» »

TV - Tuner - mnenja na enem mestu prosim

TV - Tuner - mnenja na enem mestu prosim

twosocks ::

Po forumu je veliko mnenj o TV tunerjih. Rad bi čim več mnenj na enem mestu

Prosim, če lahko vsak lastnik tv tunerja napiše model tunerja, chipset in grafično, OS ter vrsto antene. ter SB

Pa potem kratek komentar - prednosti, negativnosti in cca. cena.
To pišem zato, ker imam sam velike težave pa zbiram optimalno.

Konfiguracija 600@900, Intel chispet, TNT2 16Mb, win2k, kabelska antena, PCI 128
Sprobal sem naslednje Tunerje:

Leadtek Winfast TV 2000 XP
dobro: dalinc, FM-super zadeva, cena (15k),instalacija brez tezav kljub svoh 2000 driverjem, slika malo slabša od ATI TV Wonderja
- na večini kanalov imam motnjo pri zvoku - ne glede na OS in chipset, malo okoren software brez Teletexta

ATI TV Wonder
dobro: boljša slika kot zgornji Winfast 2000
Slabo: manjše težave z driverji v win2k, zvok je občasno kar sam narastel in upadel, po 30 min se pojavi močen šum - frekvenca v zvoku, brez dalinca in FM, 20k SIT

Flyvideo 3000
dobro: inštalacija brez težav
slabo: najslabša slika od obeh zgornjih, 18kSIT, manjše težave pri zvoku

PCTV Rave Pinacle
dobro: 10 kSIT (BigBang akcija), znana firma
slabo: brez FM, brez dalinca, najslabši produkt tega podjetja do sedaj glede na opise na netu - je to res?

Zanima me pa za tale Tuner...izkušnje v Win2k, kaj je zraven in če se splača...
- ---->TV Terra Tvalue <-------

hvala za kak komentar na ta tuner.


*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

pin29 ::

Imam PCTV pro, win-xp, via, C800@1120, GF2MX44064MB TV out

Pr pctvpro je slaba je cena, z vsem ostalem pa sm zej zadovoln, tud software so zrihtal, tku de zadeva špila,..fajn (fajn slika, stereo, dalinc - možna uporaba pri vseh aplikacijah)
Forumi na pinnaclovi strani, nevem kdo jih piše, očitno sami nesposobni in neolikani debili, sam sm ga prvič bral isti dan ko sm tunera kupu, pa sm se že sekiru. Ko sm pa vse potrebno naložu sm si pa mislu matr so uni na forumu ...

Drgač pa Terratec pa Flyvideo naj bi mela skupno licenco, tku de je v bistvu flyvideo delajo po licenc terrateca...za sam model pa nevem

ps: mnenja lahk maš tud tku na enem mestu de vpišeš v search tv tuner, kartica,... pa ti vn vrže vse related teme...pa še mal klikanja pa smo tam, pa ne da je zej že klikat prehudo!;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pin29 ()

virtual_reality ::

Jst mam Ati All-In-Wonder 128 Pro, 32 MB in sm cisto zadovoljen. Sam skoda da nima daljinca. Drgac slika je super, zvok tudi. Ful se mi zdi v redu real time kodiranje v MPEG-2 (imam Athlon 1 GHz). Sm poskusal tudi real time kodirat v DivX format, sam mi ne kompresira zvoka, tako da postane datoteka kmalu velika.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

ZaphodB ::

Pinnacle Studio PCTV (navadni, ne pro), Ali Magic chipset, Athlon1200@1200, win2k, NVidia GeForce2 GTS. koax antena

Slika je pomoje lepa, barve niso preveč žive: sam to je pomoje že po defaultu da slika na tunerju ni tok lepa kot na TV? Daljinec deluje. Snemanje poteka brez težav. Slika je perfectly resizable.

Slabosti: težave z GeForce grafo: ne dela overlay in če ne vključim 'force primary', program frizne. V WinMe mi ni delal v nobenem primeru, v Win2000 pa dela le z vključenim force primary. Samo to je (kot piše v readme) problem gonilnikov, mogoče (zelo verjetno) novi driverji za grafo/tuner odstranijo te probleme (jest mam še čist originalne ;) ).
- Ne moreš gledat več programov naenkrat, prav tako ne moreš snemat enega programa, gledat pa drugega, zvok ni stereo, (to ne moti) Teletekst je kvazi (Webtext, preko neta - svašta ;) ), software je minimalističen, ampak če ne rabiš kaj posebnega je čist v redu. (recimo nemoreš časovno programirat VCR)

pin29 ::

ZaphodB: Svetujem ti, da si naložiš nov software (pctvstudio 5.01 + popravek 5.1), dobiš ga na Pinnaclovi strani!
Jz sm bil zlo prijetno presenečen...:D

dzajc ::

Sicer imam jaz Flayvideo98 in vam moram reč, da je ta TV tuner za en klinac vredn.

Moj prijatu ima tut TV tuner ampak mu dela boljš in Software imam boljši, sam moram prizbat, da nima tak TV tuner, kot ga imam jaz.


NO, pa saj je vseen.:D


Sicer imam DURONA 800, Gforce3 ti200 pa je vseen za en klinc.;((

Če ima pa kdo novejše gonilnike za FLAYVIDEO, pa naj mi prosim pove, kje naj jih najdem na mail :8-)


misa_doo@hotmail.com

Dx3

spader ::

jaz sem imeu pocen model od zoltriksa delal je le na win98 novejsih gonilnikov na internetu ni bilo in programe je lovil le cez kabelsko cez anteno pa le SLO1 in SLO2
v glavnem nategnil so me da sem se en teden narazen hodu:'(

po mojih izskusnjah pa je imet dober racunalnik za TV tuner le za zajemanje videa drugac zadosca povsem povprecna konfiguracija

SaS ::

Jaz prodajam svoj TV Tuner FlyVideo 2000 in mi dela na vseh OS, razrn na NT-jih nisem sprobal.8-)

Prodajam ga zato ker sem si nabavil velik Tv, ki je boljši kot 22". V garanciji še je nekaj mescev.

Če koga zanima mi naj javi na MAIL zraven še dam Vulcano 6 hladilnik, ker ga ne morem prodati in ga raje podarim kot pa ga po pošti pošiljam za 500 SIT dobička!:D
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

govno ::

Terratec Cinergy TV 400 - 20 ksit PCX - v Monitorju sama hvala ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

spader ::

ce tako gledas majo tud v pc formatu opis tunarjev

oknaj ::

Imam cel kup te robe:

FlyVideo'98 FM, na win98 dela OK, slika je dobra, ton tudi, TTX OK. Problem je edino, da ne snema tona, pa tudi video ne komprimira! S tega stališča neuporabno. Telekomande ne delajo čisto dobro. Pozor: to je že moj tretji Fly video, dva so mi zamenjali v garancijskem roku

Ati TV Wonder v Win 2000 slika dobra, ton zanič (oscilira, t.j. pojavi se in izgine). Ista kartica je delovala v drugem PCju z Win98 b.p.! Glede tega rabim kak uporaben nasvet (Win 2000, Abit VT6X4, 733MHz, disk in RAM ustrezen)

Zoltrix TV Max, slika, ton in ttx OK. Zato jo najraje uporabljam pod Win98!

Ati_All_In_Wonder (4MB) sem bil zadovoljen, dokler ni slika crknila (ton še vedno dela!)

USB FlyTV: slika slaba (po moje je problem pasovna širina USBja), ton tudi ni kaj posebnega. Je pa edino uporabno na notebooku!

AngelOfDeath ::

govno

TerraTec Cinergy 600 stane okrog 22k sit in maš poleg še radio z rds in pilota :)

govno ::

vem ... thx ... smao ne nucam radia ... mam zravem stolp ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

suse80 ::

Imam Typhoon SilverCrest z BT878 chipsetom.
Pod linuxom SuSE 8.0 dela OK, slika je
v overlay načinu precej slaba zaradi nekompatibilne grafične
(Riva Vanta TNT2 16MB).
Preko sobne antene dobim 7 programov.

twosocks ::

Stestiral sem malo morje tunerjev.

Sedaj sem pa našel favorita:
TerraTec Cynergy 400.

Za cca. 18.000 SIT dobite dober tuner. Ne piska, zvok je stereo, slika je ostra, snema lahko v kater kol format, ma dalinc...skratka jest sem zadovoljen.
Minusi: nima radia, dalinc mal strajka...


Ampka splošen vtis je ghlih tak kot v testu v Monitorju...dober tuner za mal denarja.

Obstaja tudi cdnejša verzija, ki je ne izdelujejo več...oz. težko se jo dobi. Terratev TValue. Za tega pa ne vem kvalitete (kot pravijo na je isti hardware kotz Leadtek)
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twosocks ()

AngelOfDeath ::

twosocks
če bi vse prebral bi še opazil model 600 ki ma rds radio >:D

twosocks ::

Ja maš prav. Toda od 15.000 (koker je Leadtek) pa do 18.000 Cinergy 400 je 3.000, do 600 pa še 4.000. Torej 7.000+. Kdor rabi FM radio se mu potem res splača kpiti 600 kot pravi AngelOFDeath, ker ima dobre dodatne funkcije.

hvala za opozorilo.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

AngelOfDeath ::

np


tud sam ga bom verjetno nabavil

ToniT ::

Imam:
Aims Labs TV tuner - ISA kartica, dela v Win3.11 in ga uporabljam namesto TV (386, 4MB RAM). Pozna samo celozaslonski način, vendar je slika dobra.

ATI ISA Tuner - dela samo z ATI-jevo kartico (povezan s posebnim kablom). Laufa na Winchip 200 in 32MB RAM. Zelo dobro za tiste čase. Teletext od TVonline - super zadeva.

ATI All in wonder 128 pro - odlično, manjka samo daljinec.
Sistem: WinXP, Athlon 800, 512 MB RAM. Capture tudi v redu.
Teletext od TVonline - super zadeva.

Fly 98 - dela na .NET Standard server - zadovoljen (za gledanje TV v službi)

rap3r ::

Hm ja jz sm to že napisu a se komu dogaja ki ma pinnacle PCTV da mu sam šalta programe gor dol al mi pa kr neha snemat...?!Al pa mi na pilotu nedela več programi gor dol ostale tipke pa !!!V čem je problem čez par minut pa use spet dela!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boss_y ::

A ma kdo PC-TV-LIVE? K to je pa res pon od podna. Kje bi dubu kakšen bolši software za ta jajca, da o driverjih ne govorim.

nsignific ::

A bi mi nekdo lahko prosim povedu kako u WInFast TVju dobim Slovenijo pod channel list? Namrec ne vidim splosnega skenanja kanalov in nocem da mi isce frekvence iz Zimbabweja.

twosocks ::

Ne moreš dobiti Slovenije.
Daj Italijo ali Nemčijo. Dovolj dobro. In deluje.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

joox ::

twosocks

Ker gaficno kartico pa mas?
Pa kolk velik monitor?

Sicer se nagibam k cinergy 400 ampak sem do zdaj dobil potrditev, da dobro dela na GF2 MX400 in na 17", jaz pa mam
GF2 Ti in 19".

joox ::

Aja pa se kako lovi signal po kabelski?

twosocks ::

Imam Riva TNT2 M64 15Mb ter Samsung Syncmaster 700p 17'.

Na kabelski mi lovi cca. 50 kanalov, od tega recimo 40 super, ostale pa še kr... (sam so tut kanali za en shit).
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Sycroft ::

kje bi pa dobil tale Terratec cynergy 400. sem ravno danes ostal brez tv-ja ker se brat seli in je sel iz sobe tut njegov tv. kabelsko mam rabim samo se tv tuner.

twosocks ::

V podjetju spodaj (maš link da ne bo reklame), kr ugodno. Sicer je nimajo na ceniku, če pa rečeš da te je poslal prijatelj, ki jo je tm ugodno kupil, jo bodo zrihtal.

lp

povezava
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

borutz ::

cinergy 400 dobis v pcx computers
jaz sem jo kupil prejsnji teden za 18.000 sit
super slka,zajema v vse formate
zvok odlicen, stereo.
priporocam vsakomur ki se nima tv tunerja pa ga ima namen kupiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507079 (5146) Tiash
»

Problemi z čisto novim računalnikom prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211742 (1370) nokia6310
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252006 (1492) All
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302536 (1699) AngelOfDeath
»

Kera TV kartica?

Oddelek: Programska oprema
81317 (996) pin29

Več podobnih tem