» »

Švedska piratska stranka dobila eno mesto v Evropskem parlamentu

Švedska piratska stranka dobila eno mesto v Evropskem parlamentu

Proslava po razglasitvi rezultatov

vir: TorrentFreak
TorrentFreak - Od četrtka pa do poznih včerajšnjih ur, pri nas zgolj do 19.00, ponekod pa celo do 22.00, so povsej Evropski uniji potekale volitve poslancev v Evropski parlament. Posebej zanimivo je bilo na Švedskem, kjer se je leta 2006 ustanovljena Piratska stranka borila za vstop v parlament. Neuradni rezultati z veliko gotovostjo napovedujejo, da bo stranka s 7,1 odstotkom glasov dobila en sedež v Evropskem parlamentu izmed osemnajstih, ki pripadajo Švedski. Ko bo ratificirana Lizbonska pogodba, ki bo povečala število poslancev, bosta Švedski pripadli še dve mesti, od katerih bo še eno šlo Piratski stranki.

Stranka je bila kot Piratpartiet ustanovljena 1. januarja 2006 v Stockholmu, še istega leta pa je sodelovala na volitvah v švedski parlament, kjer je dosegla skromnih 0,63 odstotka. Zavzemajo se za reformiranje zakonodaje o avtorskih pravicah in patentih, strogo spoštovanje pravice do zasebnosti in transparentnost države. Trenutno ima slabih 50.000 članov na Švedskem, s čimer je postala tretja največja stranka v državi. K rasti števila njenih članov sta pomembno vplivala zaseg strežnikov portala The Pirate Bay leta 2006 in pa obsodba skrbnikov strani letos aprila; obakrat se je število članov takoj po dogodku začelo hitro povečevati. Po njenem zgledu so podobne stranke zrasle tudi v Španiji, Avstriji, Nemčiji, Danski, Poljski in Finski, a se niso uspele prebiti v parlament.

259 komentarjev

««
«
1 / 6
»»

zee ::

Bravo! Zdaj pa naj se izkazejo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BoLhCa ::

Good one :)

Tear_DR0P ::

sedaj imajo v parlametu točno toliko sedežev kot slovenski upokojenci :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Izi ::

Po pričakovanjih.
Mladi počasi začenjajo sodelovati v politiki in stara delitev na desne fašiste in leve komuniste se počasi poslavlja. Stari fašisti in komunisti se bodo sicer borili do smrti ampak v roku 10 let ne bo noben "original" več živ in čas bo za spremembe.
Po novem se bomo delili na pirate in antipirate. Ker mora biti vedno vse sortirano po barvah bomo verjetno črni in beli. (Cerkev, ki je od nekdaj črna stran bo sedaj postala bela :D)
Bolj napredne države imajo že vse piratske stranke. Ko bodo dosegle 10 %, kar se zna zgoditi v roku 5 let, se bodo morale nujno pojaviti nasprotne stranke, da se vzpostavi ravnotežje in tako bomo kmalu videli tudi antipiratske stranke.
V roku 10 let bodo le te krojile našo politiko.
Ker je Slovenija ena najbolj zaostalih držav v Evropi bomo verjetno piratsko stranko dobili čisto zadnji.

Kaj dosti pa se verjetno ne bo spremenilo.
Levica, ki je vedno bolj socialno naravnana in pravična bo prešla med pirate, desnica, ki jo kroji cerkev in denar korporacij pa bo postala antipiratska.

Lahko pa se seveda tudi motim in bodo otroci enkrat za spremembo obdržali delitev svojih staršev na rdeče in črne.

Redorange ::

Ali pa se bodo znali usest za mizo in pokazali da znajo nekaj več in da se da tudi lepo dogovarjat

ahhh, kaj pa govorim:P

dejanslo ::

Kaj pa se dogaja/se je zgodilo z našimi Pirati?
There`s More Than One Way To Do It

driver_x ::

se bodo morale nujno pojaviti nasprotne stranke, da se vzpostavi ravnotežje in tako bomo kmalu videli tudi antipiratske stranke.


T.i. piratska stranka je ravnotežje vsem trenutno znanim strankam.

Daedalus ::

No ja. Dokler se ne bojo znebili zapuščine TPB, niso resna opcija, vsaj ne v mojem pogledu na svet.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

http://www.mladina.si/tednik/200921/pir...

Predvsem pa:
http://www.mladina.si/tednik/200921/vre...

Žal Slovenčki nismo sposobni ponoviti švedskega uspeha...
sudo poweroff

urban99 ::

V primerih, kot je bil amandma 138 (pa anti-hadopi pa še kaj), sem pravzaprav zelo vesel, da smo v EU parlamentu totalno minorna zadeva in nas lahko drugi 'korigirajo'. Oz korigirajo bimbote, ki ne znajo glasovat. Na žalost.

Tile 'naši' pa so uleteli na sceno povsem brez načrta. Kar se mene tiče je to zgolj uzurpacija finega imena. Škoda... 'avantgardnih' tem, ki bi se jih bilo potrebno lotit v Šentflorjandiji, je namreč več kot dovolj.

kmetek ::

Po pričakovanjih.
Mladi počasi začenjajo sodelovati v politiki in stara delitev na desne fašiste in leve komuniste se počasi poslavlja. Stari fašisti in komunisti se bodo sicer borili do smrti ampak v roku 10 let ne bo noben "original" več živ in čas bo za spremembe.
Po novem se bomo delili na pirate in antipirate. Ker mora biti vedno vse sortirano po barvah bomo verjetno črni in beli. (Cerkev, ki je od nekdaj črna stran bo sedaj postala bela :D)
Bolj napredne države imajo že vse piratske stranke. Ko bodo dosegle 10 %, kar se zna zgoditi v roku 5 let, se bodo morale nujno pojaviti nasprotne stranke, da se vzpostavi ravnotežje in tako bomo kmalu videli tudi antipiratske stranke.
V roku 10 let bodo le te krojile našo politiko.
Ker je Slovenija ena najbolj zaostalih držav v Evropi bomo verjetno piratsko stranko dobili čisto zadnji.

Kaj dosti pa se verjetno ne bo spremenilo.
Levica, ki je vedno bolj socialno naravnana in pravična bo prešla med pirate, desnica, ki jo kroji cerkev in denar korporacij pa bo postala antipiratska.

Lahko pa se seveda tudi motim in bodo otroci enkrat za spremembo obdržali delitev svojih staršev na rdeče in črne.


+1

jype ::

No, zavzemajo se vseeno za prave reči. Jaz bi jim z veseljem dal podpis za ustanovitev stranke, problem je pa, da bi verjetno hitro zavzeli kakšno stališče, s katerim se ne bi strinjal. Če je stranka nišna, mora tako tudi delovati in se zavzemati izključno za reči, za katere ima razdelan program, glede ostalega pa naj se vzdrži.

lebang1 ::

nice :)
bi jih šel tudi jaz volit če bi jih lahko :)

poweroff ::

Po moje jim manjka (tem našim) nekdo, ki se spozna na politiko, ki zna politično javno nastopati (da ne izpade kot krjavelj, pač pa kot profesionalec) ter predvsem, ki zna zadeve politično organizirati.

To slednje je precej velik problem. Poglejte recimo libertarce, ki kljub pompoznim napovedim še vedno niso uspeli ustanoviti svoje stranke...
sudo poweroff

WhiteAngel ::

Ne vem čisto točno, če bi podprl piratsko stranko. Po eni strani nasprotuje globalnemu koorporativnemu načinu produkcije glasbe, filmov, softvera itd. Ampak po drugi strani pa ravno s piratiziranjem podpira gledanje takih filmov, poslušanje glasbe in uporabo programske opreme, kar omogča brezplačen marketing za vse te koorporacije in ohranjanje monopola.

Se pravi, da piratska stranka sploh NI NUJNO na strani ljudi, open sourca in podobno. Je bolj na strani "dajte nam ukradenega kruha in iger", pa kamor koli to že pelje. Raje bi videl stranko, ki se bolj ravna po Zeitgeist ideji. Se pravi, da se zavzema za prost dostop do znanja, informacije in ostalih virov, za prednostno politiko tehnologiji sami, kajti samo tehnologija nam omogoča boljše življenje. Anyone?

eee ::

Tale Rober Pal je že v štartu zajebov. Da o tem, da je nepismen sploh ne govorim.
doubleyoursuccess.com - wtf predstavitev stranke, osebno trenerstvo, trening trgovcev in računovodstvo o0
Kreten. Neresno. Fuck it. Pri nas ne bo nič iz tega.

poweroff ::

WhiteAngel - si si prebral njihov program, ali nasedaš medijski interpretaciji njihovega programa? 8-)
sudo poweroff

Tr0n ::

Lahko pa se seveda tudi motim in bodo otroci enkrat za spremembo obdržali delitev svojih staršev na rdeče in črne.

Ce bodo dovolj pametni, upam, da ne.

urban99 ::

WhiteAngel - si si prebral njihov program, ali nasedaš medijski interpretaciji njihovega programa? 8-)

+1!

Tile 'naši' bi poleg nekega 'govorca' (btw - kam je izginil Mišo Alkalaj? Pa ne da bi ga videl v tej vlogi, samo spomnil sem se) potrebovali tudi konkretno bazo raznoraznih pravnikov ipd. Saj jih je precej, ki možgansko migajo v tej smeri, ampak imajo normalno tudi druge interese in prioritete.

poweroff ::

Ja seveda. Kateri razumen človek bo pa šel v Sloveniji v politiko???
sudo poweroff

urban99 ::

Mhm :)

Daedalus ::

WhiteAngel - si si prebral njihov program, ali nasedaš medijski interpretaciji njihovega programa? 8-)


K rasti števila njenih članov sta pomembno vplivala zaseg strežnikov portala The Pirate Bay leta 2006 in pa obsodba skrbnikov strani letos aprila; obakrat se je število članov takoj po dogodku začelo hitro povečevati.


Dokler se ne znebijo zapuščine TPB, so crap. Od tega bi se mogli javno in nedvoumno distancirat, kar pa jim očitno ne gre dovolj dobro, če nabirajo članstvo kot posledico kazenskega pregona operacije TPB. Nah, ne moreš se takole iti igre in obdržati kredibilnosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

carot ::

http://www.facebook.com/pages/Ljubljana...

Pri nas se tudi ustanavlja PIRATSKA STRANKA, zato treba delati reklamo okoli, dokler imamo še to možnost, da ohranimo pravice, oziroma zahtevamo se kaj več, zato gremo narediti zastonj reklamo teji stranki, da dober glas seze v tretjo vas, za razliko od današnjih politikov, ki porabijo miljone samo za oglaševanje in pranje možganov ljudem.

carot ::

Po pričakovanjih.
Mladi počasi začenjajo sodelovati v politiki in stara delitev na desne fašiste in leve komuniste se počasi poslavlja. Stari fašisti in komunisti se bodo sicer borili do smrti ampak v roku 10 let ne bo noben "original" več živ in čas bo za spremembe.
Po novem se bomo delili na pirate in antipirate. Ker mora biti vedno vse sortirano po barvah bomo verjetno črni in beli. (Cerkev, ki je od nekdaj črna stran bo sedaj postala bela :D)
Bolj napredne države imajo že vse piratske stranke. Ko bodo dosegle 10 %, kar se zna zgoditi v roku 5 let, se bodo morale nujno pojaviti nasprotne stranke, da se vzpostavi ravnotežje in tako bomo kmalu videli tudi antipiratske stranke.
V roku 10 let bodo le te krojile našo politiko.
Ker je Slovenija ena najbolj zaostalih držav v Evropi bomo verjetno piratsko stranko dobili čisto zadnji.

Kaj dosti pa se verjetno ne bo spremenilo.
Levica, ki je vedno bolj socialno naravnana in pravična bo prešla med pirate, desnica, ki jo kroji cerkev in denar korporacij pa bo postala antipiratska.

Lahko pa se seveda tudi motim in bodo otroci enkrat za spremembo obdržali delitev svojih staršev na rdeče in črne.


Ja se strinjal, toda gremo pocakati, pa da vidimo, koliko smo zares zaostali, saj morda znamo presenetiti na naslednjih volitvah, saj v bistvu niti nismo neki kekci na podrocju informati, saj imamo precej razvito internetno povezavo in poceni dostop, itd..., zato moramo to izkoristiti.

carot ::

No, zavzemajo se vseeno za prave reči. Jaz bi jim z veseljem dal podpis za ustanovitev stranke, problem je pa, da bi verjetno hitro zavzeli kakšno stališče, s katerim se ne bi strinjal. Če je stranka nišna, mora tako tudi delovati in se zavzemati izključno za reči, za katere ima razdelan program, glede ostalega pa naj se vzdrži.


Katera stranka pa je sploh boljsa od Piratske, katera zastopa voljo ljudi, pa kaj ces se vec od zivljenja ali od stranke? Drugace pa v parlament, itd... gre lahko vsak kekec, ne glede na to, kako zna nastopati v javnosti, itd..., saj ni vazno, kako in kaj govori, temvec, za kaj se zavzema. Nekoc je Kramberger, navaden clovek poskusal nekaj narediti dobrega za NAS, ter so ga potem ubili.
Ivan Kramberger @ Wikipedia
Tako kot Kenedija, toda vseh dobrih kandidatov seveda ne morajo pobiti, kje bo tista meja in kdo je pripravljen dati svoje zivljenje, ter se zavzemati za dobrobit ljudstva?

Nasa dolznost je, da scitimo in podpiramo te ljudi, kateri se toliko izpostavljajo za nas, saj oni hocejo nam dobro, nam hocejo nekaj dati, ne pa vzeti!!! Resno, naucite se razlocevati, kdo je dober in kdo ne,kdo nam hoce kaj dati in kdo vzeti!!!!

urban99 ::

Ah, daj no... razločevat kdo je dober in kdo ne med vsemi temi šentflorjandskimi gumpci je precej jalovo početje.

Glede Piratske stranke in povezave s TPB se pa sicer načeloma strinjam... ampak dokler se bodo skozi štalo, ki se odvija v procesu proti TPB, kazale svinjarije sistema (recimo tale pravni fiasko na Švedskem), potem odločna distanca IMHO niti ni potrebna. Da o PR 'štangi' sploh ne govorim.

Gandalfar ::

Ce bo ta nasa "piratska stranka" imela taksno dikcijo kot jo kaze @carot se bo prav treba aktivirat in boriti proti njej, ker samo skoduje in zbija kredibilnost celotnemu open source/creative commons gibanju.

Daedalus ::

+1
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CCMbrother ::

+1 (še eno mesto) po ratifikaciji Lizbonske pogodbe. En pirat bo torej "fantomski poslanec" kot "naša" Mazej Kukovič. S polno plačo in brez glasovalne pravice. Vsaka jim čast.

aljazh ::

Če je to domet slovenske piratske stranke... well, potem dodam še jaz +1.

jype ::

Zomg.

Bo zgleda treba naredit še partizansko stranko, al kaj.

Damiani ::

Enkrat sem poslušov intervju na Radijo študentu s tem prvem možu "Piratske stranke Slovenije". Zdel se mi je en "glumac", ki ne vem za kaj bi se zavzemal. Glede na njegovo besedičenje sklepam da se zavzema za svojo uvrstitev v politiko, kot vsi "politiki". Sploh me ni prepričal o programu PSSja. Deluje mi v stilu "oni so ustanovil, zakaj nebi še mi, čeprov ne vemo kaj".

BlueRunner ::

Lahko greš v politiko, da spremeniš politiko. Vendar so to običajno neodvisni kandidati, ki zberejo dovolj glasov, da "establishment" ugotovi, da se jim splača ukvarjati s težavo.

Če pa greš delati zaresno stranko, pa boš težko preživel in obstal samo na eni platformi. Reči "piratov se ne bo kaznovalo" je enostavno. Težko je napisati program v katerem bo pisalo kako naj bi ta gospodarski segment sploh deloval, da bo njegov obstoj upravičen in v službi družbe in ne več družba v službi njegovega obstoja.

Potem pa lahko na to dodaš še konkretna dejanja kako se bo varovalo pravice in svoboščine državljanov na področju varovanja zasebnosti. Tista načela, ki so jim deklarativno zajamčena, hkrati pa se jih na vseh nivojih vsakodnevno in brez posledic krši.

IMHO, dokler ustanovitelji PSS ne bodo imeli vse relevantne domače in evropske zakonodaje v glavi + prelgeda nad zakonodajo drugih članic, toliko imajo manj šans za preživetje, kot pa jih ima kepa snega v peklu. Kaj šele kakšne rezultate...

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Saj Švedska piratska stranka ne zeli legalizirati piratstva.

Nagi Bator ::

Oh joj, taleveleumnost takozvanega prvaka PSS (nejprej sem prebral PMS) je pa precej na nivoju tega.

444 ::

Bravo naši :D

carot ::

Enkrat sem poslušov intervju na Radijo študentu s tem prvem možu "Piratske stranke Slovenije". Zdel se mi je en "glumac", ki ne vem za kaj bi se zavzemal. Glede na njegovo besedičenje sklepam da se zavzema za svojo uvrstitev v politiko, kot vsi "politiki". Sploh me ni prepričal o programu PSSja. Deluje mi v stilu "oni so ustanovil, zakaj nebi še mi, čeprov ne vemo kaj".


Nekdo je moral to zaceti in svaka jim cast, po TV so se prav dobro odrezali, sicer pa oni se borijo za nase dobro, tako, da ne vem, kaj se pizdis, no vprasanje na kateri strani si ti, saj ves kako so eni tajkuni, ko pride evro nabijejo cene vsi in recejio, zakaj nebi se mi, v ZDA naredijo strog nadzor nad internetov, v Franciji zelijo uvesti 3x opozorilo in izklop interneta, itd..., potem se bo nasel kak kekec, ki bo sledil njim in bo pizdarija in to huda.

Zato pa potrebujemo piratsko stranko, da se bo za zmeraj borila za nase dobro in tudi, kadar bodo vlade pokleknele za trenutek pod njo, ne bomo smeli popustiti niti malo, saj mi smo ze prevec zgubili in cas je, da si priborimo pravice nazaj!!!!

carot ::

Lahko greš v politiko, da spremeniš politiko. Vendar so to običajno neodvisni kandidati, ki zberejo dovolj glasov, da "establishment" ugotovi, da se jim splača ukvarjati s težavo.

Če pa greš delati zaresno stranko, pa boš težko preživel in obstal samo na eni platformi. Reči "piratov se ne bo kaznovalo" je enostavno. Težko je napisati program v katerem bo pisalo kako naj bi ta gospodarski segment sploh deloval, da bo njegov obstoj upravičen in v službi družbe in ne več družba v službi njegovega obstoja.


Kjer je motivacija in volja, tam se najde tudi pot. Tezko je bilo marsikaj v zgodovini clovestva, tudi iti na luno, itd..., toda z skupnimi mocmi nam je to uspelo. Uspeh stranke pa je prakticno zagotovljen, vec kot nas bo mocnejsi bomo, saj dejte si enkrat v glavo, da boriti se za svobodo in pravico ni kaznivo!!!!!! Kaznivo bi moralo biti to, kar velike korporacije pocnejo na legalen nacin!!!!

Gandalfar ::

@carot: kaj ti kadis? Nihce ni rekel, da je boriti se za spremembo zakonodaje kaznivo. Tu je debata a je osnovni program stranke sploh smiselen ter seveda, ali sploh vemo za kaj _natancno_ se zavzema stranka?

aljazh ::

Wild Guess: Carot = R.P.?

carot ::

lol a mislis, da sem Robert Pal, lol. Ne samo delam reklamo in pomagam siriti glas, tako, kot bi to lahko storil marsikdo. Kaznivo je pa raziskovanje identitete oseb, katere samo sirijo besedo piratske stranke, itd..., ker ze tako je premalo aninimnosti na internetu in prevec cenzure, po raznih forumih izbrisejo malo prevec postov, vcasih celo banajo ljudi, tako se nekateri ljudi sploh ne zavedajo kaj vse je cenzurirano.

Drugace pa bi lahko vsi delali kaj vec reklame po internetu in sirili ime stranke.

@Gandalfar:
http://www.facebook.com/pages/Ljubljana...
Zavzemamo se za svobodo interneta, brezplačni dostop do informacij, 100% transparentnost državne administracije, pravico do zasebnosti, cenejši dostop do kulturnih dosežkov,
postopno ukinitev patentov, svobodno druzbo in vecje drzavljanske pravic

Kaj ti tle ni jasno? Kaj drugace pa ves za kaj se zavzemajo SD, SDS, LDS, NSI pa kaj so se vse ostale stranke.
Jaz nimam veze z ustanovitelji stranke, samo jo mocno podpiram in mislim, da bi lahko vsi sodelovali in jo podprli, delali zastonj reklamo po netu, ter dajali kaksne pametne predloge kako in kaj za vnaprej. Sej jutri imajo baje tudi srecanje v LJ, ce koga zanima kaj vec.

jype ::

carot> Kaznivo je pa raziskovanje identitete oseb, katere samo sirijo besedo piratske stranke, itd...

Ne, ni.

carot> Drugace pa bi lahko vsi delali kaj vec reklame po internetu in sirili ime stranke.

Nočmo sramote delat Švedom.

Valvoline ::

hehe... gusar se zihr ne bo pojavu pr dejanski seji parlamenta. Nima se z kom tja pogovarjat :)
Al pa mu bojo kar prepovedal vstop .)

poweroff ::

Zavzemamo se za svobodo interneta, brezplačni dostop do informacij, 100% transparentnost državne administracije, pravico do zasebnosti, cenejši dostop do kulturnih dosežkov,
postopno ukinitev patentov, svobodno druzbo in vecje drzavljanske pravic


Ehm. Dajte prosim "pirati" napisat program stranke na petih straneh.

Pa ga objavite tukaj.

Ker tole meni zvenijo bolj kot ne floskule brez vsebine.
sudo poweroff

carot ::

Kaj mi lahko das program ostalih strank in prilepis linke, mogoce, da bomo dobili neko primerjavo, kako narediti program?!

@jype, potlej, pa bo treba zaceti delati reklamo piratske stranke po plakatih in letakih, ter mogoce z raznimi grafiti, saj to svobodo govora pa vendarle imamo, no edino grafiti pa le niso lih nedolzna stavr, pac nekako se bo treba znajti no. Drugace pa jebes tako drzavo, ce nimas pravice delati reklamo niti za eno stranko, ki zeli nekaj dobrega za drzavljane.

CaqKa ::

Ce bo ta nasa "piratska stranka" imela taksno dikcijo kot jo kaze @carot se bo prav treba aktivirat in boriti proti njej, ker samo skoduje in zbija kredibilnost celotnemu open source/creative commons gibanju.


katera dikcija to?

program zares: http://www.zares.si/program/
seznam strank pa si lahko še za ostale poiščeš: Seznam politi%C4%8Dnih strank v Sloveniji @ Wikipedia
programa dveh manjših strank: http://www.seg.si/images/stories/Progra...
http://www.ssn.si/si/index.php?option=c...

takole bom rekel... nekih hudih mimosekov slovenske piratske stranke tega kar sem do sedaj prebral nisem našel...
/edit: ok.. razn onega z postopnim ukinjanjem patentov, tisto mi je malo tak da nevem kaj si naj mislim...

zelo nevmesno se mi zdi zahtevat program stranke ki je šele v nastajanju. po osnovnem načelu demokracije, pač nebi bilo smiselno da se tak dokument napiše s strani ene osebe... ta tip trenutno potrebuje ljudi, ki imajo vizijo o piratski stranki, da bodo skupaj zagnali stranko. da se uvidi da je zadeva tudi pri nas potrebna, da se spiše program itd.
sam menim da je st ta prava stran, kjer bi se našli prvi člani stranke.
sam bolj kot samo piraterijo vidim poslanstvo take stranke v brigi za zasebnost, svobodo izražanja in prostem pretoku informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BigWhale ::

Ze samo ime je zgreseno, imo.

SodVina ::

Mnja. Samo ime je tocno to, za kar se zavzemajo in kdor stoji zadaj. Stvar je nastala zaradi piratebaya, ki je torrent-tracker. Vecina clanov pa je neposredno povezanih z downloadom avtorsko zascitenih vsebin. Piratebay je neposredno vpleten, ker se mu splaca, clani pa, ker mislijo, da bodo s pomocjo tega se naprej lahko downloadali filme/igre/.... In ime stranke k temu mocno pripomore. Recimo v "stranko za pravicno razdelitev digitalnih resursov" se bi vclanilo veliko manj piratov.

Poslanstvo je jasno. In nekaj bluzit z nevem kaksnimi cilji je nekako tako kot vzpodbujanje k legalizaciji konoplje samo zato, da bos lahko dobil zdravilo za zeleno mreno. Poglejmo resnici v oci. Piratska stranka je...stranka piratov. Nothing more, nothing less.

imho.

lp,
SodVina

Daedalus ::

Piratska stranka je...stranka piratov. Nothing more, nothing less.


Lahko se znebijo TPB in ratajo čisto kul stranka. Glede na neizvirnost (in nepoznavanje tematike) ustaljenih političnih strank je itak pričakovat take pobude.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva država s piratsko stranko v parlamentu: Islandija

Oddelek: Novice / NWO
188486 (7348) Fritz
»

Berlinska piratska stranka z 8,5 % glasov prišla v deželni parlament (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18940985 (34440) CaqKa
»

Črne zastave tudi na nebu največje države

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
104383 (3654) Jst
»

Volitve v EU parlament (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1009223 (7147) [SpydeR]

Več podobnih tem