» »

Medion akoya e7330

Medion akoya e7330

«
1
2

jnce ::

Zanima me, če se splača kupit računalnik v hoferju. Po karakteristikah zgleda vredu, zanima me pa kakšna je kvaliteta teh računalnikov. Evo še link do računalnika.

mtosev ::

meni izgleda cisto v redu. kvaliteta je verjetno vecja kot pri TRON pcjih pri Comtronu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

Še dober da Comtrona ni že kako leto >:D

Veš katera matična je notr, disk, rami, grafična? Nikjer ne piše ničesar.

Drugače zanimiva zadeva, delajo jih masovno za nemški trg itd, zato tudi nižja cena. Nič slo posrednikov vmes.

O kvaliteti pa ne bi. Itaq vse delano v made in people's republic of Kitajskaland.

jnce ::

Ja saj glede na to da je večino vse made in china....je dan danes skoraj vseeno katero znamko izbereš.

Leks ::

Medion je sponzor tudi v F1, kar pove kar nekaj o tej firmi. V pozitivnem smislu seveda.

jnce ::

Se pravi da to je kar dobra firma in niso samo neki nizkocenovne jaj** ki se jih prodaja u hoferju?

kos1 ::

imam nekaj kolegov iz A in D, ki imajo Medion compe. zaenkrat se nihce ne jamra.

fosil ::

V F1 je lahko sponzor vsak, ki je za to pripravljen dat denar, tako da to o sami firmi ne pove nič.

Pri medionu imajo običajno dobro razmerje med ceno in kvaliteto, neke vrhunske robe pa od njih ne pričakovat.

Tale računalnik je kar ugoden. Če upoštevaš da zraven dobiš tudi legalno visto in še nekaj zanimivih priključkov in dodatkov.
Če ti to nič ne pomeni, lahko tak računalnik za enak denar dobiš tudi drugje.
Tako je!

ttommy ::

Sam imam Mediona,super zadeva.Tudi kolega v Avstriji ga ima in je tudi zadovoljen.3 leta garancije...pa tihi so tudi.
Gamer

janezek67 ::

Glede na to, da dobiš zraven še originalno visto ter nadgradnjo na Windows7, za 500EUR ne boš dobil boljšega računalnika.

ttommy ::

Ja-to je en velik plus za Medionove računalnike-naložen operacijski sistem in kup programov.Ga prineseš domov,vklopiš in že lahko delaš z njim.....
Moj bo že tri leta star,pa sploh ne razmišljam o drugem....
Gamer

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mastah ::

itk so najbl pocen komponente notr kar se da, tud ce bi posamezno po komponentah kupoval prides na isto ceno

opeter ::

grafa sux-a http://www.nvidia.com/object/product_ge...


Niti ne. Je nekje na nivoju Geforce 9500/9600.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

suxa za igranje iger. za windows pa je se 7200 dovolj dobra. drugace pricakovano. je pa sistemcek se vedno dober za ceno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Johny231 ::

Glede na to, da dobiš zraven še originalno visto ter nadgradnjo na Windows7, za 500EUR ne boš dobil boljšega računalnika.


Ja a je to celotni operacijski sistem al sam tko mal vmes :(

opeter ::

Kako vmes? To je OEM verzija Windows Viste. Na enem ploščku pa dobiš 32- in 64-bitno različico Home Premiuma + kupon za nadgradnjo na Windows 7 Home.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Johny231 ::

Kako vmes? To je OEM verzija Windows Viste. Na enem ploščku pa dobiš 32- in 64-bitno različico Home Premiuma + kupon za nadgradnjo na Windows 7 Home.


Ne viste Windowsa 7

Vista je original sej pise

Če je win7 cel a tko k upgrade

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johny231 ()

kos1 ::

jaz bi mel grafo z dvema DVI...

opeter ::

jaz bi mel grafo z dvema DVI...


Saj ta grafa v zgoraj omenjenem Medionu ima en DVI, en VGA (D-sub 15) in en HDMI. Na slednjega lahko priklopiš HDMI-DVI pretvornik in imaš grafično z dvema DVI-jema. Kaj je tu problem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

Sej piše da je grafika briljantna, torej boljša praktično ne more bit :D

Kar se tiče nadgradnje na win7, je pa treba prebrat drobni tisk, ki pravi da ti tist CD zaračunajo 20 EUR.
Tako je!

Sc0ut ::

"Za briljanten prikaz filmov, fotografij ipd...." Tako piše v prospektu:)

Beseda "briljantna" res zmaguje:)
Torej je imela moja stara voodoo3 3000 tudi briljantno grafiko:))
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Johny231 ::

Sej piše da je grafika briljantna, torej boljša praktično ne more bit :D

Kar se tiče nadgradnje na win7, je pa treba prebrat drobni tisk, ki pravi da ti tist CD zaračunajo 20 EUR.


ja 19.99 če smo natančni ampak vsen bolj kot pa dat 300 € za celoten operacijski sistem

kurjač ::

A so morda hoferjevi računalniki zapečateni?
Sprašujem, ker mi sedanji PC služi kot sesalec za prah in moram kar pogosto čistit. Je pa res, da mi tudi grafična ne diši preveč.

ttommy ::

Niso zapečateni.
Gamer

kos1 ::

jaz bi mel grafo z dvema DVI...


Saj ta grafa v zgoraj omenjenem Medionu ima en DVI, en VGA (D-sub 15) in en HDMI. Na slednjega lahko priklopiš HDMI-DVI pretvornik in imaš grafično z dvema DVI-jema. Kaj je tu problem?


opeter: torej lahko priklopim dva monitorja v dual modu preko DVI?(kot npr. pri dual head Matrox Parheliji)?

opeter ::

jaz bi mel grafo z dvema DVI...


Saj ta grafa v zgoraj omenjenem Medionu ima en DVI, en VGA (D-sub 15) in en HDMI. Na slednjega lahko priklopiš HDMI-DVI pretvornik in imaš grafično z dvema DVI-jema. Kaj je tu problem?


opeter: torej lahko priklopim dva monitorja v dual modu preko DVI?(kot npr. pri dual head Matrox Parheliji)?


Seveda, zakaj pa ne? Ne moreš pa naenkrat uporabiti vseh treh priključkov, torej prikop treh monitorjev odpade. Lahko uporabiš kombinacijo DVI + VGA ali pa DVI + HDMI (z pretvornikom na DVI).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Johny231 ::

A so morda hoferjevi računalniki zapečateni?
Sprašujem, ker mi sedanji PC služi kot sesalec za prah in moram kar pogosto čistit. Je pa res, da mi tudi grafična ne diši preveč.


Ma ste pa zahtevni za 499 € kr nekaj programov, windows vista home premium, tipkovnica, miška, dobre lastnosti (ne bom nasteval)

Kaj lahka še druzga dobite za 500€

kurjač ::

@John231
se ne rabiš jezit!
Zadeva mi je všeč ampak vseeno bi si želel močnejšo grafično. Naprimer za cca 50 evrov doplačila bi bil zadovoljen HD 4770

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

ttommy ::

Pa ja ni problem-kupi si svojo grafiko,pa jo daj not.Garancije s tem ne boš izgubil,ker ni zapečaten.Pa tudi tista gospa,ki dela na Medion hotline mi je dejala,naj si dam sam niter močnejšo grafiko in s tem ne bom izgubil garancije.Tako,da glede tega so izredno uporabni.Tud če si boš hotel dat noter večji disk,ga ne rabiš nosit na servis,ampak ga lepo sam vgradiš.
Gamer

Johny231 ::

@John231
se ne rabiš jezit!
Zadeva mi je všeč ampak vseeno bi si želel močnejšo grafično. Naprimer za cca 50 evrov doplačila bi bil zadovoljen HD 4770


Se strinjam pa se ne jezim samo men osebno se zdi da je res fuul dober računalnik jst večinoma gledam na ram in na procesor

ne bi mel pa nc proti če bi dal npr. 599€ pa bi bil bolši

TOP ::

O čakaj Johny zdej že govorimo o 600e.Pa tisti ki ste ga kupili,poglejte mal kaka je plata.

Johny231 ::

tukaj je se video predstavitev: mediona akoya e7330 http://www.computerbild.de/videos/Aldi-...

kmetek ::

MSI plata ena.....

mat3 ::

Pred časom sem imel priložnost podrobneje pogledat v model Medion Akoya P4340D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

ttommy ::

Stvar je taka-če pričakuješ,da boš s tem računalnikom igral najnovejše igre v največji ločljivosti,potem boš razočaran.Za vse ostalo je pa več kot odličen nakup.
Jasno pa je,da večina "računalniških strokovnjakov" odsvetuje takšen nakup računalnika,ki ga najdete med sadjem in zelenjavo..
Naj še enkrat napišem svojo izkušnjo izpred 5-ih let,ko sem računalnik kupil v priznani računalniški trgovini:
računalnik se mi je izklapljal med igranjem iger in ko sem ga nesel na servis,so po opravljenih testih rekli,da je z njim vse v redu.Ga nesem domov in se spet izklaplja,spet na servis-spet ne kaže napake.Takrat sem še bil neuk,poten sem pa začel kupovati revije Joker in se informiral glede računalništva....Po parih mesecih,ko je garancija potekla in sem iz prebranega sklepal,da je kriv napajalnik,sem kupil nov zmogljivejši in tišji napajalnik.In računalnik je delal brezhibno.
Pa tudi,ko sem pozneje kupil Radeon 9600 XTG (v drugi priznani računalniški trgovini) in je po parih mesecih ventilator postal nevzdržno glasen,me je prodajalec grdo gledal,ko sem ga reklamiral....
Izkušnja z Medionom?Niti enega minusa,ampak sami plusi.Dobro veste,da na svetu ni popolne stvari,tako je tudi pri mojem Medionu po parih mesecih DVD zapisovalnik nehal zapisovati(neka napaka v Lightscribe-u).
Pokličem na Medion hotline in zelo prijazna gospa (resda govori srbohrvaško,ampak starejše populacije to ne bo motilo) me je vprašala,če znam sam to zamenjati.Ko sem ji pritrdil,je od mene samo zahtevala serijsko številko,telefonsko in naslov.Po treh dneh sem dobil novo DVD enoto po hitri pošti.Pa še,ko mi je začel nagajat TV izhod na grafiki (GeForce 7650GS),sem spet klical in takrat je rekla,da bodo poslali hitro pošto po računalnik,da ga dobijo na servis.Sem ji rekel,če je možno da mi dajo malo močnejšo grafiko noter in da bi doplačal.Je rekla,da bo videla,kaj se da naredit.
Po dveh tednih dobim računalnik domov,noter pa GeForce 8600 gs-brez kakršnegakoli doplačila.Resda ni vrhunska grafika,samo zame je več kot zadovoljiva.COD2 online mi dela gladko na 1280*1024 v polni ločljivosti.
Naslednji PC bo isto iz Hoferja-mene so prepričali.
Gamer

Johny231 ::

Stvar je taka-če pričakuješ,da boš s tem računalnikom igral najnovejše igre v največji ločljivosti,potem boš razočaran.Za vse ostalo je pa več kot odličen nakup.
Jasno pa je,da večina "računalniških strokovnjakov" odsvetuje takšen nakup računalnika,ki ga najdete med sadjem in zelenjavo..
Naj še enkrat napišem svojo izkušnjo izpred 5-ih let,ko sem računalnik kupil v priznani računalniški trgovini:
računalnik se mi je izklapljal med igranjem iger in ko sem ga nesel na servis,so po opravljenih testih rekli,da je z njim vse v redu.Ga nesem domov in se spet izklaplja,spet na servis-spet ne kaže napake.Takrat sem še bil neuk,poten sem pa začel kupovati revije Joker in se informiral glede računalništva....Po parih mesecih,ko je garancija potekla in sem iz prebranega sklepal,da je kriv napajalnik,sem kupil nov zmogljivejši in tišji napajalnik.In računalnik je delal brezhibno.
Pa tudi,ko sem pozneje kupil Radeon 9600 XTG (v drugi priznani računalniški trgovini) in je po parih mesecih ventilator postal nevzdržno glasen,me je prodajalec grdo gledal,ko sem ga reklamiral....
Izkušnja z Medionom?Niti enega minusa,ampak sami plusi.Dobro veste,da na svetu ni popolne stvari,tako je tudi pri mojem Medionu po parih mesecih DVD zapisovalnik nehal zapisovati(neka napaka v Lightscribe-u).
Pokličem na Medion hotline in zelo prijazna gospa (resda govori srbohrvaško,ampak starejše populacije to ne bo motilo) me je vprašala,če znam sam to zamenjati.Ko sem ji pritrdil,je od mene samo zahtevala serijsko številko,telefonsko in naslov.Po treh dneh sem dobil novo DVD enoto po hitri pošti.Pa še,ko mi je začel nagajat TV izhod na grafiki (GeForce 7650GS),sem spet klical in takrat je rekla,da bodo poslali hitro pošto po računalnik,da ga dobijo na servis.Sem ji rekel,če je možno da mi dajo malo močnejšo grafiko noter in da bi doplačal.Je rekla,da bo videla,kaj se da naredit.
Po dveh tednih dobim računalnik domov,noter pa GeForce 8600 gs-brez kakršnegakoli doplačila.Resda ni vrhunska grafika,samo zame je več kot zadovoljiva.COD2 online mi dela gladko na 1280*1024 v polni ločljivosti.
Naslednji PC bo isto iz Hoferja-mene so prepričali.


Tudi sam potrebujem računalnik in sem malo po internetu brsku pa najdem sijajen računalnik http://www.anni.si/trgovina/racunalniki...
ker sem tudi jaz gledal po internetu (malo že poznam kaj mora vsebovati in to) in nisem nikoli ampak res nikoli hotel kupiti računalnika v hofer-ju ker je to res trgovina kjer prodajajo tud solato... Vendar sem primerjal oba računalnika in glej ga zlomka hoferjev računalnik boljši. razlikovala sta se po tem:

Dell Vostro Tower 420 (0232):

-Gonilniki na internetu
-Brez operacijskega sistema
-Trdi disk: 500GB
-Cena: 624€ v Anni-ju (najcenejsi 589.99€, na spletu)


Medion Akoya E7330 D (hofer):

+gonilniki na disku in na internetu
+Windows Vista Home Basic +Nadgradnja Windows 7 (potrebno doplačilo)
+Nekaj drugih programov npr. Microsoft office Home and student 2007(trial), works 8.5,.... Link do vsega tega: http://www.medion.com/ms/aldi/md8335/sl/
+Trdi disk: 640GB
+Cena: 499€


V bistvu je meni osebno Boljši Medionov kakor dell-ov pri katerem plačas dizajn in znamko. Ram, procesor... vse je približno enako. S tem da je Medionov cenejši, ima več prostora na disku, ima nekaj programov, takoj ko ga odprete je pripravljen na uporabo, ima še DVD z visto...

In ali kdo ve kako znana je ta firma in kakšna je kakovost Medionovih izdelkov ker sem zasledil, da je Tevion zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johny231 ()

Johny231 ::


Naj še enkrat napišem svojo izkušnjo izpred 5-ih let,ko sem računalnik kupil v priznani računalniški trgovini:


O čisto te razumem. Js sem kupil računalnik acer travel mate 2490 v priznani računalniški trgovini ..... In pridem ke bl zelen še nisem vedel niti kaj je ram niti procesor samo lep se mi je zdel. In pridem ter ko malo gledam po trgovinah pridem do prodajalca v tej trgovini in mu pač povem da želim ta računalnik. On pa tud bl zelen se mi rece, da je to ful dober comp in da je ta se zadnji. Jst pa recem da ga vzamem in sel domov z kišto vredno 600€:

512 mb rama
procesor Intel celeron M Inside (1.73 GHz)
80Gb HDD
....


In z naloženo Visto!!! Ne morte verjet seveda takrat najsodobnejši operacijski sistem in je bil na vsakem računalniku jst pa tko vesel da sm dubu visto. In kaj se je nardil. 1 mesec lepo dela potem pa vse vse poočasneeeeejjjjj.....Nakar od prjatla izvem da rabs minimalno 1 GB ram-a če hočeš da ti deluje nekje srednje. In pol dam gor xp pa mi zdej super dela samo včasih kr zmrzne pol pa po 5 min čakaš da se osveži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johny231 ()

Johny231 ::

Še 1 uprašanje:

Sedaj imam naložen operacijski sistem: Windows Vista Home Premium 32 bit

Zraven omenjenega računalnika pa sem dobil še kupon za nadgradnjo na Windows 7

Ker že sam vem da vista deluje zelo počasno in ker sem zasledil, da windows 7 deluje hitreje bi namestil Windows Seven Home Premium 64 bit. 64 bit zato ker sem zasledil da deluje hitreje. Imam driverje za vse:

Windows Vista (32 bit)
Windows Vista (64 bit)
Windows 7 (32 bit)
Windows 7 (64 bit)


Vprašanje pa je Kaj si mi bolj splača naložit 64 ali 32 bit verzijo windows 7 in če lahko Windows 7 64 bit naložim na Windows Visto 32 bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johny231 ()

opeter ::

Želiš izkoristiti celoten 4 GB-ni pomnilnik? Če ja, potem naloži 64-bitni Windows. Če pa boš na računalnik nameščal zgolj 32-bitne programe, pa je Windows 32-bit dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Johny231 ::

ja samo ali lahko prides iz viste 32 bit na win7 64 bit???

ttommy ::

Po mojem lahko brez problema.Saj vsi 32 bitni programi delujejo v 64 bitnem okolju.
Gamer

Johny231 ::

Po mojem lahko brez problema.Saj vsi 32 bitni programi delujejo v 64 bitnem okolju.


hvala in ali npr naslednji programi delujejo v 64 bit


Microsoft office
MSN
Igre....

mtosev ::

office je 32biten.
ma drugo ne vem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Johny231 ::

hvala in lp

opeter ::

32-bitni programi delujejo na 64-bitnem sistemu, vsaj večina.

Problematični so predvsem 32-bitni gonilniki, antivirusi, orodja za čiščenje računalnika in stari 16-bitni programi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kron ::

ja samo ali lahko prides iz viste 32 bit na win7 64 bit???


Upgrade baje ne gre.

Fresh install pa seveda ni problem.
=**=C64=**=

Jago ::

Sem nabavil omenjenega Mediona in nimam nobenih pripomb.
Tudi špili delajo normalno. Upgrade na w7 je gratis, vendar plačaš 19,90EUR za materialne stroške in pošto :)

Kot je en napisal; za 499 EUR težko najdeš bolj ugoden računalnik, ki je tudi kar zmogljiv.

ttommy ::

Vso srečo z njim.Upam,da bodo pri Hoferju meli tudi kakšen full HD TV...
Gamer

kos1 ::

Jago: katera maticna plosca je not?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
343753 (2060) BivšiUser2
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
303092 (2243) crniangeo
»

32-64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
352991 (2283) 4ever
»

nakup PCja - Hofer ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
587801 (4688) MadMax
»

Medion MD 8820, fireware?

Oddelek: Kaj kupiti
102035 (1872) digitalcek

Več podobnih tem