» »

Zoran Janković - slovenski mesija

Zoran Janković - slovenski mesija

«
1
2 3 4

durrenmatt ::

Oglašajo se zaskrbljeni glasovi razumnikov, da Slovenija ne gre v pravo smer.

Slovenska levica nas podi stran od demokracije

Napoveduje se vzpostavitev diktature

Ljudje v času vse večjega gospodarskega, političnega, socialnega in moralnega razsula namreč začnejo hrepeneti po odrešeniku, ki jih bo odrešil vseh težav.

Prihod odrešenika se napoveduje že za leto 2011. Pred naslednjimi parlamentarnimi volitvami bo namreč nastopila nova stranka - vsedržavna stranka Zorana Jankovića. Z Jankovićevim krogom jo snuje PR-jevec Sebastjan Jeretič, ki je spravil Pahorja na oblast, pred kratkim pa mu poslal dve dobro znani 'bombi' v obliki pisem. Narcisoidnega Pahorja je namreč treba krepko prijet, da ne bo delal na naslednjih volitvah več preglavic in mešal račune ljudem iz ozadja. Naprej se forsira novega človeka: kapitana Zokija.

In tudi Vesna, žena najbolj znanega slovenskega gimnazijskega maturanta Jureta Jankovića, se pripravlja na vstop v politiko. Trenutno je na 'usposabljanju' pri Sebastjanu Jeretiču.

In tudi Širci se mudi z novim zakonom o RTV, ker bo z oddajami za južne brate na slovenski nacionalki priskrbela Jankoviću večji domet. Upa se na učinek 'mobilizacija Fužin na nacionalni ravni' pri državnozborskih volitvah.

Upam, da ta tema ne bo zamrla do prihoda Jankovićeve stranke. Da jo bomo pričakali v 'toplem' pričakovanju.>:D
Pozor, branje ogroža neumnost!

PaX_MaN ::

:O

Pšenični ::

Ta tema bo aktualna, če bo pod 60.000 brezposlenih in gospodarska blagnja. Drugače lahko leva opcija načrtuje kar če. Ker pa bo do drugega leta krepalo še lepo število firm, jaz ne bi bil tak levi optimist. Torej še en dokaz, da so kompas zgubili do kraja.

Bolj realno, kot načrtovanje leve opcije za ohranitev na oblasti, bi bilo načrtovanje poleta na Mars.

Sicer zna Jankovič naredit kupčijo, da ga desna opcija ne dira,, on pa bo naprej župan v Ljubljani. Le župan in nič več. Da bo "amnestiran".

Zgodovina sprememb…

zee ::

Zoki gets the job done*, whereas others (lefties or righties) do not for they rather chase butterflies and skeletons.

Simple.

* - not neccessarily in a legit way
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Pyr0Beast ::

* - Zoki gets the job done for us. But it benefits him as well.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

USS Liberty ::

durrenmatt je izjavil:

Oglašajo se zaskrbljeni glasovi razumnikov, da Slovenija ne gre v pravo smer.

Slovenska levica nas podi stran od demokracije]


veliko povedo komentarji na ta članek.... takoj se je pojavila komunistično-anarhistično-gejevska sekcija, ki brani lik in delo tovariša Kučana, udeležence okrogle mize podivjano zmerjajo s klerofašisti in celo pozivajo na novi Rog...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

IvoJan ::

durrenmatt je izjavil:

Oglašajo se zaskrbljeni glasovi razumnikov, da Slovenija ne gre v pravo smer.

Slovenska levica nas podi stran od demokracije

Napoveduje se vzpostavitev diktature

Ljudje v času vse večjega gospodarskega, političnega, socialnega in moralnega razsula namreč začnejo hrepeneti po odrešeniku, ki jih bo odrešil vseh težav.

Prihod odrešenika se napoveduje že za leto 2011. Pred naslednjimi parlamentarnimi volitvami bo namreč nastopila nova stranka - vsedržavna stranka Zorana Jankovića. Z Jankovićevim krogom jo snuje PR-jevec Sebastjan Jeretič, ki je spravil Pahorja na oblast, pred kratkim pa mu poslal dve dobro znani 'bombi' v obliki pisem. Narcisoidnega Pahorja je namreč treba krepko prijet, da ne bo delal na naslednjih volitvah več preglavic in mešal račune ljudem iz ozadja. Naprej se forsira novega človeka: kapitana Zokija.

In tudi Vesna, žena najbolj znanega slovenskega gimnazijskega maturanta Jureta Jankovića, se pripravlja na vstop v politiko. Trenutno je na 'usposabljanju' pri Sebastjanu Jeretiču.

In tudi Širci se mudi z novim zakonom o RTV, ker bo z oddajami za južne brate na slovenski nacionalki priskrbela Jankoviću večji domet. Upa se na učinek 'mobilizacija Fužin na nacionalni ravni' pri državnozborskih volitvah.

Upam, da ta tema ne bo zamrla do prihoda Jankovićeve stranke. Da jo bomo pričakali v 'toplem' pričakovanju.>:D


a ti si novi USS??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

imagodei ::

Spraševal sem se že, kje hodi Nimic s svojimi blodnjami o Kučanu.

Nimic, ni Kučan kriv za tvoje težave. Vsak je sam svoje sreče kovač. Dobrohoten nasvet: nehaj za težave v svojem življenju kriviti Kučana, tardeče, taleve, okoliščine, šefa, ženo, Pahorja, Zokija... Ne ubadaj se z drugimi, prepoznaj, da si za svoje življenje odgovoren sam in stopi korak naprej. Kučan je prikladen izgovor za tiste, ki nimate jajc... V smislu: "Saj bi kej naredil, ampak v naši državi se ne da. Sile kontinuitete so premočne."

Na nek način razumem tvoje frustracije in bolečino. Ampak, a ti nič ne smrdi v sobi? Pokoplji že ta razpadajoča trupla, ki ti že od 45 leta gnijejo pod posteljo! Zamenjaj že mal tole ploščo, ki so ti jo v glavo vbili tvoji starši.
- Hoc est qui sumus -

USS Liberty ::

imagodei...
jaz sem v tej temi samo izpostavil sovražni govor, ki ga na internetu uporabljajo Kučanovi pristaši. Tako, da če imaš na ta moj post kaj za replicirat, imaš vso pravico. Ne rabim pa nobenih tvojih "dobrohotnih" nasvetov. Da pa celo moje starše omenjaš, o katerih nimaš pojma, se pa vidi, kako si tipičnio levičarsko hudoben in hinavski...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Pšenični ::

"Sicer zna Jankovič naredit kupčijo, da ga desna opcija ne dira,, on pa bo naprej župan v Ljubljani. Le župan in nič več. Da bo "amnestiran". "

Pozabil sem dodati še, da bo desnica imela od tega, da Jankovič ostane same koristi(čudno se sliši, ampak je res),

- na parlamentarnih volitvah bo s svojo listo dokončno povozil Zares in LDS v Ljubljani, posledično sledi izpad teh stran iz parlamenta in povečanje možnosti za kazenski pregon posameznikov, ki so iz obeh strank
- ne bo se jim potrebno ubadat z zapufano Ljubljano
- Jankovič bo v Ljubljani neškodljiv gledano v celoti

"jaz sem v tej temi samo izpostavil sovražni govor, ki ga na internetu uporabljajo Kučanovi pristaši. Tako, da če imaš na ta moj post kaj za replicirat, imaš vso pravico. Ne rabim pa nobenih tvojih "dobrohotnih" nasvetov. Da pa celo moje starše omenjaš, o katerih nimaš pojma, se pa vidi, kako si tipičnio levičarsko hudoben in hinavski..."

Zdej ko so že drugič vse pokradli, so spet pametni. Najprej po 45. letu, zdej pa še po 91. letu.
Sveda bo račun spet izstavljen nam, navadnim državljanom. Nižji penzijoni, manjše socijalne pravice, kredite bomo plačevali več genneracij...

Zgodovina sprememb…

kivi113 ::

Evo Slovensko sramoto:

http://komunist.mojforum.si/komunist-ab...

V Dražgošah, Rudnem, Železnikih in okoli vedo, da so Partizani dali rep med noge ter pobegnili na Jelovico, žrtovali vas Dražgoše in kasneje zgodbo spremenili v mit partizanske junaškosti.

To potrjujejo tako javno dostopna pričevanja kot dokumenti, ki jih nekateri ne želijo javno deliti, kot pričevanja domačinov, ki sovražijo vsakoletne procesije in pohode.

Pokoplji že ta razpadajoča trupla, ki ti že od 45 leta gnijejo pod posteljo!


Se pravi, naša politična garnitura lahko vsakoletno obuja bolečino pri ljudeh, samo da še vnaprej vzdržujejo mit o partizanih in komunističnemu junaštvu (glej rdeče zvezde na zastavah), ostali pa ne smemo vsaj poskusiti priti do resnice?

RTV z videospotom "DanD - Lep dan za smrt" poveličuje morilca Slovenskega naroda - to je tudi vse OK?

Ne glede, da se gre za leto 1945, problem 65 let kasneje ostaja enak.

imagodei ::

Levičarsko hudoben in hinavski, hehe... Stereotipi, much? :)

Jaz samo izpostavljam, da v vsaki temi nujno privlečeš na dan Kučana, sile kontinuitete ali rdeče/leve, ki ti očitno grenijo življenje. Slišati si kot kak star, zagrenjen dec, ki se ozre nazaj na svoje življenje in vidi, da je boljši del že mimo in obžaluje, da ga ni živel drugače.

Pravzaprav je očitno, iz kakšnega zaledja prihajaš oz. kakšna je bila tvoja vzgoja - pa se ne mislim ukvarjat s tem, ker mi v resnici dol visi za 65+ let stare zamere. Je pa to pomembno in žalostno zgolj zaradi tega, kar sem omenil že v prejšnjem postu: v glavi imaš zataknjene miselne vzroce svojih staršev in na vsakem koraku vidiš rdečo zaroto. Saj imaš v svojem mikrokozmosu prav. Kako naj ti bo lepo v življenju, kako naj bo bolje, kako naj uspeš, če ti povsod in vedno pod noge mečejo polena levičarji in komunisti?

Skratka, tolk si ufuran v ta mem, da ne moreš ven in pogledat drugače. Glavo tiščiš v blato; ko bi se le obrnil navzgor in opazil, da dežja ni več in da sije sonce...


peqi> "Se pravi, naša politična garnitura lahko vsakoletno obuja bolečino pri ljudeh, samo da še vnaprej vzdržujejo mit o partizanih in komunističnemu junaštvu (glej rdeče zvezde na zastavah), ostali pa ne smemo vsaj poskusiti priti do resnice? "

Da ne bova začela moralizirat o pravi in napačni strani... Meni dol visi za 65+ let stare zadeve. Kakšno bolečino obuja pri tebi naša politična garnitura? Se spomniš, kako so v vašo hišo vdrli partizani in vas ustrahovali? Se spominjaš povojnih pobojev? Koliko si pa star?

A se zgražaš mogoče tudi nad tem, da je katerega izmed tvojih prednikov mučila Inkvizicija? Si travmatiziran zaradi tega? A je kdo od tvojih prednikov neupravičeno umrl kot žrtev Francoske revolucije? Te to tudi boli?

Celo zgodovino so se dogajale take in drugačne pizdarije in krivice. V vsaki vojni do sedaj so posiljevali ženske, deklice, v vsaki so bila mučenja, požiganja, teror nad civilnim prebivalstvom. Po vsaki vojni so se zmagovalci maščevali poražencem. Ne pravim da je prav, celo kontra bom rekel: če se najde odgovorne, naj se jih postavi pred sodišče! Vseeno pa, a lahko ljudje, mlajši od 40-50 let, ki niso občutili nič od povojnih pobojev, šikaniranja, Golega otoka in podobno, po 65+ letih počasi nehamo klobasat o tem?

Ne gre samo zato, da je minilo 65+ let od WWII, slabih 20 let imamo že tudi demokratičen režim. Pa človek božji, bolano je do amena, da še danes nekdo vidi rdečo zaroto z Murgeljskim palčkom TM na čelu! Tablete, tablete je treba jest, če ima človek blodnjavo motnjo!

EDIT: sub -> sup
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Pyr0Beast ::

Tablete, tablete je treba jest, če ima človek blodnjavo motnjo!

Pa ne homeopatske !! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kivi113 ::

Jah, moraš žalit, drugače ne gre.

a človek božji, bolano je do amena, da še danes nekdo vidi rdečo zaroto z Murgeljskim palčkom TM na čelu! Tablete, tablete je treba jest, če ima človek blodnjavo motnjo!



Da ne bova začela moralizirat o pravi in napačni strani... Meni dol visi za 65+ let stare zadeve. Kakšno bolečino obuja pri tebi naša politična garnitura? Se spomniš, kako so v vašo hišo vdrli partizani in vas ustrahovali? Se spominjaš povojnih pobojev? Koliko si pa star?


Ja, komunistična oblast je močno prizadela moje življenje. Medtem, ko me bitka pri Sisku res ne prizadane, niti 1.sv.vojna, to ne morem trditi za 2.sv.v. Star sem pa približno toliko, kot ti.


Pa še en namig glede prave in neprave strani. Niso bili pravi ne komunisti in ne domobranci, saj so bili oboji proti Slovenskemu narodu. Pravi so bili tisti, ki so hoteli enoten odpor Slovenije proti okupatorju in niso hoteli pobijat Slovencev. Taki so kasneje postali tarče komunistov, kakor tudi velik del slovenske inteligence.

Pšenični ::

"Slovensko sramoto:

http://komunist.mojforum.si/komunist-ab...

V Dražgošah, Rudnem, Železnikih in okoli vedo, da so Partizani dali rep med noge ter pobegnili na Jelovico, žrtovali vas Dražgoše in kasneje zgodbo spremenili v mit partizanske junaškosti."

Po pričevanju mojega očeta, je bil tudi poboj 100 talcev pri Frankolovem, mislim na to, kar se je dogajalo pred tem nekaj čisto drugega, kot je uradna verzija. Podobna štorija kot tole.

imagodei ::

peqi> "Ja, komunistična oblast je močno prizadela moje življenje."

Ja, revež ubogi... Če si star približno toliko kot jaz, nisi še niti dobro vedel, za kaj gre, ko smo se odločili za lastno državo. So te tovarišice v šoli do osamosvojitve teple po glavi, ker si se napačno pisal? So to tvoje travme?

Naredi si uslugo in si čimprej populi iz glave omejujoče miselne vzorce.

Glede ostalega pa: Zeh. Je bilo že toliko napisanega na to temo, da nima več smisla. Ne bova prišla skupaj, kar pa konec koncev, 65+ let po dogodkih, niti ni več važno. Sploh pa je to že totalni offtopic.
- Hoc est qui sumus -

USS Liberty ::

imagodei je izjavil:

Jaz samo izpostavljam, da v vsaki temi nujno privlečeš na dan Kučana, sile kontinuitete ali rdeče/leve, ki ti očitno grenijo življenje. Slišati si kot kak star, zagrenjen dec, ki se ozre nazaj na svoje življenje in vidi, da je boljši del že mimo in obžaluje, da ga ni živel drugače.

Kučana privlečem na plan samo takrat, ko je to potrebno in nikakor ne v vsaki temi. Očitno te pa kritika Kučana zelo moti, najbrž si njegov pristaš in upam, da ti bom še grenil življenje s kritikami človeka, ki je to državo spravil na kant in spletkari že tam od konca 60ih naprej.

imagodei je izjavil:

Pravzaprav je očitno, iz kakšnega zaledja prihajaš oz. kakšna je bila tvoja vzgoja - pa se ne mislim ukvarjat s tem, ker mi v resnici dol visi za 65+ let stare zamere. Je pa to pomembno in žalostno zgolj zaradi tega, kar sem omenil že v prejšnjem postu: v glavi imaš zataknjene miselne vzroce svojih staršev in na vsakem koraku vidiš rdečo zaroto. Saj imaš v svojem mikrokozmosu prav. Kako naj ti bo lepo v življenju, kako naj bo bolje, kako naj uspeš, če ti povsod in vedno pod noge mečejo polena levičarji in komunisti?


Jaz bi rekel, da je veliko bolj kot z mano nekaj narobe s tabo in tvojo vzgojo, kjer so te doma najbrž indoktrinirali, da etiketiraš neke ljudi in celo njihove starše, katere še nikoli nisi videl in o njih nimaš pojma. Očitno so te starši vzgojili tako, da v vsakomur, ki ni skrajno lev, avtomatsko vidiš nekoga, ki je nek potomec nekih črnobelih notranjih sovražnikov iz druge svetoven vojne, ki imajo neke 65 let stare zamere do rdečih…
Na mene starši sigurno niso prenesli neke 65 let stare zamere do rdečih… Sicer mi tega ne bi bilo treba nekemu brezvezniku kot si ti pojasnjevati, ampak ker sem dober kot kruh, ti povem, da sem potomec Slovencev iz Posavja, ki jih je med 2. svet. vojno nemška vojska pregnala v lager v Nemčijo, na njihove domove so pa na naselil Kočevske Nemce…
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Mipe ::

Kaj pa mulci dandanes vedo o bitki, ki se je zgodila daleč pred njihovim rojstvom? Kolikor vem, danes živi le še malokdo, ki je takrat živel - pa še takrat je bila večina malih otročkov, ki niso imeli pojma, kaj se dogaja okrog njih. Zdaj pa kar naenkrat imajo fotografski spomin.

Raje verjamem dokumentom iz tistih časov kot pa potomcev žrtev.

kivi113 ::

imagodei:

Saj zmoreš tudi kaj več od pokroviteljstva. :)

Dobro veš, da če jaz ne smem razmišljati o teh stvareh, tudi komunističnih proslav v Dražgošah ne bi smelo biti.

Komunisteki naj nam naredijo uslugo, in si čim prej populijo iz glave omenjene miselne vzorce, pa bodo naredili veliko korist Slovenskemu narodu. Saj ni treba iz leta v leto prilivati ogenj na razdvajanje med ljudmi.


**//delete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

zavajon ::

Mater, Nimic, imaš pa res srečo, da si bil tako dobro vzgojen in prav nič indoktriniran...>:D

kivi113 ::

Mipe:

Narobe sem prebral tvoje sporočilo. Raje verjameš dokumentov. Ok.

Če obstaja kakšen dokument, ki dokazuje tako junaštvo, bi te prosil, če mi ga lahko pokažeš. :)

imagodei ::

Nimic> "Kučana privlečem na plan samo takrat, ko je to potrebno in nikakor ne v vsaki temi. Očitno te pa kritika Kučana zelo moti, najbrž si njegov pristaš in upam, da ti bom še grenil življenje s kritikami človeka, ki je to državo spravil na kant in spletkari že tam od konca 60ih naprej."

Moti me neargumentirana debata ;) No, v bistvu me izpod tvojih prstov niti ne moti več, si pa krasen material za sarkazem. Prodajaš rekla-kazala od branjevk, starih mam in "vaških modrecev", ki vse vejo in bi sami, vsaj tako mislijo, mnogo bolje vodili državo, kot pa kateri koli politik. Grenil življenje? Meni? :D Marička, saj sem ti povedal, da si ravno ti najbolj zagrenjen. Men dol binglja za Kučana pa zate. Gre zgolj za to, da če berem neko temo, bi rad kakšne argumente, dokaze, linke... Ne pa brezveznih obtožb, ki so bazirana na indoktrinaciji.


Nimic> "Jaz bi rekel, da je veliko bolj kot z mano nekaj narobe s tabo in tvojo vzgojo, kjer so te doma najbrž indoktrinirali, da etiketiraš neke ljudi in celo njihove starše, katere še nikoli nisi videl in o njih nimaš pojma."

Ah, ne, sine. Ljubiteljsko me zanima psihologija, pa te psihoanaliziram. Tvoje izjave o tebi povedo več, kot bi si jaz kadarkoli sploh želel vedet, verjemi. >:D


Nimic> "Očitno so te starši vzgojili tako, da v vsakomur, ki ni skrajno lev, avtomatsko vidiš nekoga, ki je nek potomec nekih črnobelih notranjih sovražnikov iz druge svetoven vojne, ki imajo neke 65 let stare zamere do rdečih..."

Predvsem so me starši vzgojili, da ni lepo lagati in govoriti neresnice. Če pa že po neumnosti izustiš kako krepko, se pa opravičiš. Ti pa rad trabunjaš v prazno in trošiš moj bandwidth. V vseh tvojih izvajanjih nismo še nikoli videli kakega argumenta, ampak zgolj in samo "javne tajne", ki jih ti baje "veš" o Kučanu, levih, komunajzarjih ipd. Moj čut za resnico je nadrejen ideološki pripadnosti. Vsakega levičarja, ki krši zakon, najsi bo Pahor, Kučan ali kdorkoli - pred roko pravice in določit zakonito kazen! Če Stanovniku dokažete, da je imel kaj pri pobojih, sem takoj za to, da ga do smrti zaprete v najhladnejšo in najtemnejšo ječo. Dokler pa trabunjate v prazno, ste pa ti in tebi podobni brezvezni nakladači. In vaš odnos zgolj potrjuje mojo psihoanalizo: iščete izgovore za vaše težave v nekih neobstoječih okoliščinah, ki so menda prevelike za vas, da bi jih presegli.


peqi> "Saj zmoreš tudi kaj več od pokroviteljstva. :)"

Seveda. Ampak ne v temah, kjer odgovarjam na neargumentirane bedarije.
- Hoc est qui sumus -

kivi113 ::

peqi> "Saj zmoreš tudi kaj več od pokroviteljstva. :)"

Seveda. Ampak ne v temah, kjer odgovarjam na neargumentirane bedarije.


Torej mi razjasni, zakaj bi meni misel o teh proslavah škodovala, določeni osebki bi pa še v nadalje poveličevali komunistične "dosežke".

Argumente sem ti podal, ti nadaljuješ z žaljenjem.

neargumentirane bedarije


Če je tema bedarija, potem ne sodeluj.

kivi113 ::

Torej, moje mnenje glede

Zoran Janković - slovenski mesija

je, da se mi zdi hudo, da se tega človeka imenuje za "mesijo", saj se ta človek pojavlja na komunističnih proslavah, ki so po eni strani zlagane, po drugi strani pa dediščina totalitarnega režima, ki so ga povsod po evropi izenačili z nacizmom in fašizmom, razen pri nas v Sloveniji.

Pobijanje ljudi v politične namene je napačno, ne glede na to, ali je umrl Slovenec, Hrvat, Bosanec, Srb, Avstrijec ali kdorkoli drug. Ljudem bi morali pravično soditi pred kazenskim sodiščem, ne pa na tak način, kot se je to počelo v totalitarnem režimu.

Ker so še vedno na oblasti ljudje iz istih krogov, kot so bili pred osamosvojitvijo, in ker se gospodarsko stanje slabša, dolg pa iz dneva v dan narašča, ker je možnost, da v prihodnosti tudi nas pokupi IMF, protestiram proti tem dogajanjem.

Kar se tiče mojih osebnih posledic zaradi komunizma, gre tu za osebne stvari, in o teh ne bom diskutiral.

imagodei ::

@peqi,

kolikor vem, proslavljamo zmago nad fašizmom in nacizmom, tako kot večji del civiliziranega sveta. Razen seveda tistih držav, v katerih so sodelovali z nacifašističnim režimom. Nemčija, recimo, je dovolj ponosna država, da ne jokca ampak se je dvignila nad to in prosperira. Italija, po drugi strani, igra na karto ubogega jaza in jamra nad fojbami in tragedijami, ki so se jim zgodile, ob tem pa seveda popolnoma pozabi omeniti Mussolinija, njegov režim in teror, ki so ga vojaki zganjali nad Slovenci.

Kakor koli - ko sem zadnjič pogledal, smo bili še na strani Zahodnih zaveznikov. Popolnoma normalno je, da se praznuje zmage v bitkah in vojnah. Že vsaj 20 let to niso komunistične proslave. Nič bolj, kot proslave ob obletnici izkrcanja v Normandiji ipd. Al je to tudi komunistični praznik?

Problem vaše argumentacije je v tem, da temelji na zgrešenih predpostavkah. Ufurani ste v svoje meme tako daleč, da izkrivljate realnost.
- Hoc est qui sumus -

kivi113 ::

Pokaži mi dokumente, ki dokazujejo partizansko junaštvo, pa ne bom imel težav dodati še kakšen nov mem. Sam omenjam izključno bitko v Dražgošah. Sam sem iz 4ih virov dobil informacije, da je bila partizanska zgodba zlagana poneverba, in nobenega vira ali argumenta, da ni bila.

Tvoja predpostavka je, da sem ufuran, da govorim o Kučanovi zaroti. Nikjer nisem omenjal Kučana. Ufuran bi bil verjetno, če bi o teh stvareh imel tako mnenje od malega, pa se s to stvarjo ne ukvarjam prav dolgo (mesec dni).

Tudi, če smo junaško premagali naciste in fašiste ter osvobodili del Slovenije, to ne opravičuje povojnih grozodejstev, zaporov, kraj in podobno. In to je bistvo, proti čemer protestiram. Ali so povojni poboji nekaj, kar ni argumentirano in ne obstaja, ali to po tvoje obstaja?

Mipe ::

Nimam dostopa do teh dokumentov, ne za eno plat ne za drugo plat zgodbe, zato se raje ne vmešavam v to zadevo. Vendar očitno nekateri muloti absolutno morajo globoko zakopati po ranah zgodovine.

Vse to se je zgodilo pred več kot 60 leti. Velika večina ljudi, ki je takrat živela, danes ne obstaja več in jim tile populizmi ne pomagajo prav nič. Samo podpihuje se sovraštvo do teh in onih - in to povsem brez veze, ker današnja mladina nima nobene zveze z drugo svetovno vojno, naj tuli te in one pamflete - samo pozornost hočejo.

Medtem ko nas tarejo resnejše teme, ki bodo še kako vplivale na naslednjo generacijo.

Karaya 52 ::

Jože P. Damijan v tem prispevku odlično opiše "problem Kučana". Gotovo ni samo 70 letni starček, ki s sosedi kuha bograč na svojem vrtu oz. politični darth weider, ki ima v rokah vse niti. Smo pa v zadnjih dneh videli nenavadno veliko premikov med ekonomisti stare šole, naenkrat davčni primež sploh ni velik, prodaja državnih deležev pa bi naj bila podobna potapljanju ladje na kateri plujemo. Mogoče se počutijo ogrožene ali pa samo potrebujejo nekaj časa za konsolidacijo tranzicijske elite.

Ekonomisti sramote:
Jože Mencinger
Franjo Štiblar
Marjan Senjur
Franc Križanič

Ti ljudje so brez sramu. Pod pretvezo nacionalnega interesa (v resnici pa pripravljali teren za svojo oligarhijo) so nas speljali na pot bankrota, podaljšane tranzicije, zdaj ko jim zmanjkuje idej pa hinavsko iščejo grešne kozle v idejah in ljudeh, ki so bili do tega najbolj kritični in brez vsakršne formalne moči. Ti ljudje so držali štango navezi kapital-politika, tovarišijskemu kapitalizmu in preko izvršilne, zakonodajne pa tudi sodne veje oblasti državo spremenili v plen vse do točke ko je rek "kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno govedu" postal realnost v prvi republiki Sloveniji. Državo so nam ukradli ker smo spali pri odprtih vratih in noben "mesija" nas ne bo obvaroval pred lastno lenobo, kvečjemu jo bo izkoristil in na stežaj odprl vrata. Brez pozorne javnosti se demokracija spridi, kje so npr. pravniki, ki bi pro bono delali to kar dela Pezdir? Ni jih, raje so se kurbali z elito in naredili vse da so prodali cesarjeva oblačila.

Spy ::

imagodei je izjavil:

@peqi,
kolikor vem, proslavljamo zmago nad fašizmom in nacizmom, tako kot večji del civiliziranega sveta.

...a ne obsojamo zločinov komunizma, tako kot ostale države članice EU, kajne?
===
EdiSce na forumu financ:

Oziroma, najdite mi eno državo v EU, kjer se župan z nekajmiljonsko luknjo v javnem projektu, ki dokazano ni imel zaprte finančne konstrukcije:

a) prosto sprehaja
b) dobi drugi županski mandat
c) mu sodišča ne zasežejo celotnega budgeta in premoženja za poplačilo dolgov
===

kivi113 ::

Z uvajanjem totalitarizma - tako na nivoju držav s posegi v zasebnost (think: telesni skenerji na letališčih ipd.), kot internacionalno, s tiščanjem nosu tja, kamor ne spada - pa se krhko ravnovesje ruši. Ni še tako daleč od zadnje velike vojne. Ne pozabit, da je za zanetit iskrico včasih dovolj že butast izgovor. WWI se je kao začela zaradi atentata na prestolonaslednika.


To so tvoje besede, imagodei. Eden izmed razlogov, zakaj me zanima prejšna vojna. Da v slučaju, da se kaj neprimernega zgodi, ne bomo še enkrat ponavljali istih napah.

jype ::

Karaya 52> Pod pretvezo nacionalnega interesa

Če kdo omeni besedno zvezo "nacionalni interes", se primem za denarnico, al kako že gre to. Ne moreš resno jemati ekonomista, ki kadarkoli uporabi to besedo.

Ampak dokler je več kot 70% prebivalstva mnenja, da jim je država dolžna poiskat službo, je njihova retorika (pa tudi njihov načrt) smiseln in razumljiv, zato si jaz ne mislim, da so zmešani, ampak da zelo dobro vedo, kaj delajo.

USS Liberty ::

Karaya 52 je izjavil:

Jože P. Damijan v tem prispevku odlično opiše "problem Kučana".


Zelo dober članek.
Samo zdaj bodo nekateri popoldanski samooklicani psihoanalitiki tudi Damijana najbrž obtožili, da ima paranojo in da govori neresnice, saj Kučan je pa v resnici samo en sivolasi gospod v penziji, ki doma v Murglah pazi na svojo mačko, na politiko pri nas pa nima nobenega vpliva...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

kivi113 ::

jype:

Problem je, ker posameznik zaradi previsokih dajatev težko odpre privat. Če bi država zmanjšala obdavčitev, bi bilo vse veliko lažje odpirati privat. Tako pa se moramo ozirati na državo, da bi nam od nekod zrihtala službo. Saj se ne splača biti privatnik, če nisi zares vrhunski v svojem poslu.

dbevfat ::

USS Liberty je izjavil:

Zelo dober članek.
Samo zdaj bodo nekateri popoldanski samooklicani psihoanalitiki tudi Damijana najbrž obtožili, da ima paranojo in da govori neresnice, saj Kučan je pa v resnici samo en sivolasi gospod v penziji, ki doma v Murglah pazi na svojo mačko, na politiko pri nas pa nima nobenega vpliva...

Damijan je paranoičen (ti pa tudi). Kučan je en sivolasi gospod v penziji, ki ima na politiko veliko veliko manj vpliva, kot mu pripisujejo. Hecno je to, da gre to spravljanje na Kučana v vašo škodo, ker se vmes ne ukvarjate z napadi na ljudi, ki imajo na politiko občutno več vpliva. Ampak po želji.
nvr2fat

jype ::

peqi> Problem je, ker posameznik zaradi previsokih dajatev težko odpre privat. Če bi država zmanjšala obdavčitev, bi bilo vse veliko lažje odpirati privat. Tako pa se moramo ozirati na državo, da bi nam od nekod zrihtala službo. Saj se ne splača biti privatnik, če nisi zares vrhunski v svojem poslu.

Brez skrbi, da se tega še kako zavedam. Več kot 60% mi pobere država (kljub znižanju davkov v času mandata SDS), ampak ker brez tega denarja moja prababica ne bi dobila pokojnine, temu niti ne oporekam, nenazadnje nismo najbolj obdavčena država v EU, smo pa bržkone ena manj učinkovitih - velikega dela mojega denarja nihče ne zna več izslediti, ko izgine v državnih kolescih, vsem pa je jasno, da denar eventuelno pristane v žepih kolegov tistih, ki ta denar razporejajo.

Bi bilo super, če bi wikileaks kdo znal posredovati vse umazane skrivnosti porabe davkoplačevalskega denarja.

imagodei ::

kivi113 je izjavil:

Pokaži mi dokumente, ki dokazujejo partizansko junaštvo, pa ne bom imel težav dodati še kakšen nov mem. Sam omenjam izključno bitko v Dražgošah. Sam sem iz 4ih virov dobil informacije, da je bila partizanska zgodba zlagana poneverba, in nobenega vira ali argumenta, da ni bila.

Well, jaz se konkretno do Dražgoške bitke sploh nisem opredelil. Viri in argumenti, ki praviš, da jih ni, seveda so - uradna pričevanja in uradna zgodovina. Lahko da je bilo drugače - pa saj se ne prepoveduje raziskovati in ponovno ovrednotiti zgodovinskih dejstev. Seveda že po naravi nekoliko dvomim v pripovedi ljudi, ki so bili takrat stari 10 in 12 let. Resnica je verjetno nekje vmes med nemškimi viri in partizanskim postavljanjem. Ali je bila potrebna? Well, nekje se je moralo začeti. Lahko pa na isti način relativiziramo vse spopade in rečemo, da bi bilo vseeno, če partizanov ne bi bilo in bi kot ritolizniki čakali na rezultat vojne. Konec koncev - kaj so Američani sploh hodili v Evropo jezit Nemce? Bogve koliko nedolžnih civilistov je umrlo zato, ker so Američani z uspešnim izkrcanjem razjezili Nemce in je bilo treba zato na zasedenih območjih vladat s še bolj trdo roko, da ne bi prišlo do vstaj?


kivi113 je izjavil:

Tvoja predpostavka je, da sem ufuran, da govorim o Kučanovi zaroti. Nikjer nisem omenjal Kučana. Ufuran bi bil verjetno, če bi o teh stvareh imel tako mnenje od malega, pa se s to stvarjo ne ukvarjam prav dolgo (mesec dni).

Eh, to od Kučana sploh ni namenjeno tebi, ampak Nimicu.

kivi113 je izjavil:

Ali so povojni poboji nekaj, kar ni argumentirano in ne obstaja, ali to po tvoje obstaja?

Mal boljš začni brat moje prispevke.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Mipe je izjavil:

Nimam dostopa do teh dokumentov, ne za eno plat ne za drugo plat zgodbe, zato se raje ne vmešavam v to zadevo. Vendar očitno nekateri muloti absolutno morajo globoko zakopati po ranah zgodovine.

Vse to se je zgodilo pred več kot 60 leti. Velika večina ljudi, ki je takrat živela, danes ne obstaja več in jim tile populizmi ne pomagajo prav nič. Samo podpihuje se sovraštvo do teh in onih - in to povsem brez veze, ker današnja mladina nima nobene zveze z drugo svetovno vojno, naj tuli te in one pamflete - samo pozornost hočejo.

Medtem ko nas tarejo resnejše teme, ki bodo še kako vplivale na naslednjo generacijo.


To je bistvo vsega. Generacije, ki se jih je socializem v zatonu komajda dotaknil, ki nimajo prvo ali drugoosebnih izkušenj s povojnimi poboji, Golim otokom in podobnim, tukajle razpihujejo nestrpnost in sovraštvo za zadeve, ki so se zgodile pred 65+ leti. Forumsko gnojenje. Če obstajajo dokazi, je treba konkretne ljudi obsodit, to javno razglasit in jih poslat v zapore. Uradna zgodovina je že tudi opravila svojo nalogo in obsodila povojne poboje. Kaj več po 65+ letih, ko je večina akterjev že davno pod rušo, niti ne morete pričakovat. Kot rečeno - life suxx and then you die. Celo zgodovino so se dogajale krivice, posilstva in nepoštena sojenja. Za koliko stoletij nazaj naj se skrajno sekiramo in do fundamenta objokujemo?
- Hoc est qui sumus -

kivi113 ::

Jah imagodei, po eni strani se bojiš vojne, po drugi strani pa govoriš, ko da nas zgodovina ne bi smela zanimat. Ravno iz zgodovine se lahko največ naučimo, samo tega mema ti očitno nimaš pravilno kalibriranega.

lexios ::

Damijan je paranoičen (ti pa tudi). Kučan je en sivolasi gospod v penziji, ki ima na politiko veliko veliko manj vpliva, kot mu pripisujejo. Hecno je to, da gre to spravljanje na Kučana v vašo škodo, ker se vmes ne ukvarjate z napadi na ljudi, ki imajo na politiko občutno več vpliva. Ampak po želji.


V omenjenem (zgornjem) članku lahko pripisovanje kakršnegakoli vpliva in moči MK najdejo samo butalci in buče z opranimi možgani! Če že karkoli, JPD govori o moralni odgovornosti in ideologiji v navezavi s tipično butalsko trmo - "z glavo skozi zid" za vsako ceno in o opravičevanju takšnega početja!

Natanko te lastnosti v navezavi s tipično butalsko foušijo (in trmo) in poveličevanjem propalih, moralno vprašljivih ideologij za vsako ceno, do bridkega konca, "bitkami pri Dražgošah" in "opravičevanjem naših", šele daje slutiti kako mentalno zavožen narod smo Slovenci! Če ni to en skurban narod butalcev, hlapcev, morilcev in hinavcev... ;(( Kolk časa še bomo pogrevali in vsak na svojem bregu opravičevali takšno sranje? Levi, desni, Kučan, Janša, Pahor, fašisti, nacisti, partizani, domobranci... Vedno znova isto sranje in opredeljevanje! Pa naj kdo reče, da se zgodovina ne "ponavlja"!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

imagodei ::

kivi113 je izjavil:

Jah imagodei, po eni strani se bojiš vojne, po drugi strani pa govoriš, ko da nas zgodovina ne bi smela zanimat. Ravno iz zgodovine se lahko največ naučimo, samo tega mema ti očitno nimaš pravilno kalibriranega.

Ne seri. Maš kaj z vsebino za povedat, al se boš obešal na neke izseke mojih izjav iz drugih tem?

In če že hočeš - iz zgodovine se lahko naučiš, da so reakcije množic nepredvidljive in kaotične.

Lahko se naučiš tudi to, da je odpor proti okupatorju esencialnega pomena tudi za identiteto naroda. Lahko čakaš kot pi**ica na boljše čase, da bodo drugi rešili sranje namesto tebe, potem pa objokuješ usodo, da so se drugi zate odločili. Lahko pa pogoltneš grenko zdravilo in postaneš odgovoren zase.

Krivit partizane, ki so "se šli vojsko", medtem ko so drugi raje kolaborirali z okupatorjem, ki se je maščeval nad civilnim prebivalstvom, je milo rečeno usekano. Tako, kot če kriviš žensko v mini krilu, da je izzivala, ko so jo posilili.
- Hoc est qui sumus -

Blazz ::

durrenmatt je izjavil:

Oglašajo se zaskrbljeni glasovi razumnikov, da Slovenija ne gre v pravo smer.

Slovenska levica nas podi stran od demokracije

Napoveduje se vzpostavitev diktature

Ljudje v času vse večjega gospodarskega, političnega, socialnega in moralnega razsula namreč začnejo hrepeneti po odrešeniku, ki jih bo odrešil vseh težav.

Prihod odrešenika se napoveduje že za leto 2011. Pred naslednjimi parlamentarnimi volitvami bo namreč nastopila nova stranka - vsedržavna stranka Zorana Jankovića. Z Jankovićevim krogom jo snuje PR-jevec Sebastjan Jeretič, ki je spravil Pahorja na oblast, pred kratkim pa mu poslal dve dobro znani 'bombi' v obliki pisem. Narcisoidnega Pahorja je namreč treba krepko prijet, da ne bo delal na naslednjih volitvah več preglavic in mešal račune ljudem iz ozadja. Naprej se forsira novega človeka: kapitana Zokija.

In tudi Vesna, žena najbolj znanega slovenskega gimnazijskega maturanta Jureta Jankovića, se pripravlja na vstop v politiko. Trenutno je na 'usposabljanju' pri Sebastjanu Jeretiču.

In tudi Širci se mudi z novim zakonom o RTV, ker bo z oddajami za južne brate na slovenski nacionalki priskrbela Jankoviću večji domet. Upa se na učinek 'mobilizacija Fužin na nacionalni ravni' pri državnozborskih volitvah.

Upam, da ta tema ne bo zamrla do prihoda Jankovićeve stranke. Da jo bomo pričakali v 'toplem' pričakovanju.>:D


ti a tole je Andersenova pravljica? čist resno vprašanje....

kivi113 ::

imagodei:

Lahko bi se potrudil, pa pisal v kulturnem jeziku - brez osebnih napadov in žaljivk.

Zaključek je torej:

- Janković ni novi mesija
- odzivi ljudi v vojnah so lahko nepredvidljivi in kaotični, ali usmerjeni, premišljeni in inteligentni. Nemci so bili zelo dobro usmerjeni, kar je nemški vrh dosegel z uporabo propagande.
- pobijanje Slovencev NI ok, če so to storili uporniki proti okupatorju z rdečo zvezdo na čelu, ali domobranci, ali okupator
- opozoril sem na izdelavo mita o partizanskih junaškostih v Dražgošah, in ne upora partizanov proti okupatorju (ker sem vesel, da smo ohranili Slovenski jezik in kulturo) - dvomim, da so za to krivi partizani, ampak v Rusiji učeni kolaboranti Tito, Kardelj in podobni. Rusija je obsodila pokole Poljakov v Katinskem gozdu. Očitno je Ruski vrh opran v glavo, da se spušča v tako nepomembne, zastarane stvari, kot je pokol 22k intelektualcev pred 70 leti.
- Resnica o Dražgošah je verjetno res nekje "vmes"
- če se moji stari starši ne bi uprli okupatorju v partizanskem boju, mene ne bi bilo. Vsa čast vsem ljudem, ki so s svojim delovanjem prispeli k svobodi in neodvisnosti Slovenije.
- žaljenje, labeliranje, ridikulizacija ali klicanje drugega z "opranimi možgani" niso na nekem kulturnem nivoju visoke inteligence.
- 1.sv.v. se v Sloveniji ni končala istočasno - zato poznamo tudi zgodbo o junaštvu Rudolfa Maistra in njegove ekipe pri osvoboditvi Slovenske Štajerske leta 1919.
- 2.sv.v. je v Sloveniji trajala tudi po 9.5.1945, o čemer priča tudi Kardeljeva depeša, da je potrebno "sojenja" ljudi.

Če pa nekateri podpirate pomore Slovencev s strani tujcev ali Slovencev pod rdečo zvezdo, se mi pa zdi bolano, protislovensko. Kakor tudi obtoževanje, da gre za neko "obujanje", medtem ko vidimo, da v bistvu vsaka debata na slovenskih spletnih medijev pripelje do teh delitev.

Zdaj pa probajte napisat argument proti temu, in brez žalitev, ridikuliziranja, podtikanja in podobno.

Kardelj Kidriču

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::



Krivit partizane, ki so "se šli vojsko", medtem ko so drugi raje kolaborirali z okupatorjem, ki se je maščeval nad civilnim prebivalstvom, je milo rečeno usekano. Tako, kot če kriviš žensko v mini krilu, da je izzivala, ko so jo posilili.

Ti pod prisilo da ti pobijejo družino nebi sodeloval z okupatorjem ?

Sranje je na eni in drugi strani. Vprašanje če nebi bilo boljše, da bi ohranjali suverenost z ignoriranjem okupatorja, ne pa da se mu maščujemo, potem se pa še on nam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

^^^ Pa smo spet pri partizancih in domobranih. Fsck dat.

Se ne in ne ne naveličate tega sranja. Ko kaki penzionisti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mipe ::

Vojna je (bila) eno veliko sranje. Ljudje so izdajali drug drugega, da bi preživeli ali pa si nekako izboljšali položaj. Sosedje so lagali okupatorju ali partizanom, a ta pa sodeluje z onimi, da bi na ta način prišli na svoj račun.

Tu nima veze idealizirati, ker je bilo vse eno sranje.

kivi113 ::

Mipe je izjavil:

Vojna je (bila) eno veliko sranje. Ljudje so izdajali drug drugega, da bi preživeli ali pa si nekako izboljšali položaj. Sosedje so lagali okupatorju ali partizanom, a ta pa sodeluje z onimi, da bi na ta način prišli na svoj račun.

Tu nima veze idealizirati, ker je bilo vse eno sranje.


Ja, in to sranje se manifestira iz dneva v dan točno v teh debatah, namesto da bi enkrat za vselej obsodili tako komunistične kot domobranske zločine in poskusili z v komunizmu tako opevano bratskostjo in enotnostjo.

Domobranci so prisegli nemški vojski, kar je fail. Pobijali so Slovence, kar je tudi fail.

Počeli so pa to tudi komunisti. In celo v osnovni šoli so nas učili, da je šlo za "kult osebnosti", kar je nekako v nasprotju z modernim pogledom na svet.

Vendar se pač večina še vedno ujame na limanice belo/rdeče, tako kot v trenutni politiki, ko se deli veliko ljudi izključno na "leve" in "janšiste".

To je bil moj poskus, da se pač počasi to neha. Do naslednje vojne bi bilo lepo, če bi bila Slovenija enotna.

imagodei ::

peqi> "Lahko bi se potrudil, pa pisal v kulturnem jeziku - brez osebnih napadov in žaljivk."

Ne vem, kje vidiš osebne napade in žaljivke? Res pišem v nekoliko neprijaznem tonu in se sarkazma ne otepam, ampak žaljivke? Vsekakor, v takihle, 1000x prežvečenih temah, kjer se ljudje med 20-40 let polarizirajo na podlagi 65+ let starih dogodkov in že 20 let mrtvega režima, ni mesta za eno kulturno debato. V bistvu mi gre vse skupaj na jetra. Prepoznat je treba samo tri stvari in jih zgodovinsko ovrednotiti: Prvič, partizani, skupaj s komunističnim vodstvom, so se (po naključju ali brez njega) znašli na strani Zaveznikov; borili so se proti nacifašizmu in so bili legitimna osvobodilna oborožena sila na področju Slovenije in Jugoslavije. Domobranstvo, vaške straže in podobne tvorbe; sodelovanje Cerkve z okupatorjem in prisega Hitlerju z blagoslovom Rožmana - vse to je bila izdaja. Ko pogledamo Cerkev, je to še huje, saj je šlo za načrtno zavajanje ljudi in težke svinjarije. Vsako relativiziranje je zanikanje teh dejstev. Drugič, medvojni, predvsem pa povojni poboji s strani partijskega vodstva so bili huda svinjarija, vredna vse obtožbe. Če so akterji še živi in če obstajajo dokazi, jih je treba spravi pred sodišče, ter jih v skladu z zakonom obsoditi. Zgodovina se je že opredelila, naj to stori še bolj jasno in nedvoumno. Tretjič, vojna je svinjarija, dogajajo se vse sorte grozote. Ne glede na to ima okupiran narod pravico ter dolžnost do upora. V tem uporu prihaja do smrti, morda tudi do povračilnih ukrepov na civilnem prebivalstvu, ampak to ne pomeni, da so za nasilje nad civilisti odgovorni uporniki. Ne izgubljat perspektive - moramo se vprašati, kdo je tujec in kdo je okupiral domovino. Ideja o sodelovanju z okupatorjem, da ne bodo umirali nedolžni, je verjetno plod hlapčevskih memov, globoko zakoreninjenih v povprečnem Slovenceljnu takratnega in današnjega časa.
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Potem imajo kosovski Srbi pravico do "osvoboditve", pa Katalonci itd. - na tisoče je teh "okupiranih" narodov. Ne izgubljat perspektive, praviš...

Zeberdee ::

Če je Zoran pameten, bo ostal še 2 mandata župan Ljubljane, nato pa se, kot velik gospod, ustoličil za predsednika nekega večjega športnega kolektiva in počakal, da mu naslednji župani postavljajo spomenike. Dejstvo je, da takega župana nobeno slovensko mesto... v bistvu, takega politika Slovenija še ni imela. Ker imam tudi direktne stike z njim, je dejstvo, da je ustvarjen za mesto župana in mesto župana je ustvarjeno zanj.

Hkrati pa ga označujejo afere, ki pa označujejo prav vsakega turbo politika.

Zorana Jankoviča si želijo v vsakem slovenskem mestu. In v vsakem slovenskem mestu bi zmagal, če bi ga ob rojstvu kloniral. Brez problema.

imagodei ::

peqi> "Zaključek je torej:

- Janković ni novi mesija"


No shit? Si to kdaj za trenutek sploh zares pomislil?


peqi> "- pobijanje Slovencev NI ok, če so to storili uporniki proti okupatorju z rdečo zvezdo na čelu, ali domobranci, ali okupator"

Se strinjam. Nasilje nad civilnim prebivalstvom je vojni zločin. Ravno tako ni OK morija med brati, ampak je treba pridati, da so imeli oboji dovolj masla na glavi. Nenazadnje so nasprotniki komunizma napravili enako napako, kot so jo v parlametu v Nemčiji Hitlerjevi nasprotniki. Enostavno niso bili dovolj složni, da bi jeziček na tehtnici prevagal.


peqi> "- opozoril sem na izdelavo mita o partizanskih junaškostih v Dražgošah, in ne upora partizanov proti okupatorju (ker sem vesel, da smo ohranili Slovenski jezik in kulturo) - dvomim, da so za to krivi partizani, ampak v Rusiji učeni kolaboranti Tito, Kardelj in podobni. Rusija je obsodila pokole Poljakov v Katinskem gozdu. Očitno je Ruski vrh opran v glavo, da se spušča v tako nepomembne, zastarane stvari, kot je pokol 22k intelektualcev pred 70 leti."

Zdaj si ti sarkastičen. Tudi Slovenija je povojne poboje že obsodila. Večkrat. Zgodovina pravi, da niso bili kul. Klima se spreminja, morda tega ne opaziš. Ne dogaja se pa (k sreči) še to, da bi kdo rekel, da je bila NOB slaba reč, da so bili partizani slabi fantje in da bi na Slovenskem moralo zmagati domobranstvo. Če bi se to zgodilo, potem se tukaj danes ne bi govorilo slovensko, prav tako ne bi imeli svoje države ampak bi bili verjetno razdeljeni med Italijo, Avstrijo, Madžarsko in današnjo Hrvaško (če predpostavimo, da bi v preostalem delu Jugoslavije zmagali partizani).


peqi> "Če pa nekateri podpirate pomore Slovencev s strani tujcev ali Slovencev pod rdečo zvezdo, se mi pa zdi bolano, protislovensko."

Ne, tega menda ne trdi noben psihično zdrav človek izpod 60 let. Povojni poboji so svinjarija.


peqi> "Kakor tudi obtoževanje, da gre za neko "obujanje", medtem ko vidimo, da v bistvu vsaka debata na slovenskih spletnih medijev pripelje do teh delitev."

Tle se zapletaš v ciklično dokazovanje. Seveda se vsaka debata na forumih sprevrže v to delitev, ker gre za obujanje. Za obujanje pa gre, ker se mladina, ki se ji v primerjavi z obdobjem 1941-1945 cedita med in mleko, kar naprej zapika v grehe očetov in se deli na "naše" in "vaše". Move on. Če se je treba česa naučit iz te zgodbe je to, da je v času vojne treba biti složen, skupiti skupaj v boju proti okupatorju, ideološke razlike pa pustiti za čas po vojni.

Do obujanja ene in iste teme pa prihaja predvsem zato, ker se v deželi Slovenceljnev ne trudi zgolj prikazat zločinov komunizma, pač pa v isti sapi tudi opravičevat in poveličevat domobranstvo ter vlogo Cerkve med vojno. Dokler se bo to počelo, ne more priti do legitimnega cilja obsoditve komunističnih zločinov in do sprave, ker si kao zagovorniki sprave sami sebi mečejo (ne samo polena ampak celo) hlode pod noge.

peqi> "Ja, in to sranje se manifestira iz dneva v dan točno v teh debatah, namesto da bi enkrat za vselej obsodili tako komunistične kot domobranske zločine in poskusili z v komunizmu tako opevano bratskostjo in enotnostjo."

Poskusimo se raje vprašati, zakaj prihaja do teh debat. Zakaj je v debati o Zoranu Jankoviću uporabnik USS Nimitz zapisal:
veliko povedo komentarji na ta članek.... takoj se je pojavila komunistično-anarhistično-gejevska sekcija, ki brani lik in delo tovariša Kučana, udeležence okrogle mize podivjano zmerjajo s klerofašisti in celo pozivajo na novi Rog...

in zakaj si se ti takoj nato oglasil s komentarjem o slovenski sramoti? Kaj te je vzpodbudilo, da je treba debato o Jankoviću pripeljat spet do partizanov in povojnih grozodejstev? Zakaj ne vidiš, da se v Sloveniji zadnja leta skoraj vsako leto odkrije novo grobišče in da si nihče več ne zatiska oči pred tem, da so se po vojni grozodejstva dogajala? Zakaj ne vidiš realnosti, da teh zločinov nihče (več) ne zagovarja; oz. da jih obsojamo? Zakaj se smiliš samemu sebi z izjavami tipa:
Se pravi, naša politična garnitura lahko vsakoletno obuja bolečino pri ljudeh, samo da še vnaprej vzdržujejo mit o partizanih in komunističnemu junaštvu (glej rdeče zvezde na zastavah), ostali pa ne smemo vsaj poskusiti priti do resnice?

Do kakšnih resnic pa kaniš priti po 65+ letih? War is a bitch? Komunističnim kolovodjem se je takoj po koncu vojne snela ketna in so si na veliko mazali roke s krvjo? Do kakšnih resnic v zvezi z obdobjem WWII pa kaniš priti z debatami na forumu?

Edina motivacija, ki jo vidim, je ta, da se ob enem s stalnim poudarjanjem, da je bil komunistični režim zločinski, želi domobranska stran oprati krivde tega, da so bili na napačni strani.

Poglej malo tovrstne debate na forumuh - vedno se najprej oglasi nekdo, ki mora nekaj povedati čez "sile kontinuitete", čez Kučana, vedno se najprej oglasi nekdo, ki bo povedal, da partizani sploh niso bili fejst fantje ampak krvniki slovenskega naroda. Vedno se najprej oglasijo strastni nasprotniki starega režima, za katere je očitno, da si do smrti ne bodo dovolili premika naprej. Vojna je sranje. Povojni poboji so bili sranje. Socialistični režim je bil ravno tako sranje. But it's over. Nenaravno je, da se ne moremo premaknit naprej. To medsebojno obtoževanje je očitno temeljna Slovenceljska lastnost, tako kot "Ni važno, če meni krava crkne, glavno da tebi tudi" in parceliranje Slovenije na stotine občin.
- Hoc est qui sumus -
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588163796 (135818) Ziga Dolhar

Več podobnih tem