» »

"Bitte raus!" na slovenskih tleh

"Bitte raus!" na slovenskih tleh

1 2
3
»

SmeskoSnezak ::

Mene bolj moti to, da trenerji in igralci slovenskih! klubov ne znajo slovenščine. Glede na koliko dobijo plačano, naj jim dajo še inštruktora slovenščine, da jih vsak dan uči vsaj dve uri! Hočem pri 24ur in dnevniku slišati trenerja in igralce poslušati, da govorijo v slovenščini! Bemo milo ma***
@ Pusti soncu v srce... @

hamax ::

> Glede na koliko dobijo plačano

Glede ne to, koliko so plačani...

> Hočem pri 24ur in dnevniku slišati trenerja in igralce poslušati, da govorijo v slovenščini!

Želim pri 24ur ter dnevniku poslušati igralce in trenerje govoriti slovensko.

> Bemo milo ma***

Tristo kosmatih.

Ontopic:

Zakaj za hudica bi se nekdo, ki bo v Sloveniji leto, mogoce dve, ucil slovensko?

jype ::

SmeskoSnezak> Hočem pri 24ur in dnevniku slišati trenerja in igralce poslušati, da govorijo v slovenščini!

Mene bi pa nadvse veselilo, če bi ti (in ostali, ki pišejo po forumu) znal slovensko.

U vezi na to kolk vas plaćam!

SmeskoSnezak ::

Zakaj za hudica bi se nekdo, ki bo v Sloveniji leto, mogoce dve, ucil slovensko?

Zato, ker je trener/igralec SLOVENSKEGA kluba? Zakaj moraš za slovensko državljanstvo znati vsaj malo slovenščine, kot trener pa ne?!? HALLOOO?!? Trener/igralec bo vsaj ti dve leti bil marsikdaj pred kamero, državljan pa ne. Me malo ne briga, če državljan komaj govori slovensko, tisti, ki pa so dejansko pred kamero, pa se nočejo niti trudit al kak je s tem?!?

off:ne mi s takimi forum fintami in slovnico!! ker sta prekleto smešna in ni niti 5% primerjave s tem kar pišem.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Ker je drzavljanstvo nekaj, kar ti podeli DRZAVA in definira razmerje med posameznikom in drzavo ter posledicno dolocene medsebojne pravice in obveznosti.

Medtem ko je to, da si 'trener', stvar popolnoma zasebnega odnosa med klubom in trenerjem, ki drzavo kaj posebej ne zanima, razen morda z vidika obdavcitve. In drzavo bk kako komunicirajo clani kluba med sabo, ali z drugimi.

P.s.: ce televizija objavi intervju v tujem jeziku, je to popolnoma njen problem. Podnapise prosim.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

No, očitno je treba zakon uvesti za bolj striktna pravila. :P

Pozabli pa ste, da je to tud dobra stvar, saj bi se človek naučil novega prelepega jezika. Imel bi eno stvar/izkušnjo več za "odnest" iz Slovenije.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Ce bi slucajno tako zelel, lahko.

A vidim, da se nekateri zavzemajo za uvedbo totalitaristicnega sistema.
https://dolhar.si/

djordjevic ::

Le zakaj bi se učili slovensko govoriti in predvsem pisati, če se še pripadniki našega klenega naroda ne potrudijo? Naučiti, to je.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

SmeskoSnezak> No, očitno je treba zakon uvesti za bolj striktna pravila. :P

Očitno je treba v osnovnih šolah poostriti kriterije pri preverjanjih znanja slovenskega jezika. Tvoj stavek je tak zmazek, da te jaz ne bi spustil v tretji razred.

Barakuda1 ::

off:ne mi s takimi forum fintami in slovnico!! ker sta prekleto smešna in ni niti 5% primerjave s tem kar pišem.


Pozabli pa ste, da je to tud dobra stvar, saj bi se človek naučil novega prelepega jezika. Imel bi eno stvar/izkušnjo več za "odnest" iz Slovenije.



Če moj (naš) jezik nepravilno, ali popačeno uporablja tujec, kažem do njega vsaj neko toleranco.

Ko pa moj (naš) jezik dobesedno mrcvari nekdo, ki se ima za pristnega Slovenca, me pa srce boli.

edit > dodan citat

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Eh, hudičevi hinavci, nič drugega ne morem rečt za vas. Sploh, ko se delate svetnike, da ste imeli vedno SLOVENŠČINO čisto petko v vseh šolah, da ste pravi slovenisti v pomenu besede. Kako je lepo moriti človeku zaradi vejic in par izpuščenih črk, kajne? You know what? Jaz nisem popoln in to sprejemam. Zaradi takšnih stvari se ne mislim obremenjevat. Če se vi mislite, be my guest. Jaz se ne bom, pa hvala lepa za mandarine.

v tej debati sn končal! over & out

p.s.:Barakuda1, čudno, da potemtakem še nisi umrl za srčnim napadom, če te toliko srce boli! :P
@ Pusti soncu v srce... @

Pyr0Beast ::

p.s.:Barakuda1, čudno, da potemtakem še nisi umrl za srčnim napadom, če te toliko srce boli! :P
Nah, hipohonder :3
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

"You know what?", "be my guest" ter "over & out" na slovenskih tleh!

Mercier ::

Zdravnik v zdravstvenem domu bi moral govoriti slovensko. Če ga je treba uvozit, se bi pa moral naučiti v predpisanem času. Če to ni tako, je narobe.

Gandalfar ::

Kako se pa naj nauci, ce vecina slovencev noce govoriti s tujci v lastnem jeziku, ce je ocitno da se tujec komaj uci. Vsi takoj preklopijo na anglescino ali srbo-hrvascino namesto, da bi podpirali njegovo slovenscino.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov center za uporabnike prejemnik klica ni znal Slovensko. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18129830 (23097) zmaugy

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926980 (24232) dzinks63
»

dunajski hlapci

Oddelek: Loža
427452 (5872) Ramon dekers
»

Slovenjenje imen podjetij? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
727016 (5610) jrtjtejtt
»

Uporaba slovenskega jezika v poslovnem svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
575738 (4891) madmitch

Več podobnih tem