» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
879 / 1131
»»

Twixz ::

Procesor AMD Ryzen 5 2600 (3,4 GHz osnovno, do največ 3,9 GHz), predpomnilnik 19 MB, 6 jeder
95 W Box - Wraith Stealth 95 W hladilnik
Osnovna plošča MSI B450M PRO-VDH PLUS
Sistemski pomnilnik (RAM) 16 GB DDR4 /3000MHz CL16
Shranjevanje SSD 250 GB (M.2 PCI NVMe) + trdi disk 2 TB (SATA3 6Gb/s 7200 obr./min.)
Grafična kartica NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, 6 GB GDDR6
Operacijski sistem FreeDOS
Priključki 1× PS2 miška/tipkovnica, 4× USB 2.0, 4× USB 3.1, 6× avdio - pozlačeni kontakti, 1× RJ45
Izhodi na grafični kartici: 1× HDMI 3× DisplayPort
Povezovanje Mrežno: LAN 10/100/1000
Optična enota brez
Ohišje ATX z oknom
Napajalnik LC Power LC6550 550 W 80+ Bronze, ErP 2013

Kakšno mnenje o tem? Za 900€ :D

Je pa še varjanta da preko inputa naberem dele in ga sestavim, nevem kaj bi blo ceneje :D

Han ::

Občutno predrago. NVMe SSD naj bo vsaj 512 GB. Izberi drug napajalnik, npr. BeQuiet.

scipascapa ::

kako to, da je tako drago? 900€ slo trgovina?

2600 130€
plata 70e
ram 120-130€
nvme ssd 512gb nekje 80-90€
2tb klasika 45€
grafična ne vem kok so 220-230€?

fokz8 ::

gaming comp za cca 1200€ na spletni trgovini sestavi.si?

hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Nwanko ::

Nevem zakaj se tak bojite kupovat v tujini, ni nobenega haska, garancija po vsej eu velja isto. Vse lahko plačaš z Paypalom ali UPN. Poštnine so dokaj poceni. Dobite pa dosti več za isti denar oz isto za manj...

D3m ::

Garancija varira od države do države. Poštnine niso poceni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Smo že predelali, da pri nakupu celega sistema v DE lepo prišparaš ali pa vzameš zmogljivejše komponente za isti denar. Poštnino že z enim artiklom pokriješ, npr. MSI b450 Tomahawk za eno poštnino cenejša od najcenejše v Slo.

IcyFox ::

A se mi splača za Ryzen procesor čakat na Mindstar akcijo?

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Garancija varira od države do države. Poštnine niso poceni.


Postnino ti vecinoma krije prodajalec in ti bi to moral vedeti.

DarwiN ::

IcyFox je izjavil:

A se mi splača za Ryzen procesor čakat na Mindstar akcijo?

Če imaš v mislih R3000, potem še boš dolgo čakal na kakršnokoli akcijo.. Procesorjev namreč ne sfolgajo dovolj hitro proizvajat, tko da jim akcije niti na misel ne pridejo... Pravzaprav Mindfactory trenutno prodaja nad ceno in sploh ni med najcenejšimi.. Čez par tednov, ko se stanje umiri, se bo 3600 IMHO ustalil tam okrog 189€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

tikitoki je izjavil:

D3m je izjavil:

Garancija varira od države do države. Poštnine niso poceni.


Postnino ti vecinoma krije prodajalec in ti bi to moral vedeti.


To je dobra volja prodajalca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Sej lahko kupuješ pri prodajalcih ki to krijejo imajo v pogojij vse napisan.

D3m ::

Samo pravim, da ni vse tako lepo, kot opevajo nekateri.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Ce si pismen, kupis, kjer si cenjen. Minfuctory to definitivno ni.

keba ::

FlyingBee je izjavil:

Smo že predelali, da pri nakupu celega sistema v DE lepo prišparaš ali pa vzameš zmogljivejše komponente za isti denar. Poštnino že z enim artiklom pokriješ, npr. MSI b450 Tomahawk za eno poštnino cenejša od najcenejše v Slo.


V katerih trgovinah pa se kaj splaca kupovati v tujini pa da pošiljajo v slovenijo.

FlyingBee ::

Glede na slovenske cene sta computeruniverse in caseking precej cenejša, je pa mindfactory najcenejši ponavadi, vendar ne pošilja direkt končnim kupcem v Slo. Amazon.de ima tudi konkurenčne cene.

davvid ::

Mam R5 2600x. V cinebench r15 sem testeru in dobil rezultat cca 340. Na internetu pa sem vidu, da drugi dobijo cca 1100. Ne razumem zakaj jaz dobim tolk mal.

IcyFox ::

DarwiN je izjavil:

IcyFox je izjavil:

A se mi splača za Ryzen procesor čakat na Mindstar akcijo?

Če imaš v mislih R3000, potem še boš dolgo čakal na kakršnokoli akcijo.. Procesorjev namreč ne sfolgajo dovolj hitro proizvajat, tko da jim akcije niti na misel ne pridejo... Pravzaprav Mindfactory trenutno prodaja nad ceno in sploh ni med najcenejšimi.. Čez par tednov, ko se stanje umiri, se bo 3600 IMHO ustalil tam okrog 189€.

Ne, govorim o 2000 seriji, sem zasledil ze večkrat pod 120€ ampak ne vem, kako dolgo bo treba čakati

jk ::

Razmišljam o nakupu Ryzen 3700x vendar ne vem kako je z matičnimi ploščami. A z x470 matično izgubim karkoli proti x570? Tisti mali venilator me odbija od nakupa, ne cena toliko kot ventilator.

fokz8 ::

Frend kupuje gaming desktop z monitorjem in gaming stolom, za skupno ceno 1750EUR

Ker bo vzel na obroke, hoče komp kupit v Sloveniji.

Spodaj je sestav, ki sem ga vrgel skup, pa je kar krepko čez ceno.

Mi lahko kdo pomaga to spremenit / sestavit skupaj za neko tako ceno, in da bo komp še vedno solidno zmogljiv?.

Lahko rečemo še cca + 50EUR, tako da 1800EUR skupaj.

Hvala!

PS: gre se za nakup v trgovini sestavi.si

Link: https://ibb.co/LdyR6Pn
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

FlyingBee ::

OMG, naj mu kdo drug sestavi.

Ergo ::

Kolega si misli kupit računalnik za igranje iger in ima v mislih tega
https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...
Sam si ne zna sestavit računalnik pa sem mu rekel če želi mu ga lahko jaz sestavim če bo naročil samo komponente. Zdaj pa me zanima kaj pa kje se splača naročit za skupaj 880€. Jaz sem si dele pred več kot dve leti nazaj naročil z MF a koliko vem ne pošiljajo več k nam. kakšen nasvet?

matobeli ::

Direkt pošilja compiteruniverse iz MF pa lahko preko posrednika naročiš

DarwiN ::

lol, odpadni stari material po ceni najnovejših komponent... Tipični Bug Bang. Nategujejo praktično pri vsaki komponenti. Pri disku, ramu in gpuji pa seveda ni navedena znamka, torej si lahko samo misliš.. Zagotovo garbage, ki so ga dobili najbolj poceni na tem svetu.

Tole imaš pri Funtechu za ceno 837EUR:


Ali pač podobno stvar iz Nemčije, če bi rad privarčeval ~10%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Kebo ::

840EUR + poštnina Jaz bi sicer zamenjal grafično za 5700xt, ko pridejo non-blower verzije na police.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

keba ::

Še enkrat preverjam pred nakupom:

Ryzen 3600 109eur
MSI Tomahawk 96 eur
Samsung 860 qvo 1tb 108 eur
G.skil 2x8 gb kit 3000mhz 64eur

Bo to ok, ali bi kaj spremenili, grafično imam že gtx 1070, ohišje pa napajalnik in še hdd disk tudi.

FlyingBee ::

Ja, super je.

xardas ::

lahko kdo priporoči kak build, za 1200EUR, brez monitorja, ohišja, navadnega diska (bi se vzelo iz obstoječega prenosnika) in da se naroči pri MF?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Spxy ::

Kje si pa našel Ryzen 5 3600 za 109€?

matobeli ::

Če ni treba takoj počakaj da ryzen 3 serija malejčken pade po začetnem hypu.

D3m ::

Ne bo padlo. Trenutno se bo dražilo, ker jih več prodajo, kot dobijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

keba ::

Spxy je izjavil:

Kje si pa našel Ryzen 5 3600 za 109€?


computeruniverse

D3m ::

3600?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

209 plus razlika v davku, 215 eur pride zares

scipascapa ::

keba ::

Tako ja, na koncu pride 215 ko sem zaključeval nakup, mislim da je še vedno eden najugodnejših trenutno.

Spxy ::

Aha 209 pa ja :))

cheesus11 ::

JamesTheKing ::

Zdravo,

Konec tega meseca (ali začetek avgusta) bi kupil nov namizni računalnik + monitor.
Uporabljal ga bom predvsem za risanje v AutoCADu, Civil 3D ipd. ter za gaming.

Za računalnik imam budget nekje 800-900€, lahko tudi iz tujine (nekoč sem že naročil iz mindfactory in sem imel dobre izkušnje) + monitor recimo 200-300€, ki pa mora biti vsaj 27" zaradi risanja.

Kaj se da dobiti za ta denar?

Hvala

SlimDeluxe ::

cheesus11 je izjavil:

Kaj pravite na ta build? https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zakaj ne RX590 za 10 € manj?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Han ::

512 GB NVMe SSD namesto 5x počasnejšega navadnega SATA. Tudi 2 TB Barracuda ni kaj prida.

Ergo ::

Ok kolega mi je rekel da raje plača malo več in si vzame ''novejše dele''.
https://drive.google.com/file/d/1Yj91ZF...

Vem da x570 plošča z Ryzen 5 zgleda malo smešno ampak takšna je bila njegova želja. Zdaj če še ima kdo kakšen nasvet sem ga vesel. Aja mogoče nasvet za kakšno ohišje?

IcyFox ::

Ergo je izjavil:

Ok kolega mi je rekel da raje plača malo več in si vzame ''novejše dele''.
https://drive.google.com/file/d/1Yj91ZF...

Vem da x570 plošča z Ryzen 5 zgleda malo smešno ampak takšna je bila njegova želja. Zdaj če še ima kdo kakšen nasvet sem ga vesel. Aja mogoče nasvet za kakšno ohišje?

500GB SSD

jk ::

http://prntscr.com/oerv69

Zraven je še obstoječa 1660Ti in ostalo.

Mnenja? Bo mir za cca. 4-5 let? Večinoma igre.

hojnikb ::

Mir bo, sam ne na high nastavitvah.
#brezpodpisa

Han ::

Identičen 16 GB kit je v Nemčiji 50 eur cenejši. Zakaj 4×8 GB, če dobiš 2×16 za 130 eur?

Zakaj ne novejše x570 plate?

jk ::

Han, bom popravil glede rama.

Novejše x570 plate sem gledal. Kakšen predlog? GIGABYTE X570 AORUS ELITE, AM4 ATX naj bi bila ok. Asus cene so v višavah, ostali prav tako. Me pa skrbi tisti ventilator.

hojnikb, ne pričakujem da bo delalo na high nastavitvah. Ne bi pa rad menjal vsega vsako leto ali dve. Zelo zahteven igralec vseeno nisem. :)

Han ::

MSI MPG X570 GAMING PLUS plata izgleda dokaj v redu za 180 eur. Ventilator je kvaliteten. Če/ko bo začel delat probleme, ga enostavno zamenjaš.

mailer ::

Imam sistem v podpisu. Že pred podražitvijo rama in Intlov sem mislil zamenjat sistem pa so bile takrat druge stvari v teku. Ker je Intel precenjen in dejansko v zadnjih parih letih ni pokazal kaj veliko. AMD procesorji so sicer ok, nikakor pa ne mislim kupit 570 serijo plat z mikro ventilatorjem in biti testni kupec... Ker je sistem dovolj zmogljiv za to kar potrebujem me zanima ali je smiselno samo zamenjat GPU? Malo sem prebiral forume in za 3770k procesorje pravijo, da niso bottleneck tudi za nvidio 1080 oz 1070. Trenutno imam resolucijo 1920*1080 in 60Hz a bom nadgradil tudi monitor na 100Hz+. Imam tudi vodno hlajenje (H100i v2), ki čaka že dobro leto v omari procesor pa se tudi z avto nastavitvijo navije na 4.6GHz z low profile noctuo. Grafika ne bo slabša od 1660ti in ne boljša od 2070super, kjer so cene glede na prejšnjo generacijo dosti bolj dostopne. Tudi ohišje bo zamenjano na Corsair 350D.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

XLapse ::

i7-3770k je ostarel procesor. Jaz bi ga menjal.

Moj i5 8500 je 22% hitrejši in je ful poceni procesor.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()
««
879 / 1131
»»