» »

c1000@1330

c1000@1330

gladiator ::

Ful me zanima, ce ze kdo ma kaj izkusenj z navijanjem novega celerona(1000, 013 mic.).
Eksperti se ga navili ze do 1500MHz ,sam pa ne bi sel tako dalec, ampak le do 1330MHz(10x133).

Gledal sem tudi plosce, na katere bi procesor zataknil, pa sem radoveden, ce bi bila QDI-jeva ADVANCE 10T-A Via 694+686 primerna za oc-janje, saj baje podpira FSB-je do 155MHz.

A lahko kdo pove kaj vec o tem?


Death or glory!

Spajky ::

Moj frend, kateremu sem ga pred par dnevi prinesel, ga fura na 1,4G (oem retail verzija!) na 1,6Vcore z Volcano-II :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gladiator ::

Kak RAM pa ima (PC133 ali boljsi)? FSB ma potem verjetno na 140MHz...
Plata? (a ma Abitko?)
Death or glory!

~Panter~ ::

Jest mam ta procesor, pa mi trenutno deluje na 1200 brez problemou, pr temperaturi 40 stopinj,pa ram na cas2. Mam pa kr originalen hladilnik gor, pa na stranic en 9cm ventič. Plata pa je Abit st6. Zbudu se je pa tud že pr 1330, tolk kt ram uradno zdrži,133mhz, sam takrat še nisem meu na stranic venta gor, pa je bla temperatura mal večja, tko da sem takrat znižou. Zdej bo pomoje delou brez problema pr 1330, sam še nisem meu cajta sprobavat.:\\

_Tejc_ ::

Kako mas pa postimane Dividerje CPU : SDRAM : PCI.....
in voltazo...
Imam to plato sedaj sem pa narocu 1300 in me zanima na kulk bo su....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

~Panter~ ::

Dividerje mam 3:3:1 voltažo pa na 1.5v pa ram na cas2 pr 120 mhz. Dela res b.p. 8-)

_Tejc_ ::

tnx

Spajky ::

gladiator, plata je AbitBE6-IIver1.0, ram Muskin PC150cas2; zgleda, da sva s frendom prva Tulca v SLO na BX Slot1 plato sforsirala ... :-)))) he he ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MadMax ::

Spajky: daj nam malo zaupaj:
-ker adapter?
-dodatne predelave?
.
.
.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

rap3r ::

A je že kdo probu tualiuna vržt v socket 370 brez podpore tem procom!?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

gladiator ::

Jep! Abitke so dobra investicija (al pa je tanovi CeleronA v bistvu stari dobri CeleronA na steroidih:D ).
Sta bios flashala, pa je šlo...?
Death or glory!

Spajky ::

gladiator, Tually1.0A ni Celly ampak v bistvu PIII "na steroidih" :-) !

Fantje, jest sem temo odprl že tukaj , pa ni bilo kaj preveč odziva! Tam so vsi potrebni linki tudi za ostale forume, ki jih je treba dobro preštudirat (sam sem že en teden pred tistim študiral vse mogoče forume + Intelove dejta-sranja=datasheets) pa uspeh ni vedno zagarantiran; to delajte na lastno odgovornost ker za spaljene plate, slotkete in proce ne odgovarjam! he he ..
Sestavil sem en mali team z vseh koncev sveta /Skandinavia-Nova Zelandija-California USA idt./ in poskušamo usposobit Tulca za dvoprocesorsko delovanje (lako, da nam tudi ne rata!); namreč en tip je usposobil na dupli Slot1 plati izvornega PIII-D /praktično skoraj sedanjega CellyTualatina/, za katerega seveda Intel trdi, da ni podpiral SMP! Sicer tip je iz slotketov napravil "sračja gnezda" z žicami, škoda le, da se mu je kasneje vse vžgalo (crkla pumpa od vodnega in Pelti so znoreli!), tako, da danes nima kaj dosti pokazat; ampak novica je bila še kar vzpodbudna neglede na Intelove izjave o nezmožnosti SMP!
Mislim, da bi delali na dual tualatin plati, sam bi blo treba sheckat bios in kako mini modifikacijo, ker se mi zdi, da je tukaj podoben problem kot z AthloniXP, ki kao ne delajo v SMP (pa kaj še!) Tudi za to sem tukaj že iskal "sodelavce", pa spet ni bilo kaj dosti odziva...
Lahko pa da bi funkcioniralo naprimer na modificirani VP6 Abit; si zamišljate za dobrih 70 jurjev (plata+proci) 2x1,33GHz Vorkstejšn s standardnim 300W PSU v navadnem ohišju, pa še grelo bi se manj kot double Duron sistem. Matr, bi hkrati lahko pekli MP3-je in kodirali Divx-e! Ne probat to, če se da, bi blo greh! Pa veselo modificiranje... he he .. :-) Če se nam slučajno "userje", bomo že objavili pravočasno, če ne pa vse tiho bo bilo..! ;-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Jest še vedno iščem, če mi kdo proda kak brand name fcpga slotket (na mail)! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

[DrAc0] ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj prasal.
Imam Abit BH6 (legenda) in pa celerya na Abit Slotket III 1000@1333 + mal paste + GOrba in dela. Sam zanima me pa ce se da to se kam dlje peljat kam do 1500, ali je to mozno, ali so le pobozne zelje. Namrec bios mi dovoljuje le do 133, kar pa je tudi max na adapterju. Se da to kako prekoracit ?
Kaksen trik? Mnozilnik je zaklenjen in tam ni soka, ali morda ni tako... ?:D :)) :P
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

rap3r ::

Nevem sicr če se da sam že to je zlo dobr!moj celeron 1100 negre glih več kukr 1320!Ker jedro pa maš?Če maš tualium pol je možno tm nekje 1400 mogoče tud 1500 z copprminom pa bl težko!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

gladiator ::

Glede na to, da je od odprtja tega topica ze dosti bitov preteklo :D, sem se sam malo pozanimal, kak je s tem. C1000A se de lepo navit na 1500MHz, sam plata mora podpirat tak FSB (150MHz) in voltažo moraš nastavit na 1,6V (aja, ram je lahko mogoce problematicen, ce ni pravi). Na 1330 MHz se ga da navit tut ne da bi volte spreminjal.
C1100A se da lepo navit na 1320MHz (11*120). Pri 11*133 pa moras ze voltazo spreminjat, z RAM-om pa ni problemov.
Kaj pa, ce plata podpira FSB bo 133MHz? Potem je najbolje C1100A kupit in ga na 1463MHz oc-jat. Je skoraj 1500...;)

Sicer pa berite...
http://www.xbitlabs.com/cpu/celeron1a-o...
Death or glory!

Zgodovina sprememb…

Pikachu ::

HI!

Ali bi mi tale Tualatin delal na:
* Epox BX6 - BX chipset, neuradno do 133 MHz
* MSI Slotket
* Golden ORB+nekaj venticov

LP,
Pikachu.


scenic ::

Kako pa veš katero jedro imaš Tualatin ali Copermine.

Hvala

Scenic

Spajky ::

Tako, da pogledaš oznake na njem! Tualatini imajo kovinski pokrov; Coppermini navadni pa ne!
Z modifikacijo na Slotketu 8-) MSi6905masterVer2.0 delajo... :-) trenutno sem frekvenci iz naslova teme.. :-)
CellyTualatin na BX-u just kicks ass... :-) he he ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764719 (3558) mihamedo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410839 (7177) Spajky
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131912 (1809) BoBi
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452947 (1919) sidney
»

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262288 (1561) HardwareMaster

Več podobnih tem