» »

Grafična prosim nasvet

Grafična prosim nasvet

«
1
2

scenic ::

Vem že stokrat obdelana tema, pa bi vseeno rabil nasvet glede grafične.
Imam GF 4 440 SE 64 DDR zadeva šteka in bi jo zamenjal.
Pogoja sta dva, nakup v E-Misiji, ker jim zaupam in vrednost do 35.000,00 sit, najraje kaj od MSI-ja.
Prosim, če se komu da pretehtati njihovo ponudbo v tem razredu in mi svetovati.

Hvala

Scenic

boštjan ::

1.tudi druge trgovine so vredne zaupanja in če si jim zvest bi ti morali dat tudi popust.
2.glede 35k,lahko kupiš 5200 z 128MB ali 9100 128MB
recimo v taipanu dobiš 4200 za 35,ki je boljša od teh obeh,nima pa DX9 podpore

nodes ::

Če boš samo grafično zamenjal še ni rečeno da ne bo več štekal v igrah.
kakšen imaš procesor?

scenic ::

Hvala za odgovor, procesor je P4 1,8 tu ne bi smelo biti problemov.

Hvala

Scenic

tomitza ::

a je cool R9000 pro 64 od Sapphirja?:8)
www.at-crew.net

boštjan ::

zakaj pa naenkart tak spust iz 35k na 20k

tomitza ::

kako to misliš?:8)
a je slaba?
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

AtaStrumf ::

Vzami Innovision Ti 4200 64 MB v Mlacomu ali pa Sapphire (ne kake druge saj se zelo razlikujejo po frekvenci in navijalskih sposobnostih) 9100, karkoli drugega odpade. Za vsak slučaj prvi teden ali dva obdrži staro kartico če bo šlo s to novo kaj narobe, da ne boš brez računalnika med servisom. Tudi moja MSI Ti 4400 128 MB za 100 jurjev, kupljena v Megahitu oz. emisiji (saj to je isto če se ne motim) je bila nekaj defektna in so jo mogli zamenjat, tako da kamorkoli greš in karkoli kupiš imaš lahko probleme. Poglej tudi med malimi oglasi tu na slo tech-u in bolhi.com, saj se da pogosto dobiti kaj zelo ugodno.

C_maniak ::

1. Reku je zato, ker je 9000 pro okol 25k, ti si pa postavu ceno 35k.
2. Ti ne priporočam te kartice. Če že novga radeona, pol rečmo 9100. Od nVidie je pa pol naslednja stopnja ti4200, sam tist je pa mnde že 40k, ne?

Zgleda, da bo treba na radeona it.
Al pa kako rabljeno. Se dajo dobre stvari dobit.

scenic ::

Še zmeri čakam odgovor kaj od E-misije, zaenkrat sem probal MSI GF 3 Ti200 pa mi po nekaj časa, ko igram Vietconga čist igro ven vrže, verjetno se pregreje, original je brez venta, samo hladilna rebra so gor.

Hvala

Scenic

boštjan ::

kako to misliš?a je slaba?

ne sapphire 9000pro 64MB je ok še bolje 9100 od sapphire,sem te zamenjo

AtaStrumf ::

Imaš pa še tretjo opcijo in sicer GF FX 5200 Ultra. Tako v JAE kot v Mlacomu jo že imajo na ceniku, s tem da jo ima Jae že tudi na zalogi Mlacom pa jo bo imel kmalu in kot je videti po testih na internetu zadeva uspešno pomete z 9000 Pro in stane v Mlacomu samo 25.000 SIT v JAE-tu pa skoraj 30k. Samo pazi da dobiš Ultra verzijo!ž

GF4Ti4200 64 se da dobiti že za 35k nova, sicer Innovision in v Mlacomu a vseeno ni slabo.

tomitza ::

res je, da je gf fx 5200 ultra malo hitrejša pa še dx9.0 podpira, ampak ma slabši tv out izhod.:D
www.at-crew.net

BlackHole ::

Kak tv izhod pa ima, da je slabši?

boštjan ::

to mene tudi zanima,ki si to pobral

C_maniak ::

Pa tud ČE že ma slabš TV-out, če tega ne bo rabu, je tk isti k***c.

tomitza ::

glej, ATI ma Philipsov tv izhod, Nvidia ma pa Taiwan krneki! Sicer pa jst rabm tv out:D
www.at-crew.net

boštjan ::

ne moreš samo sodit po izdelovalcu,moraš sprobat.sicer nisem se preveč v to spuščal me pa zanima kje si to prebral oz.kje na testu omenjajo da ma 5200 slabši TV OUT od 9100

tomitza ::

Boštjan!

Zdaj mi pa povej, a nej pol raj kupim GF 5200 ULTRA ali R9000 Pro?
Men je model v JAE-tu povedal za tv izhode, da jih je testiral. Nvidia ma nasplošno slabšo kvaliteto tv izhoda je rekel tko, da zdej ne vem več. Prosim pomagajte ni problem 30k?:8)
www.at-crew.net

Zheegec ::

Hočeš recči GF 5200Ultra ali R9100...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tomitza ::

Prov si vidu R9000 pro ali 5200 ultra ker je zdej boljši?:D
www.at-crew.net

Zheegec ::

Od izbire se osebno nagibam k R9100 :D Aja, koliko je 5200Ultra spljoh?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

če se ne motim je 5200ultra okoli 30K in jaz bi te raje še 5k dal poleg in 4200 kupo.je pa po testih 5200ultra dosti boljša od 9000pro.kako pa je s TV OUT kvaliteto pri nVidii pa ne vem,vem samo da je pri 9500pro zelo OK.

boštjan ::

lahko pa si prebereš ta dva testa in se pol odločiš.

tomitza ::

ja men se bol dopade R9000 pro v vsem je hitrejša od FX 5200 razen v pri FX 5200 ultra zaradi 9x pa ne v vsem. Kaj ti misliš Boštjan po teh dveh testih? jst mislm R9000 pro?:D

Thx

Lp
www.at-crew.net

Zheegec ::

Saj bi napisal R9100 128MB, pa raje ne bom:D >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tomitza ::

R9100 128 laufa na 250/230.(sapphire)
www.at-crew.net

boštjan ::

tomitza jaz bi uzel 5200ultra,samo ko na naših cenikih nimajo definirano ultra.če je ultra 30k pol ultra,drugače pa 9000pro ali pa alienov3001 9100

tomitza ::

Hvala vsem za pomoč. FX 5200 Ultra so be it!:D
www.at-crew.net

boštjan ::

samo pazi da bo res ULTRA,da ne boš pol postal,kaj naj narediš,ker so ti podturli neULTRA verzijo.

tomitza ::

To pa vem ja. Kako bom vedel, če dobim recimo OEM verzijo?:8)
www.at-crew.net

boštjan ::

dobiš jo v štumfu:D
v vrečki z gonilniki jo dobiš,moral pa bi še kable za TV-OUT.

tomitza ::

Nisva se zastopila. Vem kako dobiš OEM verzijo(v štumfu). Kako bom vedel, da je Ultra, če bo OEM?:DPa pejt pogledat na mojo www stran pa se prijavi na forum.pa bova kakšno še tam rekla.:D
www je za 800x600 narejena ne se čuditi, če bo mal bol levo:8) se še učim
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

boštjan ::

lahko kar tukaj nadaljujema,al pa mi pošleš PM,ker sem že na dosti forumih reg.
iščem pa še vedno zunanjo razliko med 5200ultra in navadno in sedaj sem najdo samo v ceni.frekvence pa so ti,upam da znane. mislim pa da se bo ultra kot samo retail verzija prodavala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

tomitza ::

No dej še malo poglej pa mi sporoči, če boš kakšno očitno razliko najdu:D .

Thx
www.at-crew.net

AtaStrumf ::

Pomoje tista v JAE-tu ni ultra ker po leadtekovi poimenovalni shemi so TD-ju Ultre, TDH-ji pa navadne in una tam je TDH. Tudi v mlacomu imajo neultra tako da si trenutno mrzel, razen če pogledaš še malo naokoli. Preden karkoli kupiš bodi 100% suguren kaj kupuješ da ti ne bo pol žal! 5200 ne ultra ne kupovat, če se ti mudi vzami 9100 od sapphire-ja al pa dodaj še malo pa si privošči GF4 Ti 4200 64 ali poišči kaj v tem smislu med malimi oglasi in na bolhi.com.

boštjan ::

samo kolko sem jaz zdaj vido je ta ultra samo z my VIVO. vse druge so navadne,ker nikjer na škatli ne piše ultra,razen na prvi in mislim da ma ultra samo 128MB pomnilnika in ne še 64MB zraven

tx-z ::

js se pa tut sprašujem:
ATI-ja R9000pro al R9100 al geforce FX5200ultra

al pa jim rečeš da boš pogledu doma če je ultra(spomin: 2*325MHz, gpu: 325MHz) -če pa ni tko pa vreneš

kje naj bi se dobil GF FX5200 ultra??
tx-z

tomitza ::

Mislim, da se je pri nas še ne dobi:(
www.at-crew.net

boštjan ::

fanta najbolje da pokličeta v trgovine in vprašata kako je z ultra verzijo.

Dodgeviper ::

Glede na to da maš procesor 1.8
Mene zanima kolk rama maš v kišti pa kake winse maš naložene.
jst mam durona 1000 pa skor isto grafo sam da moja ni se.
Pri ut2003 z 256 rama šteka pri grafiki na midium
s 512 je pa občutna razlika nič več štekanja.
drugač bi ti tud jaz svetoval Ti4200

nodes ::

5200 in 9000 PRO 1024X768 v današnjih igrah že pogineta.

Če hočeš igrat več kot 800x600 kupi min. 4200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

tx-z ::

z veseljem! mal dnarja prspevi pa bo>:D
tx-z

Zheegec ::

Nodes; R9100 128MB na XP2800+ mi dela čisto lepo UT2K3 na 1024*768x32 full detail, 4XAF na minimalno 45Fps, recimo Vice City pa na 1152*864x32 full detail, 4xAF deluje tudi na minimalno okoli 50Fps, tako da ne vem kje "poginejo" takšne grafe...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tx-z ::

kaj pol zdej?? R9000pro al R9100 ?? -z128MB obe
tx-z

nodes ::

Ej, pa ti ne morš primerjat XP2800 z Intel 1800. Mal se klimatiziraj in ne drdraj. :)

Močan procesor še vedno dela čudeže. :)

Klemenn ::

AtaStrumf:

TD so tiste kartice, ki nimajo toplotnih senzorjev gor
TDH so pa tiste, k majo tut senzorčke za T mert

:\

nodes ::

Lepo da si povedal, sam tale 5200 je sam za nova okna.

AtaStrumf ::

Pismo zanč k sem gledal na Leadtek-ovo stran mi je nakak ratal priti do zaključka, ki sem ga napisal, da so TD Ultre, samo zdaj mi ni več jasno kako mi je to ratal. Kot kaže tukaj so vse 5600 navadne, vse 5200 pa ultre, enako velja za vse 5800. Čudno mi je to, da niso samo copy/paste-al :\ za posamezno družino? Če je to tko pol bi priporočil 5200 Ultra, potem R9100 Sapphire, nikakor na ne 9000 Pro.

Nekaj so ga pa sigurno pobiksal, tako da gre res dvomiti v točnost tistih specifikacij. 5200 je 0.15 mikronski:

GeForce FX 5200 Ultra (NV34)
Although the rest of their Spring line (sounds almost too fashionable to be computer hardware, no?) is built on TSMC's 0.13-micron process, NVIDIA went with the more mature 0.15-micron process for their entry-level part - the NV34.
vir: anandtech članek

oni pa so napisali, da je 0.13 mikronski:

WinFast A340 TDH powered by nVIDIA's GeForce FX 5200 Ultra GPU, which using the advanced 0.13 micro process technology for higher levels of integration and higher operating clock speeds...
vir: Leadtek-ova stran

Nauk: zelo dobro preveri kaj kupuješ

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Ja tako je,geForce 5200 ultra in ultra GPU je grajen v 0,15mikronski tehnologiji,vsi drugi FX-i pa v 0,13. Preverjeno na nVidiini strani- PDF.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično naj kupim radeon 9200 ali geforce FX 5200

Oddelek: Kaj kupiti
121389 (1155) Fury
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161399 (1166) Grey
»

Grafična kartica za 20-35 kSit

Oddelek: Kaj kupiti
211317 (967) kuglvinkl
»

Grafična Geforce ali Ati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524046 (2981) boštjan
»

ali se splača...

Oddelek: Kaj kupiti
131417 (1222) jureus

Več podobnih tem