» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
21 / 79
»»

Morfejus1 ::

A kdo ve kako se tista ura na namizje naštima? Pa borza ipd...

BendeR ::

Kaj pa maš pri uri za "naštimat", če ti prevzeto kaže trenutni čas, ki ga imaš nastavljenega v Oknih? Za ostale. Gadget ima v desnem kotu ponavadi taki mali natikalni ključek - tam imaš nastavitve.
:=)

SuperStipe ::

Kje in ce se da nastavit da lahko zapisujes v Program Files direktorij?

Yohan del Sud ::

Hvala za opozorilo. Torej še enkrat. Kako najbolj elegantno odstraniti visto iz dualboot z win xp. Oboje x64 verzija.

To da zbrišem particijo se je posvetilo tudi meni, ampak nekako ni elegantno in kot vidim so itak problemi... Zato raje prej vprašam.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Prvo daj cd od XP not pa popravi MBR in boot.ini datoteko, šele potem začni z brianjem viste, drugače se ti bo zalomilo. Jst sem imel na srečo komplet image kopijo diska(zato imam prvo particijo vedno 4.4Gb, da jo lahko posnamem na DVD), da sem lahko vse nazaj popravil, ker sem naredil napako in pobrisal visto iz diska, potem pa reštartal mašino in se ni več postavila, ker ni našla sistema.

macgajver ::

natoxt tale shared v visti je dost sitn najlaži je če nrdiš desni klik na mapo share tm daš guest add in share pa bo vse lepo delalo pa preh morš še to za geslo izklopt

ati driverji so čist super kolegu delajo vsi špili brez problema nvidia je v p...i da jim j... m... u tri p.... m.... pa nvidia pa vse skup aja pa driverjev za volan ni pa za printer pa za tv kartico itd
Men je že mal žou ker sm visto naložu mar bi še počakou kšn mesc dva.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Kenpachi ::

@Yohan:
Hm... Mogoče bi se nekako dalo poštimat z GRUBom. In sicer lepo ga namestiš in pač skonfiguriraš bootanje obeh sistemov. Ko (če)bi(boš) preveril, da se oba sistema zaženeta brez problema, bi lahko lepo particijo z Visto dokončno formatiral. Edino, če ti bo šlo v nos to, da boš na začeku za par sekund gledal v bootscreen od GRUBa, bo problem :)

Samo predlog... It'd be nice if i wouldn't be blamed in case of failure ;)
Zaraki Kenpachi.

AntiFriz ::

Ima kdo problem z BSOD? Namrec ves vesel potegnem windoze iz skatle, dam not dvd, instaliram,
in potem pise nekaj v stilu: please wait... windows will startup for the first time.. in potem se par minutk tist
installation screen finisira isntalacijo nakar bi se moral windows zagnat in namesto tega malo pozmiga, je nekaj casa tema
in dobim blue screen of death ki dumpa memory, izpise problem z nvlddmkm.sys in restarta racunalnik.

Any idea? Probal resit na razno razne nacine in ne pomaga nic. Nekaj kupis in ti ne dela na podprtem hardveru.
Visto na grmado. Kako lahko tak produkt releasajo kot final verzijo mi ni jasno!

kriko1 ::

Imaš navit kalkulator... si probal resetirat bios?

Mogoče še stestiraj ram. Lahko pa da je napaka v priloženih gonilnikih za kakšen kos hw, ki ga imaš not.

bluefish ::

če bi uporabljal Google na preprost način, bi že rešil težavo. Tukaj

krneki0001 ::

Evo po moje pripravljena vista (ugasnjenih nekaj servisov in teme, ter animacije), za normalno delo sedaj potrebuje samo še 260Mb rama.

Zgodovina sprememb…

Matty ::

nebivedu... kaj pa si ugasnil, oz. je kaksen tutorial kateri servis lahko izkljucis?

krneki0001 ::

Jst sm šel po tem kar imam v 2003 serverju in česar tam ne rabim tut tukaj ne pa potem izklapljam - recimo smartcard in podobno.

Kenpachi ::

Yep, če si v stiski so zmeraj tu odvečni servisi, ki jih lahko izklopiš. Tako meni delujejo XPji na pramašini ko rožca ravno iz teh tweakov. Raznorazni activity monitory, telephony servisi in podobna navlaka. Every bit of free memory helps.
Zaraki Kenpachi.

AntiFriz ::

Resetiral bios, menjal gonilnike preko dualboota, formatiral disk, odstranil particije, ram check = ok.
Ostal sem totalno brez idej.
blueFish, prosim ne take ven metat ker nebi tezil tu ce nebi ze vse prebral in sprobal :) Instaliral, formatiral,.. ze 30x sedaj pa me mika, da bi tale paket nekomu zabrisal nekam, ker takih problemov z instalacijo OSja pa se nisem imel.
lp
edit: imam geforce fx5900 ki je podprt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

bluefish ::

brez zamere, samo veliko uporabnikov na ST se besedi Google na široko izogne. :D

ank ::

nebivedu in kako naj 260Mb spraviš v 256Mb rama? Večina starejših konfiguracij je 256 ali pa 512 tak, da to ne bo neka večja pridobitev. Za visto bo treba nabavit novi hardver tako ali drugače.

/sarcasm on

Če ne bi bilo MS-ofta ne bi bilo napredka

/sarcasm off

Vsaj kaj se hardwara tiče.

svejk ::

hm....porodne težave ali imam res prestaro škatlo....
sem poizkusil poinštalirat tole vistico na moj mlinček ki ima v osnovi Abit plato NF7-s....pa mi javlja, da ne najde diskov na katerega bi lahko dal sistem....ok diske sicer načeloma lahko formatiram in urejam....
no google najde cel kup zadetkov, da je omenjena plata podprta za visto....nikjer pa ne najdem podobnih težav....jih je imel kdo na slo-techu?

Tomay ::

@svejk

Imaš ata ali sata disk?

Bom v kratkem probal, ker imam isto plato.
Voodoo 4Ever

svejk ::

trenutno imam sistem xp na SATA disku...testno pa poizkušam visto poinštalirat na IDE disk....;)

KTr1sk ::

Če koga zanima, sem našel eno stran kjer so gonilniki za OS 64 bitne KLIK me že kar malo mika da bi imel 64 visto gor :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

mikko ::

A komu v Visti dela BS Player ?
Ne vem v čem gledat filme s podnapisi...Ker v GomPlayerju mi na vsake 5 sekund film mal zatakne in ni šans da bi tako cel film pogledu-uniču...

bond007 ::

Bsplayer dela v visti, ampak je treba spremenit video rendering (options/video) v RGB ali kaj podobnega .. pač sprobaj.

SuperStipe ::

@ BSplayer ... video ... Video Rendering ... internal renderer Directdraw surface.

Jst pa mam ene par drugih vprasanj:
- konstantno nekaj isce in dela po disku, kaj narediti?
- kako dobiti ful control dostop do Program Files dir. ?

BendeR ::

Ne vem zakaj vsi silite na BS. Stara navada? WMP 11 je super predvajalnik. Potem imate tukaj še vlc, gom player itd. :\

Kar se tiče peke cd/dvdjev v visti priporočam Ashampoo Burning Studio 6.5 - nero me je z novo verzijo spet začel zajebavat.:\
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

blblb ::

Glede na prebrano, Vista podpira NF2 chipsete ali ne? Sam imam NF7-S maticno plosco in me zanima kaj ne bi delalo?? Uporabljam on-board audio in onboard LAN tako da, ce katera stvar od teh dveh ne dela potem se Viste izognem na dalec :)

lp, blblb

ank ::

blblb: podpira oboje. Onboard zvočno sicer ne s prve. Je treba najprej dati posodobi gonilnik.

blblb ::

Hvala. Jo grem kar namestiti :)

lp, blblb

Urajmal ::

blblb, zvok dela z drajverjami, ki jih vista najde na wu. ne bo ti pa delal v 5.1 sistemu kar mene tudi jezi ;(

svejk, da ti najde diske potrebuješ vstavit disketo s sata drajverji. tam dol ti naloži potem podporo in lepo najde diske.

blblb ::

blblb, zvok dela z drajverjami, ki jih vista najde na wu. ne bo ti pa delal v 5.1 sistemu kar mene tudi jezi


To zame na sreco ni problem ker imam stereo zvocnike, je pa bedno da je nVidia prenehala podpirati NF2 plosce...

lp, blblb

mikko ::

Vista je pri meni letela dol.
Upam, da še pred izidom SP1 pristanem na Applu ;)

jurre ::

meni deluje bsplayer brez kakrsnih koli problemov, res pa je da imam starejso verzijo, ker mi 2.x ni vsec.

Tomay ::

@SuperStipe
Vista si sproti indeksira vse, zato vedno nekaj melje, pa še mislim da defragmentacijo dela. Pusti jo čez noč laufat, mogoče bo kaj boljše.

A ima še kdo problem z dajanjem datotek v skupno rabo. Sploh me ne vpraša za uporabnika ampak kar denied.
Voodoo 4Ever

krneki0001 ::

Meni nič po disku ne šari. Kok pa imaš rama, ker pomoje se vista igra s pagefile.sys, ker imaš premao rama.

mikko ::

Tomay, meni tudi ni uspelo.Enaka težava kot pri tebi..
Tale vista je res disaster..Micro$oft pa obupan....

darkolord ::

Meni dela. Očitno ste preveč leseni

svejk ::

Tad3j:
svejk, da ti najde diske potrebuješ vstavit disketo s sata drajverji. tam dol ti naloži potem podporo in lepo najde diske.



pismo to sem poizkusil....pa mi vseeno noče...katero verzijo diskete ali driverjev pa imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

Tomay ::

Iz ene mašine mi dela, iz druge, kjer imam enakega userja z drugim geslom pa ne. Pa tudi z linuxa imam probleme. Moram se malo z policyi poigrat. Je pa čudno.

Sem namestil visto na še eno mašino in na tej dela b.p.

V prvi mašini sem v network and sharing center omogočil public folder sharing in do tega lahko tudi dostopam. Do ostalih pa še vedno ne.

Med vistama deluje vse, samo z xp imam težave.
Voodoo 4Ever

Tomay ::

@svejk

Pravkar sem namestil visto na nf7-s plato + 40GB ata disk, 512 ram, Geforce 2 MX400. Gonilnikov za sata nisem potreboval. Deluje vse b.p.

Edino gonilnikov za smbus, sata in audio mi ni zaznal po defaultu. Mreža in ostalo dela.
Bios je zadnji ampak to ne bi smelo vplivati. Ti v xp-jih zazna disk b.p. ?
Voodoo 4Ever

ank ::

darkolord očitno imaš preveč novo opremo. Zdaj, če smo tisti, ki ne kupujemo novega računalnika vsako leto preveč leseni za tebe pa pač tak je. Avta tudi ne kupuješ vsako leto novega pa seliš se tudi ne vsako leto v novo stanovanje/hišo. Kiri pa imate veselje s tem pa kr. Vsakemu svoje.

tomi77 ::

pozdravljeni,

imam eno vprašanje na katero upam, da mi bo kdo odgovoril. Imam računalnik z matično asus P5B in procesor E6400....zanima me kaj lahko jaz naredim inštalacijo Viste 64-bit? in na kratko kaj profitiram s tem?

se opravičujem...pač sem malo laik v tem

LP

bluefish ::

lahko namestiš 64-bitno Visto. S tem naj bi ti programi, ki so prirejeni za tako delovanje, delovali hitreje. Kljub vsemu pa ti zaenkrat odsvetujem namestitev te verzije Viste. Raje namesti 32-bitno, ki ima manj težav z gonilniki.
Počakaj dokler ne izide Service Pack 1, potem pa namesti 64-bitno verzijo.

Cokolesnik ::

Vista deluje povsem normalno (sicer brez Aerota) tudi na starejših HP prenosnikih, denimo mojem:

COMPAQ N620C z 1 Gb spomina, 1.5 GHz Pentium M in 32 Mb grafičnega spomina (Radeon 7500). Vista je imela gonilnike za vse strojne dele že vključene, le grafično kartico je prepoznala kot "standard vga", posodobitev tega gonilnika z različico XP PRO je potekala brez težav.

Prenosnik je star skoraj 4 leta.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

blblb ::

Ali je ze kdo poizkusil instalirati CoolBits reghack za nVidia graficne kartice??? Rad bi malo navil svojo graficno kartico, a meni ne dela. :(

lp, blblb

blblb ::

Edit na zalost ne dela tako da moram napisati se en post. Imam nov problem:


lp, blblb

Urajmal ::

Tomay v network centru moraš onesposobit eno opcijo password protected sharing in nastavt public folder sharing na "On", da ti bo delovalo sheranje datotek brez gesla. Aja meni ni hotela vista spustit port forwardinga skos, ker nisem imel nastavljeno na public.

blblb, imam original drajverje, ki so bili takrat zraven plate na disketi: Sata driver disk version 1.20 .\silicon\ in .\intel\ drajverji so gor.

aja pa poskusi tele drajverje: Klik.
am coolbits, nvtweak in riva tuner še zaenkrat ne delujejo v visti.

Urajmal ::

blblb, mislim da delujejo tud tile drajverji za sata, če jih naložiš na disketo ali flash. (3112 verzija od silicon) Klik.

blblb ::

Tad3j verjetno si me zamenjal z Svejkom saj jaz ne potrebujem SATA driverjev ker imam samo ATA diske :)

lp, blblb

Urajmal ::

Pa res:8)

slovenec2 ::

Vprašanje:

imam 20 GB na particiji C (20 GB all together). Ali bo dovolj za Visto? Za XPje mi je ob zelo nabasani particiji vedno blo še preveč prostora (50% max zasedenost), medtem ko me malo skrbi za Visto... upoštevaje, da bi rabil še plac za swap file ipd. Na MS strani piše da je min 20 GB diska in 15 GB prostega... ni šans da mam 15 GB prostega na C..... /worried


A morem torej spremenit velikost particij!? (in posledično zgubit vse podatke ;(( )
««
21 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612342 (8574) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314134 (8855) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813042 (8520) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810302 (6772) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192519 (2104) IVo

Več podobnih tem