» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
6 / 18
»»

djordjevic ::

Čeprav zdaj ravno ugotavljam, da mogoče ni bilo toliko 'krivo' tisto rollanje nazaj gonilnika, ampak pač dejstvo, da po tunanju v rivi kartica ne skoči na tistih power-saving 297 mhz, kar pričara tako nizke temperature. Neke jake razlike itak v performansu ni. Pred špili bom pač v catalystu do fula nabil vrednosti (ki so itak nižje od še stabilnih v rivi), pa je.

patron ::

Spet imam problem z grafično. Nekaj postov nazaj sem pisal, da se mi grafična pregreva. Sem jo spihal in temperature so ponovno normalne. Zdaj pa imam drug problem. Od kar sem grafično spihal, se mi v igrah lomijo teksture. Ampak ne v vseh, lomi se mi v The Settlers rise of empire in v Anno 1701. Obe strategije... Sem že 5x odstranu gonilnike pa nove (in stare) probov pa ne pomaga nič. Preden sem spihal grafično je blo vse OK! Kakšen nasvet??

Galaxy ::

Ja to pa je že čudno. Se razen če si jo spihal z pihalnikom za listje pol ne bi smelo bit problemov. Kero grafo pa sploh maš? Maš garancijo?

patron ::

Grafična je Sapphire X1950 Pro HDMI 256Mb. Spihov sem jo z lastno sapo tako da odneslo ni nič. Garancijo mam pa še, je grafična stara komaj dobr mesec.

mesoreznica ::

Kakšne temperature pa garfa dosega med igro?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

patron ::

Tja do 60 stopinj, mogoče malček več. Definitivno ne doseže 80°. Sem pa zdaj pogruntal, da more biti nekaj z driverji. Sem jih odstranil in pustil visti naj jih sama naloži. Naloži brez problema tiste svoje (al karkol naloži) in lejga vrageca špil dela brez problema!

Galaxy ::

Samo to mi je pa sumljivo. Katere driverje pa si ti sploh uporabil? 8.3, če si, dodaj še Hotfix za 8.3 in bo urejeno.

Galaxy ::

A bodo se kaj premaknile stvari na ATI strani?

Oddin ::

Novi driveri za naše grafe.

ajde
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

patron ::

Samo to mi je pa sumljivo. Katere driverje pa si ti sploh uporabil? 8.3, če si, dodaj še Hotfix za 8.3 in bo urejeno.


Nič ni bilo bolje, sem vse sorte probal. Sedaj sem na visti 64bit Business verziji in z 8.3 deluje brez problema. zdajle bom naložil 8.4 pa da vidm kaj bo.

johny92 ::

Zdravo!!

Sm vidu de tukej pišete od ATI kartic in sm se odloču de kar sm pišem....

Zdej trenutno imam (ne se smejat k se ne hecam) GeForce 2 MX 400 in me kar preseneča ker mi kar veliku reči dela na njej.....COD2 (skor use mape), War rock, GTA Vice city,...

Zdej me pa nekej zanima....moj očka =) ima ATI Radeon 9550, ki je pa dejansku ne kej dosti rabi....večino rabe internet in Word, da bi igraw kake igrice se ni za bat...=)

in zdej razmišljam de bi mu to grafično kartico....odtujil =)
sej ne de si nebi mogu nove kupit ma njegova se mi zdi kar dovolj za moje potrebe....samo problem nastane, ker ne vem ali bi mi na mojem računalniku delala....

AMD Athlon XP 1600+
1.4 GHz
1.5 GB ram-a
in una škatlca zadej je 300 W (sm pozabu kku se kliče =) )

bi mi delala ATI Radeon 9550 ??
in če bi mi kdu povedow me še zanima, od česa je sploh odvisno de ti grafična kartica dela??

U naprej hvala za odgovor(-e) =)

Urc ::

Ti jo kar zamenjaj, edino pred tem je treba na obeh računalnikih zamenjat driverje. Priporočam drivercleaner, čeprav take menjave so ponavadi vprašljive, enim dela že po normalni unninstalaciji starih in inštalaciji novih driverjev. Nekateri morajo celo sistem na novo naložit da začne kartica čist prav delat...

johny92 ::

Sej razumem kej češ povedat, sam bi te prosu če bi mi lohku natančnu povedow k jst sm znan po tem de hitro kej zajebam....=) hvala

mesoreznica ::

Za začetek odinstaliraj driverje na obeh mašinah, zamenjaj kartice in instaliraj na tvojo mašino ATI driverje on očetovo pa nvidia driverje. Napajalnik bo verjetno zdržal, 9550 ni ne vem kolk požrešna.

Ali grafična dela na določeni mašini je odvisno predvsem od moči napajalnika (predvsem je to važno za novejše zmogljive grafe ki so požrešne) in pa od slota (PCIe ali AGP). Pri tebi je skoraj sigurno AGP slot za obe grafe, napajalnik bi moral biti dovolj močan. Zadnja stvar je moč procesorja, ki pogojuje predvsem, koliko bo izkoriščena grafa. Glede na to da sta obe grafi preccej stari, mislim da bo tudi tvoj proc OK.

PS ne si mislit da boš brez težav igral novejše igre ala: Crysis, Assassins Creed... etc. Tvoj proc in 9550 sta že kr v letih.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

johny92 ::

ja to vem sam....ma sej bo....sej pomojem bom kar ube matični zamenjal, ker ima on 2.0 jst pa 1.4 bo mal bulši....hvala za pomoč!

Galaxy ::

On ma 2.0 ti pa 1.4? Ha? Kaj misliš s tem?

kmxkmx ::

@Galaxy
Verjetno misli hitrost procesorjev.

@johny92
Če boš zamenjal matični boš moral(razen če sta plati identični, ampak pol lahko menjaš samo CPU-je) na novo namestit operacijski sistem na obeh kištah.

TechStreme ::

In model ki hitro kej sf(samocenzura) bo šel menjat osnovni plošči... khm.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Galaxy ::

Jao kome čakam na R700. 8800GTX je vuni že skoro leto in pol pa še vedno nimamo kaj hitrejše kartice.

Ales47 ::

Jaz imam problem z mojo graficno kartico "Ati Radeon Sapphire HD 2600 XT 256 MB GDDR3 , AGP". PC mi zasteka po nekaj minutah...v Windowsu mi ne zasteka takoj, v igrah po 2-3 minutah... imam omega driverje v3.8.421.... Pocistil sem hladilnik na graficni in nic novega... morda kdo ve resiti problem`?

Galaxy ::

Odstrani omega in si inštaliraj Catalyst 8.4

t3hn0 ::

ceprov je blo pa pr men glih obratno ;)

sicer sem zadevo instaleral v win 2k3 server, kjer mi catalysti niso hotl zaznat graficne kartice (ne glede na to ker za kater os sm jih zloadu)...probu omega -> delal v prve poskusu ;) sam nism pa nc spilu :)
^.^

Galaxy ::

Hmm, zanimivi so tile Catalyst. ;)

klemzyZemzy ::

Glede na to da je to tema o ATI grafičnih karticah bom kar tu vprašal. Imam Ati HD 3200 integrirano grafično in me zanima, če se da te grafične tudi navijat. Zanima me pa še, če lahko inštaliram nove catalyst 8.4 gonilnike. Hvala za odgovore.

Lp

rdecaluc ::

A to maš matx platko verjetn ? ( če ja potem te se da navijat ). Driverje pa maš pomoje pod Intergrated/motherboard --> crossfire xpress 3200 na atijevi strani ?

p.s: navijej v bios-u.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

klemzyZemzy ::

Matična je mATX. Aha hvala;)

lp

faceonline ::

Ati vs Nvidia.....
Nvidia = hitrost + več fps
Ati = kakovost slike + manj fps
Testiral sem 2 podobne grafe.....
8800gts vs Hd3870oc. Igre crysis,vegas 2
Pri obeh max fps na strani 8800gts. Vendar pri enakih nastavitvah slika precej bolj glatka in ostra pri hd3870. Morm povedat da je boljše ati-jeva varijanta pa tut če ma manj fps kot nvidia. Vsak k lahko preizkusi mojo trditev se bo takoj strinjal. Nvidia pač ma preveč težav z gonilniki. Omenjena igra vegas2 pri 8800gts šteka k nora čeprav ima visoke fps-je, atijeva hd3870 je tu 100x boljša čeprav ima manj fps.
Drugače pa itak se zadeve gibajo proti konzol-varijante. Pc gaming nima prihodnosti če se bo zadeve tako naprej odvijale.
Če pride ven napovedan komplet miške+tipkovnice za x360 in ps3 je z pc-gaming industrijo konec.

faceonline ::

gta4 že zunaj za ps3 in xbox360
Bye,bye pc...... Samo za internet in pisarniško delo......

destroyer2k ::

faceonline

Pa od kod vsi dobite da ati ima lepšo sliko celo? Ker spominjam se da tudi pcf je imel to temo lani notri in oni so pa verodostjno o tem napisal, igra je bila oblivion in so prikazali v čem je lepše pri ati in pri čem je lepše izrisano z nvidio.

faceonline ::

Destroyer...
če maš priložnost testiraj tak k sem napisal.
Boš takoj opazil razliko.... Drugače nikol nisem bil ne na eni ne na drugi strani.
Pri vegas2 je 8800gts katastrofa...

tilinho20 ::

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

LOL Nvidia ima težave z driverji? Jaz sem prodal HD3850 izključno zaradi posranih driverjev. Toliko težav še v življenju nisme imel z ničemer kot z tistimi driverji.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

djordjevic ::

Toliko težav še v življenju nisme imel z ničemer kot z tistimi driverji.

Imho je precej pomembna kombinacija ostalih komponent oziroma vsaj osnovne plate. Jaz imam še vedno hd3850 in moram priznat, da doslej z nobenim catalystom ni bilo težav.

mesoreznica ::

Toliko težav še v življenju nisme imel z ničemer kot z tistimi driverji.

Imho je precej pomembna kombinacija ostalih komponent oziroma vsaj osnovne plate. Jaz imam še vedno hd3850 in moram priznat, da doslej z nobenim catalystom ni bilo težav.


Z Nividia driverji nikoli ni bilo težav ne glede na plato. Nikoli. Z ATI-jem pa na začetku ko sem jih imel, vmes so bli ok (9000 pro in X800), pol z HD pa spet.

Kar se kvalitete tiče. V času Geforce 3 in 4 mogoče celo 5 so imeli ATI-ji res lepšo sliko. Sedaj pa tega več ni. Med HD3850 in 8800GT ni nobene omembe vredne razlike v kvaliteti slike. Sem lepo lahko primerjal ko sem menjal HD 3850 za 8800GT.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

jeryslo ::

gta4 že zunaj za ps3 in xbox360
Bye,bye pc...... Samo za internet in pisarniško delo......


LOL, kje pa ti misliš da razvijajo igre za tvoje konzole ala XBOX 360 ali PS3? Že zaradi zahtev razvijalcev bo Pc ostal še zelo dolgo in zadnje dni so se stvari obrnile na bolje, kajti igre kot so Call of Duty 5, Doom 4, da ne govorimo o Burnout Paradise so bile najavljene za PC. Sicer pa bo ob morebitnem zatonu iger za PC največji udarec utrpela podjetja kot so Nvidia, Ati, Microsoft, da ne govorimo koliko ljudi, ki piratizirajo bi migriralo na konzole. Že zdaj je ob izidu GTA 4 postalo znano, koliko ljudi je dobilo igro na nelegalen način.

mesoreznica ::

gta4 že zunaj za ps3 in xbox360
Bye,bye pc...... Samo za internet in pisarniško delo......


LOL, kje pa ti misliš da razvijajo igre za tvoje konzole ala XBOX 360 ali PS3? Že zaradi zahtev razvijalcev bo Pc ostal še zelo dolgo in zadnje dni so se stvari obrnile na bolje, kajti igre kot so Call of Duty 5, Doom 4, da ne govorimo o Burnout Paradise so bile najavljene za PC. Sicer pa bo ob morebitnem zatonu iger za PC največji udarec utrpela podjetja kot so Nvidia, Ati, Microsoft, da ne govorimo koliko ljudi, ki piratizirajo bi migriralo na konzole. Že zdaj je ob izidu GTA 4 postalo znano, koliko ljudi je dobilo igro na nelegalen način.


Drži igre diktirajo prodajo ATI, Nvidia in delno tudi Intel, AMD ter zraven še kup drugih firm.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

faceonline ::

Skoraj vse igre k pridejo ven najprej so konzol varijante šele ćez neki cajta pc predelane.
In so vedno težave z takšnimi igricami kr pač so portane iz sveta konzol. (nfsPS je pravi primer kako je to vse slabo urejeno) Cod3 pa sploh ni bila za pc.... to pa je že druga stvar....
tako k sem reku... Če pride miška in tipkovnica za x360 ga grem takoj kupit. Pa nič več nadgrajevat opreme,nobene težave z driverji virusi itn...

destroyer2k ::

faceonline

Večja verjetnost je za ps3 miška in tipkovnica, saj že ima ena igra to podporo in to je ut3.

Galaxy ::

Jaz samo upam, da bi prišel PS4, kerega bi lahko nadgrajeval. Pa btw, lahko gremo on topic? :) ATI grafe dečki.. Kmalu R700XT z 2GFLOP! :)

TechStreme ::

Khm... Vsi nekaj jokajo o težavah z gonilniki... Nebi vedel zakaj jih jaz nisem nikoli imel. Spisek grafičnih:
9200, 9500@9500PRO, 9600XT, 9800, X800XL, X1950PRO, HD3850... Nikoli imel kakeršnihkoli težav. Mogoče kdaj jaka textura v kakem čisto novem špilu pa še to je bilo zelo zelo redko in takoj popravljeno. Drugače pa looking forward to HD48x0.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

WyattEarp ::

Kdaj naj bi prišle v slovenijo 48XX? mene predvsem 4870 k ma 1Gb rama zanima. to bi znalo bit dobro za svoj dnar.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

t3hn0 ::

tud jst do zdej nism mel nobenih problemov z atiji, pa sm jih mel ze vsaj 4.

za razliko...pred parimi dnevi sm kupu 8800gts, kjer so takoj problemi...da ne omenjam navijanja...verjetn so prenovi driverji, vseen so bios nastavitve pr atiju 2x bolse.
uglavnem...ce se vrnem k driverjem: dam 3d mark, dela vse vredu, instaleram novejse driverje in kr naenkrat sm mel vsaj 2x manj framov! <- tega pr atiju ni!

poleg tega razlika v sliki res obstaja! vem vsaj za tmnf da drugac zgleda pri istih nastavitvah. prav tako pa je tud pr gridu mal temnejsa slika

@Gospodar: jst tsm tud za to zaintereseran pa me zanima kdaj pride in kok bo prslo pr nas ;)
^.^

mesoreznica ::

Ma daj no, ko smo takrat HD 3850/3870 nabavljali nas je tule gor bilo malo morje, ki smo meli probleme z driverji. In to konkretne. In ko so naredili popravek za špil, ga niso dodali v naslednjo generacijo driverjev ampak smo zraven instalirali hotfix-e. Šlampasto za popizdit.

In eč instaliraš beta driverje za Nvidio ne jamrat če kaj ni vredu. Zato pa se jim reče beta driverji. Redni pa delajo ko urca.

Jaz nisem fan ne Nvidi-e ne Ati-ja. Kupim tisto kar je boljše takrat. Tako da se odločam strogo po tem kar dobim. Zdaj so driverje poštimali, takrat pa so bli za en kurc.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Sale_One0 ::

Čudno da ni še 8.5 Catalystov, mogli bi že bit. Upam da tudi prinesejo nekaj pohitritev pri raznoraznih igrah.
Si vis pacem, para bellum.

keba ::

Radeon HD 4850 will be released on June 18th, 229$.
Radeon HD 4870 will be released on June 25th, for the GDDR5 supply problem, it will come into the market in July, at 349$.
Radeon HD 4870 X2 possible in September and the price will be 529-549$.

Jst ::

Jaz sem imel od Voodooja, do ATIja in Nvidie. In če imaš piratske windowse, kateri nimajo popravkov in service packov ali pa samo nekaj popravkov, po možnosti še service pack release candidate in kakšne beta driverje za grafično... Pa še kakšene cracke, nelicenčni antivirus,... Kaj pa lahko drugega pričakuješ kot probleme??

Se je pa tudi že zgodilo, da so WHQL driverji povzročali probleme.

Ni vse črno - belo. Ali raje rečeno Rdeče - Zeleno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Galaxy ::

Pač od posameznika odvisno. Samo upam da bo končno začel ATI pwnat nVidio z 4870 X2. Pa mislim da bo res, za 2 GFLOPA, ene 355€ več kot dovolj. Glede na to da stane 9800 GX2 po 400€+.

Jaz tudi nevem, kaj je narobe z ATI grafami. Jaz in skoraj vsi kolegi jih mamo. Seveja jim grem zrihtam comp na cajte in nikol blo problemov. Res pa je da sem imel samo 9200 in sedaj 2900XT :P Ironično, samo številke so zamenjali :)

gruntfürmich ::

tja, trenutno in še neki časa nazaj so nvidia best buy. to je to. pa še veliko štroma žrejo atijeve, tko da že kr malo premisliš če bi recimo 3780x2 al pa ktiro drugo dal v CF.
to jst vidim kot glavni problem AMD&ATI-ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tilinho20 ::

Tudi jaz. Hitrost/porabe energije je trenutno na strani Nvidie. Sicer mislim da je to le v loadu tako (da ATI-jeve več požro). Naj me kdo popravi če se motim.

Jst ::

Kaj pa, ko kupuješ prenosnik? Gaming prenosnik so itak zadeve, ki jih je treba menjati na pol leta. Zame brezveze.

Ker si z večimi monitorji bolj produktiven ali pa pač samo lažje delaš, ali oboje, seveda, je pomeembno povezava zunanjega monitorja. Tu mislim, da ni nobene razlike. Sam sem kupil Intel GMA, mi popolnoma zadostuje in tudi v linuxu ni težav.

Je pa nekaterim pomemben tudi tv-out, kjer pa, kadar sem imel možnost (biti zraven), je imel ATI zadevo težje za nastaviti, kot pa nvidia. Mogoče se je sedaj to kaj spremenilo, ampak nekaj let nazaj je bilo pač tako.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
6 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624982 (3751) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743955 (19449) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706145 (4780) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312861 (9919) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557204 (5877) Jst

Več podobnih tem