» »

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI]

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI]

«
1
2 3 4

CaqKa ::

Po razpravi iz novice se spravljam delat tole.

Torej vsi tisti, ki se imate za advanced userje, ter moderatorji in pisuni slotecha napište kater OS uporabljate ter kater browser. Pri tem napište distribucijo, ter pač vse podatke, ki bi bili pomembni, vsi namreč vemo, da se tudi linux distroji med sabo razlikujejo po zahtevnosti uporabe.
Dodaten pogoj naj bo da odgovarjajo samo tisti, ki vedo osnovne operacije za windows, linux in dos ukazno vrstico.

Sam uporabljam
winxp/IE6 (MyIE2)/outlook express,
uporabljal pa sem še: RH 6.2 zoot, rh 7.3, rh 8, suse 7.3, suse 8.0, BeOS, win 3.11, dos, win95, win 98, win98se, winme,
ob inštalaciji debiana sem izgubil živce...
nekam malega sem se soočil tudi z IRIXom

od vsega zgoraj naštetega sem trenutno seveda najbolj navdušen nad xpji, second choice, če bi imeli več podpore pa bi bil beos. far way before linux.
  • preklical razglas: moj_nick ()

moj_nick ::

Ce dovolis, da odgovarjajo tudi tisti, ki se ne spoznajo na dos, bom naredil sticky.:D


p.s. malo polepsaj post pa dodaj, da tisti ki uporabljajo linux se napisejo katero distribucijo.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Ziga Dolhar ::

WinXP, Win2k3
IE6 (Avantbrowser)/ Outlook 2003
https://dolhar.si/

Rokm ::

WinXP/Firebird/Pegasus mail

Poldi112 ::

Pingo 2.0/WinXP/Mandrake 9.2
Mozilla (za www & mail na vseh sistemih)

CaqKa ::

moj nick kdor pozna, windows in linux ukazno pozna avtomatsko tudi dosovo... itak med temi posameznimi ni razlik. kakšnih bistvenih vsaj ne..
sem pa popravil malenkost.. ampak nevem če bi ravno dal kot topic.. mogoče za kaki mesec da se malenkost naberejo posti in potem naredimo en grafek vun.

Highlag ::

Windows XP Home / Mozilla /Mozilla
Never trust a computer you can't throw out a window

ginekolog ::

desktop mašina
2x WinXp (myIE2), OE, SygateFW, nod32 AW

server
RH9, web, boot server za cmts (za kabelski net).

Poznam pa vse od dos 3 dalje ;)

Aja za resno delo z strežniki se najbolje obnese *nix, čeprav se tudi win server da porihat. Za desktop pa so XP zakon, privi dobri winsi imo.
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Gentoo Linux/Konqueror/KMail

Uporabljal:
win95/98, winXP, SuSE 7.3/8.1, Debian, Gentoo in mogoce se kaka distro ki je sla gor in potem takoj dol :D
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

pecorin ::

trenutno redhat 9.0/netscape

uporabljal sem pa redhat od 5.2 naprej. slackware za server. pa tudi nekaj na SunOs..
drugace sem pa sprobal(samo tako za filing) ze tudi irix, hpux, freebsd..
iz MS sveta pa dos(mislim da od 6.0 naprej), win 3.1, 95, 98, nt4, xp..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pecorin ()

Brane2 ::

MOja mashina je dual-boot:

1. Win2k/IE6/Outlook Express

2. Gentoo Linux 64-bit v dveh okoljih

2a. KDE 3.2.1. z vsem kar pase zraven. Torej Konqueror za browsing, Kmail, Knode (usenet)

2b. Xfce4 z gnome utilityji trenutno je to Evolution (PIM, mail), Galeon+Firefox (www), KDEjev Knode za usenet (nimam se ustrezne zamenjave) pa KDEjev terminal (ne spomnim se imena)

Masina je dopoldne v glavnem v Winsih, ker takrat uporabljam Outlookove kartoncke, ki jih nisem se uspel zadovoljivo prenest v Evolution, pa tudi Proklik mi se ne dela pod Windows emulacijo.

CLIja v Linuxu skorajda ne uporabljam zaradi nizkih locljivosti. Nove poceni nVidie nimajo tako mocne VESA emulacije in textualni mod zgleda bedno na 22colarju.


Do sedaj sem v modernejsi zgodovini uporabljal se Win95, Win98SE, Win2000, SUSE 6.4, (probal) Slackware, SUSE 7.3, (kratek cas) SUSE 8.0 ter seveda Gentoo Linux- tako 32 bitni kot 64 bitni.

Kar se M$ programja tice, sem se z njim zacel spoznavat, tik preden je DOS 5.0 prisel ven in od takrat sem probal vse glavne verzije DOSa in WInsev...


Moj favorit: Gentoo Linux-64bit v XFce4 oknih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


moj nick kdor pozna, windows in linux ukazno pozna avtomatsko tudi dosovo... itak med temi posameznimi ni razlik. kak?nih bistvenih vsaj ne..


Heh. Ti se hecas. Ko sem zacenjal, sem mislil "Saj sem mojster na DOSu. Autoxec in config znam prekopat pocez. Tole bo simpl." :D

Bash man page sem od tistega trenutka prebral vsaj 10x. In tega je za malo knjigo...

CaqKa ::

hmm za dos pa jaz nisem čist shure kje je bil moj začetek... na 86 nevem niti kaj je blo gor ker sem takrat znal samo sokobana in tetris zagnat pa cga emulacijo :)
sem pa ziher da sem sam tudi šele nekje od dos5.0 začel z resno uporabo, ala... takrat sem si začel kreirat lastne direktorije pa unzippat pa te finte :) moji začetki. ah ja. ko sem moral z tistim 80 mega diskom zdrzat

CaqKa ::

osnovne operacije


sej v dosu še je tudi dosti kaj več zadaj.. poleg tega je treba, upoštevat da se dos več ne razvija bash pa še kr.

Jackal ::

Za resno delo uporabljam Win2k + firefox 0.8, tudi IE6 za kakšne strani in pa Outlook Express za e-mail.

Drugače pa mi je bil včasih zelo všeč DOS (se vidi, da ni bil v osnovi Microsoftov OS >:D ), delal sem pa tudi veliko na win 3.11, win95, win98, winXP, RedHat od 6 naprej, nekaj se pa tudi spomnim še CP/M-ja iz časov Z80A (Intel 8086 kompatibilen) >:D
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Gandalfar ::

Let me c..

Workstation: laufa Debiana unstable. Za browsanje uporabljam Firefoxa, za maile Evolution. Okolje je GNOME. Jedro je 2.6

Imam se prenosnika iBook 12", ki ga uporabljam predvsem za faks. Gor laufam OSX Panther v navezi z MS Office. Usposobil sem si tudi KDE za OSX tako, da lahko laufam gor KBabel. Kolikor gledam mail in web mi Mail in Safari popolnoma zadostujeta.

pivmik ::

WinXP / Opera 7.5b1 / Outlook Express (žal ni boljšega klienta za IMAP)

Začel sem z DOSom, oz. v Norton Commander-ju, pol pa Win95, 98, XP
vmes sprobal live linux Phat Linux (smet) in BeOS (kar OK). Pa leto nazaj Knoppix, nekaj mesecev nazaj SuSe 9 in nazadnje SloTech linux.
Ko se bodo pisatelji linuxa nehali preseravat preskočim na Linux dokončno :)
LP, Gregor GRE^

sash ::

OS: WinXP (vsi popravki)
www: Opera 7.23
mail: The Bat ! 2.04
chat: MSN 6.2, mIRC
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Myth ::

Uporabljal: Ms-dos, Win95, Win98, Win Me, Win XP Prof. Zivce zgubil ob instalaciji RH linuxov 7.3, zaradi preslabe masine. Hotel instalat tudi Slackware, a mi ni uspelo :))
Uporablam: Win2k
Mail: Nekoc Outlook Express, Microsof Outlook...zdaj browser!
www: Nekoc uporabljal tudi Opero 7.x, uporabljal tudi IE 5.0.. trenutno IE 6.0
chat: nekoc icq, od nekdaj mirc, msn!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

CaqKa ::

ziggga a outlook uporabljaš samo kot email prog al še kot organizator?
ker kot email klient je ta zadeva se mi zdi preveč nepregledna.

marS ::

trenutno uporabljam za desktop/dualboot WinXp Pro/Linux RH, za browsing IE in FireFox, v glavnem uporabljam samo webmail accounte; za serverje pa RH Linux 7.3, HP-UX, Solaris, Linux Slackware 9.
Poznam oz. začel sem sz Amigo OS KickStart1.3 in WorkBenchom /še zdaj se mi zdi to za multimedijo zakon, najdeš jih še delujoče v raznih manjših TV studiih/ pa DOS.

hehe, ravnokar sem instaliral eno novo serversko distribucijo Linuxa - E-Smith SME server - zelo gladko, kake pol urce je trajala instalacija. Zanimiva distribucija.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

MasterMind ::

hmmm.

Sedanjost:
Use evry day duties: Gentoo/FireFox/ThunderBird (po novm usposobu, d mi linke odpre s FireFoxom :D) in seveda OOo
Printing and circuit making: WinXP/Multisim/OOo
(poročilo napišem v Linuxu in potem pride šele el. shema in printanje, ki pa je v winsih :D)

Preteklost:
Uporabljal RH. 1. vrgu stran in reku Bljeh Linux. Uporabljal sem tudi Debian, malo pokukal v svet Mandraka (mendreka >:D) in Pingo Linuxa. Čisto na začetku sem pa imel Win95, Win98, Win2000. V šoli pa stare winse (tm okol 3. razred :D).

Men se zdi, d je to dost, ne?

EDIT: Uporabljam tudi GPG z Enigmail (extension za Thunderbird).

Za Server je pa seveda Gentoo :D

Zgodovina sprememb…

Slowenc ::

Win2k / firefox / Outlook Express

Prej pa sem uporabljal: dos, win95, win 98, win98se, win ME, win xp
Skiny gate.

medjugorje-si ::

Desktop:
win2000/xp, mozilla 1.6, SquirrelMail(web posta) Ne uporabljam poštnega odjemalca na Pc-ju.
open office,...uporabljam tudi multi browser IE 5, 5.5, 6 netscape 4.6..., mozilla 1.6, firefox,.. ( zaradi testiranja web strani)

Server
Debian,....

začel z spektrumom (1985-1990), mecintosh(1991-1994)

Sem že uporabljal vse windowse, uporabljal -testiral linux( RH 7.3,8,9,) Suse 8, 9, slo-tech, mandrak 8,9..

.....Jaz vem da nič ne vem, drugi pa ne vejo da nič ne vejo!.....

.....Google pa ve veliko pa ne vse!..............................
www.medjugorje-si.org

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

W2k3Server/Firefox/Outlook Express... Prej sem bil na WinXP, sam so se mi tile w2k3 tako priljubili da je kar hudo... Ne menjam za nič na svetu.

Drugače pa je edina stvar ki se je držim pri računalikih to, da nikoli ne uporabljam IE...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

od advanced userjev bi nekak pričakoval da ne poklikajo vsakega sranja in se s tem posledično ne bojijo ieja tako močno.. čeprav vidim da nekateri pa so se vseeno spravli na tele ie nadgradnje kot je myie in avant browser ter crazy browser.
vsekakor lahko rečem da je myie dosti bolje opremljen kot pa recimo mozilla.

Dr_M ::

win2000, firefox, thunderbird.

uporablju...win 3.11,win95,98,ME...
malo daljse testiranje ( za mozno zamenjavo za win2k) XP in win2003.
pa se mandrake (ki se mi je obesu ze med instalacijo),knoppix in beos.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

HerrBaron ::

Gentoo s Fluxbox-om, Firefox, Thunderbird OpenOffice.Org, kernel 2.6.5 na moji mašini doma.
Firewall doma in v firmi Debian
mail server v firmi Suse 9.0
Službena kišta Win 2k, firefox, MS Outlook

Uporabljal: Dos 6.22, Win 3.11 CE, Win 95, Win 98,Win 98SE,Win ME (1 teden), Win 2k, Win XP, RH 7.1, RH 7.3, RH 8.0, Debian stable in unstable, SUSE 8.2, 9.0, S-T linux, Pingo 2.0,...

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

CaqKa:
Fora pri IE-ju je, da ne rabiš prav nič kliknit in že fašeš vyrus ali pa spyrus.
Jazst uporabljam Opero, ker je najhitrejša (odzivna), ima zavihke in mouse gestures.
LP, Gregor GRE^

BigWhale ::

Trenutno:

Doma: Gentoo/Debian/Suse, KDE/fluxbox, mail KMail, browser Firebird+Opera, KDevelop (Pa Win2k na eni masini, da spilam IL2 ;>)

Sluzba: WinXP/Win2k, mail outlook, browser opera + ie, Visual Studio 6


Prej:

>=DOS 3.30, >=Win 3.0, OS/2, Novell Netware 3.x-4.x, Cisco IOS (bruh :P), pa se nekaj obskurnih razlicic unixa, vms-a, Mac OSa, AS400 in podobnih traparij... Za precej teh stvari sem tudi razvijal aplikacije... Distribucij Linuxa ne bom nasteval, v teh 10+ letih jih je bilo precej :P

jype ::

OS X Panther na masini kjer najvec tipkam, SuSE 9 trenutno na desktop/testing masini, fedora, redhat 9 in suse 9 na streznikih odkar sem ugotovil da RPM ni tako slab package manager. Imam svoj autoupdate in tja not dam paketke, ko jih testiram in se super obnese.

Prej sem imel slackware na desktopu in streznikih, obcasno tudi Win98, 2k. Sem lastnik legalne kopije Windows XP in MS Office, kar se mi zdi precej noro, ampak sem in tja se se najdejo loleki, ki ne znajo poslat predracuna, ki bi ga lahko odprl s free software (lahko bi bil vsaj PDF, ane mlacom?) in na njihovo cast sem zagonil 200 jurjev. Niso cisto vrzeni stran, ker vcasih za kaksno rec rabis Windows, ampak Office mi je pa precej odvec.

Browserje imam vse, Safari, Firefox, Mozilla, IE in Konqueror. KMail je najmocnejsi, zato ga uporabljam (tudi novi Thunderbird ima shitty podporo za vec identitet, na zalost).

moj_nick ::

Opozorilo za tiste, ki se tega ne drzijo. Poleg obvladanja windows OS-ev, morate se obvladat Linux (tudi bash).

moderator
110111001001010001010000

thezerox ::

Imam debian unstable, firefox, pine, evolution, gnome. Mam tud winxp, vendar uporabljam zelo malo.
Poleg teh dveh se mam freebsd in openbsd (pri slednjem sem komaj po instalaciji ugotovil, da nima podpore za ISDN :) ).

Uporabljal pa sem dos, uporabljal sem tudi vse winse razen win2003 in nt 4 server. Pol sem se mel open caldero, redhat (tudi pingo), turbolinux, gentoo, suse (bil zelo velik pristas!). Preizkusil sem tudi beos, qnx.

gumby ::

win2k/firefox/thunderbird
doma in v sluzbi

dux ::

Dual boot

1.)win2k/firefox 0.8
2.)knoppix 3.4 c't edition /Konqueror & Mozilla

uporabljal sem pa še Red Hat 8, Zeta RC2, Win95, Win98, WinMe, WinXP

Darker ::

Uporabljal sem: DOS(nimam pojma ker k sm ze zdavni vse diskete zgubu)-z tistim norton commanderjom se mi zdi, win 95, win 98, win Me, Win xp, Win2k(sam za par dni k mi je pol crknu disk pa se win modem nism mogu uporablat). zdej pa nameravam se linux zacet raziskovat. Trenutno mam pa win xp pro z vsemi updati

Uporablu sem ze vse zive brskalnike...pa bom kr ostal pr IE k se mi zdi se najbol.
Za mail sem uporablu outlook express, incredi mail, zdej mam pa poco mail ampak sam zato k nimam volje da bi rihtu kksnga drucga ;)

mile ::

Gentoo (2.6.4) / KDE 3.2.1 / FireFox / KMail + VMWare in Win98

na router-ju laufa FreeBSD 5.1

V službi imam WinXP PRO + FireFox + ThunderBird + CygWIN

Prvi "pravi" OS pa je bil DOS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

rkb2 ::

Začel nekje v davnih časih z Spectrum-om,
nadaljeval z DOS+Win 3.11EE
potem nekaj časa Win95 OSR2,
do pred kratkim Windows NT4,
zdaj pa Windows XP Pro+IE+Hotmail,oziroma Outlook v sližbi.

Probal pa sem že vse mogoče distrubucije Linuxa, Beos (R.I.P), najbolj mi je pa všeč Slackware z karerim sem se srečal l.95 (spomnim da sem prvič linux zmetal na 5 disket z edinega računalnika v sredni šoli, ki je imel dostop do ineta).

Microsoft ::

Win2k (Pro ali AdvSer), IE, Outlook.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tero ::

Jaz sem prvo uporabljal windows 95, pol 98, pol pa se spomnil da sem med prvimi uporabljal windows 2000(kaki hudi sistem je to bil ta tiste cajte8-O :) ) Sprobal sem nekaj linux distrubucij. Najprej se pred nekaj leti RedHat, pa Suse (ne spomnim se vec kira verzija) Pa malo slo-tech linux itd..
Uporabljam pa zaj windows server 2003 na moji workstation mašini. Vse stvari delajo tako kot treba samo malo se moras spilalt s temi winsi pa ti tuji igrce delajo:). Aja imam pa komp AMD 1800+ pa 512 mb rama..

Imam pa se na serverju p2 350 mhz tuji windows server 2003 enterprise ediotion in ker vreji tece vse. (IIS6, Apache, mysql, php, NAT, dns server in ftp server)
Ups pozabo napisat browser: Firefox :)

Sicer sem do zdaj skoz uporabljal ker IE ampak me mje minllo>:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Tero ::

Aja pa še to:
NIkoli nisem uporabjlal windows xp, ker mi je to najbolj antipatični OS kar jih je(mogocče se mi je zato tak zameril ker ma default ozadje tak spomnija na telebajske>:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

whatson ::

Workstation: WinXP Professional SP1, up2date, Firefox, Thunderbird, Openoffice.
Server: Slackware Linux, up2date, 2.4.26.

:)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

BSD-jas ::

Kot lahko uganes iz nicka, laufam zadnjo izdajo FreeBSD, ki me še ni pustil na cedilu. Na eni particiji so bili eni kaj pa vem kateri Windows za mojo boljšo polovico, pa se ji je pred nedavnim dokončno dokurčilo, ko ji je en virus naredil celo štalo. Tako sem jo na hitro naučil uporabniških osnov *nixa in zaenkrat nima nobenih omembe vrednih pripomb, razen da je malo drugače, tisto particijo pa sem povozil s Slackom, ki je tam za preizkušanje enih prav posebnih zadev. Na prejšnji škatli je inštaliran OpenBSD za primer, če bi se kdaj pokazala potreba po kakšnem routerju. Ker zaenkrat ni te potrebe, škatla bolj sameva, je pa res, da je gor vse pripravljeno, kadar moram friendom nadgrajevati njihove domače mreže. Če je browser vse, kar rabi "advanced" user, pol sem hudo neadvanced :D, no med kopico znanstvenega softvera uporabljam kajpada zadnjo ognjeno lisico ™, tudi moja boljša 0.5 je v okenskih časih takoj preklopila nanjo, ko sem ji podal "osnove internetnih zlorab za telebane", podpkrepljene z demoti.

Na jobu sem si nekako uspel izboriti Linux in to kar isti Slackware, ki zaseda tudi domačo particijo. Je res nekako bolje kot iste stvari početi na Win 2000 s Cygwinom.

Pa še obsodba: FreeBSD mi najbolj sede, Tudi z Linuxom bi čisto komot preživel, da pa bi se moral vrniti na vso jebo z Windowsi? Nein danke, grem pa raje kam v preširni beli svet ali pa ovce past.

SpecialK ::

Workstation: FreeBSD 5.2.1-RELEASE-p6 ,Desktop: Gnome 2.6 , WWW:Mozilla Mail: Mozilla-mail

Server: FreeBSD 4.9-RELEASE-p5

uporabljal sm: Debian 2.0 (Hamm), Slackware 7.1, Redhat 7.3,8,9 , Debian Sid..

Sprobal: SuSE 9.0,Knoppix,SCO UNIX System V/386 (na eni stari 486 stestiral :) , Solaris 9 (x86)

V firmi ko sm delal sm pa uporabljal HP-UX 11.00

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

kockish ::

lj: dual boot winXP/debian unstable
doma: win2k
povsod mozilla, tako web kot mail.

uporabljal vse microsoftove OSe, razen winME, od dos 5.0 naprej in kar lepo stevilo linux distribucij.

Vikking ::

winXP/mozilla firefox/outlook express

začel z dos-om 3.1 (še zdaj hranim originalne diskete doma:) ) ...win3.1, win95, 98, ME

CaqKa ::

vikking kaj pa linux?

Sims ::

1 Pc WindowsXP, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird
2 Pc Slackware 9.1 /router/firewall
3 Pc Slackware 9.1 xfce

Mikrohard ::

Trenutno sem na Suse 9.1/Mozilla 1.6 :)
Sicer pa zraven uporabljam se Windows XP SP2/IE6 SP2 :P

CCfly ::

Gentoo in Slackware.
Drugače pa sem delal s praktično vsemi MS-jevimi sistemi od DOS-5.x do Windows XP s tem da le-teh na mojih mašinah ne boš našel.
Z Linux-om sem začel pri Debianu 2.0 (inštaliral pa nisem vedel kaj bi počel), nadaljeval z RedHatom 5.2 (probaval), potem pa sem dolgo časa ždel na Slackware-u (4.x - 9.0; se učil kot nor). No ko sem videl kako deluje portage sem prešel pa na Gentoo (Slackware mi je že predobro delal).
Preizkušal sem tudi BeOS pa me ni preveč navdušil.
Browser: Firefox
Mail: Thunderbird

Izgon zadnjih ostankov Oken se je zgodil nekje leta 2001 s tem da so bili že kakšno leto slepo črevo na mojem disku.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717777 (5314) opeter
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382505 (1788) nicjasno
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412836 (2055) hanibal
»

Vedno debelejši in neokretnejši linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
21911325 (11325) CCfly
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451827 (1101) ghaefb

Več podobnih tem