» »

twinmos twister PC3700 C2

twinmos twister PC3700 C2

«
1
2 3

Thanatos ::

gledal sem po netu vendar nisem nasel nobenega testa. Jih kdo pozna? 2 x 256 jih dobim za 40000Sit. se splaca? Prosim za hitr odgovor.

Hvala
  • spremenil: boštjan ()

Thanatos ::

najdu en test (edini na netu)

lnik

stran je nemska ampak cifre so vseeno dobro razvidne

zmorejo 2,5 - 4 - 4 - 8 pri 250Mhz ter 2 - 2 - 4 - 8 pri 233Mhzih. Kar lepo :D Kupiti jih mislim namesto Kingstonov Hyper X 3500 ker slednjih se ni na zalogi. Katere naj torej kupim?

Thanatos ::

eh folk pr eventusu me je hotu nategnt :) sm sel v mlacom kupit 3700 Cas 2,5 za povsem enako ceno :D

TribesMan ::

Thanatos, a kej veš kdaj naj bi eventus dobil HyperXe.

Če misliš to kupit za NF2 ti odsvetujem, ker se baje ne obesejo prov good z tem chipsetom, so bolj i865/i875 fani.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Thanatos ::

kupil sem jih ze tko da jebat ga bomo vidl. Klical sem jih dons in mi je rekel da nima pojma kdaj bo hyperX prisel v slovenijo.

Alexius Heristalski ::

Ej, a niso Twister PC3700?
Pa še nekaj, na mlacomov cenik so se vrnili 256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond. Ali imajo sedaj kake nove serije in kako se obnesejo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thanatos ::

twisterji so 3200 C2, 3500C2, 3700 in 4000. mlacom prodaja najhitrejsa dva.

koli99 ::

Kdo pa prodaja 3500c2?

TribesMan ::

Thanatos povej kako se kaj obnesejo tile twisterji? OC? Timingi? Kakšen screen shot?

Da vidim kako zadeva stoji. Mogoče bi jih celo nabavil. Glede na to da so dokaj poceni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

zelo dobra cena.zdaj pa res ne vem kere si naj še sam kupim:
3200 twinmos/winbond 31400
twistera ali 40000
XMS corsair 3200 uperjena 37000
vse 2X256MB in verjetno na ASUS a7n8x delux

Alexius Heristalski ::

Ja, samo 3700 in 4000 so cas2.5, ane?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Če mene uprašaš so vsi moduli Twisterjev od 3200 pa do 4000 čist isti k.... Ker so višji modeli samo preprosto overclockani. Ne verjameš. Primer 3200C2 dela na 2.5V; 3500C2 dela na 2.6V; 3700 je specificiran za delovanje na 2.7v in nazadnje 4000 deluje najbolje na 2.8V. To je ubistvu en velik nateg. Ker delajo točno to kar smo v preteklosto overclockerji delal z NENAVITIMI moduli. Povečaš napetost in naviješ frekvenco, če hočeš še višje še mal spustiš timinge in Voila! Imaš PC4000 RAM, ki ubistvu ni vreden pol počenega groša. Saj je problem če ga furaš že pri 255MHz (Zadeva deluje na zgonjem robu zmožnosti.) Kar poglej kako se navijajo ti moduli PC3200C2 pride do 240MHz, PC3500C2 do 255MHz, PC 3700 do 260MHz , PC4000 pa do 265MHz. In to pri skoraj istih timingih. Najboljši nakup med twisterji so zagotovo PC 3500C2, saj po overclocku nič ne zaostajajo za 3700 pa še sigurno bodo delal na Cas 2 pri deafult frekvenci. Drugi najboljši nakup je PC3700 (še posebej če maš intel platformo), ki če mu spustiš frekvenco na PC 3500 deluje z timingi ki jih ma 3500, navija se isto (mogoče minimalno bolje) cena je ista (no ubistvu so 3500 C2 približno 3€ dražji !!!) 3200 je ubistvu en velik šrot in je pomojem tam zato da se znebijo še tistih ploščic ki niso sposobne za 3500, da si mal izboljšajo izkoristek. 4000 je pa čist too much, brezveze kupovat, ker dejansko ne prinesejo nobene prednosti preko PC3700 modelom in tud overclock je isti.
Jest grem dons po šihtu na banko pol pa po dva PC3700 (sej bi uzel 3500C2 pa jih mlacom nima na ceniku). Pa upam de se ne bosta zravsala z mojo NF7-S. Recimo Corsair TwinX 3700 je na moji plati prišel do 240MHz, če bo tud Twister prilezel vsaj do 233MHz bom izjemno zadovoljen, koneckoncev Corsairi koštajo veliko več.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Aja dej Thanatos povej kako se obnese tvoj RAM, da ni slučajno kaka škrt serija...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Ja tile novi Twisterji zgledajo kar dobro, pa še cenejši so od Corsairjev :D. Tudi jaz bi jih sigurno kupil, če ne bi dobil Corsairjev tako poceni(Beri 30K za 512DDR PC3200 XMS), ki so še vedno pomoje the best ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

OK jest mam zdej Twisterje v rokah, ampak sem še vedno v službi in jih zaenkrat lahko samo gledam. So lepi, dišijo po novem... Pa še barvno se ujemajo z mojim Zalmanovim NB coolerjem...

Kaj več pa po oglasih... ups, ko pridem domov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Končno sem domov prišel. Zdej grem testirat. Let the games begin.

Držte pesti!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Testiranje je v pogonu. Najprej moram mal pograjat te RAMe ker jih nikakor ne morem spravit pod 2.0-2-3-6. Če nastaviš RAS to CAS delay pod 3T nimaš šans da se zadeva zbudi tud pri 3V Vmem ne.
Pač ne bo ultra tesnih timingov. to sem pričakoval že ko sem prebral tist test, ki je objavljen na uni nemški strani. Tudi oni niso nobenega modula spravli pod 2.0-2-3-6, 3700 je pri njih šla najnižje do 2.0-2-3-8. Ne glede na frekvenco. Šele pri 250MHz so se timingi mal poslabšal 2-3-3-8. Tak da smo trenutno pri 223MHz Prime laufa že čez 10minut tako da je zadeva najbrž stabilna.

Mem score v sandri dobim 3425/3211 (DC 223MHz 2.0-2-3-6 in CPU interface enabled). Zdejle bom šaltal na 227MHz

Se slišimo, če bo laufal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Mislm kot da bi vedel da mi ne bo ratal. Sicer se mi zdi da mam v RAMu še ogromno rezerve, ker pri 223 2.6V laufa popolnoma stabilno, medtem ko pri 225 neglede kako visoko nastavim napetost ne jebe žive sile. Še bolj čudno je to da sem na isti plati z istim procesorjem in popolnoma isto preiferijo, vendar z Corsair TwinX PC3700 prišel do 240MHz @ 2.9V. Je pa bla napetost pri corsairih zelo pomenbna ker če sem iz 2.9V spustil na 2.8V sem avtomatsko izgubil 5MHz, pr teh RAMih je pa problem Vdd (napajanje northbridgea) ker če iz 1.7V spustim na 1.6V ni stabilen niti na 223MHz. Zgleda da bo treba Vdd mod delat... Ene 2V pa gremo. Pa vodno hlajenje northbridgea...
Zdejle grem pa spat ker sem po vseh kolobocijah dones že vsega sit.
A je kdo v Lj z P4 sistemom, in bi rad probal do kje gredo ti RAMi na P4?? Me zanima kje je maksimum RAMov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Tribes lahko prideš do mene pa bom jaz prinesel Kingstone pc3500 pa lahko mal zamenjava. Samo en dan prej mi sporoč
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Dobr morph. Kire dneve ti kej delaš nasedn tedn? Bi enkrat v pondelk al pa tork nardila switch. Čez vikend jih hočem met doma da bom vse stestiral, pa probal mal plato zmodat.

RAMi so ful divji, morjo met še ful rezerve, ker jih laufam na minimalni napetosti 2.6V in so pri 223MHz 2.0-2-3-6 Prime95 in F@H stabilni (pri tej napetosti se zadeva sploh ne greje po 8 urah F@H so na otip mrzli!! (ne mlačni) pa ni nobenga ventilatorja ki bi nanjih pihal al pa kej podobnega). Ko pa povečam na naslednjo višjo stopnjo v BIOSu pa mi Prime95 vrže ven napako že po 2-3 sekundah pa lahko nabijem napetost RAMov do 3V. Če pa Vdd spustim iz 1.7V na 1.6V pa se zadeva ustavi že pri 119MHz. Tako da je definitivno problem v Chipsetu. Zelo mogoče da obstaja kaka nekompatibilnost teh RAMov z NF2 platami, ker kot sem že rekel TwinX 3700 so šli do 240MHz. Edina razlika od takrat pa do zdej, ki sem jo naredil je to da sem originalni NB cooler (ki je prav zopern) zamenjal z Zalmanovim NB-32 na katerega pihlja 6cm ventilator, in je popolnoma mrzel (v primerjavi z originalnim piskajočim coolerjem je ta 10x hladnješi, tako da to ne bi smelo škodovati frekvenci, kvečjem nasprotno), druga bolj pomenbna stvar ki sem jo naredil pa je bil L12 mod (plato sem prepričal da ima moj 2000+ originalen FSB 166MHz zato ga prepozna kot 2600+), ki je nekaterim že delal probleme... Bom probal odstraniti in bomo videli... No pa še en laping na nortbrigeu bom naredil, ker ko sem montiral zadevo gor sem opazil da je čip precej konkaven in to ni glih najboljš. Pa še Vddmod bom sčaral da vidim če 2V kej pomaga temu NBju.

Uglavnm JEST HOČEM 233MHz minimalno še raje pa 240MHz, ker ta RAM ma sigurno še rezerve.

Zaenkrat še nisem zadovoljen!

RAM je drgač pa carski. No razen tega da nikakor ne dela na RAS to CAS manj kot 3 je super.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Končno sem našel čas za en pencil Vdd mod, kot sem domneval je bil problem v prenizki napetosti Vdd saj ko sem povečal napetost na 2V deluje RAM Prime95 stabilno do zaenkrat 227MHz. Sicer nisem še čist prepričan ali je to vrh ali ne, ker moram prej še L12 mod odstranit z CPUja in nardit en laping NBja, ki je konkaven kot leča v špeglih. Še vedno upam na 233MHz. Zanimivo je to da je plata pri pomnoževalniku 5.0x sposobna zbootat celo pri 250MHz sam se pol nariše na ekran exceptional error pa se neha ljubezen.
Se slišimo po nadaljnih testih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

fora je, da abitka z biosom 10 dela kolegu na reci in pisi 250mhz FSB s Hyperx pc4000 rami. Z vsemi ostalimi BIOSi pa prileze komaj do 211mhz. fora je v BIOSu.

boštjan ::

kaki te ma system,pa ziher ma H2O

TribesMan ::

VASkO: točno to nameravam probat, sem že zdownloadal vse verzije BIOSov za to plato. Ker me moti tudi dejstvo da pri novejših BIOSih od 1.0 izgubiš multiplyerja 10 in 10.5 kadar uporabljaš FSB nad 220MHz. Čudna reč, recimo sistem je pri 227MHz*11 popolnoma stabilen, če damzadevo na 227*10.5 ali 227*10 se tudi zbudi ne, je treba Clear CMOS uporabit. Z nastavitvijo MPja pod 9.5 pa je spet vse OK...
Včasih prav sovražim AMD+NF2

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

AMD+Abit

ga nekaj serjejo
rad bi BIOS, ki je dober za OC kot 10, samo da ima popravljeno bios corruption napako. ostali popravki itak niso vazni

TribesMan ::

GRRRR!

Prejle sem downgrade-al BIOS iz 1.8 na 1.0. In zadeve se nič ne spremenijo!! Pol sem odstranil še L12 mod, pa se mi zdi da je vseskupaj samo še slabše. Nikakor se ne morem prebit preko 227MHz! Pri 227MHz je popolnoma stabilen sistem pri 228MHz se prime usuje po par sekundah. Kako sovražim tako sranje. Da ne omenjam da odkar sem da 1.0 BIOS gor so mi temperature popolnoma podivjale. Prej je pri isti frekvenci kazalo 42°C zdej pa 50°C. Temperatura vode je stalno 26°C.

Zdej mi ostane samo še brušenje northbridgea in mogoče zviševanje napetosti na 3.3V liniji... Sam ne verjamem da bo kaj boljš.

Probal sem tud že disablanje in enablanje raznih funkcij u BIOSu kot so Thermal Throtling, CPU disconnect, Spread spectrum, APIC... nič ne pomaga.

Zdej ne vem koga je za krivit TwinMOSe al ABIT+AMD...

Will keep on trying.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Thanatos ::

Tribesman ti si svetlobna leta pred mano :D jz sm bolj nedeljski navijač jz grem pocas. sele danes sem prisopihal do FSB 180 s timingi na ramih se pa sploh še nism ukvarjal. I know I 'm a lazy son of a bitch :D

TribesMan ::

Thanatos 180MHz je prava žalost za take RAMe. Jest sm jih prec ko sem jih dobil nastavil 220MHz. Sam pol sem pa zadel ob steno in komaj pririnil do 227MHz. Trenutno sem brez idej kaj bi blo lahko narobe, ker sem probal že popolnoma vse mogoče rešitve, ki se pojavlajo na spletu... Mogoče je sam bad luck.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Jest sem tud nabavu twisterje 3700 2x256. Prej sem mel Corsair 3200C2 pa mi nikakor ni delalo stabilno na 200.
Sedaj pa s twisterji laufam na 236x10. Z biosom 18 nisem prišel čez 227 sedaj z biosom 10 pridem na 236, prime stabilno naprej pa še nisem kaj preveč probaval
V glavnem so twisterji dobri rami. Kupu sem rame v upanju da bi laufal na 200, ker sem prej imel že dvoje Corsair-e pa se nikakor niso ujeli s plato.

Screenshot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Thanatos ::

tribesman trenutno se še spoznavam s svojim bartonom in me rami se ne brigajo toliko, zato se jih nisem se nic dotikal z OC stalisca. Sem jih ze zagnal tam okoli 216 vendar jih se nisem nic testiral.

TribesMan ::

mato22: pa maš kaj zmodano?? Kej jaz sem mel tud prej z BIOSom 18 max pri 227MHz, po sem pa prešel na verzijo 10 pa popolnoma nobene razlike. DAMN! Kok morem met glih jest tak krompir!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

mato22 a maš ti slučajo CPU interface na disable? Ker maš dokaj nizek score za tak FSB. Tak score jest dobim na 227MHz z 2.0-2-3-6 timingi. Sej Dual Chanel pa maš itaq a ne? Kok maš Timinge? Maš kake posebe nastavitve v BIOSu. APIC disable ali kaj podobnega?? Hočem vedt vse, ker nujno rabim FSB vsaj 233, še bolje pa 237MHz.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Zmodano nimam nič. Pri višjem FSB-ju pa sem moral sprostit timinge, tko da zato tak score.
Nastavitve pa so:
Ratio 3/3
Voltaža rama 2,8V
Chipset 1,7V
Timingi so 11, 4, 2, 2,5
FSB Spread Spectrum - Disabled
AGP Spread Spectrum - Disabled
CPU Thermal Throttling - Disabled

Za APIC mode pravijo da je bolje da je disabled, ampak bi ga mogu disable-at preden sem inštaliral windowse, ker če ga sedaj disable-am mi ne pride sistem v winse, tko da naslednjič ko bom formatiral bom dal APIC na disabled pa pol ištaliral winse.

Zdele bom probal iti še mal više s FSB-jem in še mal delat teste pa bom vidu kaj bo.

mato22 ::

Evo prišel sem do magičnih 250FSB pri voltaži ramov 2,9V in timingih 11, 4, 2, 2.
Screenshot

Še mal stestiram stabilnost, drugače pa sem zlo zadovoljen z rami.

gamer ::

mato... to je single chanel... probi dual :)

mato22 ::

Ram mam v dual chanell, ker mam rame v 2 slotu in 3 slotu.

boštjan ::

mene samo zanima,kako je bolje met CPU ratio nastavljen:3/3,4/4,5/5 ali 6/6?

Thanatos ::

zakaj ti pa pise

Channels: single v CPU-Z :D

mihec87 ::

no da nebom odpiru nove teme bom pa kr tuki vprasu kako je s temi twinmos winbond rami a so boljsi od twisterjev al slabsi.

mato22 ::

Ne vem zakaj tko piše. Mislm da mata Cpuz in Wcpuid mal probleme pri prikazovanju določenih stvari.
Recimo za grafično kartico piše pri Cpuz da je side band addresing enabled pri Wcpuid pa piše da je disabled tko da se na to ne oziram, ker vem da je ram v DC.
Tud prej k sem mel Corsair je pisal single sam k pa prižgem računalnik mi na začetku napiše dual chanell enabled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

morphling1 ::

Telih 250 MHz je malo počasnih, jaz sem na Epoxu dosegel 3715 MB/s pri 240 FSB in zelo relaksanih timingih, tole je ali s cpu interface disabled, ker pri 250 MHz bi morala bit prepustnost že čez 3800 MB/s
Pa še slikca.


ps. je pa lepo videti 250 MHz, to pa res :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Alexius Heristalski ::

Hej, a sta s TribesManom že zamenjala rame?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Jest upam da se bo to zgodilo jutri. morph a si jutri v službi?? Bi jest prinesel te rame da nardimo en switch. No pa če maš cajt, ker drugač ti ne bom moril z mojimi problemi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

CPU interface mam enabled tko da ne vem zakaj tok nizek score.
Kakšen predlog?

morphling1 ::

Ja ta teden delam popoldne, tako da mi samo en dan prej povej kdaj prideš, da jaz prinesem svoje module pa da zamenjava, ker tudi mene zanima kaki so ti twisterji v P4 ter NF7 rev 1.2 plati :)
Lahko se zmeniva za jutri, samo potrdi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

TribesMan&morphling1,za osebne zadeve prosim če uporabljata zasebna sporočila;) ,pa brez zamere

TribesMan ::

Se oglasim jutri po četrti uri.
Veš kaj me še zanima, a maš slučajn kakšn vodni blok za čipset na zalogi, rad bi sprobal, če je kaj narobe z hlajenjem mojega čipseta... Sicer mam gor Zalmana NB-32 sam me pr tem coolerju ful moti, ker ne prekrije celega chipseta, ampak je na vsaki strani približno 3mm nepokritega... Pol je pa še moj NB ki je še vedno konkaven (sej vem lazy me se mi ni dal včeri razdirat).

Za ram pa zmenjeno! Bom prišel prec po šihtu.

ups... Boštjan si me prehitel za par sekund. Bomo v prihodnje upošteval. sej je itaq Aleksiusa zanima če smo že zamenjal... :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Danes sem dobil na probo RAM TwinmosTwister 3500 C2 256 MB pa ga bom do konca tedna mal potestiru, ampak že prvi vtisi niso ravno obetajoči, saj mi na 9,4,4,2 pri 220 FSB ne delajo stabilno in sicer na 2,9 V RAM in 2V SPP.
Prime se mi javi napako po 5 minutah.;(( ;(( ;((

TribesMan ::

GUFY: plata? proc? grafa? dobro bi blo če bi povedu kak sistem maš da vidimo kaj pa kako... Drgač pa precej bad... Probaj mal burn-in-at eni pravjo da tem RAMom to ful paše. Najbolje je z memtes86, ta zadeva zakuri še tako hladne RAMe kot so ti Twisterji...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

sej je itaq Aleksiusa zanima če smo že zamenjal...

Ja, to je res, tako da boštjan... pazi kaj govoriš:D :D :D :P
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382662 (1598) DimmniBurek
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451789 (1131) PlayTheGame
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241484 (1138) svejk
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308702 (6430) WhiteWolf
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171298 (1073) TribesMan

Več podobnih tem