» »

Primož Kozmus svetovni prvak!

Primož Kozmus svetovni prvak!

1
2
3

rasta ::

Kozmusova pokojnina je predvsem problem slovenskega Olimpijskega komiteja iz Atletske zveze, ki od njegovih uspehov živita.

Nobenih pijavk v obliki olimpijskih zmagovalcev, zaslužnih kulturnikov in bivših ministrov ne rabimo. To ni sociala.
Sociala so npr. pokojnine invalidov.

BigWhale ::

Ajde hitr povejte! Brez googlanja!

Kdo je na prejsnji olimpijadi pobral zlato medaljo v metu kladiva? Pa v curlingu? Kaj pa na svetovnih prvenstvih? Pa v streljanju na glinaste golobe?

Te stvari morate pa ja iz topa izstrelit. Ker ti zmagovalci so naredili toliko za promocijo njihovih drzav, da se jih ljudje zapomnijo se vsaj dve olimpijadi kasneje.

Jaz predlagam, da damo mesecno rento tudi Martinu Strelu, tudi on je slovensko ime ponesel v svet! Vsi ga poznajo! Kr prasajte povprecnega americana kdo je nazadnje preplaval reko Mississippi, vam bo takoj povedal.

PaX_MaN ::

Pa v streljanju na glinaste golobe?

SP tegale se je končal komaj pred dvema dnevoma - pazi to! - v Podalpju in sem celo gledal - vsaj eno disciplino (trap) - pa sem modela že pozabil, se mi pa zdi, da je bil Romun.

EDIT: ups, Slovak je bil... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

BigWhale ::

Ce kak slovak zve za tale tvoj post mu bodo mesecno rento ukinil, ker imena slovaske ni ponesel niti do slovenije!!! :>

Super Sonic ::

"Ker ti zmagovalci so naredili toliko za promocijo njihovih drzav, da se jih ljudje zapomnijo se vsaj dve olimpijadi kasneje."

Če tako gledaš na stvari, nobena stvar nima smisla. OI so druženje, v končni fazi gleda OI tolk in tolk miljonov ljudi (lahko tudi čez miljardo) in fino je, da imaš tam svoje športnike, ki so uspešni. Gre za druženje, in skozi to gre večina promocije.

Sej kako pa boš svetu drugače povedal da obstajš? Lepu plakate po deželah? Produciral razne psihiče, da prideš svetovne novice? Talu denar državljanom?

V tem je smisel, da se posredno dela promocija in ni ga boljšega kot sposobni športniki. To je samo ena stvar.

Poglejmo nogomet. Ok, niso ravno OI, ampak koliko se je takrat Slovenia spremenila? Koliko veselja, žurov, ipd., vse na račun ljudi, ki so svoje življenje podredili športu.

Zato je potrebno sposobne športnike pravilno tretirati. In to je vse, kar bi Kozmus rad. Se meni zdi.

Meni se pa OI zdijo ravno pravo merilo - nažgi celotni svet v svoji kategoriji in dobiš nekaj od države. Nekaj omembe vrednega, seveda.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Karaya 52 ::

Londonski taksisti naredijo več za našo promocijo oz. naše denarnice kot Kozmus, Peterka, Čop, Jolanda skupaj. Slednji so državo stali verjetno več kot polepljeni taksisti - pa to niti ni pomembno ta trenutek. Gotovo ste vsi kupovali francoske avtomobile po uspehu njihove nogometne reprezentance!

bluefish ::

Zato je potrebno sposobne športnike pravilno tretirati. In to je vse, kar bi Kozmus rad. Se meni zdi.
Potem naj to tudi pove (navsezadnje je to želja vseh športnikov), ne pa da naokoli serje z rento in ne vem kako pozornostjo za sovje dosežke.
Verjetno se strinjamo vsi, da bi morale biti zadeve okrog športa pri nas malo bolj urejene, ampak siljenje po nekem denarnem vrednotenju dosežkov je pa neprimerno.

KandazaR ::

Sej kako pa boš svetu drugače povedal da obstajš? Lepu plakate po deželah? Produciral razne psihiče, da prideš svetovne novice? Talu denar državljanom?


Kompleks majhnosti? Tisti, ki rabi že ve kje je slovenija (npr. poslovni partnerji naših firm).

BigWhale ::

Meni se pa OI zdijo ravno pravo merilo - nažgi celotni svet v svoji kategoriji in dobiš nekaj od države. Nekaj omembe vrednega, seveda.


Potem se zavzemas, da dobijo mesecne rente tudi tisti studenti in dijaki, ki osvojijo zlato na racunalniski olimpijadi?

Super Sonic ::

Meni se pa zdi modro, da je šel v drugo skrajnost. Ker odnos države do športnikov je skrajen.

Tako se bodo nekje na polovici pogodili.

"Gotovo ste vsi kupovali francoske avtomobile po uspehu njihove nogometne reprezentance!"

Direktnega vpliva na to ne bo nikoli. In kot že rečeno, ne gledemo športa zato, da bomo potem oboževali druge države. Gledamo ga zato, da se primerjamo med seboj kot narodi, ko so pa uspehi tu, je ponavadi norijo po celotni državi. So izjeme (Slovenija, naprimer).

Mi gledamo samo to, kako v podrejem položaju so naši športniki v primerjavi z drugimi.

Je pa nekdo še na prejšnji strani napisal, da je zanimivo, da je Kozmus edini, ki se buni proti državi. Ja, večina se kar preseli ven, da jim od plače sploh kaj ostane (Slovenija ni ravno poceni) in je zadeva zaključena. Tisti, ki so pa pri nas so pa manj uspešni ali jim je pa vseeno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Potem se zavzemas, da dobijo mesecne rente tudi tisti studenti in dijaki, ki osvojijo zlato na racunalniski olimpijadi?"

Spodbujati bi se jih vseekakor splačalo, če mene kdo kaj vpraša. Z rento ne, v končni fazi oni niso športniki. Hec športnikov je v tem, da 20 let garajo za eno, maksimalno dve dobri leti, potem pa se morajo od športa posloviti. Računalnik je torej druga kategorija.

In še nekaj je. Če to olimpijado dnevno gleda miljarda ljudi in zaradi nje ustavijo celo vojne po vsem svetu - zakaj pa ne, jim dam tudi rento. :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PaX_MaN ::

Poglejmo nogomet. Ok, niso ravno OI, ampak koliko se je takrat Slovenia spremenila? Koliko veselja, žurov, ipd., vse na račun ljudi, ki so svoje življenje podredili športu.

In potem vse tiho je bilo. Mhm.

Sej kako pa boš svetu drugače povedal da obstajš? Lepu plakate po deželah? Produciral razne psihiče, da prideš svetovne novice? Talu denar državljanom?

Okej, kot državljan neke tretje države sem po Kozmusovi zaslugi zdaj izvedel, da obstaja država z imenom Slovenija in da ima kr' znosno himno. Now what?

Super Sonic ::

"Kompleks majhnosti? "

Nikakor. Samo meni je fino, da špila Zdravljica na vseh koncih sveta. Tebi je pa pomemben samo poslovni partner.

Jebi ga, smo različni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BlaY0 ::

Sej kako pa boš svetu drugače povedal da obstajš? Lepu plakate po deželah? Produciral razne psihiče, da prideš svetovne novice? Talu denar državljanom?

Zakaj bi jim pa povedu da obstajaš. Meni je čisto okej da povprečen taliban ne zna na globusu pokazati kje je Slovenija:D

Super Sonic ::

PaX_MaN - jaz, kot država, tebe izzivam. Dam ti rento, če ti meni prineseš zlato iz OI. Čisto simpl.

Samo 99,9999999999999% primerih je kriva noga, roka, uč, ipd, da večina samooklicanih prvakov ne uspe.

Zato je treba ljudi z OI medaljami posebno tretirat. Ker dejansko jo je težko dobit. Zelo težko. Res je.

To bi bila nagrada države športniku za ves njegov trud. Čisto nič več ali manj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BlaY0 ::

Če si ponosen da si Slvenec, potem nekaj narediš za slovenijo in ne terjaš nazaj od nje da se ti oddolži...

Ask not what country can do for you...

Super Sonic ::

Isakovičevo vpraši, ker še danes ne dojame kako jo tretirajo v USA.

Gre za odnos do športnikov, ki SO nekaj naredili za državo. In medalja na OI je nekaj. Zelo dober sort, da ločiš športnke med seboj po uspehu.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PaX_MaN ::

To bi bila nagrada države športniku za ves njegov trud. Čisto nič več ali manj.

Za to so državna prvenstva...

BlaY0 ::

Jaz mislim, da se še kak drug slovenski šprtnik bolj trudi kot Kozmus in dosega vrhunske rezultate samo je konkurenca v njegovem šprtu tako velika da enostavno ne more na vrh je pa bolj prepoznaven recimo kot Kozmus. Glej biatlon... Marič je lahko prvi al pa stopetintrideseti pa je razlika samo v enem zgrešenem strelu. Jure Košir nikoli ni zmagal na kakšni veliki tekmi, imel je to smolo da je tekmoval ravno v tistem obdobju kot Tomba ampak je precej prepoznaven in je recimo za prepoznavnost Kranjske Gore z okolico naredil kar precej.

Kozmus ima zdaj izredno priliko da izpelje kakšen atletski ekshibicijski miting v dobrodelne namene na slovenskih tleh in povabi recimo Bolta pa Gaya in Isinbayevo... bo naredil največ kar lahko zase in za Slovenijo.

Super Sonic ::

Ja sorry, tkole bom reku - Marič je za en kurc. Naj naredi še korak naprej ali pa naj neha. Kaj misliš, da je kladivo lahko vršt 81m? Pejt probat. Stavim, da je Kozmus hotel že velikokrat prenehati.

Šport je za garače.

"Kozmus ima zdaj izredno priliko da izpelje kakšen atletski ekshibicijski miting v dobrodelne namene na slovenskih tleh in povabi recimo Bolta pa Gaya in Isinbayevo... bo naredil največ kar lahko zase in za Slovenijo."

No, zdej, ko mu država ne bo pobrala 50% zasluška, bi pa res lahko.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

rasta ::

Kot prvo, "borčevske penzije" so povsem zgrešen koncept. Pokojnina je sociala, ne pa nagrada!

Kot drugo, olimpijski prvaki imajo res zanemarljiv vpliv na promocijo Slovenije, imajo pa zato znatnega na promocijo športa med mladimi doma (in tudi za prestiž države -- nekaj s čimer se veleposlaniki in predstavniki vlade lahko hvalijo novinarjem na tujem).

Se pravi, če vladajoča koalicija meni, da rabimo olimpijske prvake, kulturne doseže ali članke v najuglednejših znanstvenih revijah, bo pač v ta namen rezervirala del proračunskih sredstev (za čas trajanja programa).
Obešanje najrazličnejših "zaslužnih" državljanov na pokojninsko blagajno je pa sprevrženo.
Vsi ti "prvaki" naj si pokojnino zagotovijo sami (ali pa naj jim ga nijovi cehi), tudi z denarjem, ki so ga zaslužili po koncu športne kariere.

bluefish ::

Isakovičevo vpraši, ker še danes ne dojame kako jo tretirajo v USA.
Vprašaj jo tudi, kaj dela hkrati ob treningu.

BlaY0 ::

Isakovičevo vpraši, ker še danes ne dojame kako jo tretirajo v USA.
Vprašaj jo tudi, kaj dela hkrati ob treningu.

In zakaj to dela:)

BigWhale ::

Spodbujati bi se jih vseekakor splačalo, če mene kdo kaj vpraša. Z rento ne, v končni fazi oni niso športniki. Hec športnikov je v tem, da 20 let garajo za eno, maksimalno dve dobri leti, potem pa se morajo od športa posloviti. Računalnik je torej druga kategorija.


No, kozmus za svoje dosezke verjetno se ni garal 20 let vsaj profesionalno ne. Racunalnicarji marsikje garajo za svoje dosezke po pet let in vec. Druga kategorija, vsekakor, garanje pa je lahko se vecje kot za en met kladiva.


In še nekaj je. Če to olimpijado dnevno gleda miljarda ljudi in zaradi nje ustavijo celo vojne po vsem svetu - zakaj pa ne, jim dam tudi rento. :D


Vojn zaradi olimpijade pa ze nekaj casa ne ustavljajo... ;>

USS Liberty ::

Žalostno, da skoraj nobeden od komentatorjev v tej temi ni sposoben niti toliko širine in tukaj čestitati Kozmusu za njegov zadnji fenomenalni uspeh. Skoraj vsi samo nekaj nabijate in pljuvate, kako je Kozmusov uspeh v bistvu nepomemben, pa da je on v bistvu nek izkoriščevalec, ki mu samo renta po glavi hodi...

Kozmus je olimpijski in svetovni prvak v eni od disciplin kraljice športov - atletike. Jasno, da v metu kladiva ne moreš doseči takšne slave, kot recimo v teku na sto metrov, ampak svetovno prvenstvo v atletiki ima sigurno desetkrat večjo gledanost kot pa razni po gledanosti drugorazredni športi, kot so veslanje, streljanje, balinanje, kjer nastopajo naši športniki, ki jih nekateri tukaj dajete na piedestal, medtem ko pljuvate po Kozmusu.

V bistvu mi je žal, da sem sploh odprl to temo in dal možnost, da tukaj po našem šampionu pljuvajo razni frustrirani štiridesetletniki, ki še vedno doma držijo mamo za kiklo in v življenju niso nič pametnega naredili…

Primož Kozmus je velik športnik pri katerem mi je všeč, da je samozavesten in ravno na velikih tekmovanjih pokaže tisto kar je sposoben, kar ni ravno odlika marsikaterega našega športnika. Prepričan sem, da bo osvojil še veliko medalj… naslednja bo naslednje leto na evropskem prvenstvu v atletiki v Barceloni.

Še enkrat čestitke Primožu Kozmusu.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Okapi ::

Ker dejansko jo je težko dobit. Zelo težko. Res je.
Eh, zelo težko je dobit Nobelobo nagrado. Olimpijsko medaljo je v Pekingu dobilo več kot 1200 športnikov.

O.

Super Sonic ::

Okapi - sito, da si tja prišel je bilo veliko kakšno miljardo folka. Ko si tam je pa še vedno treba pridt do medalje. Sicer pa če je izi, zakaj ne probaš?


"Druga kategorija, vsekakor, garanje pa je lahko se vecje kot za en met kladiva."

Dobro, to je čisto subjektivno. Dejstvo je, da je Kozmus vrgel kladivo takrat najdlje na svetu. Pa ni važno pravzaprav koliko truda gre za to. Naj bodo tvoji računalničarji na tem nivoju, ob prepostavki, da jih gleda miljarda folka (s tem je naredi večja konkurenca kot pri kakšnem vaškem svetovnem prvenstvu, ki ga ne gleda nihče).

"Vojn zaradi olimpijade pa ze nekaj casa ne ustavljajo... ;>"

Ok, to sem tko dodal, zarad same zgodovine OI. ;)

"Vprašaj jo tudi, kaj dela hkrati ob treningu."
Ti se raje vprašaj zakaj lahko to počne. Ker ji to plačujejo starši. Pa smo spet tam. Kaj je ona dolžna svoji državi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

bluefish ::

Kozmus je moral pa pri njenih letih delati 12 ur v proizvodnji?
Isakovičeva po koncu športne kariere vsaj ne bo potrebovala podpore.

nurmaln ::

@USS Nimitz
Pomoje nas bi večina Kozmusu čestitala če bi bil tu, ker ga pa ni je pisanje "čestitke" glih neki tazga kot če grem pisat politične grafite v lastno klet - useless.
Uspeh je še najbolj pomemben zanj in privoščim mu da bi ga uspel čimbolje vnovčit. Kar nekaj pa nas je takih ki ne kupimo idej, da bi morala država neomejeno financirat športnike, ker ti naredijo toliko za promocijo države. Če bi imel res toliko potenciala za promocijo bi ga verjetno financirale že raznorazne firme s katerimi bi podpisal sponzorske pogodbe.
Če imaš kakšen utemeljen razlog zakaj bi ga morala financirati država pa povej pa lahko debatiramo dalje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

hidetr ::

Ma nemoj, da ne bi res kje dajali kakšne rente športnikom, prvo kot prvo to ni pošteno, ker če bi vedel za to, ne bi študiral ekonomije ampak bi se vrgel v šport - ker hej ena medalija in sem dober za life, če rata rata, če ne pa ne, isto riskiraš kot s podjetjem -, drugo kot drugo pa bo nenaden porast športnikov in s tem povezanih nedovoljenih snovi v športu, kot, da večina ljudi ni že dovolj retardirana in se tako ali tako ne ukvarja z stvarmi, ki bi človeštvu prinašali kakršen koli napredek, niti večina od njih ne ve, kaj je napredek. Doživljenska renta za en met kladiva, mislm zomfg give me a break.

Flame on dudes.

Icematxyz ::

Bravo Primož Kozmus. Takšne ljudi potrebujemo. Ki delajo trdo in so sposobni biti najboljši na svetu in pokazati kje jim je mesto.

BlaY0 ::

sito, da si tja prišel je bilo veliko kakšno miljardo folka. Ko si tam je pa še vedno treba pridt do medalje. Sicer pa če je izi, zakaj ne probaš?

Tole pa ne bo držalo. Vsak nacionalni olimpijski komite razpiše pogoje za nastop svojih športnikov na OI. Tja pridejo tudi taki, ki plavajo na 1500m prosto pa še nikoli v življenju niso preplavali te razdalje. Po drugi strani pa ne pride tja ene 100.000 kitajskih športnikov, ki so po rezultatih vsi boljši od tega modela z nevem katerga otočja.

Utk ::

Rento mu naj dajo tisti, ki so mu to pripravljeni plačat. Razni mitingi zlate lige so krasen primer za to. Tam so nagrade zelo visoke, ljudje dosti plačajo da sedijo tam na tribuni, televizija drago plača prenos, oglaševalci drago plačajo reklame med prenosom, nekaj (malega) od tega dobijo športniki, vse skupaj je en biznis. In kje je tu vmes država?
Dobro, pošteno bi blo, da mu država plača tist oglas (grb) na njegovi majici, ampak to mu tako in tako z redno službo v kateri ne rabi delat pa še z marsičem. Če je nek šport tako strašno nezanimiv, da ni nihče pripravljen plačat 10 evrov, da ga gleda, pa pač v tem športu ni denarja in je to treba vedet vnaprej. Zato je tudi verjetno lažje dobit medaljo v streljanju glinastih golobov kot v teku na 100 metrov.
Olimpijski komite ima proračun kot ga ima, če je v njem denar še za te rente, jih kar naj delijo, zarad mene lahko tudi na ta račun "obdavčijo" razne karte za tekme, tv prenose itd, ampak država se tu kaj dost ne rabi vtikat. Se že tako preveč povsod. Šport je biznis, v biznisu pa ne sme bit države.

Avenger ::


Kozmus, naprimer, on je zastavil svoje življenje metu kladiva. Pustil je šolanje, opustil žuranje, garal dan za dnem, leto za letom in evo ga. Njegov riziko je bil jasen - lahko bi vse skupaj padlo v vodo že zaradi financ, lahko bi padlo vse skupaj zaradi ene same poškodbe, mogoče ne bi bil psihično dovolj stabilen... no pa ni. Razumete - postavil je na kocko 15 let dela za en k***** dan. In če bi uspel, prosi, da dobi nekaj od države. Nas vseh, ki tako vljudno sponzoriramo razne Zidarje. Torej, če bi uspel. Sigurno ste razumeli. Če bi uspel


Hmmm... razumem kaj misliš, še posebno ker sem o Kozmusu bral in poznam zgodbo. Kljub temu pa se sprašujem ali bi bilo razumno njega nagraditi za to, ker je postavil na kocko 15 let dela. Močno dvomim, da se je Kozmus podal na športno pot ker je računal s tem, da bo na koncu, če bi uspel, dobil neke hude nagrade, ne rečem da je ne zasluži, ampak ali mu pripada? Od nekje se vzame 18 letna deklica in v bikiniju stopi na oder in ji potem izročijo ključe popolnoma novega avtomobila srednjega razreda, za v uporabo za eno leto. Potem je nekje kmet, ki je celo življenje garal, prodajal mleko, krompir in pšenico po skrajno majhnih cenah, nato pa se upokojil in dobiva minimalno pokojnino, medtem ko je bil nekdo drug v partizanih (politični stranki, poznal prave ljudi) in je delal na občini, pokojnino pa je imel bistveno višjo. Skratka življenje pač ni pravično.

In potem kruto-realno, bi rekel, da so razlogi, s katerimi Kozmus utemeljuje svoje zahteve nelogični. Hoče nagrado za trud, trudil pa se ni za nagrado, ampak za lastno veselje, zadovoljstvo, kaj vem, ego, za sestro, za mamo, predvsem pa za sebe. Premagovanje samega sebe je eden večjih čarov življenja in zato ozreti se nazaj in reči, hej, s tem ko sem užival in trpel v tem kar počnem, rastel in stradal ker sem hotel stradati in se odrekal ker sem se hotel odrekati sem nekaj dosegel in zato mi pripada nagrada... -??????

Njegov argument bi moral bit bolj brutalen, bolj pritlehen ampak zelo resničen: VSI SE TRKATE PO PRSIH IN SE BOSTE DOKLER ŠPORTNIK ZMAGUJE, BRAVO NAŠI, SLOVENIJA JE ZAKON, SUPER ŠPORTNIKE MAMO, SLOVENCI SMO NAJJAČI, POTEM SE BOSTE NANJ SPOMNILI OB RAZNIH OTVORITVAH, TRETJERAZREDNIH IZBORIH MISS IN PASJIH PROCESIJAH, POTEM BO PA ZMAGOVAL ŽE KDO DRUG, PRVEGA PA ČAKA LE STARI REK: SNAĐI SE!

Vidite razliko? Pri drugem argumentu gre za skupno dobro, dejansko za dve stvari; krepljenje narodnega ponosa, da ne rečem: bratstva in pa bolj ob strani, promocijo slovenije. V prvi vrsti je to usluga vsem nam. Mislm, ne mi rečt da NIČ ne čutite če kdo od naših spektakularno pomete s 6 miljardami ljudi???? Glede na velikost Slovenije je to pravi čudež in ni čudno, da moji mami pridejo solze v oči ko se kaj takega zgodi! Evo, ZATO mislim da takim športnikom pripada neka ekstra nagrada. Za njegovo olimpijsko zmago bi mu vsak Slovenec lahko vrgel 20 centov, toliko si je pa že zaslužil, ne? Kolk že stane karta za kino? In če nek briljanten film iz vas potegne solze in košaro čustev in vam polepša večer, je menda tista olimpijska evforija vredna VEČ kot karta za kino, ne samo 20 centov. Lepo prosim, taka predstava je vsake 4 leta, oziroma 2, če štejem še zimske igre. 1 evro vsake 2 leti za olimpijske ZMAGE pa bi menda prispeval še največji revež.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bluefish ::

Ja, ti govoriš o centih in malih €, on pa želi prejemati dvakratno povprečno bruto plačo, ki je maja meseca znašala natanko 1.415,38€.
Pa računajmo:

2 x 1.415,38€ x 12 mesecev x 40 let (predpostavimo, da je povprečna življenjska doba 75 let, rento želi dobivati od 35 leta dalje) = cca. 1,4 milijona, če ignoriramo rast plač. Od tega odbij približno 35%, kolikor je razlika med bruto in neto, ter se vrne v državno blagajno, pa še vedno prideš do visoke cifre. Dodaj še drobiž, ki ga bo dobival tako ali tako zaradi "vojaške kariere". Ne posabi tudi na sponzorski denar, ki verjetno je, pa denarne nagrade za kolajne,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nurmaln ::

Evo, ZATO mislim da takim športnikom pripada neka ekstra nagrada. Za njegovo olimpijsko zmago bi mu vsak Slovenec lahko vrgel 20 centov, toliko si je pa že zaslužil, ne? Kolk že stane karta za kino? In če nek briljanten film iz vas potegne solze in košaro čustev in vam polepša večer, je menda tista olimpijska evforija vredna VEČ kot karta za kino, ne samo 20 centov. Lepo prosim, taka predstava je vsake 4 leta, oziroma 2, če štejem še zimske igre. 1 evro vsake 2 leti za olimpijske ZMAGE pa bi menda prispeval še največji revež.


Ko pride nek briljanten film v kino mi nihče ne trga 1€ pa da potem lahko gledam. Če želim, se sam odločim in si kupim karto.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Utk ::

Avenger, potem naj OK odpre nek račun, kjer se bojo zbirali prispevki za te stvari, pa prispevaj. Tisti missici, če se ne motim, ni država dala avto za eno leto, ampak sponzorji. Ki imajo svojo računico. Recimo slovenski letalci bi lahko celo leto živeli samo od tega kolk denarja se bi zbralo v Planici, če ne bi tričetrt pokradli in če bi oni imeli kaj od tega. In ko bo državno prvenstvo v atletiki, ali kak drug miting, tekma, se naj tam zberejo vsi ti, ki bi dali tist evro za olimpijsko medaljo in naj dajo vsaj tistih 10 evrov za karto. Pa se jih ponavadi ne zbere kaj dost. Ko bi lahko v živo videli svetovnega in olimpijskega prvaka.
Država že prispeva športnikom službo. Dobro, res jim bi lahko to službo podaljšali še za kakšno leto ali dve po koncu kariere, da se privadijo itd., ampak potem se pa morajo začet počasi sami preživljat.

Icematxyz ::

Mene ne bi motilo če milijon evrov dobijo naši svetovni prvaki v elitnih tekmovalnih disciplinah. Če jih imamo 100 v 100 letih (kar jih seveda nimamo) je to strošek države maksimalno milijon evrov na leto. problem je seveda ekipni šport kjer bi zneski bili višji. Zato bi tam nagrada morda bila pač manjša. Ampak na to se nebom osredotočal ker preračun višje se nanaša na individualen šport in svetovnega prvaka tipa Primož Kozmus.

Morda celo več od tega zapravi kakšna zveza za plače zaposlenim. Če bi imeli takšen sistem upam samo da s tem ne bi preveč primerov dopinga med mlajšimi športniki ki bi jim to bil motiv za ukvarjanje z športom.

Že tako bi pri dohodnini država ogromno pobrala nazaj. Poslancev pa imamo 90 in plače so znane.

Koliko en povprečen poslanec z državne blagajne v svojem mandatu odnese denarja? 200.000 do 250.000 evrov?

Se pravi en svetovni prvak je pa ja vreden 4 - 5 poslanske mandate? Kakšen Leon Štukelj da ne bi bil vreden za 5 poslanskih mandatov? Lepo vas prosim.

Tako vem da ni to realno da bo država dala milijon evrov vsem svojim svetovnim prvakom. Ampak osebno se mi to ne zdi številka če bi se vrtela okrog milijon evrov na leto (za vse naše svetovne prvake) za nekaj nad čem bi se zgražal.

Samo enega gradbinca večjega če se vzame za primer. Takšen znesek mu verjetno predstavlja računovodsko napako če malo karikiram.

Če bi pa zaradi tega ukrepa imeli 10 milijonov stroškov na leto. Ker bi imeli letno po 10 svetovnih prvakov v najbolj elitnih športih. A ne bi bilo to čudovito? Imeli bi zmagovalca na Tour de France, svetovnega prvaka v boksu, v plavanju, v atletiki raznih zvrsti v formuli 1...

Vse druge promocije lahko s tistim dnem ukinemo in že samo zaradi povečanega zanimanja za športne prireditve verjamem da bi se toliko več denarja nabralo v državni malhi. Kaj šele več turizma blagovnih znamk več bogatih športnikov ki prispevajo več v proračun...

Zgodovina sprememb…

Utk ::


Vse druge promocije lahko s tistim dnem ukinemo in že samo zaradi povečanega zanimanja za športne prireditve verjamem da bi se toliko več denarja nabralo v državni malhi. Kaj šele več turizma blagovnih znamk več bogatih športnikov ki prispevajo več v proračun...

No, potem se naj športniki zorganizirajo (ti dobri) in rečejo, da bojo na športni prireditvi nastopili samo, če dobijo en evro od vsake prodane karte. Pa še kakih 500 evrov, če bo tv prenos. Če je tv to pripravljena plačat, super, če ne, očitno niso tako zanimivi.
Če je to v interesu turizmu, se naj kakšna turistična organizacija zmiga in jim kaj prispeva. Če pa ta organizacija oceni, da je bolj učinkovito grafitirat londonske taxije, je to njena odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nurmaln ::

Če bi pa zaradi tega ukrepa imeli 10 milijonov stroškov na leto. Ker bi imeli letno po 10 svetovnih prvakov v najbolj elitnih športih. A ne bi bilo to čudovito? Imeli bi zmagovalca na Tour de France, svetovnega prvaka v boksu, v plavanju, v atletiki raznih zvrsti v formuli 1...


Ja krasno bi blo, in zravn bi imeli še 100.000 mulcev, ki bi se odločili da šola, izobrazba, služba ni za njih, so pa drugač u fuzbalu al pa košarki kr dobri in bodo vso svojo energijo raje posvetili temu saj jih potencialno čakajo miljoni.
Neki tazga kot vidiš v kakšnih ameriških filmih kjer bodo vsi revnejši mulci "Professional basketball player". ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Avenger ::

Bistveno bolj kot šport je popularna pevska/plesalska/tv kariera, ker hočjo mulci svoje talente predstavit svetu, ker bodo tako na kolena spravili punce/tipe etc. Precej manj truda je potrebno vložit v to, pa kljub temu ljudje ne zapuščajo šol v množicah da bi lahko bili nekje na tv ali kaj. Če treniraš fuzbal ali nek šport pač, ne boš kar pustil šole, pravzaprav je praviloma tako, da so športniki bolj uspešni v šolah kot tisti, ki jim je šola edina obveznost...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

Stvar je v resnici zelo preprosta. Lahko bi se zmenili, da vrhunskim športnikom država po koncu kariere najde neko službo (tistim, ki se ne znajdejo sami), kjer bodo še naprej koristni. Sem prepričan, da bi se vedno kaj našlo - učitelj telovadbe, trener v atletskem klubu, vratar na štadionu ... V tej službi potem delajo do 65 leta starosti, se upokojijo in to je to.

O.

nurmaln ::

men pa nikol ne bo jasn zakaj glih DRŽAVA??? pa sej časi pokojne jugoslavije so ja mimo
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Okapi ::

Ker država očitno za svoje državotvorne namene pač rabi junake. Če nimaš vojaških, so dobri tudi športni (udarniki so pa nekako prišli iz mode). In če država športne junake izkorišča za svoje namene, je pošteno, da se jim nekako oddolži (pa še rahlo sramotno je, če nekoč vrhunski športnik kot klošar pred Merkatorjem fehta drobiž;-)

Če bi bilo po mojem, bi pa država rekla: "fantje in punce, države vrhunski šport ne zanima, ker je škodljiv za zdravje, ne bomo vas sicer ovirali, ampak z njim se ukvarjajte iz lastnega veselja, na lastno odgovornost in z lastnim denarjem. Pa vso srečo vam želimo".

O.

BlaY0 ::

Ja, ampak šport je še vedno 95% šoubiznis...

BlaY0 ::

Hmm, v bistvu ni še vedno ampak je ŽE 95% šoubiznis...

d0rK ::

Iz kje privleces ti te statistike?

hamax ::

A to rento naj bi dobivali le sportniki, ki so slabo izbrali sport ali vsi?
Nachbar, Nesterovic, Brezec, Kopitar in ostali zelo dobro placani sportniki namrec za promocijo Slovenije storijo vec kot vsi atleti skupaj.
Upam, da bodo tudi oni prejemali to rento ...

[Michael] ::


V bistvu mi je žal, da sem sploh odprl to temo in dal možnost, da tukaj po našem šampionu pljuvajo razni frustrirani štiridesetletniki, ki še vedno doma držijo mamo za kiklo in v življenju niso nič pametnega naredili…

Primož Kozmus je velik športnik pri katerem mi je všeč, da je samozavesten in ravno na velikih tekmovanjih pokaže tisto kar je sposoben, kar ni ravno odlika marsikaterega našega športnika. Prepričan sem, da bo osvojil še veliko medalj… naslednja bo naslednje leto na evropskem prvenstvu v atletiki v Barceloni.

Še enkrat čestitke Primožu Kozmusu.


Naj ti nebo žal, tvoj prvi post je čisto na mestu in slikca :)

Se pa vidi, da mu veliko ljudi zavida in ne privošči rente ter nagrade.

Primož BO dosegel rento zase in vse ostale naše VRHUNSKE športnike, zavistneži pa boste lahko še naprej izlival svojo zavist na forumu. >:D

Zgodovina sprememb…

stuff ::

Hm kaj pa športi, ki niso na IO ? To pomeni, da športnik, ki dosega vrhunski rezultat v disciplini, ki ni na IO ne more do rente? Diskriminacija!!! Drugače pa vse čestitke Kozmusu.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olimpijske igre Peking 2008 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110025 (2150) mtosev
»

Iztok Čop razburja Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410661 (8278) judoka
»

najbolj uspešen slovenski smučar

Oddelek: Loža
467826 (6578) bajsibajsi
»

Kozmus in njegove želje/zahteve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20317036 (11441) lurker
»

"zlata" bronasta Petra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639647 (8050) JayKay

Več podobnih tem