» »

Bioenergija in radiostezija

Bioenergija in radiostezija

1
2
»

puto ::

ja saj ne ravim d je vsak mazač zdej za verjet

povsod so prevaranti in mazači tudi v medicini.



Za tiste tri primere pa bi rekel

prvi je imel kronično drisko, dobesedno je moral srat vsakih 15 minut

drugi je imel okožbo rane in iz ran mu je iztekala rumena tekočina, okužba se je širila

tretja oseba je imela kronične menstrualne krče, tako da se je zvijala po postelji od bolečin

zdravil sem pa 5 ljudi.

poglejte pa kakšna je verjetnost ozdravitve.

pa mi ni treba verjet saj moj namen ni reklamirati homeopatije, kajti ne ukvarjam se več z njo
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

nevone ::

Možno je, da razne alternativne metode dajo večkrat pozitiven rezultat.
Res pa je tudi, da ga še večkrat ne dajo.

Pri ocenjevanju uradne medicine in alternativne medicine, smo nekateri bolj prizanesljivi do uradne drugi pa do alternativne. Razloge imamo pa vsak svoje.

Zadovoljni pa ne bomo ne z eno ne z drugo dokler nam ne rešita vseh težav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mojsterleo ::

Jest tut najprej nisem verjel v bioenergijo itd ampak svoje mnenje sem spremenil ko sem dobil v roke radiestezijsko nihalo.

S to zadevo lahko psihično manipuliraš. Recimo jo primeš pa si mislš nej se vrti v krogu in se bo začel, al pa nej ti pokaže sever al pakej druzga. Še bl hecno je da mi je uspel potem manipulirat še čuda predmetov, od ključev do čajnih vrečk tkoda je neki na vsem tem silnem blebetanju. Edina razlika je ta da ma tapravo nihalo boljše odzive na sugestije. Je pa res da lahko bojda na tak način izveš samo informacije ki jih že veš (ne more napovedovat prihodnosti recimo).

Sicer pa itak lahko to vsak sam proba rab samo čajno vrečko na vrvici :)
Sliš se glupo ampak deluje.

-- Leo

nevone ::

>S to zadevo lahko psihično manipuliraš.

Če predmet držiš, ga boš podzavestno začel premikati na en način. Potem je to odgovor tvoje podzavesti ali pa naključni odgovor. Se pravi miselni izračun, ki je šel mimo tvoje zavesti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

puto ::

človek človek

pa saj t ni res

nihalo sploh ni zame glavni inštrument v radiesteziji

najprej vzami v roke l anteene in da vidimo če jih lahko s sugestijo pripraviš do tega da se prekrižajo vedno na istem mestu

če znaš to ti dam za 5 gajb pira

če pa ne pa daš ti meni

upaš se stavit

kot rečeno pri nihalu velikokrat se vmeša sugestija pri l antenah pa ne kajti ko se antene prekrižajo to ni zavestni gib ampak podzavestni

probaj mogoče imaš to naravno danost
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

puto ::

pa še nekaj

nekaj časa sem jemal neko zdravilo medicinsko in dobil stranske učinke

včaraj sem bral koliko američanov je tožilo tistega pproizvajalca zaradi tega zdravila zaradi stranskih učinkov

ti degeni slovenski pa še to kar predpisujejo

če bi živel v usa bi šel tožit, kajti nekateri so dobili tudi 1 mio usd in več in pol lahko furaš le živst nekaj let, + imaš sranske učinke še od prej

ne mislite da je medicina tako in in naj in oh kaj še

poznam mnogo zgodbic iz bolnic, kjer mi je bilo kar slabo ko sem jih slišal
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

IgorGrozni ::

Puto: Pa je bila tista tretja oseba, ki si jo zdravil moški ali ženska ?

LP. IgorGrozni

puto ::

moški valjda, kako vprašanje 8-O
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Phil ::

puto a si kdaj pomislil, da bi se tiste tri bolezni (vnetja) lahko pozdravile same? Večina se jih.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

puto ::

nimam več komentarja

jest sam hočem povedat odprite oči

:D
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Thomas ::

Odpri oči ti, pa ne bluzi. Če nam govoriš. da naj "odpremo oči", ti ni to nevljudno ali prepovedano zabrusiti nazaj.

No go.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Pravzaprav..., Puto, jaz sem pa upal, da mi lahko pomagaš, ker tudi jaz mislim, da uradna medicina nima pojma in ne zna reševati pravih problemov.

Ti, a misliš, da ... na tak ... bolj naraven način... ti meni ne bi mogel pomagati ?

Veš sem jih že vprašal, pa nočejo .. al pa ne znajo... veš.. rad bi postal ženska, pa nihče noče nič slišat.

Jaz želim ,.. ne, ne, najprej bom spremenil nick v Marija Gozdna (lahko me kličete tudi Loretta)! Ja. Čisto tako !Pol pa k čudodelniku, ..

Najdražji Puto,Tebe, ki mi edini lahko pomagaš, pa kličem na pomoč ! Nestrpno čakam tvojo ponudbo. ( Če je bolj tajen postopek, pošlji na ZS).

Pozdravljeni ! MarijaGozdna

puto ::

kak si ti fukjena :\
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

ripmork ::

cut the crap,nekateri očitno še vedno ne ločijo med radiostezijo,bioenergijo in pa Dannyevimi zvezdami...in to je njihov problem.Saj vam ni treba verjet če nočete.Sam ne jebite folka v glavo če o nekaterih stvareh nimate pojma...Jasno je da je polovica takoimenovanih zdravilcev fejk,ti so tam itak zato da naivne ljudi oberejo za pi#kin dim,nekaj popolnoma drugega pa je obisk pri pravem bioenergetiku,človeku,ki se s to dejavnostjo ukvarja dolgo časa,ubvlada radiostezijo,zna usmerjati energetski potencial in ga razpoznati...

Večina "čarovnije" pa se dogaja v glavi.Važn da se.Pa še nekaj:Pravi bioenergetik ne sme zaračunat karkoli...to spada pod etiko bioenergetikov.

Thomas ::

> ekateri očitno še vedno ne ločijo med radiostezijo,bioenergijo in pa Dannyevimi zvezdami

Gre za povsem isto "tehnologijo".

Tko da se ni treba matrat in ločevat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Heh, tehnologija . Imaš prav Thomas, contradictio in adiecto.
Je pa takšna ˝ mešana strokovna latovščina ˝ svojska ljudem, ki se iz poljudnoznanstvenih dokumentarcev na TV in člankov iz Jane naučijo izrazov, ne razumejo pa njih pomena.
Takšni seznanjeni, a nevedni pa so v večini tudi ˝strokovnjaki˝.
Glede na zakoreninjenost verskih mitov v naši kulturi, z brezmadežnimi spočetji, oživitvijo mrtvih,pomnoževanjem rib in hmm... :\ vino-voda, lahkovernost niti ni presenetljiva.

LP.IgorGrozni

Crimson_Shadow ::

Nevednosti in arogantnost pa še bolj!

Če nimate namena povedat prav nič o tem, bodite raje tiho. Še posebno če o tem nimate pojma. Pametovat zna pa prav vsak, tudi največi nevednež. Samo prepričan mora biti v svoj prav.
We create worlds

|SNap| ::

Ko bom velik se bom ukvarjal ali z alternativno medicino ali pa bom duhovnik!
Zgleda je naivnežev še vedno dovolj, da se da kaj potegnit iz tega.

Phil ::

Če nimate namena povedat prav nič o tem, bodite raje tiho. Še posebno če o tem nimate pojma.

No saj ravno to je problem pri alternativni medicini (...). Da noben nima pojma.
LP

pingec ::

Ok, pred tednom sem bil pod prisilo pr bioenergetiku in me je sam neki proti meni mahal pa po hrbtu me je neki božal in pol po 5min ko sem se vsedu na en stol, sem čutil po celem hrvtu toploto, tko kot ko te snoce narahlo opeče 8-O 8-O Zdej pa res ne vem kva si mislit...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Phil ::

Te je s čim namazal? Si se usedel na navaden/masažni stol? ...
LP

IgorGrozni ::

Kako veš da nimam pojma?
Kako veš, da sem nevednež ?
Po čem sklepaš, da sem prepričani v svoj prav ?

Če iz sporočila nisi našel povezave na temo, se bojim, da ti razumevanje preprostega sporočila in posledično tudi sklepanje ni ravno močnejša stran. In torej:

....Nevednosti in arogantnost....

....Samo prepričan mora biti v svoj prav !....

Zahteve, da naj bodo vsi ostali (drugače misleči) tiho, pa tudi možganska šibkost ne opravičuje. ;((

LP.IgorGrozni

faca9 ::

Zelo zanimiva debata na temo, ki je povezana z nematerialnim.

Podal bom svoj pogled, s katerim se ni potrebno strinjati, poleg tega ne zamerite za nekatere poenostavitve.

Ta forum bere tehnično zelo ozaveščena populacija, zato se čudim da nekateri s tako lahkoto zavračate možnost obstoja namaterialnega oz. manipulacije z nematerialnim, istočasno pa nihče ne dvomi v obstoj elektromagnetnega valovanja.

Na že omenjeni Fakulteti za elektrotehniko se pri fiziki učijo, da je materija sestavljena iz drobnih energetskih delčkov, ki zasedajo zelo malo prostora in ki nihajo z določeno frekvenco. Verjetno ste ugotovili da govorim o kvarkih. So čista energija.

Torej je vsa materija sestavljena iz čiste energije, z določeno (določenimi) frekvencami. Torej je tudi človeško telo energija. Kot tako ima tudi svoje polje (ki je že znanstveno dokazljivo) in ga nekateri imenujejo kar avra.

Verjetno o obstoju elektromagnetnega valovanja nihče ne dvomi. Vendar zanj nimajo receptorjev le aparati, imamo jih tudi mi. Torej se lahko o obstoju nematerialnega prepričamo vsak dan. Najbolj pogosto uporabljana sta čutili za vid in toploto. Svetloba je energijsko valovanje ali snop energijskih delčkov - fotonov (odvisno od namena eksperimenta :)). Podobno je s toploto (IR valovanje).

In če imamo receptorje za sprejem nematerialnega, zakaj ne bi imeli tudi možnosti vpljiva na nematerialno? Gre samo za možnost manipulacije z energijo. In zakaj ne bi dopustili možnosti, da imajo nekateri ljudje bolj razvite te sposobnosti? Seveda so med njimi tudi bleferji, a le kje jih ni? Le da so tu težje dokazljivi.

Sicer pa niti ni pomembno v kaj verjameš, pomembneje je, kaj živiš in kaj ti pomaga.

Seveda lahko ob vsem napisanem le zamahnete z roko, lahko pa si preberete katerega od avtorjev, ki vam jih priporočam v branje na to ali podobno temo:
- Barbara Ann Brennan,
- Deepak Chopra,
- Wayne Dyer,
- Alan Watts,
- Neal Donald Walsch,...

pingec ::

Nop un bioenergetik mi ne nikamor dal sedet, stalno sem stal, pa z ničemer me ni mazal, samo neki je mahal okol mene in po vratu in hrbtu me je neki božal pa sem čez 3 min čutil pol ful eno toploto KUL!!:D :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

jest10 ::

Si kdaj cutil mraz po telesu ali mravljince v trebuhu, ko si cakal v cakalnici na zobarja? No ta "toplota" je cisto isti smoren.

boych ::

Jaz sem bil pričal čist preprostemu poizkusu. K nam je prišel znanec, potegnil iz žepa L antene in rekel, da bo izmeril neke tokove in sevanja, da bomo pol pravilno postavili postelje. OK tip je to izmeril, jaz pa sem si vse lepo zapomnil. Potem pa je po naključju hodil okoli neki tip, ki je prodajal neke piramide in ne vem kaj še in se je tudi ponudil da bo z L antenami izmeril te tokove in sevanja. Izmeril je vse točno kontra, kot pred nekaj dnevi znanec!
Sledilo še je samo ''tam so vrata pa spi***'', in na zalost od tistega časa več ne verjamem v te stvari, ker konec koncev tako ne moreš ločiti med pravim bioenergetikom in tistim, ki bi te rad oskubil za keš.
Po mojem je človek sam svoj najboljši zdravnik, le prepričati se pač moreš v določeno stvar!
Pa brez zamere!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

jest10 ::

"koncev tako ne moreš ločiti med pravim bioenergetikom in tistim, ki bi te rad oskubil za keš"

Kakorkoli obrneš. Pravih bioenergetikou ni. Vse je le igračkanje in poizkušanje koliko lahko še natvezim človeku, da bo še vedno verjel in plačau.

pingec ::

Mah jst tega ne čutim nikjer drugje, dejansko sem čutil po hrbtu močno toploto primerljivo samo lažji sončni opeklini, ničemur drugemu, pa sem reku osebni zdravnici da sem bil pr bioenergetiku pa kaj misli o tem pa je rekla da ql, da ona tud hodi pa kolegice tudi >:D >:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

IgorGrozni ::

Faca9:
Prav zato, ker smo tehnično ozaveščeni ljudje.
V samem temelju tehniških znanosti in tehnologije ( zato je radiestezija, čakre.. vsebinsko skregano z pridevniki tehnološko, tehnologija)je preverjanje hipotez z poiskusi.
Da pa vsak znanstvenik in vsi, ki se izobražujejo,ne izvajajo vseh predhodnih preizkusov, se večina testiranih spoznanj pridobljenih v razvoju znanosti vgradi v učne knjige, programe,...
Tak postopek pa je preko izobraževanja zajet tudi v logiki, postopkih mišljenja in dojemanja stvarnosti na splošno vseh izobraženih ljudi. Bolj naravoslovno, bolj je poudarjeno.

Gole sklepalne verige, kot je tvoja zgornja je lahko tudi tale :

zamesim testo, vtaknem v pečico( ki je prazen prostor znotraj aparata) in če dobim ven pečen kruh, se to zgodi zaradi vpliva ˝zgoščenega sevanja energetskih kvarkov˝ v tem prostoru.
Moje stanovanje ima tukaj svojo ˝čakro˝, ali tukaj poteka ˝zemeljska energijska žila˝ tam kjer imam pa prazen prostor znotraj hladilnika, pa čutim sevanje negativne energije.....Zakaj pa ne ?

Jok, brate ! Hipoteza..., skepsa..., preizkus hipoteze, če preizkus ne potrdi hipoteze 1, nova hipoteza, itd, itd...

Problem alternative je, da razlagajo pečen kruh z ˝čakrami˝, ko pa testiranj-a hipotez pokažejo, da je zato zaslužna toplota, ki se tvori z tokom elektronov,ipd......rezultate razlagajo z žebranjem takih klobas, kot sem jih navedel zgoraj.
In vprašanji: Ali res vemo? Zakaj pa ne?.. pa planeti..., pa karte, pa.....verbalno in čustveno telovadbo, ki nima prav nikakršne zveze z logiko, znanostjo, pravico in resnico.


LP. IgorGrozni

Mimogrede: Uporablja se pri žebranju tudi: veš pa je dr.fizike rekel, medicine je .., Einstain je dvomil,....itd. itd..
Ljudem(dr. Dr,...), ki pristajajo in pritrjujejo takemu verbalnemu načinu obrazložitve nekaterih naravnih pojavov, tudi diplome, doktorati kakršnekoli stroke ne pomagajo, saj samega temelja svoje stroke niso doumeli.

Nasvet: Čeprav si verjetno nezavedno sam uporabil trik ˝potrjevanja resnice z omembo avtoritet˝, t.j. FER, bi kvarkanje veliko bolj potrdila omemba MAF-ije.

AtaStrumf ::

Kako se vam sploh da en drugega prepričevati. Folk vedno je in vedno bo verjel v ene čudne stvari, zato ker hoče/mora verjeti v nekaj. Če ne verjemeš ti, pusti drugim, da verjamejo, ker kaj to sploh pomeni tebi? NIČ!

Move on, nothing to see here.

BTW: ni treba nič odgovarjat/komentirat tega mojega posta, ker jaz se v to temo vračam ne sploh.

faca9 ::

FE (prej FER) je bila omenjena samo zato, ker se je o njej že pisalo in ne v smislu potrjevanja "moje resnice" (Bajduej napisanega sem se tega sam učil na tedaj še FER). Objektivne resnice tako ni, vsaka od "naših resnic" je obarvana z našimi očmi.
Znanost, ob vseh dobrih lastnostih, je kot taka nekoliko problematična zaradi tega, ker "slepo" verjame v določeno hipotezo (teorijo), dokler ni zavržena. In skoraj vse so prej ali slej zavržene ali dopolnjene, ko se problem osvetli na višjem nivoju. Tako se znanost razvija. Torej pred 200 leti je trdila rdeče, danes zeleno, čet 200 let pa bo trdila modro. In temu vsi prikimavamo :(
Zato je dobro da razmišljamo s svojo glavo. Bodimo odprti za vse možnosti. In na koncu sprejmimo tiste, na katere smo pripravljeni. Prav vseeno je, če je to rekel Dr. ta in ta, če ti ne ustreza, ne sprejmi.

Vseeno pa bom dodal nekaj besed, ki sem jih povzel po knjigi Prebujajoča svetloba, avtorice Barbare Ann Brennan:

Sodobni znanstveniki imenujejo merljiva energetska polja, povezana z biološkimi sistemi, "polja bioenergije".
Na drugi strani pa izraza avra in človekovo energetsko polje uporabljajo zdravilci in z njima opisujejo polja življenske energije. Kje je razlika?
Bioenergetska polja polja so izmerili v laboratoriju, avro ali človekovo energetsko polje pa spoznavamo samo prek osebnih in kliničnih izkušenj ljudi, ki uporabljajo višje čutno zaznavanje. V prvem primeru meritve omejujejo zmogljivosti instrumentov, v drugem pa informacije omejujeta dovzetnost in doslednost opazovalca.

Nekateri ljudje, ki so ze v zadnjem stoletju ukvarjali z opazovanjem človekovega energetskega polja:
1911 Walter Kilner
Avra, človekova atmosfera,
1940 GeorgeDe La Warr
Razvil radionične naprave, s katerimi je meril sevanje živih bitij,
1930-1950 Wilhem Reich
preučeval je energijo v naravi in razvil naprave, s katerimi je moč odkrivati in kopišiti orgon,
1930-1960 Harold Burr in F.S.C. Northurp
življensko polje,
1950 L. J. Ravitz
miselno polje,
1970-1989 Robert Becker
meril neposredne kontrolne sisteme tokov v človeškem telesu
1970-1980 John Pierrakos, Richard Dobrin in Barbara Brannan
odkrili povezanost kliničnih opažanj v energetskem polju s čustvenimi odzivi
1970-1990 Victor Inyushin
bioplazma
1970-1990 Valerie Hunt
elektronsko izmeril položaj biopolja človeških osebkov
1960-1990 Andrija Puharić
izmeril alternirajoča zdravilna magnetna polja
1980-1990 Robert Beck
Schummanovi valovi
1980-1990 John Zimmermann
pokazal, da so zdravilčevi možgani sinhronizirani levo-desno v ritmu alfa, tako kot bolnikovi

Žal je knjiga stara že 15 let in novejže raziskave niso omenjane.

Sicer pa drži zgoraj napisano, da na tem mestu ne bomo prepričali eden drugega. In tako je tudi prav.

gzibret ::

Glavni problem pri znanstvenemu preverjanju bioenergetskih "resnic" je ta, da znanost pri izvedbi eksperimentov zahteva ponovljivost in neodvisnost - vsak z nekaj znanja in navodili lahko izvede eksperiment in mora dobiti enake rezultate. V tem primeru je hipoteza, ki jo potrjuje eksperiment, sprejeta.

Pri bioenergetskih (jasnovidskih) opazovanjih tega NI, ker je opazovanje oziroma eksperiment vezan na osebno doživljanje opazovalca in zatorej ni ponovljiv (vsaj ne s strani vsakogar).

Zato raznim bioenergijam itd. ne moremo praviti znanost. In tukaj se racionalno razmišljanje konča. Ostane le prepričanje oziroma vera vsakega posameznika.

Če koga zanima kaj več, priporočam Occult Chemistry, kjer avtor točno definira način opazovanja.
Vse je za neki dobr!

Tic ::

Bioenergija : Verovanje
Bioenergetik: Krščanska cerkev

Tako asociacijo sem dobil. Upam, da ni treba razlagat.
persona civitas ;>

username ::

Ma jaz ne bi rekel, da je tole z bioenergijo čist brezveze in brez osnove - prav zelo uporabno pa tudi ni.

Če govorimo o raznih merjenjih aure (bom vzel kot primer) itd, to najbrž ima neko podlago - gre za merjenje elektromagnetnih valovanj, ki jih oddaja vsako živo bitje. Tukaj dobim asociacijo na en dokumentarec o morskih psih: morski kuža je zagrizel v kovinsko lestev na krmi jahte. So razložili, da je zaznal statično elektriko ali nekaj takega, pa je mislil, da je riba - podobno EM valovanje. Se pravi da živa bitja res nekaj oddajajo, če plenilec to dejstvo uporablja za lov.
Na to EM valovanje pa verjetno vpliva tudi zdravstveno stanje osebe, saj so vsi procesi v telesu v osnovi elektrokemični. Zato je povsem možno, da bioenergetik "vidi", da je njegov klient bolj švoh pri zdravju.

Je pa merjenje aure najbrž premalo natančno za ugotavljanje vzroka obolenja in še manj za zdravljenje. Tudi kot preventivno zaznavanje ni uporabno, ker lahko na trenutno počutje vpliva tudi utrujenost, stres,... Kdor je že bolan, pa to itak ve in gre ravno zato k bioenergetiku, torej ne bo izvedel nič novega in uporabnega.
Se ne izogneš "tapravmu dohtarju"..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ripmork ::

Zanimivo je to povezovanje s krščanstvom...jaz cerkev pa duhovnike prej povežem z reklamami ala "obliž za hujšanje"-torej pranje možganov,množično ko smo že pri tem.>:D

Sej kdor noče verjet itak da ne bo.Mu tudi treba ni.Jaz ne verjamem v angelčke pa bohca,niti ne verjamem v horoskop,še najman pa zaupam kakemu prerokovalcu iz kart...ste še kdaj videli da bi kaki rekel:
Jutri vas bodo zaštihal...ali pa :Avto vam bodo spizdil?...
To bi šele bila evforija ja...:D

Bioenergija res ni enakovredna medicini in najbrž tudi ne bo,nekaj pa na tem je in to 100%.Če teorija še ni dokazana s številnimi dokazi še ne pomeni,da ne more obstajat in služit svojemu namenu-kateremu služi dobro.Že marsikatero lepo sem slišal o bioenergetikih,pa ne iz frdamanih revij,ampak iz osebnih izkušenj...od ljudi,ki so bili tako skeptični kot marsikdo drug na tem forumu...bioenergetsko zdravljenje je pomagalo že marsikomu,koliko je tu placebo-efekta sploh in važno,važno je da dela...pa še enkrat bom povedal:Etika bioenergetikom prepoveduje kakršnokoli zaračunavanje.

boych ::

Kje pa obstajajo bioenergetiki, ki ne zaračunavajo!
Jaz ne poznam nobenega!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Poldi112 ::

Ne vem zakaj ne bi smel zaracunavati. Slisal sem pa da je mislim da na Bledu, ki ti pomaga zastonj in spremjema samo prostovoljne prispevke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pingec ::

un s kranske gore tud rece da dej tolk kot mislis, pa folk po tleh pol meče :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Poldi112 ::

Kateri iz kranjske gore? Ves mogoce ime? Ker jaz bom verjetno rabil enkrat v prihodnjosti enega obiskat.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Phil ::

Ne vem zakaj ne bi smel zaracunavati.

Ker morebiten ucninek ni dokazano posledica tega zdravljenja?
LP

Poldi112 ::

In kaj potem? A potem vedezevalci, svetovalci,... ne smejo zaracunavati. Saj te tudi zdravstvo ne uspe vedno pozdraviti, pa jih placujes. Da ne recem da celo neprostovoljno (saj jih hocem, samo ce jih ne bi hotel bi mi vseeno trgali od place, vsaj mislim).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kopriwa ::

Ravno zdej je bila na spored oddaja o zdravljenju z bioenergijo. Kako nek gospod z Jugoslavije zdrav vse po vrsti. In da se na njegovem seminarju v 20 minutah naučiš kako zdravit. Stvar sicer zgleda zanimiva, vendar bi moral to sprobat da bi verjel. Naslov oddaje je bil Think about it (Kaj če...dobro premislite-je prevod :)), mogoče ga rtvslo sprav v arhiv.
edit: nism vedu da je tok stara tema, šele zdej vidm :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

PROTOTIP ::

Sm gledal tisto oddajo. V glavnem ni nič slabega če koga ozdravi, glede na to, da je zdravljenje pri njemu skoraj zastonj. Sem pa nekako distanciran od te filozofije njegove, ker on za vse bolezenske hibe krivi misli.
No jest mislim, telo je nekaj fizičnega, misli pa so nekaj nematerialnega, kako bi le-te vplivale na fizično, mi ni ravno jasno, ker ni dokazljivo. Misli da si zdrav in boš zdrav... ah, to so že pisci o pozitivnem mišljenju širili, v končni fazi pa le-te ni težko diskreditirat. Njihov cilj je prodaja knjig in nč drugega. Nobena misel o tem da bo padel kontejnr zlata iz neba pred tvoje noge se ne bo in ne more uresničit.

Kar se tiče zdravljenje z močjo misli-volje; tudi uradno obstajajo t.i. psihosomatske motnje, to so bolezeni, ki nastanejo zaradi depresije, nevroze... vendar, nikoli ni 100% diagnoza, ker, ponavadi nihče ne ve, ali je bila najprej bolezen in pol psihične motnje ali obratno. Tako torej, če nekdo pozdravi psihične težave, s tem ima več možnosti da pozdravi tudi somatske motnje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864596 (23517) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18439093 (19486) next3steps

Vprašanja glede bioenergije

Oddelek: Loža
347706 (6741) pegasus
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289235 (77002) mlamat
»

Nevidna moč (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9811346 (8329) grex

Več podobnih tem