» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
111 / 658
»»

izzy12 ::

Lapor:
Jaz osebno nebi nobenga od teh kupil, ampak bi definitivno kupu tegale! Ja core2 je zihr boljši od amdjev. Ta link ko sem ti dal ma vse oz. še več kot tisti, ki si jih naštel. Samo poglej kak procesor in monitor dobiš za tale denar, pa še Lenovo (ibm) je povrh! 8-)

Lp,
I

Cofko Cof ::

bad_dog: Aha hvala za komentar. Morda še kakšno mnenje?
Ars longa,vita brevis.

lapor ::

hvala izzy12. res si zbrsku dobro opcijo.
glede na to da se ne spoznam prevec na prenosnike, bi uprasu ce je pa lenovo kvaltitetn. ceprau sm brau da je zdj dobu kr nagrad za okoljevarstvene posege na podrocju prenosnikov. Thinkpad se mi zdi.

bi pa se uprasu v cem je fora z ttmu WLANu. v cemje razlika med a,b,g in n. pa glede na to da ta Leonovo prenosnik ma sam wlan 802,11/n, je to kej pomembno?

hvala

p.s. uprasu bi se kk je z visto. drgac sm prista linuxa (ubuntu), ampak me ne motita dva operacijska sistema na racunalniku. ampak a se da XPje gor , kljub temu da je ze vista (namest viste)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lapor ()

Pyr0Beast ::

2. laptop
Jaz osebno ne vidim velike razlike, samo da je ta hp kake 200€+ cenejši ima pa malenkost malenkost slabši proc in ekran. Razlike med prenosniki med AMD in Intel pa ni tako velike, kot jo hočejo nekateri prikazati.
Laptop najverjetneje ne boš navijal, in tu odpade vsa prednost Intelaša.

b je počasnejši od g standarda (11M/s napram 54M/s), n je baje 110M ali nekaj podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

izzy12 ::

thinkpad serije so res mislm da najbl kvalitetno zgrajeno ohišje kar ga je na trgu...(za okol 1100€ dobiš thinkpad R61)...Ta serija 3000 je najnižji razred pr lenovu sm mislm da je narjen kvalitetno(kokr sm ga js gledu v bigbangu se mi je dopadu). N je boljsi a,b in g oznake, pomen da ti nej bi bolj signale poberu... Ja win xp grejo gor, nikol ne veš mogoče se ti bo pa vista dopadla :)
Svetujem ti da ga greš pogledat v kako trgovino, js sm ga gledu v bigbangu nasprot koloseja, ga majo rastavlenga in lohk mal stestiras, mislm da bi blo to najbolš da nardiš...pa kr dnar sabo uzem ;)
Še tole: V bigbangu mal poprasi se za tisto zaščito Se zgodi...

edit:
Pyr0Beast: procesor, monitor, grafična, brezžično, tv-out nima, čitalca odtisov, sm 2usbja, pa BT... mislm da sm dost povedu kaj si mislm o tem HPju; brez zamere sm moje mnenje je da bi dal raj 270€ več, stvar posameznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izzy12 ()

Zheegec ::

Tale N200 je zakon. Hitro kupit, preden jih zmanjka, ker dobavitelji jih že nimajo več...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bela01 ::

Prosim za kakšen nasvet pri nakupu prenosnika.

Predvsem so pomembne stvari: 2GB rama, dobra grafična (po možnosti ločena), hiter disk (tam 160GB čisto dovolj). Dobra resolucija, vendar ne svetleč ekran. Pomembno je tudi trajanje baterije.

Cena naj bo nekje 1000€.

Sama sem gledala tegale. Kaj mi priporočate oz. kakšnega drugega z boljšimi specifikacijami?

Dopade se mi tudi tale. Čeprav bi lahko imel boljšo grafično. A je velika razlika med grafično zgornjega in tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Shark-357 ::

@ Izzy12

Tule je za 100e cenejši Lenovo 3000 N200 klik!!! (je sicer slabši proc ampak še vedno OK)

Zgodovina sprememb…

izzy12 ::

Mal bolj poglej pa boš vidu da ni samo slabši procesor! ;)

Zheegec ::

Shark - Ločljivost poglej, oni N200 ima tudi 802.11n in pa Visto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jackal ::

Star prenosnik je šel rakom žvižgat (Toshiba Tecra S1), zato rabim nekaj novega, boljšega.

Prenosnik je namenjen za službene namene - precej ga bom vlačil naokrog po svetu, vendar rabim dobro konfiguracijo za delo z raznimi CAD orodji in programiranjem.
Zahteva je pcmcia I reža, ker uporabljam določen (drag) adapter za programiranje mikrokrmilnikov. Zaželjeno je, da je prenosnik tudi malo bolj robusten in da je odporen na vibracije (baje imajo HPji nekako zaščiten disk proti temu).
V oči mi je najbolj padel HP 8710w s sledečo konfiguracijo

Procesor Intel® Core 2 Duo T7700 (2.4GHz) 800MHz FSB - PM965 chipset, L2 - 4MB
Pomnilnik 2x2048MB DDR2 667MHz - do 4GB
Trdi disk: 200.0GB SMART SATA HDD, 7200rpm
Optična enota: DVD+/-RW SM LS DL pogon
Grafika: NVIDIA Quadro FX 1600M 512MB
Zaslon 17'' WUXGA WVA 1920*1200
Modem 56k V.92, mrežna karta 10/100/1000
Baterija High Capacity LiON 8-Cell
Bluetooth Modul, Integriran 802.11a/b/g/n wireless Lan
OS WINDOWS VISTA BUSINESS 32/64 ANG
priloženi mediji za XP PRO in Vista Business 32/64 bit
že vgrajena SLO tipkovnica
Vmesniki: 6xUSB 2.0, RJ11, RJ45, VGA, 2xAudio, Firewire, Media card reader
1xHDMI 1.2, Smart card reader, Čitalec prstnih odtisov, 1x PCMCIA type I/II

Cena je dobrih 1700€. Mogoče še kak predlog podobnih zmogljvosti, ki sem ga spregledal?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Keyser Soze ::

Evo ti ga.

Tega za cca. 820€ (Notebook MSI GX700-7326VHP)
Intel Core 2 Duo T7300 (2.0 GHz/ 4 MB/ FSB800)(Santa Rosa)
Intel 965PM (Crestline)
2 GB DDR2-667 PC2-5300 SO-DIMM
160 GB S-ATA, 5.400 U/min
DVD Double Layer Brenner DVD DL±RW/CDRW
17" WSXGA+ LCD TFT (matt) 1680x 1050
Nvidia GeForce 8600M GT
512 MB GDD3 RAM
VGA, HDMI
10/100/1000 Mbit/s (Gigabit) Ethernet LAN
Intel Next Wireless LAN 802.11b/g/n
Bluetooth
4x USB 2.0
1x Firewire IEEE1394 (i.Link)
1x PC Card
1x Express Card
1x VGA
1x HDMI
1x Line in
1x Line out
1x RJ-11 Modem
1x RJ-45 Ethernet
1x DC-in
1x Kensington Lock
Card Reader 3-in-1
Akku Li-Ion, 9 Cell
Microsoft Vista Home Premium

Ali pa tega za 730€ (Lenovo 3000 N200 TY2BNGE)
Intel Core 2 Duo T7250 / 2 GHz 2MB L2
Mobile Intel PM965 Express
2 GB DDR II SDRAM - 667 MHz
160 GB - Serial ATA-150 - 5400 rpm
DVD-Writer - integriert
5-in-1 Kartenleser
15.4" TFT-Aktivmatrix 1680 x 1050 ( WSXGA+ ) VibrantView
VNVIDIA GeForce Go 7300 TurboCache - PCI Express x16 256 MB
Realtek ALC861VD
Notebook-kamera
Intel Wireless WiFi Link 4965AGN IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n (draft)
Display / Video - VGA - HD D-Sub (HD-15), 15-polig
Mikrofon - Eingang - Mini-Phone 3,5 mm
Kopfhörer - Ausgabe - Mini-Phone Stereo 3.5 mm
IEEE 1394 (FireWire) - FireWire, 4-polig
Modem - Telefonleitung - RJ-11
Netzwerk - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
Display / Video - S-Video-Ausgang - Mini-DIN 7-polig
Hi-Speed USB - USB Typ A, 4-polig

Pri prvem me vleče, pač na splošno boljša konfiguracija. Pa še zaslon je mat oz. ni poliran.
Pri drugem, cena pa dejstvo da vsi nekaj ful oglašujejo tele Lenovote.

Cene so takšne kot so z vsemi dajatvami in stroški pošiljanja. Pri prvem nisem siguren kako je z garancijo pri nas. Pri drugem pa vem, da jo ima.

Katerega torej? Se mi pa precej mudi ker bom drugače brez računalnika.
OM, F, G!

dkepic ::

Živjo!
Mogoče (oz.sigurno) ste to že obdelali, vendar trenutno nimam časa brskat po vseh teh straneh foruma...mi lahko prosim svetujete če je tale prenosnik vreden nakupa

HP NC6000
- Procesor: Intel Centrino, Pentium Mobile 1.5 GHz, (kar je ekvivalentno P4 Mobile 2.2 GHz procesorjem), cache L2 2MB
- Chipset: Intel 855 PM
- Velikost ekrana: 14,1'' TFT (1024x768)
- Grafika: ATI Mobility Radeon 9600, 32 MB
- RAM: 512 MB DDR (DIMM x 2, 2 GB max.)
- Trdi disk: 60 GB
- Optična enota: DVD-RW
- modem 56Kbps
- Broadcom Gigabit LAN (mreža, internet)
- WIRELESS LAN (brezžični internet)
- Bluetooth (povezava z mobitelom)
- IrDA (infrardeči prenos za mobitel)
- USB 2 x 2.0
- Card Reader (SD - Secure Digital Memory Card) flash media slot
- S-video out
- izhod mikrofon / slušalke za Skype telefon
- COM
- LPT
- VGA izhod
- PCMCIA x 1
- miška Dual Pointing
- baterija Li-Ionska, 4400 mAh (traja prek2,5 ure)
- teža: 2,8 kg
- ohišje iz magnezija

Hvala za nasvete...

Aphanisis ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z:

model Inspiron 9400 1,83GHz (R5603)
zaslon 17" TrueLife 1440 x 900 pik
procesor Intel Core 2 Duo T5600, 1.83 GHz, 667 MHz, 2 MB
pomnilnik 2 x 1024 MB, 667 Mhz, DDR2
trdi disk 160 GB 5400 obratov / minuto SATA
grafična kartica nVidia GeForce Go 7900 256 MB
optična enota 8 x DVD+/-RW z možnostjo dvoslojnega zapisovanja
zvočna kartica Integrirana HD (Stereo + subwoofer)
modem analogni 56K
mrežna kartica 10/100 Mbps
brezžično omrežje Intel PRO Wireless 3945 802.11a/b/g
bluetooth da
št. USB priključkov 6
št. firewire priključkov 1
TV izhod da
čitalec kartic 5v1
drugi priključki VGA
DVI
1 x Express Card
izhod za slušalke in mikrofon
operacijski sistem Windows Vista Home Premium angleški
baterija 6 celična Li-Ion
avtonomija baterije do 4 ure
masa 3,6 kg
dimenzije 41 x 394 x 288 mm
drugo Tipkovnica: Slovenska

Baje je grafična kartica dovolj močna, da lahko prenosnik poganja tudi novejše igre.
Nove se dobi za okrog 1400€, iz druge roke pa okrog 1000€.

Mi mogoče lahko kdo svetuje še kakšen podoben model, mora biti pa 17" monitor in sposoben poganjanja iger, ker želim s prenosnikom nadomestiti stacjonarca.

Hvala za pomoč.

Keyser Soze ::

Ok, vsi hvalijo Lenovote N200. Sedaj naj mi pa samo še nekdo namigne kakšna je situacija z temi MSIjievimi MegaBooki.

Da lahko zadevo še danes naročim. Nehite gledat BBja pa hitr glasujte.:P
OM, F, G!

Kaufmann ::

Kayser, kje si gledal tega MSI-ja? pri nas ali v DE?
hvala
ni podatka

šernk ::

keyser kakšen link do teh dveh bi lahko dal kje si jih našel:)

sam tudi iščem prenosni, vendar pri nas so prek**** dragi, iz tujine je pa vedno vprašanje poštnine, in ostalih stroškov potem pa še kako je z garancijo.
lenovo naj bi bili najboljši vendar njihov videz me nekako odvrača od nakupa. je pa res da po trgovinah nisem še nič jih gledal


edit: typo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

DonMatejo ::

zdravo...

zanimam se za nakup leptopa in me zanima, kakšne mate ponudbe za recimo 800Eur max.... zato, ker mam primarno mašino dost dobro, leptop bo pa služil namenu za fax, mogoče kdaj kkšno igro, programiranje ipd.... pogoj je, da nima Windowsov gor, ker mi je vseen, če ne dam 100eur za neki, kar mam prek MSDNAA itak naslednjih 5let zastonj.

dvojedrnik ja, grafična bi rajš ločeno, zaslon pa ni važn, itak 17ke poštene najbrž ne biblo...

no, kak se vam zdi... pa najlepša vam hvala za odgovore...

DonMatejo ::

kaj pravite recimo na tole? je najboljš kar sm vidu do sedaj....

http://www.mimovrste.com/artikel/275007...

ali pa ta

http://www.prodajalna.com/site/index.ph...
shop.flypage&product_id=229&category_id=34&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=64

(v dveh vrstah)

Zgodovina sprememb…

JamesQ ::

Zdravo.


Fantje, kje bi lahko dobil novo baterijo za HP Compaq NX6125? Ta, ki sem jo dobil zraven je že bolj kot ne fuč, na spletu pa ne najdem ravno trgovine, kjer bi jo imeli na zalogi ali tržili.


Prosim pomagajte.


Najleša hvala.


LDŽ

Keyser Soze ::

Vsi zgoraj navedeni laptopi so iz nemčije. Najdeš ji pa na eBayu.

Se bom IMO odločil kar za lenovota. Škoda je samo to, da nimajo kakšne malenkost švohnejše konfiguracije z 1680 ločljivostjo. Za kakšnih 600€.
OM, F, G!

pesho ::

Žuo

Zanima me če ima kdo izkušnje z laptopi kupljenimi preko S.O. d.o.o. (second option)...
kakšna je kvaliteta...se morebiti pojavljajo kakšni problemi...itd...

hvala

Aphanisis ::

Mogoče kdo ve zakaj tako malo trgovin prodja HP Pavilione? Meni se zdijo precej solidni, imajo dosti uporabnih priključkov, dobre grafične kartice...

Zasledil sem to to - zgleda kar dobra stvar za price/performance. Ima kdo kaj izklušenj z naročanjem prek notesniki.si?

Aja, pa katerega bi izbrali, če bi izbirali med zgornjim prenosnikom in tem?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Mogoče kdo ve zakaj tako malo trgovin prodja HP Pavilione? Meni se zdijo precej solidni, imajo dosti uporabnih priključkov, dobre grafične kartice...

Ni uradnega uvoza in uradnega servisa/garancije, ponavadi nemške tipkovnice in OS.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_marko ::

Kaj je trenutno bestbuy velikosti 12.1"ali13,3" ?
Najpomembnejši lastnosti sta avtonomija in teža.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zheegec ::

Nižji rang (pod 1000€) - Acer AS2920
Srednji rang - Toshiba U300
Višji rang - HP 2510P
Najvišji rang - Lenovo X300/Sony Vaio SZ ali najboljši Vaio SZ

Vsaj tako bi jih sam razvrstil, če bi kupoval.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_marko ::

Kaj pa Samsung q45?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mtosev ::

Malo rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_marko ::

Ram se dokupi in ni problem.

Pomembna je avtonomija, ki pri Toshibi ni nevem kaj:
Battery performance was slightly better, but still nothing to write home about. It only managed to last 1 hour 13 minutes with the intensive run down Battery Eater test and the less strenuous reader test only managed to yield 3 hours 27 minutes before it conked out.

Samsung pa ima cca 5-6 ur avtonomije. Ampak drugace mi je pa celoten prenostnik neznanka.
Torej, a ima kdo izkusnje s Samsungom?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

boogle ::

Tale 12" Fujitsu Siemens za 726,53 € plus dokup rama se men zdi med 12-13" bestbuy
- Zaslon: 12,1" TFT WXGA (1280x800)
- Procesor: Intel® Core™2 Duo T5450, 1,66 GHz
- Pomnilnik: 1 GB DDR2 667 MHz SDRAM (max: 4 GB)
- Trdi disk: 120 GB SATA 150
- Grafična kartica: Intel Graphics Media Accelerator X3100 z do 358 MB deljenega spomina
- Optična enota: DVD-RW
- Zvočna kartica: Realtek ALC262
- Mrežna kartica: 10/100/1000 Mbps (Marvell 88E8055)
- Brezžično omrežje: da
- Bluetooth: da
- Št. USB priključkov: 3
- TV izhod: da
- Čitalec kartic: 4-v-1 (SD/MS/xD/MSPRO)
- Drugi priključki: 1 x VGA
- 1 x audio-in (line-in/mikrofon)
- 1 x audio out (line-out/slušalke)
- Brez operacijskega sistema
- Baterija: Li-Ion 6-celična
- Avtonomija baterije: do 6 ur
- Masa: 1,8 kg
- Dimenzije: 300 x 223 x 37 mm

billgates ::

Včeri sm dobil hp 6715b pa se windowsi niso nikol zagnali, tak da priporočam da ga v trgovini probate prej če dela...

meandmouse ::

Ima kdo izkušnje z asusovimi prenosniki? Zanima me predvsem ohišje, tipkovnica, ekran, delovanje, baterija.

Hvala za odgovore

AndreAS ::

Pozdrav

Za vse lastnike prenosnika Lenovo 3000 N200. Zadevo imam zdaj kak teden, in edina težava je neprestano " šrotanje " diska. Tudi ko je v mirovanju kr nekaj melje, čeprav ni potrebe. Naložen je sistem Vista Home Premium, sicer sam sumim nanj, možno je tud kaj drugega? Prej bil na win XP, in teh težav nisem poznal. Je pa zadeva anoying, ko je v idlu, in šrota in šrota u3pm. Za nasvete bom vesel.

Tale zadeva je...

Hvala in Lp, Andrej

Modri dirkač ::

V - I - S - T - A !
Everybody lies!

Zheegec ::

Vista izkoristi vsak trenutek za defragmentacijo, pa tudi system restore in indeksacija malo vplivajo.

pusti še malo časa, se mora počasi umiriti, lahko pa izklopiš zgoraj omenjene stvari.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AndreAS ::

Hvala za namige. Bom še malo počakal, da pride SP1 za slo visto, al pa downgrade na XP naredil.

Lp, Andrej

kranjskijože ::

[url=http://slo-tech.com/script/forum/vnossp... Klik [/url] Kak se vam zdi tale prenosnik:
-Procesor Intel® Core™2 Duo mobile T7500
-Trdi disk 1600GB SATA (5400rpm)
-Zaslon 15,4" WXGA Acer CrystalBrite TFT LCD, svetilnost 220nit, resolucija 1280 x 800 točk
-Grafika: NVIDIA® GeForce 8600M GS do 1024 MB2 TurboCache
-Pomnilnik 2Gb (2x1024MB) DDRII

CENA: 1099€

IceIceBaby ::

Prosim za malo pomoči pri izbiri. Nameraval sem kupiti MacBook Air, ampak sem se odločil, da počakam še malo, da izdajo Rev B. Do takrat pa za kakšne pol leta rabim en spodoben ampak poceni prenosnik.

Rad bi nekaj manjšega od standardnih 15,4". 14" ali manj. Pomembna je predvsem baterija. Da lahko normalno pogledaš vsaj en film in 2 do 3 ure normalno delaš na wireless.

Ostale specifikacije me niti ne zanimajo preveč. Ram se da dokupiti, diska imam dovolj tudi 80gb, procesor in grafična tudi nista pomembna, ker računalnik ne bo namenjen igram ali kakšnim zahtevnim aplikacijam.

Zadeva naj bi bila čim cenejša.

šernk ::

ve kdo kje se dobi veliko število prenosnikov brez prednaloženega operacijskega sistema?? ga res ne rabim in kar gledam večinoma imajo vsi visto prednaloženo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

vedno manj je tega.

EvilDare ::

Čeprav je bilo že nekaj povedanega me zanima če bi se pravilno odločil, če bi kupil prenosnik Lenovo 3000 N200 T5450 ali lenovo 3000 N200 T8100 ali pa morda celo kakšnega izmed Dell inspiron 1525 serije, samo imajo samo integrirane grafične kartice. Prenosnike se bo pa izklučno uporabljal za šolo. Gledal sem tudi Dell Vostro 1500 N, pa me zanima če je vreden svoje cene oz. katerega izmed teh se najbolj splača, glede na to da imam zelo omejen proračun in bi rad prišel z vsem skupaj pod 1000 €, čeprav bi se z vostrotom moral še malo čez stegniti.

Zheegec ::

Čeprav je bilo že nekaj povedanega me zanima če bi se pravilno odločil, če bi kupil prenosnik Lenovo 3000 N200 T5450 ali lenovo 3000 N200 T8100 ali pa morda celo kakšnega izmed Dell inspiron 1525 serije, samo imajo samo integrirane grafične kartice. Prenosnike se bo pa izklučno uporabljal za šolo. Gledal sem tudi Dell Vostro 1500 N, pa me zanima če je vreden svoje cene oz. katerega izmed teh se najbolj splača, glede na to da imam zelo omejen proračun in bi rad prišel z vsem skupaj pod 1000 €, čeprav bi se z vostrotom moral še malo čez stegniti.

Vsekakor Lenovo N200 s T8100. Vse na njemu je zakon, sploh za to ceno. Je pa vprašanje, če jih Bof še ima, mislim, da jih je tudi Comtron še prodajal. Dobavitelj jih pa nima več, tako da so na voljo samo zaloge po trgovinah...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

parasit ::

Kaj pravite na ta prenosnik HP 6715b z 3GB rama Glede na to da je Business sigment ima TMP securiti chip, možnost za port replikator pa še licenčne Windowse. Mislim da je cena super, kaj pravite vi?
To je to!

IceIceBaby ::

Za info, če koga zanima. Nabavil sem HP Pavilion DV2510 pri SO d.o.o. in zaenkrat sem kar prijetno presenečen. Drugače naj bi prodajali razstavne modele in podobno, ampak moj izgleda nov, brez praske, z vsemi zaščitnimi nalepkami itd. Tudi garancija je 1 leto od nakupa. Edino kar je "narobe" je neka čudna tipkovnica (mislim, da belgijska), ampak sem dobil zraven nalepke, tako, da bom preživel.

Drugače pa se mi zdi za 650 eur (z DDV) tole kar dobra kupčija. 14" ekran, 2,5kg in fancy ohišje. Poleg tega pa še spodoben hardware, C2D 2.0 procesor, 2GB rama, 160gb disk, nvidia 8400 grafika... Še celo HDMI priključek ima zadeva. Baterija je bolj povprečna. Nisem je še stestiral do konca, ampak več kot 2 uri normalnega dela (ekran na normalni osvetlitvi, wifi...) verjetno ne bo zdržala. Važno, da se da normalno pogledati film.

Prenosnik je točno tisto kar sem iskal. Malo manjši pa vseeno dovolj velik za normalno delo. Dovolj zmogljiv ampak vseeno poceni. Pa še lepo zgleda.

Če kdo išče ugoden prenosnik definitivno priporočam, da si pogleda njihovo ponudbo. (btw, nisem nikakor povezan s trgovino, samo zadovoljna stranka)

http://www.so-doo.si

Leks ::

Dosti vas hvali Lenovo N200, ka pa pravite na tegale Lenovo N200 T8300 ?
Bi bil vreden svoje cene, glede na to da ima vse kar potrebuješ za solidno delo.

glinik ::

Kaj pa pravite na DELL 1525 ?

Po ocenah odlični zaslon, dobra izdelava, zelo tih in kar je meni važno, ima HDMI.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

sebas4 ::

Vprašanja se ponavljajo, a kaj čemo? Kateri prenosnik mi priporočate do 1000Eur? Igram Second Life (rabim dobro grafiko), seveda je zaželeno, da se dobro obnese tudi pri drugih opravilih. Hvala vsem za nasvete. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

sebas4 ::

Še eno vprašanje. Imate mogoče izkušnje z tem prenosnikom?

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Bral sem, da nima najboljše tipkovnice in designa?

darksamurai ::

imam pač bolj neumno vprašanje za lastnike HP prenosnikov.

Nekje sem slišal, da imajo HPjevi prenosniki zaklenjen bios in da naj bi zraven prenosnika dobil le nek CD za neke vrste system recover. Namestitev drugega OSja oz. downgrade iz Viste na XPje naj bi bla pa zelo otežena.
Sicer se mi neumno zdi, ampak pri ameriških izdelkih je vse možno.

LP!

IceIceBaby ::

Nisem še slišal. Zdaj sem na 2 HPjih uspešno zamenjal OS. En je nov en pa star cca leto in pol.
««
111 / 658
»»