» »

Da Iraki ne bodo vec potrebni-ucinkovit nacin za pridobivanje vodika

Da Iraki ne bodo vec potrebni-ucinkovit nacin za pridobivanje vodika

Calligula ::

icko ::

Če bo ugotovljeno da je možno he is a death meat...lp

jype ::

Skeptičen sem. Nikjer ni opisano, na kakšnih principih reč deluje, samo da je narejena in da se obnese.

Calligula ::

Seveda pise. Vodo se preliva preko mreze, ki jo sestavlja aluminij in tista druga zadeva :D
Kemicna reakcija ne potrebuje vhodne energije v klasicnem smislu in pri proizvodnji vodika in kisika celo tvori se nekaj toplotne energije.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Na straneh univerze Purdue je malo bolj detaljno opisano, kako bi naj stvar delovala. Preberite in komentirajte.....

Vodik iz vode s pomočjo aluminija in galija...

LP

Jože

dzinks63 ::

:)) Samo treba pa prvo naredit tale alumij-galij material, vse pa je nato vprašanje ekonomije.
Gallium/Aluminum alloy generating Hydrogen

Genetic ::

Kljub temu, da je dodan galij, aluminj vseeno oksidira pri procesu razgradnje vode na vodik in kisik. Galij ostane inerten (ga je mozno vnovic uporabiti), aluminijev oksid pa je potrebno redoksirati. Torej, ko gre voda skozi to mrezo, bomo dobivali vodik, dokler je se kaj neoksidiranega aluminija. Potem pa je potrebno zamenjati mrezo.

.. ce sem prav razumel.

nodrim ::

nikjer nisem nič zasledil glede porabe in dosega avtomobila na primer ...

če zdaj s 50 litri bencina narediš recimo 500 km .. koliko bo to s 50 litri vode?? in ali je ta proces tako hiter, da samo prelivaš vodo prek mreže in na drugi strani "v živo" kuriš pline brez zamika??

Calligula ::

Nodrim, razvit je sele princip delovanja, ki ga je mogoce aplicirati na karkoli. Detajlov se nisi zasledil, ker preprosto se ni poizkusov.

Poglej pa si kak test recimo BMWjeve hydrogen sedmice in si predstavljaj, da ne rabis ful mocnega tanka, ki bi imel v sebi eksploziven vodik ampak navaden rezervorar z vodo in pac dodan element, ki bi pred vbrizgalnimi sobami iz vode izlocal vodik, ki bi sel v izgorevanje v cilindre.

Pomembno je predvsem, da se da. Itak bodo vse se optimizirali. Ampak koncno se zares nekaj premika. In vsec mi je, da so zadaj univerze in ne kaki obrambni, naftarski ali drugi instituti.

PS: Na linku od dzinksa so spodaj ubitacni komentarji :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

madmitch ::

To je mišljeno za turneje po bifejih. Naročiš pir in kanglo vode in tako v vsakem bifu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Azrael ::

Ali bo zamisel uspeh ali polomija je odvisno od stroškov tako pridobljene energije. Koliko stane reciklaža aluminijevega oksida (pri kateri rabimo obilo el. energije, da ven spet pride aluminij?

V 70. letih prejšnjega stoletja, v času naftne krize, je veljajo, da je aluminij in njegova reciklaža absulutno predraga glede na ceno takrat precenjene nafte. Ali dobrih 30 let kasneje kaže bolje?

Starejša tema.
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

Kaj? A vodo precedis skozi aluminijasto cedilo in dobis vodik?

To me bolj na alkimijo spominja, kot pa kaj resnega. :)

Calligula ::

Sej tako znanost rabimo. Ki po pridonosih spominja na alkimijo.
Ceprav se obeta se kar veliko mocnih preskokov.

Bi pa z veseljem linkal se enega srbskega izumitelja, ki se ukvarja z nihali. Ker kao z svojimi nihali pridobi vec energije ven kot je je potrebno dovajat za njihovo nihanje.

Mislim , da bi na Youtubu moralo kje bit.

BluPhenix ::

To bi pa bilo zanimivo za videt, resno zanimivo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

WarpedGone ::

The gallium is a critical component because it hinders the formation of an aluminum oxide skin normally created on aluminum's surface after bonding with oxygen, a process called oxidation. This skin usually acts as a barrier and prevents oxygen from reacting with aluminum. Reducing the skin's protective properties allows the reaction to continue until all of the aluminum is used to generate hydrogen, said Jerry Woodall, a distinguished professor of electrical and computer engineering at Purdue who invented the process.

Torej, aluminij se pri reakciji porablja - oksidira. Galij je zraven le toliko, da 'bremza' odlaganje aluminijevega oksida na samo površino aluminija - če se to zgodi, voda ne pride več zravenl in je konec reakcije. Ker se aluminij porablja je stvar "klasično" gorivo, namesto nalivanja bencina v tank, bi morali menjavat izrabljene (oksidirane) aluminijaste plošče z novimi. Torej nucamo fabrike teh aluminijastih plošč, ki pa bodo zopet kurile elektriko. Odgovor je v energetski bilanci. Jo ima kdo vsaj v grobem?
Zbogom in hvala za vse ribe

Grey ::

Vse lepo in prav, ampak mene skrbi, kako bo to vplivalo na okolje. 50l vode po avtomobilu pa če gledamo tko...je to ene 3.000.000.000 avtomobilov. Koliko litrov vode je to na dan? Koliko vodnih hlapov gre pri tem v zrak? Kakšne posledice ima to za klimo? itd. itd.

Luka Percic ::

Temo že imamo v Z&T

Tukaj ne paše, saj s politiko/Iraqom nima veze.

Azrael ::

V bistvu je tu podobno kemijska reakcija kot natrij in voda:

2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

Aluminij je bistveno manj reaktiven in zato rabi galij za katalizator. Gorivo je v obeh primerih ne samo voda, ampak tudi kovina.

Ali še bolj enostavna reč, karbid in voda za proizvodnjo acitilena. Edina razlika je, da acitilen predstavlja bistveno manjši problem za skladiščenje in transport in so enostavni razvijalci bolj v ozadju.

>Bi pa z veseljem linkal se enega srbskega izumitelja, ki se ukvarja z nihali. Ker kao z svojimi nihali pridobi vec energije ven kot je je potrebno dovajat za njihovo nihanje

Zanimivo, trdiš. da je tip eksperimentalno ovrgel prvi Zakon Termodinamike? In zakaj še nima Nobelove nagrade za fiziko, minimalno to?

Odsvetujem linkanje sem, resno mislim.
Nekoč je bil Slo-tech.

sidd ::

Researchers at Indiana's Purdue University have further developed a recently described technology that can break down water directly into hydrogen and oxygen without input power.


tule sem nehal brat zadevo.

bussard ftw...:P


p.s.
Da Iraki ne bodo več potrebni? Mogoče Iračani? jao :\
no idea for signature
signed
I

BigWhale ::

> Da Iraki ne bodo več potrebni? Mogoče Iračani? jao [:\\]

Verjetno je mislil "iraki", vec drzav tipa Irak.

Calligula ::

Tocno tako sem mislil.

Azrael, ti kar odsvetuj ampak Newton bo padel kot je padla ravna Zemlja.

KLIK :)

KLIK

jype ::

Newton lahko pade, zakoni termodinamike pa pač ne.

Če me prepričaš v nasprotno, ti garantiram Nobelovo nagrado za fiziko.

Calligula ::

Tud termodinamika bo dobila dopolnila, izjeme, paradokse,.. nic se bat.

jype ::

Calligula> Tud termodinamika bo dobila dopolnila, izjeme, paradokse,.. nic se bat.

Not in _my_ universe, mister!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Liker ::

Touche jure :)

@Calligula:
Tale srb ne loci med energijo in silo, in potem nastane taksna bedastoca...
Ce bi namrec tale stvar dejansko proizvajala vec energije, kot jo je vlozene, bi pac povezal nekaj teh naprav zaporedno, zadnjo priklopil na prvo in dobil perpetuum mobile. Oziroma se boljse, dobimo tak stroj ki energijo prozivaja brez vlozene energije (razen neke minimalne zacetne).

Jaz znam tudi proizvajati vec energije kot jo vlozim, narediva en vzvod, pa bom jaz na daljsem koncu tiscal ti pa na krajsem, bos videl kako bom jaz porabil N krat manj 'energije' kot ti 8-O

>:D :D 0:)
P.S.: mea culpa za smeskote, samo sem se res zelo nasmejal...

lonz ::

Se strinjam z Liker-jem; če zadeva res tako raztura, zakaj jih tip ne poveže v krog, da se vzajemno poganjajo? Ga je strah, da bo zadevo razneslo od hitrosti in ustvarjene energije?

Bul!
...arrrrrr, shiver me timbers...

krneki0001 ::

A se je kdo vprašal, kakšna je cena aluminija?

WarpedGone ::

>> A se je kdo vprašal, kakšna je cena aluminija?

Še ne, to pride v drugi fazi, tik preden vse skup utone v pozabo kot še en zanimiv akademski poskus.
Zbogom in hvala za vse ribe

Azrael ::

@Calligula:

Tisti "izumljitelj" ne loči med delom in silo, saj niti delovanja vzvoda ne razume, ki je bil BTWjasen že Arhimedu (Dajte mi točko in premaknil bom Zemljo.) in kar je še huje, to znanje je danes osnovnošolska fizika...

Zakoni Termodinamike

Zato take linke limaj raje v Funny Links, saj za drugam niso.
Nekoč je bil Slo-tech.

Barakuda1 ::

Spoštovani uporabniki

Tema z enako vsebino, se nahaja v oddelku Z&T, ki je bila tudi odprta že pred to temo.

Iz navedenega razloga je smotrneje, če nadaljujete debato v izvorni temi v


odelku Z&T



ta tema (v tem oddelku) pa se bo zaklenila.


Hvala za razumevanje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Hydrogen on demand (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24635320 (32349) imagodei
»

HHO (r)evolucija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5710002 (8780) Pyr0Beast
»

Avto na vodo - SPET (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6922116 (20188) T0RN4D0
»

Aluminij za proizvodnjo vodika. (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7724728 (22490) gruntfürmich
»

Morska voda kot gorivo

Oddelek: Znanost in tehnologija
264432 (3839) Calligula

Več podobnih tem