» »

Navijanje e4300

Navijanje e4300

«
1
2 3
...
5

nega4 ::

Po predvidevanjih se super navija. Brez truda sem ga spravu na 2880mhz keer uporabljam zracno hlajenje (hladilnik srednje klase) ne mislim it cez 3.000Mhz

nega4 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Čmrlj ::

Navij to, kaj ga šparaš>:D

nega4 ::

Trenutno 3150, s tem da se nisem bistveno povecal napetosti procesorja ! Temperatura v 3d marku ne gre nad 55 stopinj. Res pa je, da je ohisje dobro hlajeno. Zanima me ce kdo ve, na kolko MHz nastavim PCI-expres . Max je 150.

JIM22 ::

pci-e na 120mhz, če ne bo vredu pa na 115mhz.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Jux ::

E4300
gbyte p965-DS3, F10 bios
Top nestabilen OC = 9x400, superPI 16.906
Trenutno stabilno = 9x380, ram 1:1 (760), superPI 17.984

Ram je Geil 2x1GB PC6400, 4-4-4-12, samo ne morem dosečt več kot 450@5-5-5-18. Ovirajo me tudi množilniki (2.5 je najnižji), če ima kdo kakšen predlog kako dosežem še kaj več - please tell.

Hlajenje = Infinity z originalnim ventom na 9V.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jaffa ::

Če je bios enak, kot pri DS4, poskusi dat nastavitve za RAM latence na auto. In voltažo za ram iz originalne voltaže povečaj za +0,1V do +0,15V. S tem bodo latence verjetno slabše, samo boš prišel višje z FSB. Vsaj pri meni je bilo tako...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jux ::

Že dolgo časa nisem navijal, pa me zanima s čem nardim burnin ramov? Kaj maximalno obremeni sistem da pustim danes čez noč, jutri pa gremo naprej! PS: s čim odčitavaš temperature in voltaže? Ker meni pri tem speedfanu ni čisto jasno, če so te meritve pravilne.

PS: Infinty rocks, kaže mi temp okoli 20 stopinj idle, pod obremenitvijo (rendranje v 3dsmax z obema jedroma) pa 36. In to pri 1.5 vcore.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

B-Stard ::

Na cheap 533mhz ramih ki delajo na 750 mi dela lepo 3340 mhz :D cheap as fuck

fras ::

Rame testiraš in 24/7 obremenjuješ z memtest-om, rame in procesor pa s prime, lahko tudi s super-pi, vendar je ta časovno omejen na dokončanje zadanih taskov. Napetost procesorja ti dokaj točno pokaže cpu-z, temperature procesorja pa core temp. Še vedno je najboljši indikator za merjenje napetosti kr navaden voltmeter, kje in kako se meri, pa lahko zbrskaš na internetu za vsako matično ploščo posebej.

Čmrlj ::

Fras pri voltaži nad 1.5+v v biosu cpu-z ne kaže več pravih voltaž.

fras ::

Se strinjam, da ima cpu-z ISSUES. Jaz merim napetosti kar ročno, ker izpisani podatki preveč nihajo.

Čmrlj ::

Tako je fras najbolje je multimeter.Drugače pa meni pc-probe kaže popolnoma identične voltaže kot multimeter.

korenje_ver2 ::

men gre temperatura pri tej voltazi, pri 2700mhz in pri odprtem ohisju na 66°C. To je pri uporabi programa ORTHOS

SepoX ::

Zakaj pa tako zvišuješ voltažo? Do 2,9GHz grejo na stock.

korenje_ver2 ::

Tole je pri odprtem ohisju.




pri stock voltazi gre najvec 2500 mhz. verjetno se to ne, zato ker se pc restarta, ko pozenem orthos.

ok zdej je sla temperatura preko 70°C. suxa to...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

mravla74 ::

Meni gre E4300 z Gigybyte DS3 (F10 bios) na default voltaži do 3150Mhz (9x350), na 3300 (9x366) pa je stabilen pri 1,525V, več še nisem probal. Hladilnik je kar original od Intela, imam pa arctic silver 5 pasto med stikoma.
Sedaj delam na 3000Mhz in default voltaži, tako da ima še nekaj lufta.

IgorM ::

Tile 4300 se kr lepo obnesejo, na 945-S3 9x300 pri 1,2V s stock hladilnikom stabilno preko orthosa in igranjem iger, kišta pa deluje 24/7.
Edino eno težavo sem imel da vodila preko biosa nisem mogel povišat nad 300 čeprav sem lahko nastavil v biosu višje vredno je dejansko delovala plata vedno na 300, ampak je za uporabnika to več kot dovolj, glede na to da je bil prej na duronu 1300 :).
Igor

jan01 ::

@igorm
Ti imaš plato, ki ima starejši intelov nabor 945 => kaj več kot nad 300 ne bo šlo.
Drugi v tej temi referirajo na GigaByte GA-965P-DS3 (nabor 965p

korenje_ver2 ::

nemogoce... pri stock hladilniku to ni mozno. preprosto se prevec toplote nakopici v hladilniku po nekajminutni obremenitvi, ventilator je pa ne more odvesti.

Jaz sem dal po novem tanjso plast kot je list papirja te paste gor in se mi se vedno pregreva ce je navito nad 3050 mhz.

dejansan ::

offtopic:

jan01, z 945-S3 sem brez problemov prišel do 370 fsb-ja, proc je bil e6400 pa 533mhz micron rami
dejansan

SepoX ::

Korenje: ne vem kaj je s tvojim procom narobe, ampak da se ti tako nenormalno greje tudi ni prav. Dej ga men:D bom sprobal.

IgorM ::

To vem da je drugi chipset, ampak sem vseeno vprašal, če ima kdo izkušnje, nisem pa probal z drugo verzijo biosa, ni to moje sem samo sestavil pa porihtal koli se je dalo, drugače pa sem zadovoljen price/perfomance eino, ško da da mi ga ni uspelo izkositit, da bi bil na max fsb ki ga dopušča stock voltaža proca.

mkonci ::

živjo

Jst mam isti procesor in plato ASUS P5B. Zanima me ali to navijate v biosu?

korenje_ver2 ::

Overclockan cpu je 4,3x hitrejsi od athlon xp 3000+ :D
pri iteracijah ene 10x.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

jest10 ::

Ja od starejše verzije 3000+ brez SSE3

mkonci ::

Tudi jaz sem probu mal navit isti procesor E4300. Plata Asus P5B.
Prišel sem zelo daleč :O na Bus speed 201 oz. Core speed 1814Mhz!!!
Potem je sistem nestabilen, oziroma ne pride v win. Kaj morem še dvigniti (Vcore, še kaj in za koliko naj dvignem?)

Poizkusil sem tudi Bus speed na 210 in Vcore na 1,250V pa tudi ne pride nikamor, kaj fali?

mravla74 ::

mkonci: Sigurno da gre več kot fsb 201, poglej v biosu kako imaš nastavitve frekvence za ram, morda so previsoke. Imam sicer Gigabyte DS3 plato z 800Mhz rami, vendar če imam ram na AUTO mi tudi ne pride daleč (tja do 225-230 morda), ker plošča avtomatsko rame na 800Mhz nastavi potem pa ko zvišujem FSB se zvišuje tudi takt ramov od 800Mhz naprej, zato jih moram nastavit nižje.

Drugo kar bi lahko bilo, preveri ali imaš hladilnik v redu namontiran, ali dobro leži na procesorju, včasih se zgodi da leži malce poševno na procesorju in nima dobrega stika potem pa se zadeva seveda pregreva.

Tretja stvar pa bi lahko bila bios-upgrade, morda imaš kak bios ki se ne razume dobro z rami ali grafično. Podobna stvar se je dogajala s kombinacijo Gigabyte plošč in GF7600 serijo, kjer ni bilo možno dvignit FSB niti za 1 Mhz, no to so potem odpravili z novo različico biosa.

Če nobena od teh stvari ne reši problema, potem res ne vem kaj bi blo, morda še s kakim drugim napajalnikom probat...

Upam da ti bo uspelo.

mkonci ::

Ja bil je kriv ram, ki je bil nastavljen na auto. Zdej sem ga prestavu na 533Mhz. Bus speed sem dvignu na 230, tko da je zdej Core speed 2069MHz pri temperaturi 27°C in je stabilen.

Šel sem korak naprej in pri Bus s. 240 že ne dela več, dvignu sem Vcore na 1,4V pa tud ne pomaga. Kaj bi mogu spremenit, da bi šlo še naprej? Morda kako napetost ramov, samo na kolk, da ne bo preveč?

dejansan ::

mkonci, tukaj imaš en vodič s katerim si lahko pomagaš

je sicer od dlx, tako da določenih funkcij ti nimaš samo vseeno
dejansan

mravla74 ::

Jaz imam ram nastavljen na 400Mhz. Probaj tako če gre.

mkonci ::

Ne morem nastavit na 400MHz, imam opcije 500, 633 in 800

dejansan ::

rami pri tako niskem fsb-ju še ne bi smeli biti problem

a si sploh pogledal link

pa pci clock synchronitation mode daj na 33.33mhz

potem pa veselo naprej
dejansan

mkonci ::

Bom poskusu tisto z linka mal kasneje, zdej nisem še imel časa, bom pa napisu kako se je izšlo!

GaS ::

Kateri ram imas to? OCZ GX XTC 1GB? Te gredo minimalno 470, tako da te ram zagotovo ne bremza. Nastavi timinge na 5-5-5-15, napetost na 2.1 oz. 2.2V, ne vem kok mas najvec. Proc je pa v osnovi 200, tako da nisi se nic navil. Nekaj delas narobe. Nad 300 moras absolutno pridt. Nalozi si najnovejsi BIOS za tvojo plato, mogoce ima dodan 400 delilnik za ram.

mkonci ::

Ram mam OCZ PC2-6400 Gold GX XTC, bom probu zdej spremenit to od ramov

mkonci ::

No zdej je pa stvar čisto drugačna SLIKA :D :D :D :D

Do kolk pa sploh lahko grem da ne bo kej narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

GaS ::

Igraj se malo in testiraj sproti. To je ze kar vredi OC, brez kaksnega posebnega truda. Mal stestiraj ce je sploh stabilno.

B-Stard ::


Rami samsung 533mhz :P Cooler zalman 7700

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

WiDo ::

Kaj si naredil Mkonci? Tud jest sm v biosu dal overclock celega sistema za 5% pa mi ni prišlo v windowse (zaštekov). Nisem pa še nič upgrejtov biosa. Plato mam pa P5N-E SLI, rame Teamgroup DC KIT 1Gb 6400. Do kolk bi to kej mogl it?
WiDo

mkonci ::

Ja jst sem v biosu nastavu:
Ai Tuning na - Manuel
CPU Frequency - (počasi višaš, začel sem z 230 prišel do 349)
DRAM Frequency - sem nastavu na 533MHz (pred tem mi ni šel v win!)
PCI Express Frequency - sem dal na 110
PCI Clock Synchronization Mode - sem nastavu na 33.33MHz
ostalo sem pustil na avto

drugače pa maš zgoraj tudi že bil dan link KLIK TUKI!!!

Do kolk bo šlo boš pa sam ugotovu:))

GaS ::

B-Stard dobro ti leti! Kok je pa stabilno? Si kej stestiral? Gre se kej visje?

rawlit ::

Pozdravljeni vsi skupaj,

tudi sam se ukvarjam z navijanjem E4300 vendar ne pridem daleč :(

Sistem je sicer:
Asus P5N-E SLI
E4300 + Box hladilnik
OCZ 1GB PC6400 800MHz
Leadtek 7600GT
LC Power 420 W

Bios je najnovejši, najden na Asusovi strani. V biosu sem nastavil FSB na 1000, množilnik pa je tak kot je in sicer 9. Voltaža ostane privzeta.

Če povišam fsb nad 1000 ne pride več v Windowse, poskusil sem tudi z večanjem voltaže in tudi s tem da sem rame spustil na 533 Mhz.

Mogoče kaj ne delam prav, ali pa sem obsojen na samo 2,25 GHz.

Prosim za kak nasvet.

Hvala in LP!

GaS ::

Daj raje govori o realnih FSBjih..Tukaj gre verjetno za 250FSBja... Mal igrackanja bo potrebnega, namrec plata in rami te zagotovo ne ovirajo pri teh frekvencah. Proc bi pa zagotovo moral it 300+. Delilnik za ram nastavi na 1:1 oz. 400.

|KoRn| ::

Pri ASUS P5N-SLI BIOS rev. 0401 sem opazil, da ima dosti "lukenj" meni se noče dvigniti plata od 385 (1540 v BIOSu) do okoli 445MHz (1780 v BIOSu). Zgornje meje še nisem našel saj trenutno stabilno furam na 9x450 (proc je E6600). Probaj za več kakor par MHz dvignit nastavitve. Probuj, mogoče bo ratalo. Drugače pa priporočam bios 0304 če ga boš kje našel. Sam ga iščem pa ga nikjer ne morem dobit... pa tako ga hvalijo ;)
Freak on a leash!

drejc ::

Je kšna microatx plata ki ima ddr1 in pcix razširitve?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SepoX ::

Je, klik!

rawlit ::

Tako je trenutno je to 250 MHz.
Sem probal še z biosom 0307 pa ne pomaga, kar je nad 250MHz (oz 1000 v biosu), povozroči, da se računalnik ne zbudi. Nimam pojma kej bi lahko bil problem, samo zgleda nekje je :(

Sem pa probla nastavit tudi dosti višji fsb od 250 (1000) poskusil sem tudi 300 (1200) in 400 (1600) vendar ne pomaga nič. Dvignil sem tudi voltažo.

Procesor se hladi dobro, trenutno ima okoli 40 stopinj, ko deluje na 250x9.

Bom probal poiskat bios 0304. Drugače bi pa prosil še za kak nasvet kaj lahko poizkusim.

LP

SepoX ::

Ram ti najbrž tudi laufa na 1000? Naštimi tako, da bo 1:1, torej ko boš dal fsb na 300, bo ram na 600, in 350 bo ram na 700.

|KoRn| ::

Daj tam unlinked pri ramih kjer navijaš procesor, naštimi rame na 800 in probaj zviševat/zniževat frekvenco procesorja.
Freak on a leash!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624808 (20790) PrimozR
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412627 (6489) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940654 (22196) Dr_M
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554192 (3190) Wolfman
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628270 (15005) smarty

Več podobnih tem