» »

TV KARTICA - kaj kupiti

TV KARTICA - kaj kupiti

urosh ::

Naj mi kdo svetuje katero tv kartico kupiti, naj bi imela tudi FM radio. Če je slučajno kje kak test.

Odgovori tu ali pa ma Mail

:D HVALA!:D

SaS ::

Pred kratkim sem kupil Pinnacle PCTV brez FM in z daljincem(dobi se tudi z FM). Je zelo dobra v XP-jih dela ful dobro in vse funkcijo kot so snemanje,... tudi delajo brez problema. Z Fly Video sem imel same probleme in ti zato priporočam Pinnaclovo, tu je STRAN kjer to zadevo najdeš!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

blue96 ::

ko smo ze ravno pri telih tv kartah:
jest mam zoltrix genie tv, pa me zanima s katerim programom, ki dela v winxp se morebiti da snemat, ali celo snemat na demand (vtipkas uro in tarkta snema). no, sej zdej se da snemat v avi (ja super, par minut pa je 20gb disk poln). bi se dal kej v divx al' kakšen mpeg?

zoltrixa ne kupit... res da dela več programov kot na starih televizijah (kot npr. iskra in tko), ampak software je za en dr*k.
.

AngelOfDeath ::

Pred kratkim Sem si kupil kartico terratec cinergy 600
na kartici se nahaja tudi rds radio. priložen je pilot ki omogoča upravljanje živega boga >:D
Priložene je tudi dosti programske opreme in podpira vse popularne formate snemanja>:D
Slika je odlična, tko da je to definitifno kartica ki se jo splača kupit :D

mirom ::

Tudi jaz sem cez vikend kupil Zoltrix Tv genie, pa jo nesem nazaj. Slika se sicer pokaze vendar je bolj slaba, tudi zvok ni nic posebnega. Software je zanic..

Res da kartica ima TV in FM tuner, to me je poleg cene prepricalo v nakup.

Razmisljam o neki pinaccle ali aver media kartici , o teh sem same dobre slišal.

M.

tx-z ::

kaj pa leadtek winfast?? zgleda dobr,,tvtuner, dalinc, pa še radio.. a kdo ma,, pa še drag ni (17.000sit),baje da avermedia niso dobri,,ne vem.kok so kej pinnaclove dobre pa cena...?
tx-z

urosh ::

pinnacle pctv pro je pri Birgu 99 euro - 16,67% mwst, pri Mlacomu 31.xxx sit tako da vidiš da če kupiš v Avstriji, prihraniš kar lep kupček :D

lp

tx-z ::

zdj sm kupuu leadtek winfast tvtuner pci, pa mi ne najde nbenga kanala, tko da če mi je navjo naštelal jo bom vrnu! :)
tx-z

Paramedic ::

Kaj je pol boljš: Pinnacle TV z radiem al Winfast TV XP al kako že je ime... Kaki sta pa ceni za ta dva? A je Pinnacle ta z radiem sicer kej drugačen od tega brez radia?
End transmission.

Exterminator ::

js mam winfastov tv xp 2000 ..

slika: glede na to da mam dvakrat štukan kabel je kr kul - včasih je zlo lepa, včasih pa mal slabša, nikol pa ni na vseh kanalih enaka. npr. kanal A al pa slo1 mi nikol ne vleče tk dober ko pop al pa slo2.

FM: zakon, sam ga ne uporablam

snemanje: posnamem z divx 5.02 kodekom v format avi - pa posname tk koker je lepa slika na tv. med live sliko in posneto skor ni razlike. je pa res da se s temi kodeki pa njihovimi nastavitvami jebem že od začetka

screenshoti: bol slabi

daljinc: brez pripomb

ostalo: pomanjkanje funkcij kot so:
1.) ne morem si kanalov razvrstit po vrsti ( 1. slo1, 2. slo2, 3. pop tv, 4. kanal a, ...)
2.) ne morem napisat imena kanalov (obstaja sam "channel 25")
3.) moti tud večno šumenje - zlo redko kje kanal ne šumi, ampak na srečo je večinoma zlo tih šum, pa še tega se da izničit, posledica tega je pa slabša slika

Zaključek: za mene (rabim sam dodaten tv) je čist kul tuner, če pa hočeš ful kvaliteto, pa kup kej dražjega

lux

Exterminator ::

p.s. nima teleteksta pa 17k je stala pred pol leta

McHusch ::

Exterminator: Men na WinFast 2000XP čisto lepo dela Teletext, sam DScaler moraš uporabit. Ne vem pa zakaj že priloženo programje ne podpira teletexta.:\

Exterminator ::

ka je pa to Dscaler?

a se ga da pol tut na moji naštimat? na moji škatli piše da ga nima (je krožec, sam ni pobarvan tk ko npr. FM pa PAL B/G) a ni teletekst u bistvu čip na tv kartici?

dej povej če se ga da pr men slučajno usposobit!

lahk na mejl da ne boma zasrala spremenila teme na tem forumu :) tuki

tx-z ::

hh,men je tvtuner čist dobr, sam ne vem kaj je narobe, al mam preveč tvjev al pa je tvtuner zanč da mi zvok šumi
Exterminator: js si lah naštelam, da je slo1 na 1. pop tv na 2. pa tut naslove, sam k gledam mi ne napiše naslova.
Exterminator: kako ti dela zvok, a lah daš neki snemat za npr.5 sekund na dobro! kvaliteto pa če mi lah pošlš na zigamakuc@hotmail.com

pod 1MB plis :)

govno ::

če boste trenutno kupovali tv kartice kupite samo:

terratec cinergy 600 tv - 25.800 sit
terratec cinergy 400 tv - 18.000 sit

prosim, ne kaj drugega kupovat ...

cene so od pcx-a.

terratec link

urosh ::

Ej govno, koja pa ti je to finta? Daj mi malo razloži zakaj naj nebi kupil nekaj drugega? Če nimaš pametne razlage, se prosim drugič vzdrži odgovora!

hvala>:D

govno ::

nimam se kaj vzdržat ... kar je najboljš, je najboljš ...

AngelOfDeath ::

jap
terratec cinergy 600 RULZZ :D

San ::

Pinnacle je še zmeraj numero uno za TV kartice. Priporočam ti jo vsekakor bolj kot Terratec, saj je zagotovo najbolj kvalitetna, preverjena in tudi sam Pinnacle je pojem na področju videa.
Terratec ne poznam kot TV, ker jo nihče od mojih kolegov nima (vsi imajo Pinnacle, potem ko so jih nasral z Zoltrixi - tudi mene so) , vendar je frma bolj usmerjena v avdio. Sam imam Sixpack 5.1 in res TRGA. Lahko preveriš Terratec, saj ni tako sumljiva firma kot Zoltrix - svašta, kakšno ime, se sliši bolj Hungariš - sam Pinnacle je preverjeno car.

Boky ::

A je razen FM tunerja se kaka druga razlika med cinergy 600 in 400?

Drugace pa bi bilo zanimiva primerjat Teratec-a in Pinnalce!!!

AngelOfDeath ::

Boky
samo ta razlika je :)

urosh ::

Hmmm, potem bi pa res lahko kdo naredil primerjalni test med pinnaclom in terratecom... Slo-tech:D ??? A bi mogoče vi imeli toliko časa in volje>:D ??? Zakaj pa ne? Da malo vidimo katera ima kaj boljše in seveda tudi, kaj ima katera slabše. Kako je kaj z nastavitvami (npr. samodejno snemanje - videorekorder, kere forate podpira,...)? Bo kaj?

lp8-)

Alfa ::

Jaz imam Hauppauge USB. Zelo zadovoljen.
Prej sem imel Fly98, pa ni bila po q.. vredna.

Te sem pa z neta original program dol potegnu, prva liga, samo to lahko rečem.

Da se jo dobit tudi z daljincem (jaz ga nimam),
na njihovi strani pa so tudi dodatni programi za snemat... še nisem probal, ni bilo potrebe.

Aja, slika je kristalno jasna, PCI kartica pa ima najbrž še boljšo sliko.

shadow1 ::

Sam uporabljam Atijev Tv WOnder v WinXp. Zaradi bednih gonilnikov se lovim z drugimi programi(dScaller, ATV2000) glede snemanja. Zato sem se odločil, da ga menjam.
Kupil bi Pinnacle PC TV pro, vendar ne dam 31k SIT.
Zanima me, kako se obnese Terratec cinergy 600 na tem področju(snemanje v XP-jih).

Dusan_HD ::

Zdaj mi pa povejte ce tudi vam v WinXP, steka slika, ce recimo z kolesckom drsite po Iexplorerju, Wordu,... ? Ali pa ko zaganjate kak zajetnejsi program ?

Imam Hauppauge WinTV Pci tuner, toliko za info.

raY_

Boky ::

A se z Pinnacle PC TV pro da semat v Divx formatu (verjetno da ampak vseeno je bolse vprasat)?

AngelOfDeath ::

shadow1
odvisno od hitrosti tvojega sistema

schurda ::

Dej AngelOfDeath, skorej si me prepričal. Dej, a lahko malo več poveš o tej kartici (T 600), pa lahko tudi ven iz foruma. Na AGT-ju pride okrog 24k SIT.

Jaz bom rabil bolj TV in radio pa teletext in daljinca, s snemanjem se bom ukvarjal tu pa tam (kaj pa vem, čez nekaj časa pa mogoče bo to postalo bolj popularno)

En tip mi namreč ponuja nov AVerTV Studio za 18k, samo me na forumu ni nobeden prepričal.


Moj mail je tukaj
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

AngelOfDeath ::

schurda
kaj konkretno te zanima ?

schurda ::

Po čem veš, da je slika dobra in kako ločiš slab tuner od dobrega?

Kako je z nastavitvami, a se je treba fejst mučit ali je programska oprema dovolj dobra, da so začetne nastavitve že intuitivne? A se da z daljincem vse delat?

Kako je s sliko, če imaš sobno anteno, anteno na strehi ali kabel? Baje da rabijo tv tunerji močnejši signal. Enega kolega moti moj PC v sosednji sobi. On ima sedaj nastavljeno FSB na 102MHz, jst pa mučim svojga od 133-159MHz.

Kaj pa radio? A je dovolj antena, ki je priložena, ali je boljše kako zunanjo?

Pri snemanju v kompresirane formate, a to gre direkt in potem, ali so dovolj običajni programi za predvajanje, ali je potrebno spet kaj drugega? (Z AVer-jem sem poskušal nekaj posneti s TV-ja pa so se videle le črte)

Kaj pa cena? Pri AGT je 24.3 kSIT.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

AngelOfDeath ::

1. Imel sem že nekaj tv tunerjev in od vseh je daleč najboljša na terratecu.
Terratec je zasedel 1 mesto na testiranju v monitorju>:D

2.programska oprema je zadost dobra imaš pa več načinov iskanja standard in all frequency pri standard najde večinoma vse programe dobre kakovosti lahko pa kakšnega izpusti :(
vendar mi je nastavljanje 30+ programov v načinu allfrequency vzelo okoli 10-15min časa da sem odstranil vse slabe signale (pri standardnem jih skoraj 0 ni.
Z daljincem laho upravljaš boga in pol (nekateri standardni programi so že predprogramirani druge oa pač sam dodaš :D

3.moj tv signal (kabel) je bol slabši ker je deljen ampak slika še je vedno vrhunska ( ne na vseh programih (kar pa je težava kabelske in ne tunerja).
za FSB ti ne vem povedat ker ga mam na standardni frequency.

4. prišli do smo do edinega minusa pri kartici zraven ni popolnoma nobene radijske antene ;(( zato ga imam priključenega kar na kabelski radio signal in zvok je izredno dobre kvalitete (kolikor pač omogoča kabelski signal ki ni najbol vrhunski).

5. snemaš lahko v vse mogoče formate za to imaš na voljo 2 programa eden je kar tv program sam 2 pa je polna verzija intervideo WINDVR ki tudi omogoča snemanje v vse formate kolko se jih spomnim (lahko si tudi sam spremeniš vse lastnosti snemanja) snema se direktno v fajl (*.avi, *.mpg, ...) ki jih pač predvajaš z vma bsplayerjem
Pri snemanju je vse odvisno od močnega proca (jaz mam celija 800 +512MB +winXP in je premalo za kakovostne posnetke) upam da bo z ivcr boljše :)


za tole sem jaz dal 25k tako da jo kar vzemi samo verjetno boš alo čakal na njo ker jo ponavadi takoj razgrabijo ko pride v trgovine :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
282666 (1569) MachineKing
»

TV kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131728 (1375) shakal
»

Tv kartica!

Oddelek: Kaj kupiti
242196 (1763) toni22
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252005 (1491) All
»

TV Kartica / Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
181882 (1476) dizel

Več podobnih tem