Novice » Apple pripravlja univerzalni dock, 'garancijsko nalepko'

Apple pripravlja univerzalni dock, 'garancijsko nalepko'

engadget - V kratkem lastniki iPodov, sploh tisti ki jih pogosto menjavate, morda ne boste potrebovali vsakič drugega docka, v katerega daste svojega elektronskega spremljevalca polniti oz. pariti z računalnikom. Apple je namreč vložil patent, v katerem opisujejo prilagodljiv dock. Le-ta bi bil sestavljen iz materiala, podobnega gobi oz. plastelinu, kar bi mu omogočalo, da bi se prilagodil obliki naprave, ki bi jo želeli napolniti oz. spariti. Za večkratno uporabo bi si obliko seveda zapomnil, s pritiskom na gumb pa bi se resetiral in se s tem pripravil na parjenje z napravo druge oblike.

vir: engadget

Patentirati želijo tudi garancijsko nalepko. Za razliko od drugih mobitelov oz. predvajalnikov glasbe iPodi in iPhoni niso (zlahka) razstavljivi, nalepke na zunanji površini pa bi kazile izgled naprave. Pri Applu so se zato odločili nalepke uporabiti znotraj same naprave, kar pomeni, da bi se v primeru razstavljanja (pa naj bo to s popravilom, izboljšavo oz. zgolj ogledom notranjosti v mislih) nalepka poškodovala oz. pretrgala. Poškodovane nalepke bi tako ujeli na uradnih servisih (npr. pri zahtevku za garancijo) ter takoj vedeli, da je napravo razstavljala nepooblaščena oseba.

21 komentarjev | povej naprej: Facebook Twitter

Registriraj se

lukaz ::

Kako bodo pa na servisu vedeli ali se je nalepka pretrgala ko so ga oni odprli ali ko ga je odprla nepooblaščena oseba? :)

5er--> ::

"Nalepka" ima čip, ki si zapomni, kdaj se je prekinil stik z ohišjem, pa je.
Vsak, ki ima 2 minuti časa, misli, da ju imam tudi jaz.

PIPI ::

oz. vedo, kje je nalepka in odprejo ravno toliko, da preverijo, če je nalepka še celo (in jo nato pretrgajo) oz. že poškodovana.
E6750@3,2GHz|2x1GB Cruical D9GKX|7900 GTO|Abit AB9 QuadGT|Tagan 420W
Barracuda 1,5 TB & WD 6400 & 3200 AAKS|Thermaltake Armor Jr.
The real PIPI

mHook ::

In kako naj kupec preveri, da je nalepka veljavna?

opeter ::

In kako naj kupec preveri, da je nalepka veljavna?


Mogoče bo kakšna stran, kjer lahko vpišeš serijsko in se ti pokaže če je še v garanciji, ali ne.
Saj to isto bodo prej ali slej uvedli za svoje računalnike, potem pa adijo domača montaža, predvsem dodajanje 3rd party RAM-ov in trdih diskov.

Apple želi vsak kotiček svojih izdelkov kontrolirati.
Hrabri mišek - www.dangermouse.org

Tear_DR0P ::

predvsem dodajanje 3rd party RAM-ov in trdih diskov

opter tole je nekaj kar bi apple že lahko omogočil, pa so uvideli da je bolje vsaki kišti priložiti navodila, kako uporabnik sam zamenja ram in disk - se je manj ljudi bunilo. je pa res da s takšnim posegom izgubiš garancijo in da če nisi sposoben brskat po EFI shellu ne boš pobrisal podatkov o posegu (pa še pol je vprašanječe jih lahko)

drugače pa če bo to samo nalepka, me res zanima kako boš lahko zaupal serviserju, da ne dela malo na črno
Če kdaj doktoriram, bom spremenil svoj priimek. Pisal se bom Kač - Dr.Kač

Keyser Soze ::

Apple želi vsak kotiček svojih izdelkov kontrolirati.

Res je. Nekako me spominjajo na ene določene režime. Ljudje, ki jih podpirajo pa vedno obstajajo.

P.S.: A planirajo kdaj patentirat "stupidnost"? Ker so nekako najbolj zaslužni za njen razvoj.[8-O]
OM, F, G!

borchi ::

> je pa res da s takšnim posegom izgubiš garancijo in da če nisi sposoben brskat po EFI shellu ne boš pobrisal podatkov o posegu (pa še pol je vprašanječe jih lahko)

pri napravah kjer je kak del (disk, ram...) user replaceable, dobiš step-by-step navodila s seznamom potrebnega orodja (ja, nekaterim je treba še to napisat)... in nič ne izgubiš garancije. tudi pri non-user replaceable menjavah v praksi izgubiš garancijo samo, če kaj polomiš. kar je nekako logično. nobene strgane nalepke ali kake druge norije, ki je standardna praksa v pc svetu. kar se bo očitno spremenilo [:|]

(očitno bo določen pc zatiralski režim asimiliral tudi apple. no ja, se tolažim, da če pc-jaši tako ljubijo ta režim, že ne more biti tako slab. right?)
l'jga

Gregor P ::

Ta pravi pc-jaši si sami sestavimo računalnik, tako da ni nobenih fensi nalepk na samem ohišju[8-)]
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.

5er--> ::

Torej si si (si boš) sam sestavil prenosnik?
Vsak, ki ima 2 minuti časa, misli, da ju imam tudi jaz.

Gregor P ::

Komaj čakam, da bo sestavljanje prenosnika postalo standard (morda celo, da bi kar začeli izdelovati modularne naprave); zaenkrat je to res bolj zadeva za hobi, a povsem izvedljiva, posamezne komponente so že dlje časa na trgu.

Sicer se pa ne spomnim, da bi naletel na kakšno nalepko na prenosniku, ko sem menjal/dodajal disk in RAM-e? Vsaj običajno je to zelo enostaven postopek, za katerega pa res ne rabiš neko posebno znanje[:|]
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.

PIPI ::

Tudi lahko. AMpak za vsak spodoben prenosnik nimaš nalepke pa komot sam menjaš disk oz. RAM. Pa tipkovnico.
E6750@3,2GHz|2x1GB Cruical D9GKX|7900 GTO|Abit AB9 QuadGT|Tagan 420W
Barracuda 1,5 TB & WD 6400 & 3200 AAKS|Thermaltake Armor Jr.
The real PIPI

DejanL15 ::

Zaenkrat še nisem naletel na nalepko pri prenosnikih, pa sem kdaj tudi celotnega razstavil. Imajo pa nalepko PCji kupljeni v BigBangu/Merkurju/Hoferju/...
http://tweets.si/

BaToCarx ::

Pri prenosnikih je lepo stara finta, vijaki pa ni vazno kako "glavco" majo so namoceni v "rdece obaravano lepilo" in ko se priterjeni enkrat se tista snov strdi tako da takoj lahko ugotovis ali si prvi ki si ga odpiral ali ne, ker "skrkne".

Aja pa pricakujmo novice potem kamlu, Apple's wonder tamper label fail, blabla has broken their protection in xx minutes. Pics! :D

DejanL15 ::

Si prepričan glede teh vijakov? Ker se zdajle niti ne spomnem,da bi jih zasledil. Res pa je, da še nisem veliko prenosnikov odpiral.
http://tweets.si/

PIPI ::

Thinkpade baje komot sam poservisiraš, brez izgube garancije :>
E6750@3,2GHz|2x1GB Cruical D9GKX|7900 GTO|Abit AB9 QuadGT|Tagan 420W
Barracuda 1,5 TB & WD 6400 & 3200 AAKS|Thermaltake Armor Jr.
The real PIPI

ales85 ::

DejanL15 tudi tako "montirajo" vijake. Na mojem se uporablja modro "lepilo". Samo dvomim pa, da je to v namen preverjanja odpiranja.

BaToCarx ::

ja ales85 glava naloga je da se ne odvijejo med transportom zaradi vibracij.

zee ::

Thinkpadom lahko brez izgube garancije zamenjas trdi disk in RAM. Na njihovi spletni strani imas se slikovna navodila, kako se polotiti zamenjave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Erwin: Dual Xeon 5410, 16 GB RAM, 8 TB HDD, 32 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

borchi ::

wau, skor tako kot pri macbookih...
l'jga

PIPI ::

Thinkpadom lahko brez izgube garancije zamenjas trdi disk in RAM. Na njihovi spletni strani imas se slikovna navodila, kako se polotiti zamenjave.

Pa dobro so označeni vijaki za odstranitev tipkovnice, od koder dobiš celoten dostop do sistema (oz. pri T400s sploh dostop do RAMa).
E6750@3,2GHz|2x1GB Cruical D9GKX|7900 GTO|Abit AB9 QuadGT|Tagan 420W
Barracuda 1,5 TB & WD 6400 & 3200 AAKS|Thermaltake Armor Jr.
The real PIPI
Registriraj se


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev garancijske nalepke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
692229 (300) Azrael
»

Kišta brez nalepke za garancijo

Oddelek: Strojna oprema
9430 (258) loup
»

Applu odobren patent za "računalnik-kameleon"

Oddelek: Novice
111127 (1127) lunamit
»

Kdo pri nas dela take nalepke ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5348 (260) ali3n
»

MSI K7T Turbo AC97 SB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5189 (139) Hijacker