» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
887 / 1133
»»

Alien123 ::

bios si nadgradiš v manj kot minuti, enim denar smrdi..

Master_Yoda ::

Ugh, danes narocil MSI Tomahawk MAX, ko je bil status "Verfügbar". Pogledam sedaj in je status Ohne liefertermin. Mislite da bom dobil, ali bom moral kaksno alternativo iskati ?
Dovie'andi se tovya sagain.

issak ::

Alien123 je izjavil:

bios si nadgradiš v manj kot minuti, enim denar smrdi..


Če si imaš od kje CPU sposodit seveda, bolj je problem ko naročaš starejšo plato z novim CPUjem...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Han ::

Pač vzameš tako plato (MSI), ki omogoča posodobitev biosa brez procesorja...

D3m ::

B450 Tomahawk MAX podpira Ryzen 3000 out of the box.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

D3m je izjavil:

B450 Tomahawk MAX podpira Ryzen 3000 out of the box.


Jp. Neumno je plačati za upgrade biosa. Vzameš novo verzijo plate.

Engineer25 ::

Pozdravljeni,

kupujem nov namizni računalnik, katerega bom uporabljal za risanje načrtov v programih kot so AutoCAD, Civil 3D, Plateia. Računalnik se ne bo uporabljal za službene namene - sem študent gradbeništva in občasno delam kakšen projekt preko študenta ter za faks, poleg tega pa bi ga tu in tam uporabil tudi za kakšno igro (ne rabim vseh nastavitev na "ultra"). Budget je bolj skromen, do 600€ (max 650€), deli so lahko tudi iz tujine.

Računalnik mora biti kar se da tih, velikost ohišja mi ni važna.

Hvala

mihagr ::

Engineer25 pozdravljen
Vsekakor ti priporočam ogled tele strani, imajo vse tisto kar si želiš, tudi garancijo.
https://www.bbt.si/racunalniki

opeter ::

Vprašanje: ali imaš kakšno obstoječo komponentno, ki ga lahko uporabiš ali pa moraš vse na novo?

- za procesor so meni v drugi temi predlagali AMD Ryzen serije 5, točneje model 2600, tega se dobi za okoli 135-140 evrov (tudi pri nas - Funtech, Mlacom, Extreme Digital itn.)
- matična tam do 70 EUR maks.
- DDR4 RAM, 2400-2666 MHz (ali več, odvisno od cene), 2 x 8 GB ali pa en komad 16 GB, za morebitno nadgradnjo v prihodnosti, cena okoli 70-80 EUR?

- en komad SSD-ja, vsaj 240/256 GB, za sistem, programe in aktualne projekte, opcija M.2 (zelo hitro, a se tudi solidno greje) ali počasnejšo SATA varianto (cenejše)
- en komad vsaj 1 TB disk za podatke, računaj ene 40-50 EUR
- novo ohišje po želji in v sklopu proračuna
- napajalnik po želji, verjetno 450-500 W ali več, računaj tam okoli 35-40 EUR
- grafična pa, hja, ne vem, kaj ti ostane v proračunu?
Srednji razred, Geforce 16xx serija oz. primerni AMD Radeon?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Karil ::

Pozdravljeni,

imam i3-7100 in ni mi več všeč, da mi ob moji rabi, ki obsega brskanje z veliko zavihki (32" monitor), nekaj odprtimi wordi/exceli/acrobati, ne deluje več tako hitro in odzivno. Včasih celo zamrzne za kakšno sekundo ali dve. Največ kar je posebnega od aplikacij je malce osnovnega photoshopa. Igric ne igram.

Zato bi do konca tedna oz. čimprej želel kupiti nov procesor in matično ploščo. Imam že 16 GB RAMa. Grafično kartico imam sicer slabo, vendar dovolj dobro zame za priklop monitorja. Toliko v info, da ne potrebujem nujno integrirane v procesor.

Za matično ploščo bi bilo fajn, da ima:
  • tak BIOS, da deluje out of the box
  • M2 za SSD, da bom, ko se 1 TB še poceni upgradal zdajšnjega SATA 250 GB
  • 5.1 priklop zvočnikov

Budget je okrog 300 EUR. Res bi rad, da je malce bolj futureproof, ker tale i3-7100 menjam po točno 2 letih. Sam predvidevam izbiro 2600 ali 3600. Ali je Ryzen 3600 in B450 Tomahawk MAX prevelik overkill? Kolikor sem gledal moram v obeh primerih dati za matično pribl. enak znesek. 80 EUR za 3600 se pa najbrž že skoraj splača?

Kje bom kupil mi je načeloma vseeno. Lahko naročim tudi na mindfactory na podjetje, vendar kolikor gledam je poštnina kar 29 EUR. 2 leti nazaj je bila 20? Če se izkaže, da je samo 10 ali 20 EUR razlike bom seveda naročil v SLO.

Najlepša hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karil ()

D3m ::

Kaj pa tole?

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

B450 + R7 2700

Pa imaš 8/16 jedrnika?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kebo ::

Karil je izjavil:

Pozdravljeni,

imam i3-7100 in ni mi več všeč, da mi ob moji rabi, ki obsega brskanje z veliko zavihki (32" monitor), nekaj odprtimi wordi/exceli/acrobati, ne deluje več tako hitro in odzivno. Včasih celo zamrzne za kakšno sekundo ali dve. Največ kar je posebnega od aplikacij je malce osnovnega photoshopa. Igric ne igram.

Zato bi do konca tedna oz. čimprej želel kupiti nov procesor in matično ploščo. Imam že 16 GB RAMa. Grafično kartico imam sicer slabo, vendar dovolj dobro zame za priklop monitorja. Toliko v info, da ne potrebujem nujno integrirane v procesor.

Za matično ploščo bi bilo fajn, da ima:
  • tak BIOS, da deluje out of the box
  • M2 za SSD, da bom, ko se 1 TB še poceni upgradal zdajšnjega SATA 250 GB
  • 5.1 priklop zvočnikov

Budget je okrog 300 EUR. Res bi rad, da je malce bolj futureproof, ker tale i3-7100 menjam po točno 2 letih. Sam predvidevam izbiro 2600 ali 3600. Ali je Ryzen 3600 in B450 Tomahawk MAX prevelik overkill? Kolikor sem gledal moram v obeh primerih dati za matično pribl. enak znesek. 80 EUR za 3600 se pa najbrž že skoraj splača?

Kje bom kupil mi je načeloma vseeno. Lahko naročim tudi na mindfactory na podjetje, vendar kolikor gledam je poštnina kar 29 EUR. 2 leti nazaj je bila 20? Če se izkaže, da je samo 10 ali 20 EUR razlike bom seveda naročil v SLO.

Najlepša hvala.

S 3600 si pomoje dober za 10 let, če bi rad prišparal par EUR bi pa jaz rajši vzel 7600k na ebayu in obdržal matično ker take z 5:1 priklopi so okoli 100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

scipascapa ::

kaj uporabljate kaj za sesanj in špricanje z nekim sprayom, videl na youtube, da uporaljaajo ne vem čemu?

tony1 ::

V spreju imajo preprosto navaden stisnjen zrak. Pri nas imamo za to kompresorje, ker je to veliko ceneje...

scipascapa ::

Razumem, da je kompresor za izpihanje prahu in čiščenje, ne vem pa če je v spraju res zrak......na enem filmu na yt je kao služil za estersko polepšanje? Moram najt film pa prilepim.



5:38-5:40

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

Razumem, da je kompresor za izpihanje prahu in čiščenje, ne vem pa če je v spraju res zrak......na enem filmu na yt je kao služil za estersko polepšanje? Moram najt film pa prilepim.



5:38-5:40


Sej ti pise kaj je notri, al ne znas brat? Pise, da je zrak. Ce imas izdelke, ki vsebujejo se kaj drugega, pa mora biti to navedeno na embalazi.

tony1 je izjavil:

V spreju imajo preprosto navaden stisnjen zrak. Pri nas imamo za to kompresorje, ker je to veliko ceneje...


Imas kakno idejo za poceni kompresor? Ker dati 3 EUR za plocevinko na vsake par let al pa enkratni znesek 100 EUR + skladiscenje ne tako majhne naprave ni no brainer za obcasno zasebno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Karil ::

D3m, mogoče se mi zdi, da bi v tem primeru malce pretiraval z jedri? Sedaj imam 2/4, potem pa bi skočil na 8/16. Se mi zdi da ga ne bi izkoristil. Ni boljše 6/12 pa boljši single core?

Kebo, mogoče, če bi bilo še kakih 30 EUR ceneje bi prišlo v poštev. Tako se mi pa zdi da bi si za 180 EUR s 4/4 ravno tako kot s sedajšnjim i3 naredil zgodbo za 2 leti.

scipascapa, če spihaš prah to neizogibno služi tudi estetiki :).

tikitoki, če gledaš samo z vidika spihavanja računalnika je seveda nakup kompresorja malce smešna investicija. Če pa z njim polniš tudi kolesa, žoge, itd. pa je 50 EUR za osnoven kompresor nekaj čisto normalnega. Glej hofer in lidl reklame ali pihaj na bencinskih črpalkah.

D3m ::

Dal sem samo idejo, ker si omenil 300 EUR.

In tudi, če bi ti ponudil B450 + R5 2600X recimo je razlika med procesorjema samo 17 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Če bi pa rad B450 Tomahawk MAX + R5 3600 je pa cena 355 eur.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Pri FUNTECHu mogoče še malo ceneje ene 20 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Mogoče kar 1700 ali 2700 in bi imel mir za tako uporabo, kot je omenil, še veliko let.

D3m ::

Se strinjam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Generton ::

Engineer25 je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujem nov namizni računalnik, katerega bom uporabljal za risanje načrtov v programih kot so AutoCAD, Civil 3D, Plateia. Računalnik se ne bo uporabljal za službene namene - sem študent gradbeništva in občasno delam kakšen projekt preko študenta ter za faks, poleg tega pa bi ga tu in tam uporabil tudi za kakšno igro (ne rabim vseh nastavitev na "ultra"). Budget je bolj skromen, do 600EUR (max 650EUR), deli so lahko tudi iz tujine.

Računalnik mora biti kar se da tih, velikost ohišja mi ni važna.

Hvala


Na tvojem mestu, bi zadevo kupil preko spletne strani mindfactory, ce mas moznost vzami na firmo, sicer uporabi mailbox.de, cene komponent so obcutno nizje kot pri nas.

Drugac pa
- ryzen 5 2600
- B450 plata
- 2x8gb ddr4 ram 2666mhz+
- 240gb ssd
- 1tb hdd
- 550w bronze+ napajalnik (BeQuiet, EVGA, Antec, oz. Druge priznane znamke)
- rx 580 8gb
- ohisje kako od BeQuiet ali pa Fractal Design

Bi mogo prit v budgetu skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Generton ()

FlyingBee ::

Priporočam m12 seasonic bronze 620w napajalnik za low budget sistem pa še vedno bo zdražal tudi 8 jedrnika in 250w tdp grafično, če se kdaj premisli uporabnik in si že zdaj napajalnik in ohišje zagotovi dovolj zmogljivo in z veliko možnosti nadgradnje.

Karil ::

D3m, FlyingBee, razumem poanto in hvala za mnenje. Torej da zaključimo debato, saj sem dobil SLO ponudbi z nekaj popusta in bom kupil danes.

300 EUR za 2700 in b450 aorus elite (skoraj najcenejša s 5.1)
ali
330 EUR za 3600 in tomahawk max

D3m ::

Sam osebno bi vzel 3600 in Tomahawk max.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ja, 3600 in Tomahawk max. Ne bo ti treba menjat dolgo časa, če pa že čez 5 let pa bo 4000 serija 4 leta stara in sigurno dobre cene.

Precej več možnosti pa je, da boš čez 7 let kar ddr5 in takrat aktualne proce kupil.

Zgodovina sprememb…

Gregex ::

Malo sem ven iz komponent. Po zadnjih postih sodeč za gaming bolj priporočate AMD in ne več Intel? Kaj danes priporočate za gaming in budget tam do 800-900€? Se za ta denar dobi vsaj solidno gaming kišto? Lahko kdo kaj sestavi za best p/p za omenjeni budget? Hvala.

6151 ::

R5-3600 200€
Tomahawk max 100€
16GB ram 3000cl15-16-16 cca 70€
Ohišje v sloveniji za nekje 30-40€ in napajalnik 50€ (kakšen 80+ bronze, naprimer 550W XFX/BEQUIET)
SSD 500GB 50€

Zdaj glede grafične ti pa priporočam rabljeno 1070 ~220€. Cena iz mindfactorija, poštnina je cca 20€ prek mailboxde. To je best p/p
Drugače pa počakaš še kak teden in nabaviš novo non blower 5700 (~340€)

Odvisno pač kaj ti budget dopušča.

scipascapa ::

https://www.youtube.com/channel/UCj9IJ2...

tale tipo daje dobre napotke, kako priti/kupiti ugodne 6/8 jedrnike ipd......

Aphanisis ::

Prosim za mnenje, če je spodna konfiguracija lepo sestavljena:
----------
MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4... € 98,90 *

AMD Ryzen 5 3600 6x 3.60GHz So.AM4 BOX... € 199,90 *

16GB G.Skill RipJaws V Black DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit... € 79,90 *

1000GB Intel 660P Retail M.2 2280 PCIe 3.0 x4 3D NAND QLC (SSDPEKNW010T8X1)... € 88,85 *

8GB PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon V2 Active PCIe 3.0 x16 (Retail)... € 172,90 *

550 Watt Corsair Power Supply RM550X ATX Modular (80 + Gold)... € 94,00 *
----------
CENA = 734,45 EUR iz MindFactory (na mojo firmo... tako da v resnici je cena zame brez DDV 616 EUR).

Pisarniška opravila (veliko zavihkov), poganjanje 4K vsebin na TV in občasno igranje igric za 1050p (igranja je v resnici zelo malo). Vem, da se dobi RX 580 na bolhi za 120 EUR, ampak mi ni pomembno privarčevat 60 EUR in dobit kakšno mining skropucalo...

Zelo bom hvaležen za predloge, kaj spremeniti.

tony1 ::

Ker sem gorenc in škrt bi pripomnil, da za tako uporabo kot si napisal lahko vzameš tudi 3400G (ali celo 2400G) - je pa res, da sta to štirijedrnika - in nato tudi ne rabiš dodatne grafične (kar sta 2 ventilatorja manj, kar je morda pomembno v pisarniškem okolju)... Nato bi bil tudi 400W napajalnik tudi povsem dovolj...

Ampak, če najnižja cena ni na prvem mestu je konfiguracija čisto OK (Če rabiš tišino je fajn vzeti še en dober CPU cooler).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Master_Yoda ::

Nehajte narocevati tomahawk max :D. Narocil prejsnji teden kjer je pisalo da bodo prispele ta petek, sedaj pa so spremenili datum v naslednji petek. Izgleda ne bo nove sestave med dopustom ;(.
Dovie'andi se tovya sagain.

PoStrah ::

Aphanisis vse ok jst osebno bi edin 1660 (ne TI) vzel namesto rx 580 če ni prevelike razlike v ceni. vzami še en klasika HDD disk 2 tb, 1tb se hitro s 4k in igrami zafila
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

tony1 ::

Če se boš odločil, da bi imel poleg M.2 še dodaten disk v sistemu si poglej še ceno 1 TB SATA SSDja... Mehanskega HDDja sam ne bi več imel v sistemu, ti spadajo samo še v file serverje...

PoStrah ::

ne vem no. za secondary disk samo za shrambo so HDD-ji še vedno čist fajn, ker cene SSD-ja pač niso pimerljive. 1 tb ssd je 100€ kar je 4 tb HDD, oziroma če rabiš samo 2 tb daš 50€ in si fertik.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

tony1 ::

Za shranjevanje lahko, ne bi ga pa imel za lavfanje iger.

AlienRR ::

Zanima me kako bi ta kombinacija špilala:

Ryzen 7 3700x
GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING
Crucial BX Elite DDR4 16GB PC4-25600 3200MT/s CL15
Intel SSD 660p Series 1TB NVMe M.2 disk


Kar se kriterijev tiče:

Vse mora biti iz SLO trgovin, ker bo račun na davčno brez SI in v tujini so komplikacije zaradi tega.

Procesor bo Ryzen 7 3700x.

Matična pa potrebuje:
- 2x (ali več) M.2 Socket, s podporo za 2000mb/s ali več,
- 1x PWM za vodno pumpo, EK Revo D5,
- 4x (ali več) PWM za ventilatorje, da lahko v UEFI nastavim krivulje obratov glede na temp.
- fizično izoliran audio od ostalih komponent.

Ram: 3200MT CL15/14 16GB ali 3600MT CL16 16GB


Zanima me še če je potreben BIOS upgrade za podporo CPU, in če je na tej platformi pomembna voltaža RAMa, se pravi 1,5V ali 1.35V itd.
Če kasneje kupim grafično v rangu Radeon RX 5700 predvidevam da bo 850W napajalk tole gnal brez problema?
In seveda vse čim ceneje.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Gogo ::

nabavlja kdo prihttp://www.memorypc.de/ ? Kakšni problemi pri naročilu oz. dostavi?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Domen87 ::

Pozdravljeni,

Po 12 letih kupujem nov računalnik in nisem sledil napredku, tako da me je povozil čas.

Računalnik bom uporabljal za igranje simulatorja letenja Prepar3D v4.
Link do strojnih zahtev: https://www.prepar3d.com/system-require...

Prepar3D je osnova potem pa se naložijo še dodatki za teren, letala, vreme, itd. Dva primera sta na spodnjih povezavah:
https://orbxdirect.com/category/ftx-glo...
https://www.flightsimlabs.com/index.php...

Na tej povezavi sem zasledil priporočila strojne opreme za najboljše delovanje:
http://jetlinesystems.com/performance/

Kakšno je vaše mnenje o tem računalniku:
https://anni.si/osebni-racunalniki/oseb...

Za računalnik sem pripravljen plačati maksimalno 1800€.

Že vnaprej hvala za vaše mnenje/priporočila.

Hindsight ::

Zdravo momci, počasi me daje, da bi si tudi jaz nabavil nov komp za kake nove igre, da ne bom omejen z laptopom, pa sem malo spremljal. Tole sem sestavil za zdajle: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco.... RX5700 bi zamenjal potem, ko pridejo ven kake, ki niso single blower. Komentarji?

6151 ::

V nemčiji dobiš za ta denar 1TB SSD, NON BLOWER 5700XT, boljšo matično in boljši napajalnik. Ravnaj se po confu ki sem ga na eni izmed prejšnih 2 strani dal, ohišje kupiš pri nas, za napajalnik kakšen 550W bequiet,..

PoStrah ::

AlienRR je izjavil:



kaj ti bo matična z dvema m.2 ki podpirata 2000mb/s če potem izbereš Intel 660p, ki ni primerljiv z drugimi NVME diski. veliko denarja boš zapravil glede na komponente, potem ti bolj priporočam samsung evo m.2 diske (ali druge primerljive) ki so do dvakrat hitrejši od 660p. 660p serija je nekje vmes med SSD in standard NVME.

več ko 650-700W PSU redko kdo rabi za enojno grafiko razen če navijaš
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

AlienRR ::

PoStrah je izjavil:

AlienRR je izjavil:



kaj ti bo matična z dvema m.2 ki podpirata 2000mb/s če potem izbereš Intel 660p, ki ni primerljiv z drugimi NVME diski. veliko denarja boš zapravil glede na komponente, potem ti bolj priporočam samsung evo m.2 diske (ali druge primerljive) ki so do dvakrat hitrejši od 660p. 660p serija je nekje vmes med SSD in standard NVME.

več ko 650-700W PSU redko kdo rabi za enojno grafiko razen če navijaš

Ker želim imet NVMe, samo trenutno je Samsung 960/970 evo izven budgeta. Ostane cca 150€ za nek 1tb m.2 disk.

Ko sem gnal i7 920 na 4.2ghz in 980x čez 4,5ghz hkrati pa nvidio gtx480 na 1ghz je 850W prav prišlo. Ampak to so bili eni drugi časi.. no PSU mi je ostal.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

quasimodo ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu tega računalnika - procesor i5-9400f,2.9gh, ram 8gb ddr4, 256gb ssd + 1tb hdd, grafična nvidea geforce gtx 1650 4gb ddr5, za 684EUR pri mimovrste. Morda bi zraven dokupil še 8 al 16gb rama. Se da kje dobit kaj boljšega za okrog 700EUR al je to to? Med drugim bi ga uporabljal za igranje iger kot so gta5 in kaki novejši need for speed.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

tole iščem pri nas ali eu

https://www.supercheapauto.com.au/p/exp...

guasimodo: za 700€ dobiš že orenk ryzena.

Aphanisis ::

Zdaj, ko je povsod razporedana MSI B450 Tomahawk Max, kaj se splača kupit brez potrebe po updatanju biosa za Ryzen 5 3600? Nekaj do 180 EUR in da ima bolj ali manj podobne specifikacije.

Se splača za okrog 200 EUR že poseči po kakšni x570 plati? Kateri?

Je mogoče MSI MPG X570 GAMING PLUS za 180 EUR ok?

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

quasimodo je izjavil:

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu tega računalnika - procesor i5-9400f,2.9gh, ram 8gb ddr4, 256gb ssd + 1tb hdd, grafična nvidea geforce gtx 1650 4gb ddr5, za 684EUR pri mimovrste. Morda bi zraven dokupil še 8 al 16gb rama. Se da kje dobit kaj boljšega za okrog 700EUR al je to to? Med drugim bi ga uporabljal za igranje iger kot so gta5 in kaki novejši need for speed.

Jaz bi vzel i3 - 9100f in boljšo grafiko, pa vse skupaj bi vzel na Mindfactory, če že more bitikupljeno v Sloveniji pa Funtech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

D3m ::

Aphanisis je izjavil:

Zdaj, ko je povsod razporedana MSI B450 Tomahawk Max, kaj se splača kupit brez potrebe po updatanju biosa za Ryzen 5 3600? Nekaj do 180 EUR in da ima bolj ali manj podobne specifikacije.

Se splača za okrog 200 EUR že poseči po kakšni x570 plati? Kateri?

Je mogoče MSI MPG X570 GAMING PLUS za 180 EUR ok?


Je v redu.

Kebo je izjavil:

quasimodo je izjavil:

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu tega računalnika - procesor i5-9400f,2.9gh, ram 8gb ddr4, 256gb ssd + 1tb hdd, grafična nvidea geforce gtx 1650 4gb ddr5, za 684EUR pri mimovrste. Morda bi zraven dokupil še 8 al 16gb rama. Se da kje dobit kaj boljšega za okrog 700EUR al je to to? Med drugim bi ga uporabljal za igranje iger kot so gta5 in kaki novejši need for speed.

Jaz bi vzel i3 - 9100f in boljšo grafiko, pa vse skupaj bi vzel na Mindfactory, če že more bitikupljeno v Sloveniji pa Funtech.


Še slabše. Vzame se R5 2600, če se gleda na denar .
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

Nekateri ste hrabri in zaupate ssdju hrambo vseh podatkov.

quasimodo ::

Kebo je izjavil:

Jaz bi vzel i3 - 9100f in boljšo grafiko, pa vse skupaj bi vzel na Mindfactory, če že more bitikupljeno v Sloveniji pa Funtech.


Hvala za odgovor. Malo sem konfiguriral na funtech strani in sestavil tole:
procesor intel i3 9100f 3,6ghz 90€
ram kingston 16b pc666 71€
toshiba hdd 1tb 40€
kingston ssd 256gb 35€
napajalnik lc power 600w 33€
grafična kartica asus radeon rx5700 8gb ddr6 417€
Vse skupaj okrog 830€.
Za grafično sem malo raziskal in naj bi bila primerljiva z nvidea geforce gtx 2070, 2060 in 1080 ti. Plus tega je radeon rx 5700xt dražja za dobrih 50€ od rx5700.
««
887 / 1133
»»