» »

Slotech Folding Installer

Slotech Folding Installer

darkolord ::

Tako... za vse tiste, ki jim je pretezko (se jim ne da) namestiti F@H Console in potem to se skrivati z uporabo raznih programov, sem naredil Slotech Foldin Installer. Program je velik nekaj kilobajtov in vse potrebne datoteke potegne z interneta.

Kaj dela:
- downloada, namesti, konfigurira F@H klienta za uporabo v Slotech teamu
- po želji namesti in konfigurira še EMIII (Electron Microscope III)
- konzolo namesti kot servis
- skuha caj ali kavo :D (-kava, -caj)
- podpira command line ukaze. Pozenite s ukazom -help za pomoc
- samodejno se nadgradi (liveupdate)
- vse, kar dela, pise v log datoteko
- namesti uninstall

Cesa ne dela:
- trenutna verzija ne podpira Win 9x, dokler ne ugotovim, kako se servis skrije

Navodilo:
- installer potegnite z interneta, ga shranite na disk in nato pozenite
- UGASNITE GETRIGHT (če ga imate :D )
- sledite navodilom na ekranu
- včasih je za popolno postavitev servisa potreben ponovni zagon
- v Add/Remove programs se namesti tudi uninstall

Za vse napake, pripombe, predloge, pisite v to temo

Aja, za zbrisane diske, skurjene procesorje itd... ne odgovarjam

Link

ali3n ::

yeah!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Roadkill ::

Fuckin' great! :)

bf4ed ::

Mah kaj naj pa zdaj?
Sem dol pobral napravil en paket, pa zdaj ne vem kak naj pošljem. Nisem nonstop povezan na net.

Napiše pa tole:

[21:26:44] - Ask before connecting: No
[21:26:44] - User name: bf4ed (Team 10824)
[21:26:44] - User ID = 1DE8A94B2A7041A9
[21:26:44] - Machine ID: 1
[21:26:44]
[21:26:45] Loaded queue successfully.
[21:26:45] + Benchmarking ...
[21:26:48] + Attempting to get work packet
[21:26:48] - Connecting to assignment server


[21:26:48] + Attempting to send results
[21:27:04] - Successful: assigned to (171.64.122.144).
[21:27:04] + News From Folding@Home: Welcome to Folding@Home
[21:27:05] Loaded queue successfully.
[21:27:22] - Couldn't send HTTP request to server
[21:27:22] + Could not connect to Work Server
[21:27:22] - Error: Getwork #1 failed, and no other work to do. Waiting before r
etry


Kaj je zdaj to poslalo je novo pa ne more potegnit?

To sem zagnal console posebej ko je fah_core napravilo.:\

darkolord ::

konzola se instalira kot service torej je non-stop pognana!

glede tega errorja: zadne dni imamo skoraj vsi neke cudne napake :D

Roadkill ::

Zdele so bli 2 dni eni serverji down... zdej bi mogl spet delat.

bf4ed ::

Aha server torej.

Samo to se mi je dogajalo tudi prej ko sem še vse posebej dol pobral pa nastavil pa napravil paket pa ga ni nikoli poslalo.

To mi gre na živce, naj nakdo napravi tak enostavno kot je seti driver. Rabiš samo seti driver pa seti cmd line EXE daš v isto mapo pa zalaufaš drivera, napišeš kolko paketov ti naj potegne dol in dela ko pa se spomniš da pošlješ pa paš stisneš tipko send, pa je.

Ta folding pa je preveč zablužen, ali pa naj mi že enkrat eden pove kak naj spravim to k delovanju.

Aja kak pa zdaj na poberem drugi paket dol. Konzola dela v ozadju a, kaj pritisnem napiše da začne dol pobirat novo. A ma kaj to veze če zaženem ročno še eno konzolo pa pobere dol pa potem ugasnem, bo delala tista v ozadju dalje, al kak je to.

uf ne morem več pisat >:D

njok ::

bf4ed: mi na dialupu mamo UDMonitor. :)

darko: glede win9x poglej, ce ti kaj pomaga moj postopek, opisan v drugi temi. Drugace pa zelo lep programcek talle installer. Congrats! :)

Roadkill ::

Ja, če hočeš naprati več paketkov (ker nisi stalno on-line) si naloži UD-monitor (google). Ki ti omogoča, da DLjaš dodatne paketke.
Samo pazi, da ne boš naložil preveč paketkov, ker so paketki časvno omejeni in ne bodo veljavni, če jih boš obdelal za rokom.
Samo če maš en spodoben procesor (nad 1ghz) in ne pretiravaš se vse lepo izide, ker so deadlajni ponavadi 12dni.
Torej nardiš si zalogo ene 3-10 paketkov (pazi tut kere pakertke ti naloži, ker so eni ubijaslko dolhi (40ur na 2000+)).

darkolord ::

"so paketki časvno omejeni in ne bodo veljavni, če jih boš obdelal za rokom. "

kje si pa to klobasanje slišal... paketki niso UPORABNI, še vedno pa dobiš točke

bf4ed ::

Ma znam za ud monitor, saj sem ono drugo temo celo prebral pa mi še vedno ni delalo.

Ma ko ga jebe. Ne da se mi zajebavet s tem, seti naštimaš pa dela, ta folding pa se mi ne da nonstop nadzirat kaj dela.>:D

Ko bo kaj novega me obvestite.:D

bf4ed ::

Uuuuuu zdaj sem opazil da je novo dol pobral.>:D

No ja bomo vidli zdaj kak bo.:D

Roadkill ::

Jah ne vem.. a vsi delate zaradi točk?

darkolord ::

hja ne ampak ce delas 1 paketek 1 mesec pa pol ce ne drugo vsaj tocke dobis rajsi kot da izbrises paketek :D

njok ::

Darko, a si ze nastudiral kako dobro varjanto za win98? Jaz sem se danes malo igral in našel način, kako pripraviti klienta do delovanja tudi medtem ko uporabnik ni prijavljen. Uporabil sem winfah.exe, ki pride poleg grafičnega odjemalca s to razliko, da ga zalaufam kot service. Stvar bi morala delovati enako hitro kot text-only klient, ker ne uporablja OGL gonilnikov, vendar nisem benchmarkal.

darkolord ::

ja za win98 lahko uporabim graficni klient kot service

Tody ::

kako zaženeš zadevo kot service ??

njok ::

Najdi Startup Control Panel in v zavihku Services dodaj winfah.exe, ki ga dobis, ko namestis graficnega klienta. Parametri -forceasm -advmethods delujejo enako, vendar ce uporabis -local bos dobil mapo c:\work, v nasprotnem primeru pa poleg winfah.exe datoteke.

kihc ::

Mene pa zanima kako se pogleda koliko dela je že opravljenega. V tistem fajlu 'unitinfo' mi piše sicer progress 0% (imam slab procesor, čisto možno da je res). A tisto v tem fajlu se samo 'osveži', ali moraš počakat na restart?

PS: najbrž kaj podobnega že piše v eni drugi temo o foldingu, vendar ima ta 268-O strani. Saj ne da bi bil len ampak....26?

Tody ::

unitinfo.txt se sam osveži vsakič ko odpreš datoteko.

CaqKa ::

kihc
fahlog.txt ima malo bolj podrobne informacije o poteku.

rap3r ::

A ta programcek ne obstaja vec?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

darkolord ::

niti ne, bo pa nova verzija (ki bo podpirala service, task scheduler in win98) kmalu...

Highlag ::

Pa je kakšna prednost tako nameščenega Fah-a?

Mislim ne moti me okno od konzole in če pa nisem prijavljen je PC ugasnjen. Tako da ne vidim kakšnega hudega razloga za tako nameščen program. Sploh pa konzolo tudi zelo hitro ugasnem če rabim CPU za kaj drugega .
:D

darkolord ::

Highlag: razlog za to je recimo, da nočeš, da uporabnik vidi nameščeno konzolo (tako je večina konzol nameščenih - skrito), ali pa da ne pozabiš vklopit to stvar na roko

Highlag ::

Ma jest sem jo kar v Startup folder vrgel pa mi vsakič ob zagonu oken štarta tko da ni problema glede pozabljanja. Glede skrivanja pa. Pogrešam le da se ne da klienta v konzoli minimizirat v Tray. Raje vidim, katere programe imam zagnane.

rap3r ::

Jz mam pa eno uprašanje. Konzolo sem skirl z demon tolls al neki tazga, in ali lahko konzoli ki je zagnana kot service določam -advance... se pravi dodatne možnosti.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

njok ::

Ce mislis firedaemon, potem da. V okencu z nastavitvami pod parameters dodas -forceSSE ali -forceasm, -advmethods, -service, -local. Tutorial.

rap3r ::

tanx
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home Slo-Tech team (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Loža
4251191366 (17530) xardas
»

Kako v ekipo?

Oddelek: Loža
151561 (1274) frenk
»

Kdo bo ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
171819 (1391) Thomas
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1257859 (5612) d0rK
»

Nastavitve za SetiQueue

Oddelek: Programska oprema
61087 (968) Loki

Več podobnih tem