» »

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca

««
«
1 / 117
»»

DoloresJane ::

Tole bo prava tema za vse tovrstne poizvedbe. Naj še enkrat poudarim, da sajenje rožic in podobna botanika ni dovoljena, tako da se vzdržite komentarjev in vprašanj v smislu "mula ne najde, bi morda kazaa?". Če niste tovrstno spretni, vam tu ne bomo pomagali, da to postanete. :)

P.S. Vse ostale take teme bodo iz oddelka brisane, zato poskusite zadeti tole temo. :D


Pri iskanju priredb bo pomagala spodnja povezava:
The Covers Project - link prispeval Gundolf 8-)

Pri iskanju komada, kjer poznate ritem, pa je priročno tole (baje deluje):
songtapper - link prispeval Cyb3r 8-)

Za tole orodje rabite mikrofon. Naložite program na računalnik in mu predvajate glasbo preko mikrofona. Program nato prepozna komad:
Tunatic - link prispeval Cofko Cof 8-)
  • razdelilo iz: STASI ()

Klemenn ::

ok..iščem eno pesem, katere refren gre nekako takole:

i wanna be with you, i wanna be with you baby, yeah baby, i wanna be with you


za pojasnilo..to se poje dost počas pa kr vleče se ; waaaaaannna...

sej na netu je dost pesmi wanna be with you..sm nobena ni taprava

ve kdo, kdo bi to pel , pa naslov?

McHusch ::

V takih primerih, ko veste nek del besedila, je odlična pomoč Google.

Search for: "odlomki_iz_besedila" + lyrics

Navadno najde, kar je treba. ;)

Klemenn ::

najde, sm ni prava pesem...sem že iskal :\

[Michael] ::

Jebediah: si poskusu s Mr. Big - To Be With You ? 8-O

TheHijacker ::

Mene pa zanima kako je naslovu tisti pesmi ki je pri eni reklami. Mislim, da poje Neca Falk. Sam se ne spomnim besedila.

"sedaj je čas za vrtiljak"

V reklami so pa različne osebe ki jih kaže. Mislim, da je brezplačna objava.
http://www.google.si

Klemenn ::

to pesem že mam..ni ta prava

sej pram da gre nekak takole:

i wanna be with you, i wanna be with you baby, yeah baby, i wanna be with you

približno, vem da je tale BABY pravilen oz, da od mr.big ni prava pesem..sej je počasna pa to..sm ni taprava..


še kakšna? :\

frenk ::

mene pa zanima katera pesem je pri mobitel reklami za umts...taka bl chillout pa se mi zdi ful vredu:)

Vikking ::

mogoče:
Mary J. Blige feat. Lauryn Hill - Be With You (remix)

ali pa

Neil Young - Be With You

slycer ::

Mene pa zanima naslov komada, ki se rola v eni SiMobilovi reklami, en odlomek besedila pa gre nekako takole "you and me always ...". Naprej se pa ne spomnim več.

Vikking ::

a ni bil nek tak komad v reklami za eruocard kartico k tipi potujejo z vlakom pa na konc letijo v samih gatah po snegu?

Klemenn ::

Neil Young - Be With You - ta ni ta..uno pa še išče,m

andper ::

slycer:

The Wannadies - You And Me Song

Pa ne SiMobil, to se je dal poslusat v reklamah za Mobitelov Planet.

DoBri ::

McHuško je povedu vse.
Tok komadov k sm si že jst zaželel... in podatke o vseh, čisto vseh sm našel na netu. Google in te zadevce. Čaš in potrpljenje. Pa morkda kdaj kšn nasvet kšnga kolega, sam ponavadi brez uspeha. Edin en komad sm najdu pa tko, [ko sm nad ostalim res že obupu] da sm povprašu modela, k je ful v tej muski [dalmatinska pa to] in mi je, seveda [!], v momentu dal rezultat! Jst pa njemu za per :))
Tko da, skoraj vse informacije so na netu. Če ne drugače, pišeš na simobil in mobitel in prijazno povprašaš! Ne boste verjeli kaj vse so pripravljeni včasih sporočiti [čeprov se jim mora zdeti butasto].
Googlat, mejle pisat in folku težit .. vse za muziko! :)

[Ahem, ahem - Nadhezda je lepo rekla, pa bom še jaz ponovil: brez p2p in podobnih reči v kakršnikoli obliki, formi, referenci, pomoči in vprašanju. Hvala. - moderator]
Več nas je, manj nas ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Avenger ::

V reklami za Perwol, se mi zdi, je ena čist huda muzka, klavir, klasika. Kdo ve naslov mogoče?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bradek ::

Reklama je za Lenor.

Ne poznam, pozna kdo drug?

Avenger ::

Ja točno, Lenor je bil. Sem malo googlal in ven je priša ena podobna razprava na forumu, brez odgovora, in pa en članek iz katerega vsebine bi se dalo sklepati, da je komad bil skomponiran prav za Lenor, tko da najbrž tud naslova nima. Se da pa na Lenorjevi strani melodijo za gsm dobit - če si Nemc... Kazaa pa nič ne najde...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Ribicija ::

Jebediah: Če ti kaj pomaga. Mislim, da sem našel pravo skupino. Fun factory bi naj bila. Besedilo je na tem linku. Dalje pa boš sedaj sam našel.

Klemenn ::

ja!

fun factory

slučajno sem našel, ko sem si snel bravohits10, pa sem šel glih pogledat, če je kdo mi kdaj napisal fun factory;))

tenx!

Damjan Jagar ::

Tudi jaz imam enega... Besedilo naj bi šlo pa nekak takole (nism zihr glede črkovanja besede reagee):

Here comes Johnny Reagee... Reagee, Reagee, Reagee...

Glede besede reagge nism čist zihr ker je izgovorjena bolj "rege" kot "regi" in predvidevam da gre za priimek ne pa zvrst glasbe. Vokal je pa ženski (se mi zdi - al pa čudno-moški). Tempo je bolj počasen, stil je pa že skor reagee.
http://jagar.si

elfstone ::

Ziga Dolhar ::

slycer: Turtles - So Happy Together (.mp3) >:D.

btw, če koga zanima: v reklami za Ajax odlomek iz opere Carmen >:D.
https://dolhar.si/

Damjan Jagar ::

@elfstone: to bo to! Hvala! :))
http://jagar.si

nicjasno ::

Hm...

Jaz pa iscem tri pesmi...

Ena je slovenska, poje jo zenski glas, je iz 80-ih, refren pa je: ~...padajo zveeezde zneba...~

Potem iscem eno ki je iz 80-ih, mogoce zacetka 90-ih, poje jo zenski glas, ki se slisi kot mesanca glasu cher in kim carnes: ~...i didn't mean to hurt you...~

Potem pa se ena, prav tako zenski glas, 80-ta/zacetek 90-ih.
Tu pa vem samo priblizek besedila: ~...i don't wanna think about you, oh my sugar, i don't wanna hurt you, i'm reckless...~

Tnx v naprej, ce bo kdo vedu, ker te stikle iscem ze lep cas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

motorc ::

A ve kdo za kak komad k je podoben komadu Touch & Go - Would you go to bed with me? Predvsem mi je všeč tisto špilanje s trobento (al kaj je že). Sej bi dal link do mp3-ja, vendar po vsej verjetnosti to ni dovoljeno ;). No, v glavnem, če ve kdo za kak podoben komad al pa izvajalca naj prosim napise.


lp

Avenger ::

Men je bla prva asociacija tale komad: Gabin - It don't mean a thing (if it ain't got that swing) luštn komad. Sam morš pazit da bo od Gabin, če ne lahko fašeš navezo Louis Armstrong/Duke Ellington al pa kej podobnega... (na Kazaaju je fajl dolg 4.520 kb) :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Klemenn ::

eno pesem..:

slovenska, del besedila je pa tak: čuj,čuj,čuj moj glas..

ka bi to že bla za ena pesem?

pa zanimam me od koga je pesem:

delam, delam,delam kot zamorc

?

Sergio ::

Jeba: Če ne misliš prej uporabiti GOOGLA, kjer query "delam kot zamorc" vrže v TRETJEM REZULTATU naslov "Jani Kovačič Album: Delam ... ", potem ne vem, kje je tvoj problem. Dej uporablji malo lastno glavo enkrat za spremembo. ;((
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DoloresJane ::

Avenger in ostalo ljudstvo - smo že povedali: čim manj omenjate kazaa in podobno, bolje za vas. :) Torej ne izzivajte. Za zasebne pomenke imate na voljo zasebna sporočila; upam, da jih uporabljate.

Sergio - nima smisla izgubljati časa z Jebediahom. Nekoliko pogrešam stavek "sem pogledal na Googla, pa nč ne najdem", ki mu sledi povpraševanje po določeni skladbi, vendar ne verjamem, da je Jebediah dejansko kdaj vtipkal dotični url. :D

elfstone ::

Marta Zore - Čuj moj glas

elfstone ::

nicjasno: mogoce Ne klici zvezde z neba od moulin rouge.

nicjasno ::

Er... Moulin Rouge je slovenski band iz 80-ih?

elfstone ::

kdaj pa, leto 85 stejemo med osemdeseta?

Klemenn ::

ne, med devetdeseta

med osemdeseta štejemo:

1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989

:\

DSmidgy ::

Pomoje pa grejo, ker ni leta nič, takole:
prvo desetletje našega štetja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
zato so 80-ta leta: 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90

Že po tistem, da je leto 2000 zadnje leto 20. in ne prvo leto 21. stoletja, bi moral vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

nicjasno ::

Lol, zdaj ste pa ze malo off topic. Samo vprasal sem, ker ne poznam benda.

Hvala za pomoc. Ce pa kdo ve se za drugi dve pesmi, pa se priporocam :)

Avenger ::

Ne morem si kaj, da ne bi še jaz zašel v offtopic... 80 leta se štejejo, ko prvič zazvene osemdeset, torej od 80. Menda ne bo 80 še vedno sedemdeseta leta? Prav tako po eni zgornjih teorij bi bilo leto nič - ne prvo desetletje, ampak pred našim štetjem... 0 pred našim štetjem? :D

A kdo pozna kakšne komade, ki so tko nekak kot Carl Orff - Carmina Burana - take zborovske, mal strašljive, impresivne...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vikking ::

kera so potem od 01-10 in 91-99 in kje je 00?

Klemenn ::

em,

01,02,03,04,05,06,07,08,09 so deseta leta
10,11,12,13,14,15,16,17,18,19 so pa dvajseta leta

men so vaj tak razložil :\

Ziga Dolhar ::

Torej je "desetih" za enega manj kot katerihkoli drugih? Oz. kam gre potem leto XY00? Imamo "končnostoletnih" potlej kar enajst?

... le naglas razmišljam ... :\
https://dolhar.si/

McHusch ::

Ste si pa našli temo za to razglabljat. ;)

1980 - 1989 osemdeseta leta
1981 - 1990 deveto desetletje dvajsetega stoletja
1901 - 2000 dvajseto stoletje

Leta nič ni bilo. Letu 1 B.C. je sledilo 1 A.D. in ne 0.

Avenger ::

Zli nekdo nas bo kmalu vun vurfno (upam da splitnil temo), ampak sam še tole: xx leta, as in dvajseta, sedemdeseta etc. leta, so bolj poseben izraz, ki se uporablja zaradi priročnosti (ker se devetdeseta leta pač enostavneje sliši kot deveto desetletje) in se ga kot takega NE DA uporabit za PRVO (in drugo :D ) DESETLETJE, torej prvih 10 let. 0-9 prvo desetletje 10-19 drugo, 20-29 tretje desetletje oziroma dvajseta leta. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nicjasno ::

Heh... Prvo cifro pac pogledas... ce je recimo 2-ka pred desetisko stevilko, so to 20-ta leta, recimo, so pa 20-ta leta 3. desetletje kateregakoli stoletja ze pac. Zacnejo se pa z letom 20 in koncajo z 29 . Tak sem si to od nekdaj razlagal. Me cisto nic ne zanima, ce je bilo leto 0 ali ne, sedaj je vse lepo uteceno in ni vec vazno ali je bila prej kura ali pa jajce, vsaj kaj se tice letnic ne.

Btw... nazaj na topic. Se vam kdaj zgodi da po radiu poslusate kako pesem, ki vam je izredno vsec (seveda ne poznate izvajalca, in pesem je ze zdavnaj izginila iz lestvic, poleg tega pa se zgodi enkrat na par let da jo zavrtijo) in ste celo pozabli refren, ki ste si ga prej celo ponavljali, da bi si ga zapomnili in potem tukaj vprasali katera pesem bi to lahko bila...?

No, to se je meni danes zgodilo :( grrrr!;((

Klemenn ::

KLIK!

let the debata continue ;)

Avenger ::

Nicjasno, meni, ki sem itak ljubitelj rahlo starejše glasbe, (Alphaville, Robert Palmer, OMD, A-ha, Chris Isaac, Roy Orbison etc. etc. etc.) se to precej pogosto dogaja, če slučajno nimam kulija v avtu, kjer ponavadi poslušam radio, zapišem na GSM in večinoma mi rata najt lyrics na googlu... 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nicjasno ::

Hm... vidis, to ni slaba ideja. Bom si jaz tudi kuli pa list papirja v avto vzel.

DoloresJane ::

Dovolj matematike in štetja let - vrnite se na temo ali pa jo bomo zaklenili. :\ Ne morem verjeti, da vam uspe TAKO hudo zaiti s teme. Je mar res težko odpreti novo temo?

Daniel ::

V reklami za Tretjo izmeno (Third Watch) na Popu, je pesem ki mi je zelo všeč ampak ne morem razpoznati besedila ce mogoče kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Marjan ::

En komad iščem, prvi dve vrstici gresta takole:

I love myself, I want you to love me,
when I feel down, I want you to find* me,

...
(*ni nujno, da je find, lahko, da je fuck)

Hudo sexy komad, poje ga ena ženska, ki si jo vizualno že kar predstavlam, čeprav je še nisem videl :D 0:) :8)

A pozna kdo? Naslov, pevko...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Ziga Dolhar ::

Divinyls - I Touch Myself.mp3

p.s.: ko sem jaz iskal, sem našel na Googlu.

Marjan, no! >:D
https://dolhar.si/
««
«
1 / 117
»»