» »

Settlers

Settlers

gunner ::

A je kdo fan settlersov? Komi cakam settlers4!
  • polepsal: Mavrik ()

mravla ::

kdaj pridejo ven?
če ga poženeš, bo letel

gunner ::

ja baaje da konc mesca al pa zacetek januarja. sicer bi ze mogl 15 decembra pa so prestavl, maajku jim

donfilipo ::

Ma moram tole napisati na veliki kolektivni filozofski zid pa čeprav je tema stara 14 let:) Skoraj.

Settlersi 4...nato pa da gremo po vrsti še Settlersi 3.

Danes sta igri obupno grdi:)...trojka še za stopnjo bolj od štirice...samo me je potegnilo noter da praktično skoraj cel teden nisem mogel ven.

So neke igrice, kjer me potegne za par dni...da ne morem proč...potem pa se mi skoraj zagadijo....ampak evo po 13 letih pa jovo na novo8-)

Počasi se človek navadi, da gleda mimo obupne grafike IN kar je pa še danes tako z miško klika kot zmešan, da upravlja virtualni svet.

V načelu me pravzaprav zanima...morda bi se psihologi morali pozabavati s tem...kakšen značaj ali kaj človeka potegne v neke igre tako sunkovito ( patetično doživljam fazo učenja in čudežno upam, da bo šlo mimo ščurkov in nerodnosti---kar v resnici včasih tudi gre:)...in zakaj se potem človek daleč pred koncem tudi naveliča....kjer učenja veliko? 8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

cebelar123 ::

Za to pa so danes za igrat Settlers 2 10th anniversary. Še stari način igre in pa posodobljena grafika.



Posodobitev je bila leta 2006.

donfilipo ::

Ejga spet nekaj novega zame in to na polju, kjer sem se imel za dohtarja8-) Svaka čast, bova še kakšno rekla na to temo. Da vidim najprej to čudo posodobljene grafike...in da pogruntam kako na ladjo naložiti katapult v trojki:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

cebelar123 ::

Bom mogo si osvežiti spomin, ker sem tole igral nazadnje pred tremi leti. Sem pa tudi sam nekoč tega preigral na ure in ure. Potem ko je pa novi sistem igranja prišel pa sem zaključo s settlersi. :)
Kaj settlers 3 in 4 delujeta na Windows 7 ?

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ma sem trenutno dokler ne popravim novejše na prastarem mlinu. Tolk da se mi ne odklopi infuzija:)

Gor so XP.

In tile Settlers 2 so lepo posodobljeni (grafika:( samo mene na tej mašini nekaj jebaje grafika. Mislim če ni zahtevnih funkcij senčenja dela solidno...potem pa nastopijo tako imenovani artifakti. Tako da bom dvojko pogledal potem na drugi mašini:) Se pa vidi, da so grafiko povsem prenovili. Ma pa dvojka drug bolj zaheban koncept spet. ...
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

suhi ::

Jaz bi vsem nostalgikom iz srca priporočil še Settlers 7: Paths to a Kingdom. Precej podobna dvojki, trojki, ampak z lepšo grafiko in predvsem posodobljenim vmesnikom. Efekt enak kot pri teh starejših delih, zasvoji kot le kaj. Se spomnim pred 2 letoma, ko sem imel tako hudo zastrupitev s hrano, da mi je bilo še iz postelje vstat muka - Settlerse 7 sem pa kljub temu cel dan igral :D

donfilipo ::

Aha še en gift tokrat z lepo sliko?>:D

Ma ne bom pezdekal računalniške igrice so ena boljših reči, ki sem jih dočakal v življenju, tako mi je osebno priznalo tudi par resnih računalničarjev, (par jih je pa že v kompleksu proti:),...samo firbec me je matral. Kako za vraga te igrica lahko pripravi da skoraj cel teden padeš v trans in praktično ne dihaš?

Pri Settlerjih sem pogruntal:) je to zato, ker moraš za uspeh dolgo časa držati kot laik celo strateško kompleksno sliko-kalkulacijo v glavi. Pavze, distrakcije samo poslabšajo (morda navidezno) rezultat. Pomeni načrt imaš v glavi in da ga izpelješ traja kar par ur. Potem v besu poizkusiš drugega. No ko se malo navadiš, ..gre pa teden naokoli. Nekako se mi je zdelo (in verjetno nisem edini:), da ena ura na dan samo drobi ta kompleksen načrt in da ga lahko pozabiš, če igraš samo eno uro na dan. Bo držalo?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Nummy ::

Men je pa ravno grafika iz settlers 4 bla full dobra. Škoda, ker ne delajo več takih špilov, ter seveda 2D.

V settlers 3 in 4 sem prebil ure in ure, pa v cultures 1 in 2 tudi, da ne omenjam koliko časa sem prebil v jagged alliance... :) Legendarne špile.

Dandanes pa včasih še vedno vržem gor dosBox in špilam Lords of the realm 1. Legenda od špila, pa čeprav tista stara DOS grafika.

BorutO ::

Jao ... Settlersov 4 sem samo demo preigral na stotine ur ... še le čez par let, ko sem prišel do originala, sem pa še zagotovo čez 1000 ur nabil gor. Settlersi 4 is Age of Empires 2, to sta igri, pri katerih sem presedel na tisoče ur - osnovna šola. Ostalih podobnih iger nisem maral. Danes so settlersi od 5. dalje en sam polom, isto kot age of empires 3.

Yohan del Sud ::

Kot bivši opisovalec tovrstnih špilov pri naši vodilni gamerski reviji se strinjam, da je bila dvojka najboljši od vseh delov. Zanimivo, da mi je remake iz 2006 še toliko bolj sedel. Ampak, da ne tratim bitov, obstaja tudi opesource rešitev, ki, večno beta kot je, tudi še kar sede. Widelands, Preveč pocukrano za moj okus, ampak ne vem ... Si bom vzel čas enkrat za resno proučit.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

illion ::

in pa 0ad kot open source aoe alternativa:)

BlackMaX ::

Kaj pa settlers online? kdo špila?

Nummy ::

illion je izjavil:

in pa 0ad kot open source aoe alternativa:)

Ko bi vsaj delala... zaženem špil, grem v single player, začnem igro in tal sploh ni, vse črno, vidi se samo skale in drevesa.

djabi ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kot bivši opisovalec tovrstnih špilov pri naši vodilni gamerski reviji se strinjam, da je bila dvojka najboljši od vseh delov. Zanimivo, da mi je remake iz 2006 še toliko bolj sedel. Ampak, da ne tratim bitov, obstaja tudi opesource rešitev, ki, večno beta kot je, tudi še kar sede. Widelands, Preveč pocukrano za moj okus, ampak ne vem ... Si bom vzel čas enkrat za resno proučit.


Čakaj, ti si dotični Yohan iz Jokerja? 8-O :D WOW, kul!

cebelar123 ::

A mogoče ima kdo izkušnje z multiplayerjem? Glede na to da ena igra traja tako dolgo kako potem online igra izgleda? Tukaj mislim kalasinčne Settlerse do 4ke.
In pa zanimam me če kdo ve ali Settlers 2 10th anniversary sploh kdo igra na multiju?

illion ::

Nummy: men na archu dela čist lepo, sem še enkrat stestiral.. na kerem os-u si igral?

Nummy ::

illion je izjavil:

Nummy: men na archu dela čist lepo, sem še enkrat stestiral.. na kerem os-u si igral?

win 8.1.

illion ::

zanimivo, na linuxu dela bp. na win pa nism testiral ker jih mam samo na eni virtualki :)

m0f0x ::

Evo vam Settlers Akcijo

5 games for: $12.45
you save: $37.50

ali

1 game for: $3.99
you save: $6.00


http://www.gog.com/promo/summer_settler...

PROMO
ENDS IN:00 DAYS :05 HRS :08 MIN :27 from this moment :)

oo7 ::

The Settlers: Official Gamescom 2019 Trailer | Ubisoft [

chucki ::

Rekli so 2019, jesen... Zdaj pa pise 31/12/2020 ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

oo7 ::

Settlers igra izide 17 marca 2022

Welcome to The Settlers

Kurzweil ::

Kater del Settlersov je že to? Prve 3-4 dele sem nenormalno veliko preigral... vse kar sem kasneje testiral, pa je bilo nekak... drugače... ni mi bilo preveč všeč... je po 3-4. delu še kaj omembe vrednega?

opeter ::

Če gledaš glavno linijo te franšize (nemško: Die Siedler/angleško: The Settlers) je to že 9. del in obenem reboot, torej serijo bodo poskušal zaštartati na novo. Bomo videli, kako jim bo uspelo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eventyrer ::

Odlično, nekoč so bili settlersi neverjetno dobri. Novejših delov ne poznam.

opeter ::

No, majhen popravek, dejansko se gre za 8. del, ker prvotno osmi del v obliki Die Siedler: Königreiche von Anteria (The Settlers: Kingdoms of Anteria) nikoli ni ugledal luči sveta, temveč so igro predelali v akcijski RTS in jo izdali kot Champions of Anteria.

Tu je prvotno sporočilo s strani Blue Byte (arhivirano):
https://web.archive.org/web/20200501022...

Igra je na voljo tukaj:
https://store.steampowered.com/app/3745...

Še gameplay:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo igra 20 let stare igre? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
736121647 (1726) GupeM
»

Settlers 7: Paths to a Kingdom (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
868251 (3977) zerdoner
»

Prenovljen The Settlers 2 je med nami! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
826720 (4425) BlackHole
»

The Settlers V

Oddelek: Igre
342399 (1328) Mavrik

Več podobnih tem