» »

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom..

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom..

1
2
»

MadMax ::

neo977:
Torej je po tvoje 2x raptor za 100k bolj zanesljiva opcija od 2x160G Hitachija v RAID1 + RAID kontroler za skupno 60k?
Dvomim.
Tudi meni so se že na RAIDu porušile particije in sem tudi imel neprespan teden z reševanjem podatkov. Ampak to itak ni odvisno od diskov, ampak od OS-a in morda še kakšnega kosa hardvera.

Diski so žal postali potrošna roba, a upoštevati je treba, da je koneckoncev temu primerna tudi cena.
Saj je pri veliki količini podatkov za backupiranje bolje kupit še kakšen disk kot pa DVD medije...
99% folka gleda na vsak tolar, ne samo na jurja. Ko pa crkne, je pa jao-jao-jao. Seveda je treba delat backupe.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Crimson_Shadow ::

Vzdrževan disk sem pa napisal zato, ker se ta "težava" pojavlja tam na 4 mesece do pol leta... In to pri vseh IBM diskih, ki sem jih imel v lasti do sedaj (serije od kritičnih DTLA in IC35-ericsson, IC-35-vancouver in vsi še delajo). Simptomi tega pa so, da začne disk škrtat v enakomernih razmakih (kot kakšna stara stenska ura), bios ga ne prepozna pravilno, ali pa ga sploh ne prepozna več.


Tudi meni je disk začel škrtat po 2 letih. Je pa res, da sem ravno pred tem, orenk butnu v mašino, ko je disk ravno nekaj pisal/bral. Na enem mestu, so bili celo tako slabi sektorji, da mi je celo Drive Fitness Test kar vrgel iz programa v ukazno vrstico. Dvakrat ali trikrat mi je celo "pokvaril" datoteke. Nakar je prišlo do tega, da mi je disk ravno po enem mesecu ;(( po preteku garancije (3 leta), skoraj odpovedal poslušnost. Bios mi ga sploh ni več prepoznal. Nekako sem ga še uspel "zbudit", nakar sem imel jeseni vsega dost, ker je ratalo preveč "hazardersko" s prepoznavo diska (bios) in sem nabavil kar novega. (WD 200GB)
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Hudiča.. slučajno sem naletel na tale topic in ste mi zelo polepšal dan.
Tole pucanje kontaktov mi je pomagalo revivat na videz mrtvega Deskstara in sem tako rešil 32gb (sicer zelo nepomembnih) podatkov.
Če kdo pride pod grad u kamnik dobi za pivo. :)


Take zadeve bi mogle bit na prvi strani.

... zdej grem pa k frendu, k mu disk ne dela. Da še sebi kak pir zaslužim ;)

kronik ::

Meni pa sta do zdaj crknila le dva FUJITSU diska in en star WD (2 GB). Drugace pa mam Samsunga 160GB 7200, noben ni omenil da bi mu crknil :))

Grimlord ::

Moj 7K250 160GB ATA100 8MB pa lepo dela. Nobenih neprijetnih zvokov, nič. (3x potrkam po lesu) :D Narejen je bil pa novembra, kupo sem ga pa decembra, in od takrat je kišta pržgana skoraj 24/7, pa še vedno dela ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

SebaR ::

moj prvi disk WD iz leta 98' sicer velik le 2gb je delal vsa leta kot urica, tako da ko ga je bilo treba prodat sem ga le stežka spustil z rok.
Nasljednji 20Gb tudi WD star 4leta dela suuuuuper!
Ampak ko pa pridemo do najnovejšega Hitachijevega 160Gb SATA je pa vsega konc!!!
1.ne dela mi standby način ker se ne prižge...
2. včasih kar neki klika notr v njem kot da bi se prižigal med normalnim delovanjem kištice
3. po dveh mesecih je postal glasen kot hudič zato sm mu moral zmanjšat hitrost ;((
4.počasen da je kar veselo...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Wox ::

@SebaR: Na tvojem mestu bi naredil backup vsega važnega na disku. Disk ti kaže vse simptome skorajšnje smrti.
Commodore 64

misso ::

Počaki do dneva ko ti tudi klik , klik, klik nebo delal >:D

Zdej sem se saj naučil da malo podatke shranjujem na dvd-rw medije, 1 do 2 na 14 dni

Caligula ::

Seba, ti preveri, ce mas kabel dovolj dobro pritrjen.

SebaR ::

prikloplen je v redu ker sem probal z dvema različnima sata kabloma.

lool, poleg podatkov se tudi psihično pripravljam na trenutek ko bo vse skupaj šlo rakom žvižgat....:(
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Tac20 ::

Jest sem tud kupu zdej dotičnega, in me boli dokler je garancija bo jo že novga dal

Realman ::

Tudi mene zanima ce j e komu samsung 160GB 8MB ATA crknil.Jaz sem jih ze ziher en 10kom. kupil skupaj z vsemi kolegi kar jih poznam.Pa zaenkrat se vsi delajo brez problema.Je pa res, da je najstarejsi star cca. 1 leto.Tako da je tezko reci, se bomo za kako leto ali dve menili, ce se vsi delajo.
Ce pa je komu crknil, pa naj napise, pa kje ga je kupil.

Tilen ::

Jest sem tud kupu zdej dotičnega, in me boli dokler je garancija bo jo že novga dal

ka pa podatki? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMax ::

Za podatke ti pa itak nihče ne garantira nič.
Saj veš, da imajo diskete že vsaj 5 let life-time garancijo, prav tako CD-R mediji :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

misso ::

je treba delat redni back-up :8)

sem se iz lastnih iskušen naučil

Tilen ::

Saj ne recem da morjo oni kaj za podatke. Pravim samo ce mu je vseeno za to, ce mu crkne ko je se v garanciji da mu je vseeno, kaj pa za podatke mu je tudi vseeno al kaj? Žeže da dobiš novi disk, kaj pa 160GB podatkov ki gre v nič? Novi disk boš že dobil kaj pa tisto? Kdo ti bo to povrnil? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

misso ::

meni niso zaradi enega mankajočega dela plastike 1-2 milimetra velik kos ;(( zamenjali, pol sem pa spostavil kontakt pri proizvajalcu in sem ga poslal k njemu pa so mi ga poslali novega brez problemov. Koštalo me je samo poštnina za paket okoli 6k.

ginekolog ::

moj 160 hitachi vsake tolko zamjavka ali pa naredi klik klik... samo sem bral, da je to normalno in celo koristno(da bi to bil sistem premikov glav ) . Do sedaj (1 leto) nobenega problema.. in ga niti ne pričakujem.
Divers do it deeper.

SebaR ::

no s temle: klik,klik strašni ti je to trik si me pa presenetu. očitno je to res dobra stvar ;).
Vseeno me pa še moti da je po recimo enem mescu postal nenavadno glasen, zdj sm mu pa znižal hitrost z nekim programom na silent mode in je ok!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

sonac ::

Meni je ta vikend odpovedal Hitachi 160GB 7k250 8MB SATA :'(.
Star je bil štiri mesece in je do takrat bil prižgan 24/7. Dan pred tem se ga je slišalo, da bere glasneje kot sicer, zvoki pa niso bili preveč čudni, zato nisem naredil backupa...WRONG. Naslednji dan zjutraj me je čakala mrtva kišta. Upam, da jim bo na servisu uspelo rešiti podatke, na disku sem jih namreč imel kar precej.
Nauk: Čim slišite, da je vaš Hitachi vsaj malo glasnejši kot normalno (sliši se, kako bere), potem nujno naredite backup, da vam ne bo pozneje žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

boštjan ::

koliko sedaj berem se ta hitachi na dolg rok ne obnese.ko je prišo ven je bil HIT,zdaj pa vse več problemov.Mogoče zato,ker je vsak drugi tega hitachija kupo in zato več problemov,ker ne čuješ,da bi se kdo čez maxtorja,WD ali pa seagate pritoževal
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Dr_M ::

ker ne čuješ,da bi se kdo čez maxtorja,WD ali pa seagate pritoževal

ja, ker jih je tok mal. no, pa maxtorjev je tut kr neki slo, pa ksn WD tut.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

misso ::

Samo 1 vprašanje zakaj zmerom disk rigne po 4 mesecih, meni je tudi in ostalim tudi

WhiteWolf ::

Men se ni :)
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

DominusSLO ::

Lahko bi mu spremenili "nick" iz deathstar2 na deathstar4 :D

SebaR ::

hja, ni še crknu pa se plaziva v osmi mesec >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Tilen ::

A SATA enaki modeli pa delajo kul?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ZaFo ::

Moj hitachi 160GB SATA mi dela 8mesecev 24/7. Ga hladim z Zalmanovim heat pipe sistemckom.

Mi je pa crknu eno leto star WD80GB.

sonac ::

Aja to sem pozabil povedat. Moj preminuli Hitachi je tudi bil hlajen z Zalmanovim heatpipe coolerjem.

SebaR ::

hehe, vidva imata pa nekaj skupnega :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Eagle ::

Po dveh mescih čakanja sn dobo nov disk izdelan januara 2005.. podatke iz umrlega hitachija pa mi seveda niso rešli;( Bomo vidli kak dolgo se bo zaj ta obneso ob 24/7 delovanju.

RC14 ::

Js mam not WD 80JB 8mb že več kot dve leti in pol pa dela kot urca. Zraven pa imam še enga 120Gb Hitachija , ga mam tud že skoraj leto in tud ni problema.No da se slučajno ne hvalim prehiter.:D Prej sem imel 6Gb WD ki je star mislim da že kakih 6 let pa še vedno dela brez problema, tk da tu sploh ne moremo govorit da je neka firma zanič.
Enim npr maxtorji delajo super in tiho, enim so glasni in jim crkujejo, brez veze pljuvat neko firmo. Če bi zdej js odpru temo crknu mi je Seagate disk, bi blo spet 100 različnih mnenj. Kot pri vsaki stvari je tudi pri diskih tako, od npr 1000 izdelkov pač pridejo ven tudi slabši ki posledično prej crknejo drugač pa tukaj pri diskih igra veliko vlogo kako delaš z njim, če je dobro hlajen, potem nekateri svoje kište premetavajo sem ter tja in to med delovanjem, cele dneve ga matrajo z nekimi testi za diske, al pa nese kolegu da bosta igrala npr igrce zunaj -10c pride k njem pa takoj prižge računalnik. U glavnem hotel sem povedati, da ljudje različno uporabljajo svoje mlinčke,različno obremenjujejo, hladijo.... Res pa je če si dobil slab primerek pa žal;( . Pa ni važno ali je to Seagate,WD,maxtor in navsezadnje Hitachi. Morate pa se tudi vprašat koliko jih ima tega Hitachija- skoraj vsi ane , pol je logično pa pri npr 10000 diskih jih crkne nekaj in pol mislite da bo vsem crknu. Kolk jih pa ma npr samsunga,dost manj,pol itak da jih ne bo velik folka jokalo,če tega diska nima veliko uporabnikov. To je seveda moje osebno menje,

Lp

Tilen ::

Bomo vidli kak dolgo se bo zaj ta obneso ob 24/7 delovanju.

Ob 24/7 delovanju zdrzijo dlje kot pa da delajo recimo 4x po 3 ure vsak dan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SebaR ::

zjutraj prižgeš, ugasneš čez 4/5 dni za dve urci da si spočije in spet isto da je čimprej zdownloadano >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684794 (3516) jastreb
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939076 (6031) dela
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302540 (1967) frenk
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634760 (3332) Jaffa
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201624 (1327) nokia6310

Več podobnih tem