» »

Garancija, skurjena tv tuner in plata

Garancija, skurjena tv tuner in plata

1
2
»

gabl136 ::

@Talula: če ne verjameš lahko tudi sam probaš kaj se (ne ) zgodi, če kartice ne porineš dobro v PCI režko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

gabl136 ::

@sirotka: kdo je kaj omenjal prižgano mašino??

sirotka ::

talula: Čisto odvisno. Če vstaneš na levo nogo, si lahko tudi ob plato, ne samo ob pci kartico.
Še posebno rado se pokadi tistim, ki pri prižgani mašini notri tlačijo kartice.

Boeing ::

talula, sirotka... verjetno se vama vse skupaj zdi prekleto zabavno, ali pač ?

Ker, odkrito povedano, meni se ne zdijo vajine pripombe čisto nič smešne, brez pretiravanja bi lahko rekel, da se mi zdijo neumne, celo žaljive...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Talula ::

gabl136: v računalništvu sem tako dolgo, kot marsikdo na tem forumu sploh star ni in sem videl že precej skurjenih kartic in ramov kot posledica nepravilne vstavitve.
Boeing: Kaj sem žaljivega in neumnega napisal?
Kar je bilo v direktni povezavi s tabo, je bilo samo moje mnenje. V ostali debati sploh nisi bil vključen.

Vse kar hočem povedati je, da se lahko PCI kartica skuri, če ni dobro vstavljena v PCI slot ali če jo vstavljaš pri prižgani mašini. In nekateri tukaj trdijo, da če se to pri njih doma ni zgodilo, da to sploh ni mogoče. Jaz sem v svojem življenju odprl že na stotine mašin, če ne na tisoče in lahko iz lastnih izkušenj povem da se to pogosto dogaja.
Če bo čas se morda jutri celo spravim fotografirat moj flyvideo, da boste videli da so pini enaki (razen seveda zasmojenih) in mi kartica že leto in pol deluje bp.

gabl136 ::

Jaz pa v servisu polento mešam in žgance kuham>:D

Zdaj pa vzemi moj komentar kakor ga hočeš, jest pa odstopam od debate, ker je itaq brezveze:\

sirotka ::

kaj si ti zdj užaljen...samo pravim, da sem že stukrat(večinoma zarad doma naštopanih ohišij) pci kartico (ne) do konca not porinu, pa ni še nobena do zdj šla. Pa ne vem kaj jokaš tle...bod dec pa se na servisu zmen

Boeing ::

Kar nekaj časa je preteklo, od takrat, no, ta teden je zadeva dobila epilog.

Kaj se je zgodilo piše zgoraj, na kratko bom opisal samo postopek reklamacije:


S prijateljem sva prišla na servis, kjer so naju po prerekanju nagnali s sprazno garancijsko izjavo z obkroženimi spodnjimi točkami. Verjetno v "poduk", da sva nesposobna:



Nato je šla vsa zadeva do tržnega inšpektorja, ki pa ni mogel ukrepati brez podlage, zato je kolega naročil izdelavo izvedenskega mnenja:










In še koliko je zadeva stala:



Comtron se je seveda na vse možne načine izogibal posredovanju podatkov in primerka za primerjavo enake kartice s poškodovano, a je izvedenec vso zadevo izpeljal profesionalno.

Na podlagi mnenja je tržni inšektor naložil Comtronu zamenjavo tunerja IN matične plošče z novimi ter povračilo stroškov za izdelavo izvedenskega mnenja.

"Zapisnik" o menjavi:



In še en dokaz o zamenjavi:




Zaključek: Kupujte tam, kjer ste prepričani, da ne boste imelu problemov z eventuelnim servisom. Zase vem, da pri comtronu ne kupim več niti papirja. Tudi slovenščina jim dela precejšnje preglavice (zapisnik).

Poanta tega posta je v tem, da vidite, da niso nepremagljivi. S svojim arogantnim in vzvišenim pristopom stranko, ki je prinesla napravo na servis (in je verjetno upravičena do garancije, menjave, česarkoli) zmedejo in odpravijo oz. še raje - ji prodajo novo napravo.
Naj bodo zgornje slike nekakšno osnovno vodilo približno kako naj bi izgledal postopek prijave tržnemu inšektoratu, dokazovanje z izvedenci itd itd. Verjetno bi večina vas pogoltnila teh 7 tisočakov in kupila nov tuner. Kolega jih ni, predvsem zaradi tistih obkroženih točk na garancijski izjavi in nesramnega odnosa vseh zaposlenih, s katerimi sva imela stik. Seveda je popolnoma odveč omenjati, da o besedah tipa "dober dan" oz. "nasvidenje" ni bilo ne duha ne sluha. Sicer pa kaj podobnega od trgovine tega tipa niti nisem pričakoval.

edit: prosim moderatorja, da da slike na st server. Danke šen.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

mtosev ::

8-O :(

Kolk je trajalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tvich ::

RESPECT!
Kot kaže se da tudi mline na veter premagat. Hvala za vse informacije.
RESPECT!
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Realman ::

Aplavdiram, tako je treba.Sa moras pa res imeti zivce za take stvari, zadeva se je vlekla ja pol leta.Vec takih je treba, potem pa bodo zaceli nas potrosnike jemati malo bolj resno.

TRIROG ::

klanjam se !!!!


Svaka cast da ste sli do konca in izvedl to ... jst sm ze razmislou da bi organiziral ksn protest ... da gremo vsi slo techarji hkrati v vse poslovalnice comtrona pa tm stojimo pa jih guzvo delamo na ful ... pa napise ... dejte novo kartico in plato


:PP

MyName ::

1 glas za članek na Slo-techu :D
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

sirotka ::

Ja, jaz tudi mislim, da bi se tole lahko premaknilo med članke, pohvalno! To je comtron v lj najbrž, v nm nimam teh problemov z njimi. Ne rečem, 2 zaposlena sta res kekca, drugače pa so vedno prijazni in ustrežljivi in zamenjajo robo takoj, ponavadi brez pregleda...pač veliko kupujem pri njih.

Tero ::

8-O smilesmilesmile
Tole je pa res huda zadeva, zaj me je ker prijelo da bi našel moj stare skurjene stvari in jih noso ker po vrsti nazaj.:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
788738 (5242) St235
»

pofuk.. comtron

Oddelek: Kaj kupiti
345207 (2653) x45
»

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Oddelek: Novice / Matične plošče
433738 (3738) Spc
»

Comtron SG (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15813226 (8031) Turtle
»

garancijska nalepka na ohisju, ter vgradnja novih komponent

Oddelek: Kaj kupiti
131750 (1408) gorann

Več podobnih tem