» »

Chiftek 420W spreminjanje voltaže

Chiftek 420W spreminjanje voltaže

1
2
»

Dr_M ::

ko se ti bo 12V linija sesedla za 6-7%, pol te pa lohk zacne skrbet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

delfincek jest mam isto NF7-S in en gnil napajalc, ki se mu 12V linija skače med 11.3V in 12.1V, pa je sistem pri 2560MHz in 2.05V stabilen 24/7. Pa še nekaj je če imaš napetost samo nizko in je stabilna (tako kot pri tebi) to ne bo bistveno vplivalo, če pa je zadeva taka k pr men, da ful niha, je to veliko slabše. Potenciometer ima tudi tvoj sigurno noter, tako da kr po njem, zvišaj 12V tako da bo malo čez 12V v idle, pri tem pa pazi da ti ne bo 5V linija znorela, kar je nad 5.5V ni dobro za ostale naprave (diski, grafe...), sam pri tvojem overclocku predvidevam, da če dvigneš 12V na 12.2V, se ti bo 5V gibala nekje med 5.3 in 5.4V... nič kritičnega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

delfinus ::

Prav to bom naredil in porocal. Visal bom 12V toliko, da bo 5V linija v toleranci 5% in potem testiral. Vec si ne upam dajat. Moj cilj pa je spet doseci vsaj 2500+@3200+ s to novo power srkajoco grafiko Geforce 5900.

lp, D.

boštjan ::

delfincek,recimo jaz sploh nisem poskušal navijat več kot 190X10 pri default nastavitvah 420W čifteka,tako da ko je gufy odprl to temo,takoj vskočo v akcijo in začel počasi navijat +12V linijo. recimo zdaj ko mam tudi 5900SP in proc navit na 230x10 je 12V linija padla na 11,80 pri polni obremenitvi(špil,3dmarka),temp. je 46.ko pa je vse na idle,pa 12V linija zraste nazaj na 12V ,temp. pa je pol okoli med 35-37.seveda je to merjeno ponoči,ko je v sobi že malce hladno/mlačno in je temp. sistema pod 20 stopinj. pri normalni sobni temp.pa je ta voltaža v idle 11,92.

delfinus ::

Hej Bostjan!

Tnx za odgovor, sem ze pred casom opazil, da imava podobno konfiguracijo. Torej, ti si prej ko si procesor poganjal na 10 x 190 imel v kisti slabse rame, da nisi avtomaticno sel kar iz 2500+ na 3200+ ? Ali je temu botrovala previdnost ali pac ne dobro nastavljena 12V linija v Chieftecu?
Povej mi se, ce se seveda spomnis kako ti je voltaza nihala PRED posegom v PSU in nastavitvijo trimerja.
Za priblizno koliko stopinj pa si obrnil trimer (drobtinico, vec?)? Rajsi vprasam preden se lotim.

lp, D.

boštjan ::

poglej podpis,takrat ko sem se lotil posega v PSU sem mel še 9500pro in sk7 in sem iz previdnosti se ustavil pri 190x10.šele ko sem naredo poseg sem šel dalje navijat,ker je bila 12v linija pred posegom pri 190x10 že na 11,90.
mislim pa da sem obrno trimer čisto do konca,nisem ziher,bom še enkrat prevero,ko bo cajt,če se še da kaj obrnit.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

frenk ::

Dejte mi povedat, če je po modanju napetost samo višja, al je tud bol stabilna...jest rabm samo stabilno napetost, zvišam jo potem že na plati:)...verjetno je bol smiselno not zaspajkat druge kondije?:)

GUFY ::

Samo višja, stabilna je tako ali tako že prej, vsaj pri meni je bilo tako.:D

TribesMan ::

Ahoj!

Glih zdele sem prišel domov z chieftecom 420W. Zaenkrat sem totalno razočaran! Kot prvo napetosti niso skoraj nič bolj stabilne kot pred tem!! Pri Bartonu 2560MHz @ 2.0V pri full loadu je napetost med 12.4V in 11.8V... totalno razočaranje, moj prejšnji gnili napajalnik za 5kSIT se je sesedal samo malo več (med 11.3V in 12.1V)... Ostali dve liniji sta malo boljši, napredek se pozna edino pri 3.3V kjer mi je prej skaklo med 3.51 in 3.76V zdaj pa je med 3.31 in 3.38V... 5V linija je stabilna, sam je tudi zelo neobremenjena, je bila stabilna tudi že prej..

Druga stvar je ta prasica šumi, cvrči in nevem kaj še... totalno popizdljivo moteče. Mislim totalna štala, sploh ne vem kako lahko delaš ob tem, pa sej bi blo če bi cvrčal konstantno, ne ko se obremenitev spreminja začne še bolj šumet, kar je pa še huje, šumi ko scrolaš po internetnih straneh. FAK! Mislim prejšnjega napajalca ni blo slišat popolnoma nič, ta pa kr neki, da ne omenjam ko se zalaufa kar zapiska prow mind job! Pa niso ventilatorji, ker ti so čist tiho.

Tako da že razmišljam da ga bom odnesel nazaj.

Jajca!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: Ti pa maš smolo, zamenjaj ga saj ga še nisi odprl. >:D
Moj napajalc ne spušča nobenih zvokov, pa saj sam veš saj si bil pri meni.

TribesMan ::

No ja tud tvoj zapiska ko vžgeš računalnik, to sem opazil zadnjič, ampak to bi še preživel sam tole cvrčanje me pa spominja samo na čebele v napajalniku... groza. Sm mislu da bo z časom kej boljš, sam po 2h urah še zmeraj isto... tako da jajca.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

TribesMan,WTF maš to za enega čifteka.meni ne cvrči in ne zapiska,mogoče maš le nesrečo pri izbiri le tega.Kje pa si ga kupo,JAE ali AGT.Moj je iz AGT

GUFY ::

Kolikor jaz vem ti bolj malokrat ugašaš comp, tako da rahel pisk na začetku ni hudega.
Na tvojem mestu bi "potrpel" še dan ali dva potem, če se zadeva ne bi normalizirala odnesel napajalnik nazaj.

TribesMan ::

GUFY točno to sem mislil narediti. Sam dvomim da bo kej boljš. Zdej laufa že 6 ur non stop in se zadeva še ni nič izboljšala. Vse kar je novega je to da se mi je sistem ko sem začel špilat DivX (v ozadju pa folding, mirc in torrent) se je računalnik enostavno obesil, kar je še huje se je to zgodilo 2* zapored! Tak da sem pol mogu film gledat brez vžganega foldinga... pol je pa šlo! Pa to se mi z mojimi starimi jajci ni nikoli zgodilo odkar mam bartona! Pa skor vsak dan gledam kak film!
Zanimivo je do da razen čričkov zadeva res laufa uber neslišno... to je dosedaj edina dobra lastnost, no poleg tega da je vzdušje za računalnikom tako kot poleti zvečer ob travniku polnemu čričkov... fajn, sam še temperature se morjo povzpeti nad 25°C pa bo čist isto!

Aja pa še ena stvar ki sem jo opazil, števec obratov ventilatorja ne deluje... mislim crap.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

gufy: moja je pa nestabilna...zgleda je kšn kondenzator poču...bomo pa cinl ane>:D

tribesman: to si mogu pa pokvarjenga dobit...moj ne piska(vsaj jest ne opazim), in ne cvrči...je pa zelooo tih...problem je edino 12V linija

delfinus ::

Ravno sem se vrnil iz jutranjega overclock moding partija. Torej zadeva je sledeca. Obrnil sem trimer na Chieftecu 360W in pridobil nekaj na 12V liniji.

PREJ
+3,3V: 3,36V
+5V: 5,05V
+12V: 11,73V
-12V: -11,71V
-5V: -5,10V

ZDAJ
3,36V
5,21V
12,16V
-12,20V
-5,10V

Sva pa sfrendom merila tudi napetost 12V linije z osciloskopom. Napaka v odcitavanju je BIOSa in utilityev pod Windowsi je cca 0,2V za 12V linijo. Tako na njegovi plosci, ki je MSI KT4 Ultra, kot moji Abit NF7-S. Imava pa oba isti napajalnik Chieftec 360W, s tem, da je njegov ze po defaultu daje ven 12,26 - osciloskop 12,42, pri meni pa bios kaze 12,16, osciloskop pa kaze 12,35

Zadeva je v directX testih 3Dmark03 stabilna, prej ni bila niti v prvem demotu, saj ga je vedno vrglo ven na tocno istem kadru, pa ni vazno ali je bila masina hladna ali vroca. Sedaj te teste prezveci. Testiranje je tudi OK mogoce ene 6 ciklov pri 1,8V in 11x200 = AMD 3200+. Potem pa mi zacne metati ven ne pri prvih performance testih, ampak pri testih CPUja. Nihanje napetosti 12V linije je tekom testov zanemarljivo, fluktuira v povprecju za najvec +- 0,05V. S trimerjem sem sel do konca in je to vse kar lahko iztisnem iz napajalnika. Trcil sem torej ob zid. Torej bom malo spustil overclock in dobil pac stabilno masino, ki se bo se nekoliko manj grela pa bo. V igrah pa tako ne bom prav nic opazil nobene razlike, glede na hitro Geforce FX 5900. Verjetno je sedaj faktor tudi hlajenje MOSFETov, da CPU test ne prezivi vec po dolocenem casu?!?! Naj omenim, da je za hlajenje CPUja dobro poskrbljeno, saj temperatura CPUja nikoli ni presegla 50C.

lahko noc, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

TribesMan ::

frenk: pišeš da maš tudi ti probleme z 12V linijo, kaj točno te moti? A tud tebi niha?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

saj preden 12V linije ne naviješ,niha.meni je tudi.ko sem jo navil je pa bilo odstopanje majhno.No zdaj je malo večje,ko sem 5900 gor priključo. primer je opisan v enem od zgornjih postov.
tole
delfincek,recimo jaz sploh nisem poskušal navijat več kot 190X10 pri default nastavitvah 420W čifteka,tako da ko je gufy odprl to temo,takoj vskočo v akcijo in začel počasi navijat +12V linijo. recimo zdaj ko mam tudi 5900SP in proc navit na 230x10 je 12V linija padla na 11,80 pri polni obremenitvi(špil,3dmarka),temp. je 46.ko pa je vse na idle,pa 12V linija zraste nazaj na 12V ,temp. pa je pol okoli med 35-37.seveda je to merjeno ponoči,ko je v sobi že malce hladno/mlačno in je temp. sistema pod 20 stopinj. pri normalni sobni temp.pa je ta voltaža v idle 11,92.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

Hmmm, moj ni še nič navit, sam tud to me malo moti, ker ima brez da bi karkoli navijal visoke linije. 12V je v idle okoli 12.3V, vsi ostali imate nižje. Tudi 5.5 je zelo blizu 5.3V prow čudna reč. Bah. Že razmišljam o Antecu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

the_unborn ::

a kdo ve kako se obnese enhance 400w ??

boštjan ::

the_unborn,lahko ustvariš novo temo,da ne bo v tej prišli do mešanja

TribesMan ::

JAO! Danes sem se spravil malo navijat in testirat mašino, glede na to da sem od novega napajalnika pričakoval vsaj majhno izboljšanje v OCju. Pa temu ni tako. Ubistvu je ravno obratno. Z tem napajalnikom ne morem zalaufat niti enega 3DMarka z navito grafično, kokr dam grafično preko 320/320MHz se mi zadeva usuje (prejšnji Ghetto napajalnik je šel do 340/340MHz brez večjih težav)! Totalna štala, CPU napetost po 24h urah uporabe skače med 1.98V in 2.11V še več kot pri prejšnjem napajalniku! In to pri popolnoma istih nastavitvah. Folding se mi skor vse pakete konča predčasno, prej pa je bila mašina na teh nastavitvah totalno stabilna. Skratka štala. Edina stvar ki sem jo opazil je ta da se napajalnik ne ugasne če nastavim napetost CPUja na 2.2V, ker prejšnji se je vedno ugasnil. Drgač pa čista štala.
Tako da jutri roma tale napajalec nazaj u trgovino, in ga bom menjal za Antec 430W... Takega sem imel že na testu (mi ga je Tic posodil) in se je obnesel odlično...

Aja pa še vedno mi pere možgane z svojim prikupnim piskanjem. Prow cortkano!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: pol je prejsn "Ghetto" napajalnik odvec? :)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Nop. Ga rabim za mojo tretjo mašino :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mloncar ::

že ma ker tale napajalnik?? kako se obnese??

PS: res da je malo šminkerski, ampak za tako ceno, glede na specifikacije, je pomoje zelo dober napajalec!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

morphling1 ::

Tribesman, če se počutiš sposobnega lahko popraviš mojega Anteca TP 380W, ki mi je brez težav gnal vsako še tako navito mašino, ima pa spohane kondenzatorje, ker sem ga predolgo gnal brez delujočih ventov in tega nisem opazil (ko je bila tišina tako fina:) ), dobiš ga za dober denar, jaz nimam časa ne volje da bi se sam spravil menjat kondije.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

Japan power, pridruži se

TribesMan ::

morphling1: se čutim sposobnega še za marsikaj več... če je sam to ga prec vzamem. Seveda je predpogoj da mi v JAEu vrnejo denar... Ker z dvema napajalnikoma nimam kej delat...

Sem pa zdejle spet nazaj na mojem dobrem starem napajalniku. Nemaš kej zadeva roxa. In spet 3DMarkamo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: Ti pa imaš smolo s tem napajalcem. ;((
Mislm pa, da ti pri JAE ne bodo delal problemom z vračanjem denarja.:)

frenk ::

tribesman: ja men tud niha in glede na to da nima več garancije bom probal najprej zamenjat kondenzatorje...lahko ti rečem samo go for TruePower>:D...sicer mi je chieftec nekaj časa delal zlo vredu, tko da skor 100% so kondiji...no ja za tvojga to ne morm rečt, če pravš da je nov...dokler ga maš pa doma, pa mej pač priklopljena oba napajalca:)

BigSexy ::

beh, tale napajalc res ni nevemkaj. Meni se računalo že na privzeti frekvenci procesorja ob večjih obremenitvah sesuva :P Plato mam seveda NF7-s, tako da 12v linija pade veselo do 11.55v ... Bom očitno moral tudi jaz zadevo malce potweakati :|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727749 (16295) LittleDevil
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322130 (1594) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291891 (1360) cbelica
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535426 (4825) TribesMan
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241501 (1155) svejk

Več podobnih tem