» »

ICQ ne dela za routerjem ?

ICQ ne dela za routerjem ?

Cokolesnik ::

Ko skušam poslati ali sprejeti kakšno datoteko, mi ICQ ne dela. Javi, da ne more vzpostaviti direktne povezave. Prej mi je delal, ko do neta nisem dostopal prek routerja.

V routerju imam za posebne aplikacije polji Trigger port in Incomming ports. Iskal sem že z Googlom in našel kopico strani, kjer pišejo o tem, da bi naj za Trigger port nastavil 5190, za Incomming ports pa 20000-20019 (ta port range bi naj vnesel tudi v ICQju).

No, to sem poskusil, pa zadeva ne deluje. Zato bi bil še posebej vesel kakšne konkretne in preizkušene rešitve, ko nekomu ICQ pošiljanje/sprejemanje datotek prek routerja dejansko deluje.:\

V mojih prejšnjih temah sem navedel rešitve za delovanje mIRC-a in Messengerja za routerjem. No vsaj nekaj za dobrobit foruma. Pri ICQju pa res ne najdem odgovora.:|
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Cokolesnik ::

Fantje, pravkar sem našel stran nekega tipa, ki ima krasno podporo za uporabo ICQja pod routerji ali pož. zidovi. Z njegovo pomočjo sem zadevo hitro rešil. Uspešno seveda.:D LINK

Pri odpiranju portov pa sem se držal naslednjega pravila:

ICQ
In ICQ under "Preferences & security", "Preferences" and Connections, click on "I am behind a firewall or proxy" then click on "Firewall Settings". Then select "I don't have a SOCKS Proxy server on my firewall" or "I am using another Proxy server". Click Next. Click "Use the following TCP listen ports for incoming event" and set the TCP ports for 20000 to 20019 for the first user, 20020 to 20039 for the second user, 20040 to 20059 for the third user, etc.

Sedaj znamo MS Messengerja v XPjih, pa ICQ in mIRC uporabljati tudi pod routerjem ali kakšnim togim (a učinkovitim) pož. zidom.

No, vsaj jaz, ki imam D-Link DI-604 router.

Če bo kdo iskal po tem routerju in naletel na to temo, so tukaj naslovi za sorodne teme:

Ah ja... router

D-Link DI-604 router firmware

mIRC: DCC send mi prek routerja ne deluje (rešitev tudi za Messenger)




Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

kaj če bi ti vse skupaj vrgel v eno temo di604 router in bi potem moderatorja prosil da stare poste pobriše?

branko_bm ::

zanima me nekaj....

ce z odpiranjem protov (za icq) v windowsovem firewallu omogocis tudi drugim nezazelenim gostom da preko tega porta dostopajo do tvojega racunalnika? (ali pa recimo preko prorta za mulo, a lahko nezazeleni gost brez problema "pride" v racunalnik...?)

kateri firewall je ucinkovit in kako se najceneje zascititi ? razen tega da nisi priklopljen na net :)

sprasujem za 24h povezavo na net

HVALA

Cokolesnik ::

Z vsakim odprtim portom si povečuješ dostopnost tvojega računalnika iz zunanjega omrežja (interneta), torej tudi nevarnost za vdor.

Požarni zid v XPjih ni najboljši, med drugim ne blokira izhodnega prometa (če ti nekdo namesti potihem nek program na tvoj rač. in potem komunicira z njim do svojega rač.). Niti nima kakšnih posebnih zaščit pri varovanju pred trojanskimi konji in drugimi varnostnimi pomanjkljivosti operacijskih sistemov.

Predlagam, da poiščeš malo po forumu glede pož. zidov, sam uporabljam Nortonov pož. zid 2003 in sem z njim zadovoljen. Tudi zaščita je solidna, zlasti v povezavi z Norton antivirusem.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D-Link DI-604 router firmware

Oddelek: Omrežja in internet
243070 (2502) ||_^_||
»

Problem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
8940 (865) OmegaBlue
»

Pož. zid diskonekta pri zagonu (Norton)

Oddelek: Programska oprema
61653 (1600) Cokolesnik
»

mIRC: DCC send mi prek routerja ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
183073 (2766) CaqKa
»

Ah ja... router

Oddelek: Kaj kupiti
121923 (1662) Cokolesnik

Več podobnih tem