi več v nahrbtniku preko karavank, pač pa kupi pri bližnjem trgovcu.

In na koncu...ja, počakati bo treba, da pride pravi update. Je pa edino, kar lahko narediš, da to teče hitreje, da pritiskaš na prave tipke vernikov ubuntuja. S tem povečaš znanje in kontrolo in obenem tudi razvoj.

Ubuntu je s svojimi pogostimi novimi distribucijami udaril na noto tistih, ki prisegajo na novosti. Ali so te vsebinsko pomembne je drugo vprašanje. Ali je Ubuntu postal USER FRIENDLY? Je. Inštalacija gre včasih lažje kot z windosi. Vmesnik je všečen. Vsebinsko je orodje, ki omogoča kvalitetno domačo uporabo (in nedvomno tudi strežniško:) na vseh poljih, razen morda najpomembnejšem...to so igrice. In dokler je tako...linux ne more osvojiti trga. Finančni in razvojni sunek, ki bi presegel directx, je prehud zalogaj. Da ne govorim, da je vsa mašinerija in znanje kreatorjev igric prirejena directx filozofiji. Pa kljub temu. Ne glede na to....linux napreduje in tudi igričarstvo se počasi na stranska vrata seli v to okolje. Na področju spletnih strežnikov, pa tako ali tako brez linuxa po moje ne gre. Zato se ga splača učiti. Nam 'filozofom' pa vsake toliko pogledati, če ni nemara že prišla tista revolucija, ki jo čakamo:))

No z leti se naučiš biti nenehno razočaran in obenem uvidiš, da vendarle tehnika napreduje vztrajno in tudi kvalitetno...za veliko razliko od recimo politike, kjer cesar samo menja navidezna in prava oblačila, množica pa v vedno večji meri tuli: 'cesar je nag', četudi ta obleče najnovejšega versacija. Na tehniko se pogojno velja zanesti, od človeške nečimrnosti in šimpanzovske sociologije, pa je težko pričakovati, da bo postala bonobovska:)) Konec koncev se razlikujemo v DNA za kak poldrugi procent, ravno tako kot od žensk;((

Ubuntu one??? Ma saj sem vedel, da hudič ne bo pustil miru. No ja gremo gledat v BIOS;)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

@nny ::

@dux - hvala, super ideja! Sem zabeležila.

@šernk - prvič vidim ta bug! 8-O
Eduram dela na mojem compu na 9.04 že skoraj eno leto. Že prvi poskus povezave je bil uspešen. Občasno se povezava prekine in ponovno vzpostavi (vendar je isto tudi na domačem wireless omrežju), včasih se tudi noče povezati v prvo (vedno na istih točkah), nič pa ne vem o tem, da bi me vrglo ven po 60 minutah. Občasno imam povezavo vzpotavljeno tudi 6, 8 ur. Bug ne more biti sistemski.

poweroff ::

Meni Eduroam tudi dela normalno. Je pa morda problem v gonilniku za določen wireless chipset?
sudo poweroff
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313196 (120) Ijus
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478761 (7973) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159054 (116647) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133575 (96461) Icematxyz

Več podobnih tem