» »

Nakup tiskalnika!?

Nakup tiskalnika!?

Tradewind ::

Na žalost sem pred kratkim ugotovil, da je moj epson stylus 460 color po 3 letih hudega dela "preminil". Sedaj se seveda odločam za nakup novega. Kot najverjetneje že vsi veste, sama cena pri OGROMNI izbiri ni pretirana, saj dobre modele dobimo že med 25-35 000sit.

Moja izbira je najprej bil HP S5550, vendar so kartuše cca 7-8 000sit (19m9ililitrov); nato pa sem z mislimi presedlal na Cannon S330, kjer so kartuše 2500 sit (v avst. cca 1600sit).

Zanimala bi me razlika med tema dvema tiskalnikoma, sploh me zanima če je razlika v pri tiskanju z črno barvo, upam da ima cannon OK izpis slike pri barvnem tiskanju (ne mislim dosti barvno- photo uporabljat)!

Če je kdo mogoče ponosen lastnik teh dveh modelov, oz če je kdo slišal kaj slabega o njiju, mi please javite, ker v roku 1-2 tednov ga moram obvezno nabaviti! šola žal dela svoje!

Pa lep pozdrav!8-O
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Cwetto ::

ej, dej mi povej e-mail, al pa mi piš na gcvetkovic@s5.net

tvoj epson 460 me zanima, ker pri mojem se je nekej polomil...

Jux ::

Sam imam canon i550 in ga lahko samo priporocam.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

hippopotamus ::

Sam imam Canona s330 in sem zelo zadovoljen. Dokumente printa izredno lepo, črke niso kosmate, seveda lahko kvaliteto nastavljaš.

Presenečen sem tudi nad kakovostjo printanja fotk. Sploh če imaš glossy paper, zelo lepo naprinta. Ima pa tudi možnost printanja od roba do roba, kar je bilo do sedaj rezervirano za mnogo dražje tiskalnike.

Kartuše so res poceni.

Če povzamem; sem izredno zadovoljen, nimam nobenih pripomb. Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.

Tradewind ::

hippopotamus- sem že skoraj prepričan, da bom vzel cannona S330 photo, me pa zanima koliko narediš z črno kartušo (kolko strani ti max sprinta, št. strani), ker so baje kartuše samo 9 mililitrske!?
Zanima pa me tud, kje se jih da dobiti najceneje orig. ali neorig.?

Cwetto- moj e-mail: dejanmb@hotmail.com
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Boky ::

Sam imam Hp 3820 in hp 940. Kartuše so pri obeh enake (priložena črna vsebuje 15ml, nova pa 25ml črnila, staneje pa tam okrog 9ksit). Ko mi je zmanjkalo črnila pri hp940 sem pri nekme "švercerju" za 5ksit dobil novo originalno(25ml) kartušo. Za hp 3820 sem pa naročil za 7ksit(vključno z poštnino) 100ml črnilo pri Tintatisk-u..
Z originalno 25ml kartuso mi je uspelo sprintati cca 250 strani z nekimi normalni(srednji) kvaliteti in se kaki 150 strani v economi kvaliteti. Sem pa z to kartušo printal že prej in tudi po tem "velike" printanjnu in po indikatroju naj bi v kartuši ostalo še kakih 20% črnila.
Par dni nazaj sem z Hp3820( v njem je ponovno napolnjena kartša z 40ml črnila) v draft(economy) načinu sprintal 2 knjigi, vsaka z cca 270 stranmi in mislim(glede na zgornje iskušnje z Hp940), da je v kartuši se cca polovico črnila(indikator po polnjenju se vedno kaze prazno kartušo, zato sem ga izklopil in govorim po občutku). Zdaj na koncu sem z Hp 3820 sprintal naslednji zadevi: tole in tole.
V glavnem zame je kombinacija kateregakoli od teh printerjev in polnila za printer zelo vredu in poceni rešitev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

CaqKa ::

sam imam i850 canona... izredno priporočam ako dosti keša..
i550 bi naj bil malo počasnejši vendar je enih 15ksit cenejši (morda tudi več)
moj printer naredi v draft načinu text iz worda tak hitro ko piše v specifikacijah.. enih 17 strani na minuto. fotografijo 10cmx15 cm od roba do roba naredi v 20 s...
če si tesn na dnaru sklepam da je dobra izbira tudi i320.
vendar kolko vem imata 550 in 850 kartuše za vsako barvo posebej , dočim kot pa ima 320 barvno baje v enem kosu (torej ne separat rumene, vijolične in modre)

hippopotamus ::

Glede kartuš ti ne morem ničesar pametnega povedati, ker sem črno pred kratkim šele prvič zamenjal. Baje pa, da kartuše, ki jih dobiš ob nakupu tiskalnika niso do konca polne, ker tako proizvajalci varčujejo. Če po pravici povem, se mi je črna kartuša precej hitro izpraznila - nad tem sem bil malo razočaran, barvna pa še kar drži.

Črno kartušo sem kupil novo, ker ne zaupam neoriginalnim. Zato bom tudi barvno kupil originalno. Bom videl, kako zdrži nova kartuša. Sem prepričan, da dlje.

Boky ::

Ker me je full zanimalo koliko mi je Hp popil tinte med printanjem teh knjig(cca 600 strani), sem malce prej odprl kartušo in jo dopolnil. Not je šlo 17ml črnila, tako da bi z polno kartušo šlo komot sprintat vsaj 2000(če ne upoštevam, da sta ze par mesecev tudi tudi brat in sestra občasno kaj sprintala) strani v Draft načinu. Polnenje ene kratuše me je stalo 3500sit, kar se mi zdi zelo vredu!

Tradewind ::

Ehm, za tega cannona i320 pa slišim prvič, v čem je razlika z S333?
Hmmm, glede kartuš pa vidim da je stanje zelo zanimivo, ampak na žalost nič točnega. V qavstriji bi za S333 dobil črno kartuša za 7,5 evrov (orig.), mislim da so 9 mililitrske, kaj res noben nima tega printera in približno ve koliko strani sprinta. Se bojim da bo po kakih 100 strane že pesmice konec, potem pa spet v nakup.

8-O
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP - nenormalno hitro prazne kartuše?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152386 (2386) Azrael
»

Neoriginalne barve za tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
242575 (2021) ;-)
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394374 (3732) Brane2
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392677 (2060) Brane2
»

Kakšna tinta za Tiskalnik Canon i550

Oddelek: Strojna oprema
71329 (1242) Boky

Več podobnih tem