» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
17 / 34
»»

Quikee ::

Ce ze mas Plextorjev pekac te pa kupuj Plextorjeve medije. =) Tako Plextor CD-ji kot DVD-ji so Taiyo Yuden, ki veljajo za najboljse. Taiyo Yuden so tudi Fuji 8x DVD+R Made in Japan (YUDEN000T02) in Verbatim Pastel Made in Japan (TYG02 in YUDEN000T02) ter Taiyo Yuden unbranded, ki jih prodajajo tukaj.
Lahko pa probas se Verbatim 16x DVD+R (MCC004) in DVD-R (MCC03RG20), Maxell 8x DVD+R Made in Japan (MAXELL002) in DVD-R (MXLRG03).
Najboljse je da jih sam vzames vec vrst in kasneje preveris v PlexToolsih (ali PxScan/View) nivo napak in se nato odlocis za dolocene.

Han ::

Sam tele TY CD-R plate pri topdvdr.com so pa kr drage v primerjavi s Plextor tortico (50 kom.) za 3,6k SIT...

Quikee ::

Sej DVD-ji tudi.. v primerjavi z Fuji-ji in Verbatim Pastel.

zile ::


paperdoll ::

js sm mojga NEC ND-3500A kupla v Italiji (že pred cajtom...), ker ga pr nas sploh še niso imeli, pa še cena je bila ugodnejša kot cena drugih DVD RW pri nas (mislm d sm dala 91 evrov zanga).
http://www.essedi.it
check it out :)) Sicer pa imajo na splošno ugodnejše cene kot v Slo. 8-)

Quikee ::

zile: Cene za Verbatime so vecje kot pri nas pa se postnina je draga... ostali mediji pa niso omembe vredni. =)
paperdoll: Noja cena za Nec 3540 je 62€ kar je okoli 15.000 SIT, pri nas ga dobis ze za okoli 13.500 SIT.

Medijev se v tujini naceloma ne splaca kupovat.. pekaci so pa po navadi malenkost bolj poceni.. seveda pa je vse bolj odvisno od tega kje. =)

Quikee ::

Dokaj dobre cene ima tudi recimo dvdrohlinge24.

zile ::

Quikee: si dal pa enak page. Samo da sem jest vidu reklamo na emule serverju razorback :D

Quikee ::

zile: LOL =) URL ni isti.. pa sploh nisem vido da sta isti strani. =) Se opravicujem. =)

uros25 ::

Pozdrav vsem....


Berem,berem.... torej najboljsa razmerje cena/kvaliteta(obstojnost) naj bi bili
Verbatim
Maxell
Fuji
oz. pod skupnim imenom Taiyo Yuden in po moznosti z Japonske :)

Mene pa zanima kako je s temi:
DVD-medij Bulk Paq 4.7GB DVD-R 8x / 50 PACK k jih ma Rolan? http://www.bolha.com/oglas1159026

Ze kdo uporablja? Stestiral?

Na: http://www.videohelp.com
Plays on 8 DVD Players
Plays not on 1 DVD Players
Burn Reliability is Good
DVD Reliability is Good
PC Reliability is Good
Console Reliability is Good
(so te razultati kej uporabni al so bol za hec&blef?)

Uporabljal bi jih z NEC 3540

Prav tako pa me zanima kakšna je danes razlika med DVD-R in DVD+R mediji....toda ne zanimajo me tehnične podrobnosti temveč kako se obnesejo v praksi? Ali je zadeva že toliko zrela da v bistvu ni razlike?

Za vaše odgovore že vnaprej hvala :)

Quikee ::

Verbatim, Maxell in Fuji v vecini niso Taiyo Yuden. Verbatim uporablja vecinoma medije proizvajalca MCC oz. MKM (pravzaprav je MCC == MKM).. Taiyo Yuden so le izkljucno Verbatim Pastel. Maxell od 8x dalje sploh nima vec Taiyo Yuden medijev ampak svoje lastne MXL ter MAXELL (tudi MIJ). Fuji so Taiyo Yuden le 8x DVD+R (Made in Japan) in 8x DVD-R (Made in Japan).. v veliki vecini pa so njihovi DVD-R mediji od Prodisc-a ali lastne izdelave FUJIFILM.. DVD+R so pa 2.4x RICOHJPNR00, 4x RICOHJPNR01, 8x so res da v vecini YUDEN000T02 ampak najdes tudi RICOHJPNR02, 16x pa so PHILIPSC16.
Taiyo Yuden medije prepoznas po tem da so narejeni na Japonskem.. hkrati pa so narejeni na Japonskem LAHKO tudi TTG01, TTG02, TTH01, TTH02, TTH03, TDK001, TDK002, TDK003, SONY08D1, SONY16D1, MXL RG01, MXL RG02, MXL RG03, MAXELL001, MAXELL002, MAXELL003.. predvsem pod znamkami Sony (pri nas se nisem videl MIJ), TDK (tudi ne razen TTG01), Maxell (ti MIJ mediji so pa pri nas ze vsi MXL/MAXELL).

Kar se tice Bulk Paq pa je tak da niso ravno znani kot dobri mediji (pravijo jim tudi Bulk Crap).. predvsem zaradi tega ker pod to znamko najdes medije proizvajalca PRINCO in FAKE Taiyo Yuden (TYG02).. drugace pa tudi slabse medije od MCC, PRODISC in mislim da tudi FUJIFILM. Za snemanje nesentimentalnih podatkov so lahko tudi ok.. samo za malo vec dobis ze Verbatim medije (MCC), ki bi bili dosti boljsi.

Razlika med DVD-R in DVD+R je skoraj nicelna kaj se tice kvalitete (tako DVD+R in DVD-R so nekateri zanic, nekateri povprecni in nekateri zelo dobri). Je pa tak, da doloceni pekaci imajo raje DVD+R, drugi pa DVD-R (odvisno tudi od tega iz katerega tabora je proizvajalec pekaca). Za Nec 3540 je pomoje vseeno in je bolj odvisno od proizvajalca oz kvalitete medija.

Yossarian ::

Kakšna kvaliteta pa je kaj pri ploščkih Traxdata (DVD-R), ki so na prodaj pri Comtronu v Mariboru pri Kojaku?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Quikee ::

Mesano.. TraxData prodaja samo se medije proizvajalca Ritek. V TraxData 8x DVD-R je uporabljen RITEKG05, ki je znan po tem da ima zelo variabilno kvaliteto.. sicer so TraxData le med boljsimi RITEKG05 (Grade-A) kaj jih dobis ampak vseeno niso tako dobri pomoje kot Verbatim ceprav so tudi variabilni.

azeed ::

v merkurju sem za vzorec vzel po 1x fuji 8x dvd+r pa -r (oba v škatlici). -R je Prodisc, +R pa TY. zanima me, če je za neca 35x0 po vašem boljši medij slednji Fuji +R ali Verbatim 16x + ali -r iz bigbanga. Cene so podobne:fuji v merkurju so po cca 4.000 sit, v bigbangu verbatimi pa cca 3.650 tako, da ne igra vloge cena ampak kvaliteta. kaj menite?
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

Dead_Eye ::

Meni traxdata 8x iz comtrona LG4040b noče snemat 4x, ampak samo 2x. Za popizdit...
The one and only

Quikee ::

Dead_Eye: Mas zadnji firmware ? z 2x ti snema ker medij ni podprt v firmware-u in uporablja privzeto strategijo pisanja.. kar pa seveda ni dobro.

azeed: Tezko rect... Fuji 8x DVD+R (YUDEN000T02), Verbatim 16x DVD+R (MCC004) in Verbatim 16x DVD-R (MCC03RG20) so zelo dobri mediji. Najboljse probat vse tri in keri ti odgovarjajo uporabljaj. MCC-ji glede na izkusnje bolj varirajo po kvaliteti kot TY.. vsi trije so dobri pri 16x in najboljsi pri 12x in 8x ( PIF total vecinoma pod 250 na Philipsu 1640 ).

Quikee ::

DVD+RW medij z vgrajeno USB tehnologijo. Smeh.
To je tipicen primer zavajanja ljudi, ki ne vedo kaj je USB ampak vedo da je to nekaj dobrega.. no sicer pa preberite si sami. =)

Dr_M ::

usb, hehehehe :)
4.9GB mediji :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

meatwaad ::

Meni se zdi da so 8x Verbatim boljsi, ce se zapisejo z 12x pri NEC 35*0. Se posebej na zacetku DVDja je boljse, saj pisanje z nizjo hitrostjo naredi vecji PIE/PIF pri 8x medijih.

Quikee ::

Dr_M: 4.9GB mediji
Ja BeAll je ze pred kr nekaj casa naredil nekaj podobnega (kot tudi pise v linku)... samo teh medijev se zdaj ni nikjer za dobit.

meatwaad:
Vecinoma je kvaliteta pri 8x boljsa kot 12x.. seveda pa je vcasih lahko tudi obratno. =) Meni na Nec 3500 boljse pece pri 8x na Verbatim 8x DVD+R kot pri 12x.. tudi z Verbatim 8x DVD-R je tak (PIE je malenkost vecji 8x na zacetku.. ampak pri 12x pa je zato se vecji na koncu.. isto z PIF). Seveda pa je odvisno od tega kaksne Verbatime dobis in tudi od firmware-a in pekaca.

meatwaad ::

Hmm... A bi bilomozno narediti hibriden nacin, tako da zacne hitreje pisati, kot pri 12x in potem nadaljuje kot pri 8x? Cilj bi bil povecati zacetno hitrost, drugo naj bi bilo 8x. Za LiteON sem videl nekaj takega @ cdfreaks.com forumu.

Quikee ::

meatwaad: Na zalost ne (razen Neca).. samo zgleda da Nec ne namerava spremeniti 8x nacina pisanja. Trenutno je 4x-6x-8x ZCLV... zaradi cesa je tudi znan kot najpocasnejsi pri 8x pisanju, kjer potrebuje 9:30 minut. Vsi drugi pekaci uporabljajo 6x-8x ZCLV ali PCAV in rabijo okoli 8 minut ali se manj. Seveda tak kot si opazo bi 6x-8x ZCLV nacin ne bi zmanjsal kvalitete ampak bi v najslabsem primeru kvaliteta ostala enaka. Idealno za Nec-a pa se mi zdi da bi blo ce bi podpiral 10x zapisovanje (6x8x10x ZCLV).. kar bi bil pomoje najboljsi kompromis med hitrostjo in kvaliteto (na dosti medijev se pise OK pri 10x, ko pa preklopi na 12x pa strmo naraste PI/PIF).

meatwaad ::

Hm ja ... Morda pa bo komu uspelo razcleniti firmware in potem spremeniti hitrosti. Drugace pa na Verbatim DVD-R 8x tudi z 12 ni tako slabo. Sem naredil scan in PIE/PIF ni narastel na koncu. Ampak nisem skeniral dosti, samo 2 medija. A je mozno delat scan s 3540 oz. ali se ga splaca kupiti? Sedaj imam 3520 in bom potreboval se en DVD-R za drug PC. A se splaca kupiti kaj drugega, npr BENQ ali Philips? Glavna mi je kvaliteta in obstojnost podatkov, tudi ce je pocasen rekorder.

Quikee ::

Ja moj Philips 1640P (isti kot BenQ 1620) je po kvaliteti pri 8x in 12x vecinoma boljsi kot Nec 3500 (ki je po mnenju mnogih boljsi kot 3520 in nekako isti kot 3540) in LG 4163... ter boljsi pri 16x na TYG02 in MCC03RG20 medijih. Po hitrosti pa je pri 12x (z Fast Lead-Out trikom in izkloplenim WOPC) priblizno tak hiter kot Nec 3500 pri 16x. Ma pa probleme pri 16x peki na DVD+R medije.. proti koncu zacne dela spice v PIF.
Primer (Fuji 8x DVD+R - YUDEN000T02):


Aja pri DVD-R medijih pa ima po navadi visok PIE.. ampak PIF je nizek (kar je seveda najbolj bolj vazno =) ).
Verbatim 16x DVD-R:



je pa pri teh mediji hitrejsi in boljsi LG 4163:



...
Kar se pa tice Verbatimov 8x DVD+R.. ce naletis na dobre:



lahko pa naletis tudi na slabe:


meatwaad.. lahko pokazes kaksne scane narejene na Nec 3520?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

meatwaad ::

Thanks za scane, jim moram malo preucit. Vedno bolj se mi dopade BENQ/Philips, ampak tudi NEC ni kar tako. Bere hitro in pise tudi dobro. Tukaj prilagam 2 scana Verbatim DVD-R 8x, oboje je snemano pri 12x. En scan je tocno tak kot ti pravis, drugi pa je brez povecanih napak.





Bom se kaj vec skeniral v kratkem. Se pravi da za kvaliteto priporocas BENQ/Philips? Tisti LG scan je tudi dober. Pa NEC tudi dela ok... Res je tezko ugotoviti kateri bi bil najboljsi...

Quikee ::

"En scan je tocno tak kot ti pravis, drugi pa je brez povecanih napak."
Pravzaprav sta oba zelo dobra... dobil si dobro kombinacijo medijev in pekaca. MCC mediji so kar variabilni po kvaliteti.. kar lahko tudi vidis v scanih kjer so trije MCC003 super in so iz iste torte.. cetrti pa je zanic. Prav tako je z Nec 3520.. nekateri so zelo dobri drugi pa nimajo taksne srece in jim pece dosti slabse.
Aja kaj ti Verbatim 8x DVD-R so Made in India ali Taiwan ?

"Se pravi da za kvaliteto priporocas BENQ/Philips? Tisti LG scan je tudi dober. Pa NEC tudi dela ok... Res je tezko ugotoviti kateri bi bil najboljsi..."

Ja najboljsega ni ker ma vsak svoje dobre in slabe lastnosti.. in prav tako vsak ima rajsi ene medije drugi pa spet druge. BenQ/Philipsu najbolj lezijo recimo YUDEN000T02 in TYG02, ki so po obstojnosti tudi med najboljsimi. Po vecini pa ima rajsi DVD+R kot DVD-R medije.. razen nekaterih izjem (TYG02, MCC03RG20).

YUDEN000T02 @12x



TYG02 @ 8x


TYG02 @ 16x



LG-ju pa bolj lezijo DVD-R mediji (zgornji MCC03RG20) in tudi pri DVD+R medijih je dober (zelo dober "all-around" pogon BTW).

YUDEN000T02 @12x


YUDEN000T02 @ 8x


Edini LG-jev problem je... Jitter (12% je kriticna meja..) in to pri dostih medijih.. ne pa vseh (odvisno tudi od hitrosti).


Kar se pa tice mojega Nec-a 3500... ne mara vecino mojih medijev tak dobro kot ostala pekaca.

YUDEN000T02 @ 16x


MCC004 @ 16x


Ma pa rad tak kot tvoj MCC02RG20..
@ 8x


@ 12x


Poskusil sem tudi @ 16x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

meatwaad ::

Zelo zanimivo! Se enkrat hvala za scan slike, ker res pridejo prav. Moji mediji so Made in India, ampak sem imel tudi Made in Taiwan in ni bilo kaksnih problemov. So pa spindle 25kom, -R in 8x. Nekako se mi zdi, da je za NEC35xx boljse uporabljat -R kot +R, ceprav bo pisal tudi na +R brez problemov, ampak meni osebno se zdi da je pri -R kvaliteta malo boljsa. Moram kaj vec scanov naredit, ko dobim nove medije.

Kje bi se dobilo najceneje 8x ali vec kvalitetne medije? Lahko so TY, Verbatim, karkoli kar ima kvaliteto. Bi rad naredil se kaj vec testov in zato vprasam. Samo pazi na BulkPaq, ki so fake TYG02! Sem pisal rolan.si naj raje kaj drugega nabavijo, ampak mi niso niti odgovorili. Sramota! Imajo pa Verbatim 2x za 320 SIT/kom LOL!

Hm, upam da kvaliteta na varira prevec pri 16x medijih, se posebej Verbatim. 8x so namrec kar stabilni, vsaj zaenkrat. Morda so variacije v kvaliteti tudi problem rekorderjev/firmware? Zaenkrat rabim 8x, ker so zame cenovno najbolj ugodni in lahko pocakam par minut vec...

Dr_M ::

verbatim 5 slimpack v jae so YUDEN000-T02, so pa okol 700sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TribesMan ::

U ql... majo spet slimpacke... :> Pa še poceni so, leto pa pol nazaj sem jih kupoval za 2 jurja :> Sam so pa zakon DVDji :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Quikee ::

Keri mediji so fake Taiyo Yuden najdes tukaj.

"Morda so variacije v kvaliteti tudi problem rekorderjev/firmware?"
Pravzaprav ne.. oni bad bad MCC003 se je isto zanic zapekel na LG-ju kot tudi na Philipsu. =)

"verbatim 5 slimpack v jae so YUDEN000-T02, so pa okol 700sit."
Majo tudi DVD-R ??
Drugace pa jaz imam vecinoma mam Fuji 8x DVD+R (YUDEN000T02 - TT001158 in TT001159) iz Merkurja.. TT001159 so v jewel case-ih in se prodajajo po 5 kom. za 790 SIT. TT001158 pa sem dobil v torti po 25. kom prav tako v Merkurju.. za okoli 4.000 SIT.
Morm v JAE skocit po Verbatim pastel 8x DVD-R . =)

zile ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Quikee ::

zile: Ma pusti Americane.. si samo luste delas ko gledas njihove cene. =)

Dr_M ::

nej raj kdo pove, ce je ze kje zasledil dvd+rw 8x :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Dr_M: Heh.. se na meritline jih nimajo.. kaj sele da bi pri nas meli. =P

meatwaad ::

OK, bom pogledal malo po Merkurju, JAE in ostalih. Sem naredil en zanimiv Google link za iskanje medijev pri nas.

Hm, nekaj mi ni jasno... Zakaj so Ultra Speed CD-RW (ne dvd ampak cd!) tako redki. Na primer za 32x snemanje.

Dr_M ::

hehe, v jae so mi oblubil, da pri naslednji posilki dubijo verbatime :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

meatwaad: Pojma nimam.. vrjetno se jih ne splaca delat. =) Jaz sem do zdaj videl le Verbatimove 32x CD-RW-je.

Dr_M: A super.. sporoci ko jih bojo dobli. =)

Dr_M ::

Quikee: mislm, da bo treba se mal pocakat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aspirin007 ::

Kaj pa mislite o Sonyjevih accucore?
Kaj češ, na koncu vsi trpimo!

Quikee ::

aspirin007:
8x ali 16x ? OK Dobis oboje..

Nec 3500...
8x SONY08D1 @ 8x


8x SONY08D1 @ 16x


Philips 1640P...
8x SONY08D1 @ 8x


16x SONY16D1 @ 16x


LG 4163...
16x SONY16D1 @ 16x



Zakljucek: Povprecni. Po moje se ne splaca kupit ne 8x ne 16x ker majo Verbatim ali Ricoh mediji boljso razmerje cena/kvaliteta.

meatwaad ::

Ricoh! Dobro da si me spomnil. Sem jih zasledil in moram probat kako se obnesejo. Ponavadi so bili dobre kvalitete, vsaj CDji..

meatwaad ::

NEC 3520AW 1.UF firmware

Ricoh 8x DVD+R @ 8x:


Ricoh 8x DVD+R @ 12x:


Verbatim DVD-R 8x @ 12x:


In se pile-of-shit mediji, BulkPaq DVD-R 8x (prodaja jih rolan.si in se kdo drug...) @ 8x:

Quikee ::

meatwaad:
Poglej si tole o BulkPaq medijih: klik1, klik2 :D

bond007 ::

Se mi zdi, da je "rahlo" razočaran nad njimi:D

meatwaad ::

Quikee, LOL hehe.

bond007, ja sem ker sem kupil 2 spindla po 25kom v akciji... :\

Edit: Glejte kako se lazejo na rolan.si:

Medije odlikuje visoka kakovost in izjemna cena. Bulk paq je trenutno najbolj prodan DVD mediji v Evropi.Prepričajte se o izjemnem razmerju med ceno in kakovostjo kar sami. Rezultati našega testiranja medija Bulk paq, so bili presenetljivi, saj se je medij izkazal kot zelo kvaliteten, zanesljiv in podprt pri večini poznanih komponent.


Rezultati njihovega testiranja so bili presenetljivi... !%#!@ ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meatwaad ()

Quikee ::

Ja pa no sej ti je vse jasno pol ko gres dol pogledat pa pise..
Priporočamo:
PC DVD zapisovalnik LITEON LDW811 S02 DVD-/+RW notranji 8x ... 34.624,80 SIT

meatwaad ::

Ahaha! Bos kupil? Ce bos, potem vzami se SKY 1-4x (pazi, 4x!!) za samo 364,50 SIT. CLICK

Quikee ::

Eh... sej ze mam LiteOn 411... se ne splaca nadgradit. =)

Quikee ::

Aja.. zdaj sem se pogledal druge medije, ki jih majo v ponudbi. Za Princote recimo vem, da bi nekateri najrajsi sezgali tovarno, kjer jih delajo. =) Zanimivo pa je, da so Princoti najbolj uporabljeni DVD-R mediji.. glede na statistiko, ki jo dela VSO CopyToDVD. =)

Se moje izkusnje z RICOHJPNR02:

Nec 3500...
@ 16x


Philips 1640P..
@4x


@8x


@12x


Zgleda da Nec 3500 lezijo ti mediji bolj kot Nec 3520.. =)

Aja.. se en link za Dr_M.. ko ljubi RW medije: Test RW medijev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Dr_M ::

Quikee: zmagu! :) :D
sam jeba, dvd-rw 6x so ze, dvd+rw 8x pa se ne :\ ;(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()
««
17 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527058 (12009) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100889 (25398) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131646 (1450) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009162 (6786) AtaStrumf

Več podobnih tem