» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
«
1 / 32
»»

Entity ::

Pozdrav,

opazil tale artikel http://www.mimovrste.com/artikel/217007...
pa izgleda kar zanimivo. Konkurenca popcornu mogoce? Ima kdo doma, kakšne izkušnje?


Thx, lp, Matic

djordjevic ::

Preberi v tej temi: h.264/DVD/DivX player.
No grave is deep enough to keep us in chains.

trnvpeti ::

mene tudi zanima
osebne izkusnje
v tisti temi nihce ne omenja osebnih izkusenj

Gregor P ::

... osebnih izkušenj še ne moramo omenjati, ker jih je še zelo malo na trgu in se čaka na naslednjo pošiljko;)

... najdeš pa na spletu že kar nekaj kritik iz tujine:)

npr. New WD Media Player Reviewed, Stripped Naked
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

tale zanima tudi mene. Sem videl že kar nekaj podobnih naprav, pa mi je tale še najboljša glede na izgled in ceno. Reviewi pa so tudi kar zanimivi in dokaj naklonjeni nakupu.

KoMar- ::

Bolj težko je konkurenca Popcornu, ker nima mrežne kartice!

robertus23 ::

pozdravljeni
pravkar sem priklopil WD TV HD Media Player in ..... stvar dela fantastično
priključil sem ga na sony KDL40X3500 proko HDMI-ja in zvok preko optike na yamahin reciver - rezultat ..... super (mislim da tudi brez mrežne povezave zasluži WD TV HD Media Player visoko oceno)
splloh pa ni tako težko zunaji trdi disk izmenjave preklopit enkrat na comp drugič pa na WD TV HD Media Player ( ja prej pa smo vse pekli pa v divx player vstavljali)
edina pomankljivost, ki sem jo zasledil je , da bere samo .srt podnapise
še enkrat - ni mi žal za cca. 120 eurov

če še koga kaj zanima mu lahko sporočim

lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Komaj fakin' čakam. Danes so mi pisali, da bi naj prišel jutri! :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

jokl ::

a bere slike video dvd-jev (.vob)?

-mojster- ::

Pozdravljeni!
Nekaj dni nazaj sem po dolgem času dobil wd hd tv player. Priklopil sem ga na lcd 42lg5030, ki podpira full hd 1080p. Takoj sem pogledal dva hd filma 720p (velikost cca. 8 gb), kvaliteta je zares dobra. Vendar sem si kasneje pogledal še dva filma full hd 1080p (velikost ccca. 10-11gb) in sem bil presenečen, ker je slika filma 1080p celo nekoliko slabše kakovosti kot film 720p. Resnično upam da mi lahko kdo pomaga, kaj je razlog za nekoliko slabšo kakovost slike 1080p od 720p??!!WD hd tv imam preko lcdja povezan s hdmi kablom, pa tudi v samih nastavitvah wd tv playerja imam naštimano na najvišjo resolucijo 1920x1080p 60hz, tako da vrjetno je razlog v nečem drugem....
Pa še to večina hd fimov ni v razmerju 16:9 tako da imam nad in pod sliko črn rob. Zanima me če morda kdo ve kako se da nastavit, da bi imel sliko čez cel zaslon?
Najlepša hvala za morebitne odgovore!!!!

robertus23 ::

tinee - jaz sem tudi probal oba HD signala in opazil nekaj podobnega vendar mislim ,da je to da imaš slabšo sliko pri FULL HD ripu odvisno od kakovosti samega ripanja kakor tudi od orginal Blu-ray-ja.Probal sem original Blu-rayDVD " I am legend" in tudi v ripu(1080p cca 12GB -.mkv) toda ni nobene razlike.
Večinoma filmov pa ni posneto v 16:9 razmerju ampak v 2.40:1 - lahko pa približaš sliko.


lep pozdrav

Dredllooxxx ::

LP,a je kdo že posodobil to wd/tv in kako,kako je glede tega dts sounda in pa pri nekaterih mkv filmih mi predvaja podnapise pri nekaterih ne kje je keč imam subtitle workshop samo v kakšen format naj shranim ,da bo predvajalo.
http://www.bobo-itstoritve.com/

bluefish ::

če se ne motim lahko uporablja le .srt podnapise.

Dredllooxxx ::

Ok to zastopim samo en film mkv+subi mi dela drugi ne ni mi jasn v mapi imam lepo podnapis +film pa ne trzne.
Zanima kakšne diske uporabljate na wd/tv jaz imam seagate free agent 1tera.
http://www.bobo-itstoritve.com/

Zgodovina sprememb…

Yoxi ::

Se mal zanimam okol te zadeve pa me nekaj full zanima. Ali moraš imeti prenosni disk z lastnim napajanjem ali je dober prenosni disk 2.5 ki ima napajanje preko usbja ? Imam namreč takega ki se ga priklopi brez dodatnega napajanja? Bo deloval ali ne ???


Thx
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Dredllooxxx ::

Normalno bo deloval preverjeno napaja se preko wd/tv.
http://www.bobo-itstoritve.com/

Frgazor ::

A to čudo ne zna predvajat podnapisov zapakiranih v mkv?

gremo ::

a je kdo kje najdu se kaksen podoben predvajalnik?
torej tak kot je samostojni WD TV, da priklopiš USB, da spila mkv, ima HDMI.
ni pa NMT.

Dredllooxxx ::

Ok kako pa zapakiraš podnapise v mkv to bi mogoče delalo.
http://www.bobo-itstoritve.com/

-mojster- ::

Kokr js vem se predvajajo samo srt podnapisi,pa še to ne podpira šumnikov tko da pač morem vedno pri podnapisih v wordu dat ukaz, da se vse šumnike spremeni v nešumnike (iz čšž v csz), ampat tu ni panike......................problem je ki nevem kako updateat wd-tv, namreč registrirau sm se na njihovi strani si prenesem datoteko zip, ki je velika cca. 25 mb, ko pa jo odzipiram bi mogu odpret setup.exe in ga nekako prenest na prenosni disk, prenesem namreč datoteko arcsoft (nastane ko odprem setup.exe) vendar nevem kako jo pol odpret ko mam wd enkrat priklopljen na tv.......nevem kje nardim napako, vendar bi nujno rabu pomoč...?!

Dredllooxxx ::

Tine men tud ni jasn to lol sam zgleda da sploh ni novega firmwareata....

Description

Please Note: This software is only available for download through our registration service. You will need to register your WD product to download the software. If your WD product is already registered, you must log into our registration service to download the software.

This download contains the original Arcsoft Software and User Manual. Any future firmware updates will be posted here.
Supported Operating Systems

* Windows 2000
* Windows XP
* Windows Vista
http://www.bobo-itstoritve.com/

robertus23 ::

vseeno je kateri zunanji disk priklopiš (brez al pa s napajanjem).Novega firmware-a pa še zaenkrat ni.

kako v wordu narediš da pretvoriš šumnike v navadne črke?

-mojster- ::

robertus23:
V wordu dej ukaz ctrl+f in zamejaš.........zanima me keri program vi uporabljate za konvertirat zvok iz dts v dd, js uporabljam mkv popcorn audio converter, sej mi lepo skonvertira, ampak ko pol gledam film mi usake tolko časa zvok zafrkava, namreč na trenutke je zvok precej tišji kot je u originalu.

robertus23 ::

jaz ne uporabljam nobenega konverterja za zvok DTS , ker imam WD HD priključen na reciver.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

A še komu sumljivo slabo predvaja podnapise? Kar razmike dela med vrsticami....

kot player je super, samo kako rešiti tale problem s podnapisi, predvsem šumniki. In pa le kako updgrate firmware-a narediti ????

podbevna ::

Ne moreš ga, ker ga še ni.

Baje bo januarja...

kmetek ::

Dosti neuporabna zadeva potem, če ne poštimajo šumnikov.

djordjevic ::

Qrc, kmetek. V tečaj angleščine, pa ne bo treba šumnikov. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Ne zame ni sile, znam angleško. Ne rabim sploh podnapisov. Hehe.

Frgazor ::

Filmi so seveda vsi v angleščini, sploh tisti dobri.

majstor ::

Baje bo v novem FW vse postimano. Pride kmalu po novem letu...

Velika tema o tem:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre...

mte ::

V specifikacijah piše, da podpira utf-8 kodirane podnapise. Če je to res, potem šumniki so. Ampak windowsi večinoma uporabljajo cp1250 kodiranje, pa tudi vsi slo podnapisi na netu so cp1250, tako da je treba najti kak program ki jih pretvori in potem bo delalo.
lp

podbevna ::

Danes sem ga končno dobil in dela super. Razen podnapisov, seveda. Ki delajo slabo, če sploh...

Firmware update je res nujno potreben.

huelz ::

No, firmware obljubljajo ze nekaj casa. Kar se tice 1080p ripov, ma WD TV nekaj problemov. Ker preverjeno te isti delajo na Egreatu/Popcornu brez problema (sprobano pri kolegu). Sumim, da je kriv firmware.

djordjevic ::

Moj pride baje jutri.
No grave is deep enough to keep us in chains.

majstor ::

OK danes sem odsel v Trst po WD Player (99€) na mimovrste pa sem preklical narocilo, ker cakam tocno 9 dni, oni ga pa se niso dobili.
Po hitrem preiskusu vam lahko napisem, da zadeva dela super. Planet Earth HD dela lepo, vendar podnapise ne pokaze vse, ne vem kje je problem. Tudi filme .mov HD jih predvaja super, wmv tudi, vendar ne vse. En .wmv HD mi je predvajalo ampak brez zvoka. Risanko Wall-E HD predvaja brez zvoka, Kung Fu Panda HD predvaja OK (v filmu so hrvaski jezik, in SLO) lahko izbiras jezike med filmom, dela OK. Slike lepo in hitro predvaja.

Za disk 80 GB z veliko slikami (okoli 10GB) mi je potreboval za scan okoli 5 minut.
Nekaj napak, ki upam da bodo v naslednjem FW-ju popravljene. Predvsem to z podnapisi, prevelik razmik med vrsticami, upam da bo izbira fontov....

To je za zdaj vse. Drugace je zadeva vsekakor vredna 100€. Imam TV Panasonic 42PX80.
Firmware baje januarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

majstor ::

Se en probem: ko ugasnem z daljincem WD player, ga z daljincem ne morem vec prizgati. Tudi ce pridem zraven se mi ne prizge. Ko ga vgasnem pa se ne prizge vec...
Ve kdo kje je problem?
Tudi ko ga vzem TV ne priklopi avtomatko na HDMI1 signal!

piek ::

Jaz ga upam da dobim jutri. Kolikor sem prebiral tuje forume, predvsem AVS, je trik v tem, da najprej odklopis disk, sele nato pa ugasnes WD player ...
--- Finish it off if you started it! ---

kmetek ::

Torej kako konvertirate DTS v AC3? :)

djordjevic ::

Na predzadnji strani one druge teme o playerjih sem dvakrat nalepil link. Programček deluje čisto zadovoljivo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mamomu ::

Problem z neprikazovanjem podnapisov srt ( če ne prikaže vseh vrstic ) rešite tako, da vse ČŠŽ pretvorite v CSZ!
mamomu j....!

kmetek ::

djordjevic ::

Jep. Ravno dobil player in na hitro sprobal en 720p. Zaenkrat špila kul. Moral sem prej edino sformatirat ključ na ntfs - ni pustilo kopirat fajlov, večjih od 4gb. Zdaj dela, kot je treba.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Kako je z mkv-ji, ki imajo dva zvočna zapisa? Lahko izbiraš, katerega bo predvajal.

O.

djordjevic ::

Hm. Zaenkrat probal samo en fajl, še tega sem menda spremenil iz DTS v AC3. Tu se mora javit kdo drug, ki ima več izkušenj. :)

@okapi: Kolikor sem preletel navodila, piše, da lahko pri video playbacku izbiraš med različnimi audio tracki - ni omejeno na format. Bom javil, ko sprobam. :)

edit: dodano
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

majstor ::

Kako je z mkv-ji, ki imajo dva zvočna zapisa? Lahko izbiraš, katerega bo predvajal.

O.


Lahko izbiras ja. Sem probal pri Kung Fu Pandi, sta notri slovenski in hrvaski jezik. Tudi ce jih je vec deluje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

Okapi ::

Samo preverjam, ali se prav razumemo - mene zanima zvok, ne podnapisi.

O.

djordjevic ::

Eno pitanje za lastnike. Tale moj player se nekam preveč greje. Zlasti če pomislim, da sem ga uporabljal samo kakih 15 minut vse skupaj, ostalo pa je bil zgolj priključen na štrom. Ima kdo podobne izkušnje?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dredllooxxx ::

A veš kaj mi ni jasno pr nekaterih mkv mi javi za podnapise unsuported file a ma kdo podobne probleme djord men se tud greje tko normalno kaj pa vem 33stopinj tko na oko.
http://www.bobo-itstoritve.com/

djordjevic ::

Ma ja, je kr topel. Ko bom šel od doma, ga bom lepo iztaknil iz štroma, da nam ne zgori blok. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
«
1 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209314 (52777) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253721 (67813) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821567 (15005) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115049 (3222) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161912 (1754) boogie_xlr

Več podobnih tem