» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
«
1 / 27
»»

AapocalypseE ::

Sem zasledil prodajo novega AMD Phenom procesorja. KLIK

nejko8 ::

Ja a je ta reč že sploh zuni? mislm je bla uradno predstavljena ipd.? a so kje kšni testi, primerjave z intelom?

dzinks63 ::

:)) Sigurno se bo dalo X4 9500+ na easy navit na 2,5Ghz, z malo truda pa preko 3Ghz.

"This processor phenom X4 have four cores, 64 KB the cache in the first level for data, 64 KB cache in the first level for commands, 512 KB cache in the second level for each of them. The cache in the third level with 2 mb volume is general for all four cores. Processors socket AM2+ support SSE4A expansion. This copy operates at 1.8 GHz frequency with voltage 1.0 v (according to CPUz)."



še nekaj več o : AMD Phenom (K10)

Dalo se bo štelat vse živo, za vsako jedro posebej:


Še primerna plošča za pogon phenoma , npr: GA-MA790FX-DQ6

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TokioGangsta ::

Še najbolj čudna stvar glede tega da jo prodajajo pa je to da je garancije 3 leta v elektroniki.si8-O 8-O
Očitno vedo da so kvalitetni procesorji:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

MEDENA ::

tale DINO kar napiše cene, dobavljivost pa ob svetem nikoli...:\

Ted ::

Zavist? :D Vsi trgovci ste na trgu, eni so pač prodornejši. Kupec izbira na koncu.
Mah...

zos ::

Ce sem lahko malo se jaz offtopic. Tale elektronika je res kar nekaj, cene so ugodne, ampak dobavljivost je res na dnu. Pred kratkim sem hotel dva racunalnika nabavit tam in mi je le uspelo izvleci iz njih, da nimajo na zalogi nic. Ne grafik, ne procesorjev, ne original racuna. Nic. Seveda sem nabavil drugje in dobil ze naslednji dan.

Cveto ::

Sej tud Mlacom, AGT in podnhi delaj enako: ko nekaj pride na trg in jim distributer javi vsaj približne cene, dajo na net, ko pa hočeš zadevo kupit p ačakaš še par tednov. Še BOF-u se zgodi, ne vem zakaj za hudiča so šli dajat 8800GT v "akcijo", če bi se vsa količina prodala tudi brez oglaševanja. Včasih sem mislil da imajo vsaj za "akcijske"produkte dovolj zaloge...

sinko999 ::

Dobavljivost 1-3 tedni in to je za avstrijskega trgovca ker od tam pride vsa roba in pa cene so:

AMD Phenom X4 9500 Sockel-AM2+ boxed, 4x 2.20GHz, 4x 512kB Cache, 2MB shared L3-Cache (HD9500WCGDBOX) 222,24€
AMD Phenom X4 9600 Sockel-AM2+ boxed, 4x 2.30GHz, 4x 512kB Cache, 2MB shared L3-Cache (HD9600WCGDBOX) 249,60€
AMD Phenom X4 9700 Sockel-AM2+ boxed, 4x 2.40GHz, 4x 512kB Cache, 2MB shared L3-Cache (HD9700XAGDBOX) 258,12€

Pri tej trgovini je tak naročiš po tej ceni in potem tudi plačaš po njej, sprobano sem bil kupil hdd po 120€ po 1tednu se je povišala cena nazaj na 150€.


Drugače pa so matične plošče za njega že dobavljive po več trgovinah.
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinko999 ()

MEDENA ::

sinko kera trgovina :)

Shegevara ::

MEDENA, tista, ta poštena.

MEDENA ::

DINO BUREK?

OChack ::

uradno je 19 predstavitv torej jutr
sicer se pa že ene 14 dni prodajajo tjle phenomi, mal an gehaltz poglejte......zakaj se pa drugje po trgovinah ne prodajajo nevem
očitno naši trgovci nimajo interesa, pa tud monopol in razne pogodbe ki ih ima intel pripomorejo svoje
Int€l inside, IDIOT Outside

sinko999 ::

MEDENA : http://www.lammer-shop.at, pač jaz kupujem tam kjer je bolj ugodno za mene , zdaj se malo spogledujem z solo.si In pa preden bo kdo zajamral kupuj tam kjer ti paše.
Ni? ni ve?no !

OChack ::

a lammer shop kj v slo pošilja?
Int€l inside, IDIOT Outside

AapocalypseE ::

AMD: Hector Ruiz bo zamenjan
DailtyTech poroča, da naj bi AMD-jev trenutni predsednik uprave (CEO, op.p.) Hector Ruiz v kratkem moral predati vodilni položaj v podjetju Dirku Meyerju. Razlogi za zamenjavo naj bi bili AMD-jeva nekonkurenčnost na trgu X86 mikroprocesorjev, iz podobnih razlogov pa so pred tem že odstopili Dave Otton in vicepredsednik Henri Richard. Več o zgodbi na povezavi na vir novice

Zgodovina sprememb…

Codename_47 ::

Pa Streetracer lol! NE MOREŠ kar kopirat novice z OC-laba brez da bi omenil, da je od tam.

x45 ::

Ja eni pač opravičujejo svoj drag nakup intela pa kr neki s.....
Star x2 6400 se lepo kosa s tem quadom 6600 v igrah... pa ma dva jedra manj....

Shegevara ::

AMD 6000+ se naj bi kosal z E6550, 6400 je pa malo boljš in jasno da se kosa, če pa je toliko malo aplikacij, ki ne samo teoretično podpirajo quad core.

AapocalypseE ::

Codename_47, kdo pravi, da ne morem? Brezvezn OT! :\

Icematxyz ::

A že obstajajo kakšni testi med phenomom in C2D procesorji? In ne quad procesorji od intla?

Predvsem me zanima razlika Phenoma napram recimo procesorju tipa C2D E4300 ali E6300 ali podobnega? Seveda če sta oba nenavita in pa če sta oba navita.

AapocalypseE ::

Star x2 6400 se lepo kosa s tem quadom 6600 v igrah... pa ma dva jedra manj....

res ste neumni eni, sorry ampak je tak. Kak lahko primerjaš dva jedra s štirimi in aplikacija ne podpira več jeder? Pol ti je isto, ko da primerjaš E6600 in X2 6400, stock seveda, če je OC zadeva, tak poje Intel AMD-ja.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Cene phenoma X4 super ugodne od 169 eur naprej...

Grey ::

Kje si pa našel tako nizko ceno?

dzinks63 ::

:)) V eu je cena od 222€ naprej.

x45 ::

www.computerbase.de - cena

tomshardware pa ma teste....

za to ceno kr amd jatakoj; pa na 3,3 gre navit ....

Liker ::

Evo, pa so tudi Phenomi uradni.

Tukaj sem nasel ze en test, link je na conclusion, test ima 14 strani btw.

Pa da malo povzamem: 9700 phenom (ki sploh se ne bo dobavljiv danes, ampak sele v Q1 2008!) je v povprecju rahlo slabsi od Q6600, imata pa enako frekvenco - 2.4GHz. Cena pa naj bi bila dejansko visja... (Intel cca $280, AMD ~$300).
All in all bomo torej dobili nekaj kar je slabse clock-to-clock, drazje in kuri vec stroma. :\

AMD me je izjemno razocaral, pri vsem hypu sem pricakoval da bo 9700 pometel z q6600, in bil tam nekje blizu Q6800

Kot pravijo v clanku, vsaj graficne kartice in chipseti so odlicni produkti, ce ze CPUji niso.

P.S.: Kot so ze ljudje iz Intela veckrat povedali, so njihove simulacije pokazale da native quad core na 65nm ni rentabilen, ker je yield nizek in je visje frekvence tezko doseci. Upam torej da AMD preide na 45nm ASAP, s cimer bi verjetno precej povecal svojo konkurencnost Intelu

x45 ::

AMD startet „Phenom“ ab 169 Euro (Update)

19. Nov 2007, 06:01 Mit dem heutigen Tage fällt endlich die Klappe: Nach Monaten des Wartens stellt AMD mit dem heutigen Tage offiziell die ersten Vier-Kern-Prozessoren für den Desktop vor. Den Anfang machen dabei zwei Modelle mit 2,2 und 2,3 GHz, die bereits ab 169 respektive 190 Euro an den Start gehen.

Vor allem die aggressive Preisgestaltung straft viele Onlineshops einmal mehr der Lüge, wurde dort das Modell Phenom 9500 mit 2,2 GHz immer jenseits der 230- bis 240-Euro-Marke gehandelt. Mit einer offiziellen Preisempfehlung seitens AMD von 169 Euro ist, bei guter Verfügbarkeit, bald mit einem Straßenpreis von runden 150 Euro zu rechnen. Auf jeden Fall sollten geneigte Kunden hier abwarten, und keinen Prozessor, sollte er denn in den ersten Tagen im Handel verfügbar sein, zu überhöhten Preisen kaufen. Doch genau hier könnte wieder einmal das Problem liegen – die Verfügbarkeit. Trotz langer und mehrfacher Bemühungen unsererseits war AMD bisher leider nicht in der Lage uns mit einem Testexemplar zu versorgen.



Gewissheit herrscht mit dem heutigen Tag darüber, dass der Phenom 9600 mit 2,3 GHz das derzeitige Flaggschiff darstellt. Der Phenom 9700 mit 2,4 GHz wurde in den Januar verschoben, auch wenn einige Shops noch bis heute morgen (aus welchen Gründen auch immer) noch felsenfest behauptet haben, dass der Phenom 9700 auf jeden Fall herauskommt. Schuld am Nichterscheinen des erwarteten Flaggschiffs ist ein Fehler im Prozessor, ein Errata. Nach Aussagen von AMD tritt der Fehler nur in extrem seltenen Fällen unter Volllast und bei hohen Taktfrequenzen des Prozessors auf, bedarf jedoch noch einiger Untersuchungen. Weitere Details, technische Features und erste Benchmarks dazu bietet unsere Vorschau zum AMD Phenom und der Spider-Plattform.

Galerie „Präsentationsfolien zum AMD Phenom“ (8 Bilder)

Update 09:11 Uhr: Die ersten vorzeigbaren Tests sind im Internet aufgetaucht. Leider sind die wirklich guten Tests dabei nicht in deutscher Sprache zu finden, sonder unter anderem bei Anandtech (englisch) und Matbe.com (französisch). Dank der Diagramme und simulierten schnelleren Phenom-CPUs, die im ersten Quartal des kommenden Jahres erscheinen sollen, bieten diese einen guten Überblick.

Pšenični ::

Heh, dejte še enga tolmača nabavt, jaz tole bolj švoh obvladam.Znam sam anglo....

dzinks63 ::

:)) Prilimaj link od kake trgovine , kje se ga da dobit po taki ceni, to so najbrž nabavne cene za po 1K kosov.

Pšenični ::

Tud mene zanima cena za 1 kos.(ne za 1000).Bom zgleda kr enga ubodu-phenoma.Boli me k......, če je mal slabš kot intel.

Brane2 ::

Saj kot qad core je vprašanje, če je dejanjsko slabši. Saj tud QC Intli na 3GHz ne stanejo ravno drobiž.


Meni osebnos e zdi, da še nisem prerasel 6000+tke in da bo potrajalo eš nekaj časa, preden bom videl dober razlog za nakup Phenoma/Agene, takrat bo pa cena tudi za 3GHz verzijo spodobna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Liker ::

@x45:

zanimiva novica.
Vsekakor se vse novicarske strani strinjajo da je predvidena cena za 9500 in 9600, $251 in $283.
Za EU, tega podatka ni, je pa CB ocitno kar preracunal zadevo po trenutni tarifi (1EUR ~ $1,48), kar potem znese ravno 169EUR. (kaksno nakljucje, eh?).
CE (in to je VELIK ce), bo cena dejansko 1:1 (v realni vrednosti) med ZDA in EU, potem smo zmagal, ker bodo temu trendu sledili tudi ostali proizvajalci, in bomo doziveli cca 30-40% pocenitev vse elektronike.
Sam pa nekako dvomim v to, in bolj verjamem tistim cenam, ki jih imajo trgovine na cenikih.

AapocalypseE ::

Anandtech, ki se je med prvimi dokopal do namizne izvedenke procesorja arhitekture K10, Phenom, je že pripravil prvi test dotičnega in bil nemalo razočaran, saj ima procesor težave pri računanju, je clock-to-clock počasnejši od Intel-ovega štirijedrnika ter ima težave pri računanju (t.i. errata, odpravljive z nadgradnjo BIOSa, kar upočasni procesor za 10%...), hitost L3 spomina pa se ne navija skladno s frekvenco procesorja, za povrh pa je še drag. Pisanje, ki izvira iz jeze, obupa in neizpolnjenih pričakovanj, si lahko preberete na sledeči povezavi

Horsechoker ::

Sem vesel, da sem se odločil za Q6600>:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

OChack ::

pravilna odločitev
Int€l inside, IDIOT Outside

jest10 ::

Ja nič, bomo pa še malo počakali na novo, popravljeno verzijo jedra... Do takrat bo pa tudi cena že padla:D Do pomladi, ko nameravam nadgrajevati, je še dosti časa

x45 ::

Še en test....: ( navit ga bo treba pa bo..)

http://www.tomshardware.com/2007/11/19/...

Dr_M ::

hja, sej ni use v frekvenci itn... ce bo 9700 drazja kot Q6600 oz nasledniki, potem AMD nima kej praskat, ce bo za ~30€ cenejsi, bodo neki dosegl, ampak glede na spekulacije, bodo cene visje. torej, cas je za intel. :\
AMD nima vec dobrih procesorjev, ne graficnih, se mn pa chipsetov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Downhill AMD :\

Icematxyz ::

Sam sem tako predvideval, da jim ne bo uspel veliki met.

Icematxyz ::

M-XXXX ::

Kje ste vsi, ki ste bili tako pametni??
Sramota da toliko starejša C2 arhitektura pretolče procesor tako na clock vs clock, da o max frekvenci sploh ne govorimo!>:D

kmetek ::

edino cena okoli 200-220€ ga še reši....

Shegevara ::

ah ne bodite tako črnogledi. Sej, ko bo pa 2008 bo pa spet nekej. Mogoče bo takrat kaj.

dedi542 ::

Al pa ce bi malenkostno pocakali? Procesor je komaj izsel. Seveda, da je c2d trenutno bolsi al je ze tud tolk cajta na trgu, da je sowtfersko orenk podprt in vse. Pocakejmo se mal na full support, pol se bo pa govoril.

AapocalypseE ::

Počakajmo ja, mogoče bo boljše... AMD-jev slogan >:D

M-XXXX ::

Procesor je komaj izsel. Seveda, da je c2d trenutno bolsi al je ze tud tolk cajta na trgu, da je sowtfersko orenk podprt in vse

To pa nima veliko veze. Če procesor ne zmore ga nič ne reši

x45 ::

Spet so se sami Intelaši posral tle po AMD ju......

tu še ene cene, bo še kako zanimiv tale phenom...

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...

Cveto ::

V nemškem članku piše da čeprav bi morale biti cene 170 in 190 evrov, so zaenkrat po trgovinah cene 220 in 250 eur, tako da se splača počaka na širšo dobavljivost procesorjev in s tem tudi na nižje cene...

Realno bi bla za 2,4ghz verzijo cena res okoli 190eur, v tem primeru bi imeli še nekaj šans proti Intelu, tkole pa ne vem kako bo kaj s temi procesorji.
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858364 (21874) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817453 (5474) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866621 (4673) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413279 (8556) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312582 (8799) gruntfürmich

Več podobnih tem