» »

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Gandalfar ::

Premaknjeno iz ps3 ekskluzive teme.

laught ::

Sej ps3 je dost bolj zmogljiv, sam kaj ko razvijalci neznajo iger za njega delat,razn sony,se se vidi da današnja tehnologija ni dobro pripravljena na ps3(to sem bral neki,v jokerju mnda)

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Sej ps3 je dost bolj zmogljiv, sam kaj ko razvijalci neznajo iger za njega delat,razn sony,se se vidi da današnja tehnologija ni dobro pripravljena na ps3(to sem bral neki,v jokerju mnda)


Škoda da to ni res.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

laught ::

Ja no kak pa je potem?to sem jas sam bral zaj pa če je res pa nevem..

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Ps3 vs X360 je dosti teh debat na netu.
Baje x360 je mal močnejši zarad predelane dx10 tehnologije iz windowsov.
Ps3 podpira real HD gaming medtem k X360 tega nima(Lahk ga priklopiš na HD ampak to je piksel enhancement in ni pravi HD)
Ps3 ima bluray X360 ga nima.
To so v glavnem razlike med obema.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

laught

Tole pa je ornk čudna izjava in netočna "Sej ps3 je dost bolj zmogljiv, sam kaj ko razvijalci neznajo iger za njega delat,razn sony". Ker če bi sony znal vredu programirat potem bi pokazali drugim razvijalcem kako se dela, da bi ps3 bil v prednosti, ker pa tudi sony ima težave, pa ne morjo prepričati zakaj bi dal ps3 lead console devolpment.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

http://www.gamespot.com/features/616274...
Fajna primerjava,tle se vidi da je X360 boljš k ps3

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ps3 podpira real HD gaming medtem k X360 tega nima(Lahk ga priklopiš na HD ampak to je piksel enhancement in ni pravi HD)


Kaj točno je "HD Gaming" in kje si to nakladanje pobral?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Xbox je seveda boljši zaradi dobrih iger in bo še kr nekaj let prevladoval med konzolami, kaj zaj če je live plačljiv je pa zato dosti bolj urejen kot pa ps3 network. sony pa je tudi v neki krizi in se je malce poslabšal. no exsluziv za ps3 je res malo da bilo vredno kupit konzolo. recimo za ps3 + resisstance 2 boš dal več kot pa za xbox360 in gears of war 2. Poleg tega ps3 ni pokazal se igre ki bi mela res fino grafiko.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Ps3 podpira real HD gaming medtem k X360 tega nima(Lahk ga priklopiš na HD ampak to je piksel enhancement in ni pravi HD)


Kaj točno je "HD Gaming" in kje si to nakladanje pobral?

Ne spomnim se,nek časopis,mogoče Joker...
Pisalo je da ps3 podpira full 1080p HD gaming,medtem k X360 podpira le 720p in umetno poveča resolucijo na full HD 1080p (velja seveda za igerce ki so narejene za 1080p).

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Valvoline

Bah tist članek je moral biti star že dolgo časa in netočen. Xbox360 je na začetku podpiral največ 1080i kasneje pa se mi zdi da je začel 1080p nisem čisto siguren ali podpira p ali samo i, ampak vem da o tem se šlo takrat. Pa tudi skoraj čisto vsaka igra je v 640-720p pri obeh konzolah.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

http://xbox360.ign.com/articles/617/617...
Še ena zlo lepa primerjava kjer se vidi kolk je x360 boljši k ps3

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Valvoline

To je že star članek, čeprav je približno točen, ker ps3 je malenkost bolši v procesorju, v gpu pa je slabši. Če se pravilno spominjam podatek ima cell procesor nekaj okoli 150gigaflopov v kontroliranem okolju. Za tiste kateri ne veste kaj je kontrolirano okolje, to je podatek ki pove koliko se dajansko lahko največ porabi moči.

Zgodovina sprememb…

laught ::

Ps3 je ziher močnejši, res da ene igre bolj gladko tečejo na xboxu, sam vseeno to ne pomeni da je xbox močnejši. Gears of war 2 je maximum kaj lahk prikaže xbox, pa fc 2, ps3 pa še ziher ni vsega pokazal, in ko se bo ps3, odkleno, pa tak noben več nebo vedu kaj je xbox..

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Naj en pripopa razlike med xboxom in ps3-jem magari iz wikipedie. gotovo se da še kaj izstisnet iz xboxa več kot pri gow 2, isto so trdili ps2 ni bil vwč zmogljiv za nič pa so 2007 al 2006 vrgli ven god of war 2 ki je mel za ps2 presenetljivo grafiko, xbox bo obratoval še kr nekaj let preden izide nova škatla( no napovedali se je niso), medtem ko sony že študira o naslednem ps4.

Zgodovina sprememb…

GoldRakun ::

Naj en pripopa razlike med xboxom in ps3-jem magari iz wikipedie. gotovo se da še kaj izstisnet iz xboxa več kot pri gow 2, isto so trdili ps2 ni bil vwč zmogljiv za nič pa so 2007 al 2006 vrgli ven god of war 2 ki je mel za ps2 presenetljivo grafiko, xbox bo obratoval še kr nekaj let preden izide nova škatla( no napovedali se je niso), medtem ko sony že študira o naslednem ps4.

In ja, vsak se trudi najti svojega naslednika, čeprav to ni javno.

Zgodovina sprememb…

mugensport ::

PS4 še dolgo ne bo. Tiste govorice, da naj bi prišel leta 2010 so smeti. Kvečjemu pride takrat PS Three (PS One, PS Two..). Torej pomanjšana verzija kao slim varianta PS3.

Berserker ::

Kaj pa xbox 720 ? Bo to kdaj prišlo ven ?

laught ::

a itak bo prišo sam dvomim da bo 720..kupo si ga bom tak šele 2 leti po tem kaj bo ven prišo,ko s prejšnim sem mel res srečo da mi je tak dolgo zdržal,in da mi ni crkno..

Berserker ::

Jaz pa si ga bom takoj kupil če pride ven ziher bo prvi dober špil za nov xbox gears of war 3.

laught ::

ja pa bo spet mel določene probleme..kot 360 rrod..gears of war 3 pa bo baje še tak na 360.

c3p0 ::

Ne preveč sanjat, konzole nove generacije niso še niti najavljene. Kakšne koncepte pa kje globoko za zaprtimi vrati gotovo razvijajo. Okoli 2012 bi rekel.

Berserker ::

Kaj bi še lahk sploh novega nardili na konzolah, kaj takega ko bi blo čist novo ? Recimo dozdaj ma vsaka konzola nekaj kar je čist zanjo značilno.

c3p0 ::

Vprašanje, na katerega odgovor bi ti pri M$ ali Sony odlično plačali.

Zheegec ::

Kaj bi še lahk sploh novega nardili na konzolah, kaj takega ko bi blo čist novo ? Recimo dozdaj ma vsaka konzola nekaj kar je čist zanjo značilno.

Vsaka nova konzola se bolj približa PCju, tako da bodo naslednje najbrž PC z malo manj funkcijami.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Popularen je motion sensitive, vrjetno bodo delali kaj v smeri tega, lepa zmaga bi bila konzola z tem wii-jem nadzorom pa next gen konzolo. bi pa blo fino da bi se približalo pc-jem. Tak za hec vprašam sem mal surfal po ps3 network pa sem mal šel na torren stran bi šlo povleč dol igro na konzoli ?

laught ::

Meni pa je ta wii način igrajnja čist mimo,sliši se dobro sam igranje je porazno,dost rajši vsamem v roke kaki gamepad..

Berserker ::

Ni čist mimo resident evil 4 se lepo igra na wii pa ta novo zeldo.

laught ::

ja se bi blo dobro če bi lahk čisto točno dolčal kak bi zamahno npr pr zeldi.pr re4 se kr dobro obnese,sam pr enih igrcah pa je ful bedno..

lolx2 ::

A je PlayTV dodatek za PS3 že v Sloveniji? Pa če je kje ga prodajajo?

Berserker ::

Men zanima kdaj bo začel že obratovati PS store slovenia, imam občutek kot da smo v burkini faso. Kr pri nam pridejo stvari vedno pozeje pa še to drage.

Mavrik ::

Debat o upravičenosti piratstva je na tem forumu nešteto. V vseh je zaključek, da ni prav nobenega opravičljivega razloga za piratiziranje, nekaj ljudi pa tega preprosto ni sposobna dojet.

A tole ni nobena taka tema. Tule se podpiranja razvajenih piratkov ne bo toleriralo. To je konec debate.
The truth is rarely pure and never simple.

Gandalfar ::

Imate novo temo zdaj - Konzole in piratstvo, tale pa lahko ostane on-topic.

damirez ::

No jest bom samo odgovoril, na vprašanje iz naslova.
Katera konzola je močnejša?
Xbox360 to je!
Zakaj?
Zato ker ima bolj zmogljiv grafični procesor GPU, medtem ko ima ps3 rahlo bolši CPU. Kaj je bolj pomembno za igre pa sami veste.

Kar se tiče FULLHD oba podpirata in obatva pri samo praih igrah, katere lahko prešteješ na prste ene roke.
Tko, da ta generacija je HD ready generacija.

Zheegec ::

Damirez - PS3 ima rahlo boljši procesor za floating operacije, XboX360 ima pa dosti boljši procesor za integer operacije. Sploh pa ima PS3 težave zaradi "čudne" arhitekture procesorja, igre je ravno najtežje paralelizitari, pa še branch predictiona in cacheja nimajo jedra od PS3 (z izjemo glavnega).
Grafična je pa pri X360 res boljša, da.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

damirez ::

Se pravi si samo podkrepil mojo izjavo in imo se lahko tema zaklene in se odpre splošna tema xbox360 vs ps3, ker strojno je xbox360 bolj zmogljiv, kar tudi naslov teme hoče vedt.

Berserker ::

Potem pa je za sony sramota da v 2 letah po izzidu xboxa niso mogli nardit bolj zmogljive konzole, xbox je itak potem zmaga med konzolami.

laught ::

ja sam ma pa ps3 boljše igre,oz jih bo imel naslednje leto..

c3p0 ::

Argumentov nikoli ne zmanjka? A za Xbox bodo pa nehali delat dobre igre in začeli delat samo še slabe, ali kako?

J3RZ ::

In katere igre bojo to? Edino kar bi mene zanimal je Heavy Rain (za katerega si pa bom verjetno sposodu konzolo). Pa ne da bi biu fanboy, ampak odkar je tekken multi me še sam ta špil zanima...

laught ::

kaj pa god of war 3 pa ico 3?pa še marsikaj pride..

laught ::

Glej nisem noben fanboy, sam men se zdi da ma ps3 več ekskluziv zadnje čase, mgs4, lbp, motorstorm, ressistance 2, sicer rajši igram xbox, sam ps3 vseeno ni slab, pa še vlko obetavnih naslovov prihaja..

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Berserker ::

Gears of war 2 pokoplje vse ps3 igre mgs4 je ena navadba animirana japonska akcija z malo gameplaya , resistance 2 je pač povprečen nič novosti torej. Raje igram halo 3, moto forzo kot pa vse japonske exluzive. Do sedaj se ni dobena ps3 exluziva izkazala. Ps3 zmaga le pri velikosti predvajanja medijev.

damirez ::

Tr33k:
Xbox360 ima precej več japonskih exluziv od PS3.

Berserker ::

Nebi rekel katere pa? Mislim da so vsi fial fantaziji prišli za ps2 in naj tam tudi ostanejo.

Berserker ::

Nekje sem bral da gre na ps3 dat gor linuxe kje jih dobiš, kak ji gor namontiraš in kaj s tem sploh pridobiš ?

http://www.gamespot.com/features/620170...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514383 (10902) PARTyZAN
»

Za občasno igranje Playstation 2 ali Xbox 360

Oddelek: Konzole
493413 (2305) Berserker
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428555 (3326) RuskiSnajper
»

Xbox 360 in Wii naprej, PS3 nazaj

Oddelek: Novice / Konzole
336594 (2842) fabrskd
»

Konzole se ne bodo pocenile

Oddelek: Novice / Konzole
326278 (4793) Gregor P

Več podobnih tem