» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
52 / 506
»»

alpha1 ::

Mene zanima kaj pravite na ta ssd http://www.dinokomp.si/product_info.php... In kaj je razlika med OCZ Vertex 2 Extended in OCZ Vertex 2 Pro namreč razlika v ceni je ogromna?

kuglvinkl ::

Pro ma SF-1500 kontroler.
Your focus determines your reallity

sinkob ::

Zdravo
Zanima me vaše mnenje o naslednjem SSD-ju: OCZ 60GB Vertex Extended Limited Edition SATA II 2.5" SSD - SF-1200 Controller - OCZSSD2-1VTXLE60G. Lastnosti: Max Read up to 285MB/s, Max Write up to 275MB/s, Seek Time .1ms, Hvala za vaše odgovore pa lp.

jinzo ::

@sinkob
SF-1200 kontrolerji so kar dobri ja, nimaš kaj zgrešit.

Gatsu ::

Sam sem kupil pred kratkim enega Vertex 2 60gb in sem tako zadovoljen da sem danes naročil še enega in ju bom dal v raid 0, tako da bom lahko gor imel vse programe in igre. Najceneje sem ga našel tukaj pa še poštnina je ugodnih 12,99EUR

urosbe ::

Kot planirano, sem naročilo pretekli ponedeljek realiziral/plačal, tako da je šla pošiljka v torek dopoldan v odpremo. Kot pričakovano je tudi danes prispela:



V prvi rundi je šlo vse skupaj kar gladko skozi - nekateri ste prišli ponj osebno, drugim sem odposlal preko Pošte Slovenije, tako da bi se enake prakse držal tudi tokrat. V interesu mi je, da SSD-je čimprej "potalam" in prejmem nazaj založene EUR :)

SSD z embalažo je težak do 0,5kg, tako da poštnina znese 2,50EUR (priporočeno pismo 250-500g). V kolikor pošljem z odkupnino, se storitev podraži za 1,14EUR + 0,96EUR provizija za nakaznico/položnico Pošte Slovenije (torej končni strošek za prejemnika 4,6EUR).
Lahko pa pošljem tudi brez odkupnine (2,50EUR), vendar v tem primeru pričakujem razliko od avansa do končnega zneska na TRR (tisti ki ste mi že v celoti nakazali znesek torej zgolj poštnina).

Ostale, ki bi SSD prevzeli osebno, prosim, da se čimprej dobimo (danes do 16h v Škofji Loki, po 16h v Kranju (Qlandia) oz. jutri tekom celega dne v Škofji Loki). Podobno kot zgoraj - doplačilo do 299EUR mi lahko nakažete na TRR ali pa prinesete gotovino ob prevzemu. Pošljite mi ZS z okvirno uro kdaj bi se oglasili, jaz pa odgovorim s telefonsko in točnim naslovom.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Tr0n ::

O super! :)

gruntfürmich ::

Gatsu je izjavil:

Sam sem kupil pred kratkim enega Vertex 2 60gb in sem tako zadovoljen da sem danes naročil še enega in ju bom dal v raid 0, tako da bom lahko gor imel vse programe in igre. Najceneje sem ga našel tukaj pa še poštnina je ugodnih 12,99EUR

čista zmaga.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

swamigi ::

Nekaj benchev mojega crucial,ki je zdaj star 1 leto(64GB M225 SSD)
pred 1 letom


po 6 mesecih


danes


Zdaj je celo hitrejši kot na začetku:))
Uporabljam pa wiper,ki je na njihovi strani

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Gatsu ::

Evo še test mojega Vertex 2 60gb

test

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

sinkob ::

@jinzo :: včeraj, 22:03:24
Hvala...

PlayTheGame ::

Mene pa zanima, če se pri kloniranju sistema (WIN 7 64-bit) iz HDD-ja na SSD, lahko pojavijo kake težave zaradi specifike samih SSD diskov? Ker kolikor sem si prebral, naj bi windowsi pri sveži inštalaciji na SSD uporabili drugačne nastavitve kot pri HDD. Se te nastavitve torej lahko tudi kasneje ponastavijo, da bi ustrezale SSD disku?

Naj še omenim, da je trenutna particija, kjer imam win-7 manjša od SSD-ja, ki bi ga nabavil, torej velikost ni problem. Za kloniranje običajno uporabljam Acronis TrueImage Home 2010 - obstaja kaj boljšega oz. ali je ta program primeren za kloniranje HDD --> SSD?

Kdo ima torej kakršnekoli izkušnje, da bi povedal, če gre kloniranje sistema iz HDD --> SSD brez problema ali ne? Ne da se mi namreč na novo nalagat sistema in vsega programja...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

dejanslo ::

Če imaš Intel-a, poglej na prejšnji strani http://slo-tech.com/forum/t318356/p2853...


@zee, ti imaš OS X na SSD-ju sedaj že dalj časa, a ne? So kakšne opazne spremembe performansa?
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

PlayTheGame ::

dejanslo je izjavil:

Če imaš Intel-a, poglej na prejšnji strani http://slo-tech.com/forum/t318356/p2853...

Ne, nimam intela. Nabavil bi SSD, ki ima SF-1200 kontroler. Se še nisem odločil ali bi vzel OCZ Vertex 2 ali Muskin Callisto Deluxe...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Dr_M ::

Torej, ce bo kdo iz LJ ali okolice naroceval kaj pri mylemon ali hoh, se javim za kaksen ssd. Za delitev stroskov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gatsu ::

Ne rabiš nobenega externega programa za prenos sistema iz hdd na ssd ampak lahko to preprosto storiš z Backup and restore programom, ki pride zraven Win7 najdeš pa ga na nadzorni plošči, ta način tudi pravilno aligna particijo na SSDju ob restoru. In je tudi priporočena metoda imigiranja pred secure erasom na OCZ support forumu.

feryz ::

Ker je gigabytov RAID kontroler na plati za en k...., razmišljam, da bi si kupil enega na kartici.
Ali lahko kdo katero priporoči za pameten denar, za 2x Intel SSD X25-M 160 Gb, RAID 0?

zee ::

Isci znamko Areca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

_Dejan_ ::

zee je izjavil:

Isci znamko Areca.

Mislim dabo za takšno ki bo imela dober performanse odštel kar nekaj denarja...
OBVEZNO mora biti na pci-e vodilu!!!
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

matejg89 ::

Dr_M je izjavil:

Torej, ce bo kdo iz LJ ali okolice naroceval kaj pri mylemon ali hoh, se javim za kaksen ssd. Za delitev stroskov :)


Zdravo.
Jst mam namen kupit SSD disk v tujini, sam še tega nism počel. Če si še za, mi piši, pa se bova dogovorila kok boma to izvedla.

Lp, Matej

ST-777 ::

Interesanten test: Intel X25-M and X25-V RAID 0 Review.
http://www.storagereview.com/intel_x25m...

"Pros
Great way to gain a system performance boost
Sub-$100 pricing on the X25-V makes it an appealing RAID candidate

Cons
Performance sometimes can't quite hang with latest generation SSDs"

FuI2cY ::

JS sm se pa odločil da bom vzel ta SSD disk: OCZ RevoDrive 120GB,

link: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Hitrost branja: 540MB/s
Hitrost zapisovanje: 480MB/s

je skoraj 1x hitrejše kot Vertex 2, in slabe 40EUR dražje od Vertex 2 Extended 120GB ali Vertex 2 100GB

Pšenični ::

"JS sm se pa odločil da bom vzel ta SSD disk: OCZ RevoDrive 120GB,"

Je bootable, hiter, glede na vse ugodna cena. Tle je prihodnost. Na pci -e.

Icematxyz ::

Uf ta OCZ RevoDrive 120GB pa zgleda res že prava zadeva. Pa tudi cena ni glede na zmogljivost pretirana.

Me veseli da zadeva tako lepo napreduje!

WarpedGone ::

To mi deli, bootable PCI-E. Končno!
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

"To mi deli, bootable PCI-E. Končno!"

To smo napovedovali že pred časom. Hitrostim do 250mb/s se bomo čez pol leta le še nasmihali...heh,heh in cenam za te hitrosti tudi.

WarpedGone ::

Napovedovali že, še vseeno pa je razlika med teorijo in konkretno stvarjo v rokah.

Tale cena vsebuje preminum na hitrost. Nobenga tehnčnega razloga ni, da bi morala bit stvar enkrat dražja kot SATA verzija.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

cena dejansko ni tko zelo pretirana.
sploh če vzameš v obzir da je en bogi intelček g2 80gb bil že po 250EUR...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pšenični ::

"cena dejansko ni tko zelo pretirana.
sploh če vzameš v obzir da je en bogi intelček g2 80gb bil že po 250EUR.."

Za katerega bomo čez pol leta govorili, da res ne gre "nikamor".

FuI2cY ::

Cena res ni pretirana, če gledamo da je hitrost skoraj 1x večja od Vertex 2 se zelo splača.

krho ::

ja, samo, da imaš tule problem, dveh takšnihle kartic ne mroep dati v RAID 1.. 2 Vertexa pa lahko
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WarpedGone ::

...pa če ga komu v glavo vržeš, mu verjetn ne boš lobanje razbil. S kakim raptorjem ni dvoma ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

"ja, samo, da imaš tule problem, dveh takšnihle kartic ne mroep dati v RAID 1.. 2 Vertexa pa lahko"

Mislim da sem za ceno dveh Verteksov videl tele zadeve (bootabilne) na pci-e že na 700 do 900 mb/s.

Dr_M ::

To smo napovedovali že pred časom.


To je ze nekaj casa stvarnost, ampak to se vedno ni native PCI-e SSD, ampak je se vedno prisoten SATA kontroler, tako da to ni nic posebnega.

Mimogrede, Vertex 2 120GB 3.5" stane cca 225EUR pri mylemon.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Pšenični ::

¸"To je ze nekaj casa stvarnost, ampak to se vedno ni native PCI-e SSD, ampak je se vedno prisoten SATA kontroler, tako da to ni nic posebnega."

Je pa zato hitrost izredna, kabli odpadejo, v glavnem ga ubodem čim bo keš.

Dr_M ::

Za tak dnar dobis 3x Vertex 2 40GB za raid0.
Ugani, kater sistem bo hitrejsi :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pšenični ::

No se mi zdi. Ampak razvoj bo šel v smer pci e "diskov", ker je zadeva bolj praktična, hitrosti so že tam krepko čez 1000mb na sekundo-no cena je sicer ohoho. Heh, windovse bomo kmalu naložili v "eni ali dveh minutah".

Dr_M ::

Ja, moras met tut tako hiter izvor, ce hoces zapisovat s spodobno hitrostjo.

Zurka bo sele takrat, ko bo native pci-e bootable. Ce sploh bo kdaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

nima TRIMa zgleda
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

Le zakaj... :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pšenični ::

"Le zakaj..."

Trim bo tudi, sem bral ravno o tem pred kratkim. Tko da v bistvu gre zdej razvoj na tem področju s tako hitrostjo kot je prej zaostjal za drugimi komponentami. Na vse skupaj lahko rečemo le "Hvala bogu".

Dr_M ::

Trim bo tudi, sem bral ravno o tem pred kratkim.


Tudi o ultra zmogljivoh baterijah lahko marsikaj preberes, pa o vec terabatnih plosckih, pa se to se ne pomeni, da je res.

PCI-e SSDji imajo internal raid, zato pri teh nikoli ne bo TRIMa, mogoce, ampak res mogoce bo pri samostojnih SSDjih na SATA, pa se to se bodo moral potrudit pisci gonilnikov (TRIM seveda deluje preko gonilnikov).
Drugo je GC, ampak pri tem je trenutno najuspesnejsi Indilinx, ostali pa niti ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pšenični ::

"PCI-e SSDji imajo internal raid, zato pri teh nikoli ne bo TRIMa, mogoce, ampak res mogoce bo pri samostojnih SSDjih na SATA, pa se to se bodo moral potrudit pisci gonilnikov (TRIM seveda deluje preko gonilnikov)."

Bomo videli kaj bo in kaj ne. Vse se da narest, če se le hoče in če je denar. Ob dobrem vetru tud kura leti.

r0b3rt ::

Kako komentirate ceno 400.80 EUR?!

krho ::

r0b3rt je izjavil:

Kako komentirate ceno 400.80 EUR?!

Da košta glih tolk kot lani novembra :D
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

r0b3rt ::

Sicer so še vedno (pre)dragi, se mi zdi pa glede na ostale trgovine ugodno.

WarpedGone ::

PCI-e SSDji imajo internal raid, zato pri teh nikoli ne bo TRIMa, mogoce, ampak res mogoce bo pri samostojnih SSDjih na SATA, pa se to se bodo moral potrudit pisci gonilnikov (TRIM seveda deluje preko gonilnikov).

Kislo grozdje a ne?
Še vedno nisi povedal, kaj je tisto kar se NE DA narest prek PCI-e. Če trenutno ni tko narjeno, je to zato ker je tko ceneje. Folk je pa vseen čist mastn ob cifri 200MB/s.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Še vedno nisi povedal, kaj je tisto kar se NE DA narest prek PCI-e. Če trenutno ni tko narjeno, je to zato ker je tko ceneje.


Mogoce ti bo jasno, ko bos se parkrat prebral, kar sem napisal.
Hm...ceneje? Nekateri so za dobre stvari pripravljeni placat. Nevem pri cem se spara pri izdelku za vec 1000EUR.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

Med "tkole je sedaj" in "ne more bit drugače" js vidm razliko.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Niti sanja se mi ne, kaj ti sploh bluzis. Povej, kaj bi rad sploh vedel (ce sploh ves), pa ti razlozim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
52 / 506
»»