» »

Ubuntu sux

Ubuntu sux

«
1
2 3
...
5

MrStein ::

Ker sem rabil nov OS, grem v dobri veri Ubuntu 8.04 gor dat.

Dobra vera je seveda v naslednji uri izpuhtela.
Po instalaciji gre ura narobe. OK nič hudega, taka malenkost nas ne bo iz tira vrgla.
Naslednje: ups, ne zna DVD-RAM-a v FAT formatu zmountat.

Hecno, iz ukazne vrstice gre brez napak.

File browser prikazuje neki "SCSI Drive".

Pa Partition Editor-ja ni v meniju (čeprav v live OS-u je).

File Browser se komot zacikla v rekurzivno kopiranje mape v samo sebe. (verjetno priljubljena finta, sem podoben bug reportal lani).

In na koncu seveda program zaradi katerega sem sploh vklopil računalnik ne dela. En java program + Sun jdk 1.5.0_05.

Nič grem v Windows, kjer vse to dela, oni pa naj dalje pametujejo o bugu number 1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aja, pa (g)parted je čist narobe "ocenil" particije.
Še sreča, da je crknil takoj na začetnku, ne pa potem, ko bi šel velikost particij spreminjat...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phoebus ::

Ostani kar na windowsih, tam ti bo vse delalo.

keworkian ::

Si par res bogi, bo boljse z Windowsi ja.
Obscenities in B-Flat

jype ::

Na windows ne dela wifi autoconfig:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

MrStein ::

Jaz nisem nič "bogi". Ubuntu je.
No ja, vsaj kaki posameznik še upam, da obstaja, ki bo popravil pomanjkljivosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Quikee ::

Kaj bi sploh rad MrStein? S kakšnim motivom si sploh odprl to temo? Ali želiš, da ti pomagamo kak ali kaj? Ker te bolj podrobneje opiši problem in se bomo potrudli pač pomagat koliko pač znamo.
Ali si se le želel znebit frustracij, ki si doživel danes? Če je to slednje je najbolje, da kar poiščemo enega moderatorja, da temo zaklene, saj nima smisla nadaljevati. Sprovociral bi le še en neproduktiven flamewar.

Screamboy ::

windows freak :) za linux moras met potrpljenje in znanje za windows klik klik :)
-> Slovenska skupnost uporabnikov Ubuntuja <--
-----------------> www.ubuntu.si <------------------

Jakka ::

MrStein: Predlagam, da poskusiš Kubuntu, mogoče bo tam boljše. Vsaj jaz imam takšne izkušnje. Z Gnome stvarmi problemi, medtem ko v Kde problemov ni.

Rauby ::

Ah meni dela vse lepo in prav (Ubuntu in Kubuntu), razen problemi z DELL-ova Wireless 1390 driverji. Druge stvari pa delajo ko šus. :)

:(

Mercier ::

Tale tema s podbno vsebino me je jako nasmejala. Sori, ni napisano po domače, ampak kdor razume, pa ima veselje brat...

WarpedGone ::

>> Kaj bi sploh rad MrStein?

Jaz reveža povsem razumem. I felt his pain so many times before.
Poslušaš nonstop linux to, linux ono, ohoinsploh super duper mega zadeva, vse dela, nič ne zmrzuje, nobenih virusov, vse super. Pol te končno prime in stvar probaš in porabiš ogromno energije za osnove zadeve na konc pa pogruntaš da neka osnovna zadeva sploh ne dela. Pač že par let star bug, ki se ga nobenmu ne zdi vredno povohat, kaj šele odpravit. Vsi so pa tako super duper pametni, kaj se neki pritožuješ. Nič nisi plačal, torej nimaš pravice ničesar zahtevat.

Linux reklama žal obljublja bistveno preveč. Nad winsi lahko vsaj pizdiš, nad linuxom še pizdit ne smeš, brez da te krdelo folka zatolče v prah kakšen debil da si, ker to se čisto simpl zrihta tko da popraviš ene 13 config datotek. Aja, pa ikona za trash ne sme bit v spodnjem levem kotu, ker pol network ne dela. In podobne absurdnosti.

Linuxu manjka kvaliteta.
Zbogom in hvala za vse ribe

steev ::

Možda nije pingvin-frendly, kolege Linuxovci. :)
:|

AllYazir ::

Jaz govorim iz osebnih izkusenj in uporabljam kubuntu ze od zacetka prej sem bil na debianu, da nimam z njim nobenih problemov.
Zadnjic sem kolegu pomagal z instalacijo in v 15 minutah je bil sistem pokonci pripravljen za delo.

Res so vcasih kaksne zanke ampak tudi v windowsih so. Razlika je da tam dosti klikas in jih odpravis v linux-u pa pac gres v config file popravit.

Ziher pa raje uporabljam Kubuntu kot windows ker vedno ko bootam v windows(gor je zaradi cod2 in cod4 ki ga igram na LP 2x letno :) ) mi gor skoci 100 oken pa update windows, pa update javo, pa update antivirus, pa update firefox.
Popizdim.

Pa se to mi naj nekdo pove na katere windowse lahko priklopis webcam in dela s prve brez da kaj nastavis.


Ampak na koncu vsak naj uporablja to kar mu pase.

lp

WarpedGone ::

Par hitrih zamer:
1. Kako prepričat compiz da bo na zasukanem zaslonu funkcioniral kot je treba? Aha, ne sukat zaslona, saj res.
2. Kako prepričat ubuntu, da ob zasuku zaslona, zasukne tut koordinatno os wacom digitajzerja? Aja sej res, piši svoje lastne skripte za sukanje. Jovo na novo ob vsaki nadgradnji. Predlog, da se to doda v xrand je star par let pa še nič iz tega.
3. Kako prepričam firefox (3.0 rc5, ki je includan v 8.04), da bo odpiral tudi večino naših slovenskih strani, kjer sedaj javlja invalid XML. Prejšnja verzija je delala.
4. Hibernacija je voodoo magic. Če ti slučajno dela, takoj piši loto ker te verjetno čaka še sedmica.
5. Samba je en sam smeh oz. frustracija. To naj bi bilo splošno uporabno v domačih omrežjih? Voodo magic vsakič ko kak nov share odpreš? In potem dodaten voodoo ob ugotavljanju zakaj spet ne dela oz. zakaj dela počasi?

Za linux pravijo da enostavno dela. Če tkole zgleda kadar dela, kako šele zgleda ko ne dela? Zakaj tole pišem? Ker mam poln K** te prazne reklame. Želim si, da bi bil glavni fičer nove verzije: "now it works". Ampak takšne še ni bilo in je zgleda tut ne bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

steev ::

Ceprav nisem zagovornik winsev se pa nebi strinjal s telimi updejti in 100 okni.
:|

Daedalus ::

Mah, 8.04 ma par čudnih bugov. Eden bolj tečnih so razsuti nvidia restricted driverji, ki enkrat delajo, enkrat ne. Pa Firefox beta - kaj dela beta softver v stabilni izdaji OS-a? Razen tega, da zajebava userje v glavo?
Pa še kaj bi se našlo, tole je tako na hitro, po kake pol ure ukvarjanja z 8.04. Ubuntu še najbolj tepe razvojni model, ki je preprosto preveč optimistično zastavljen, pol pa jim ne rata popravit niti novih, niti starih bugov. Jaz bom še nekaj časa na 7.10, se je izkazal za kr dobro varianto.

Za linux pravijo da enostavno dela. No, meni enostavno NE dela.


Jah, glede na zbrane odzive iz okolice je 8.04 (zaenkrat) zafuk. Sicer bom verjetno to tud sam sprobal, ko bom na službene laptope tlačil 8.04 poleg Viste. Dva kosa br0ken kode...to bo še zabavno>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

$chaltza ::

Navada je železna srajca... Uporabljam 7.10 na Thinkpadu T41 (in Mac OSX na Airu), ko oblečeš železno srajco od linuxa jo slečeš težje kot od Winsov... Zame funkcionira odlično, je res da sem zgubljal živce ko sem se učil fint ampak vseeno, nikoli ne bom menjal vec... kvecjemu ubuntu za debian ali suse

LP L

Pyr0Beast ::

Mhm .. dosti dela s tem 'buntujem. Dokler vse skup zrihtam, tako kot se spodobi, mam med tem cajtom že pripravljen nLite plošček. Ampak vztrajati pa še gre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Zanimivo, meni pa nikoli ni treba nič rihtat. Svoj home imam isti že prek deset let in ko namestim novo distribucijo (ali več njih) samo pravilno mountam home in je vse tako, kot je bilo prej. Ja, včasih je treba še kak paket namestit, ker privzeto še ni.

Ko bom velik bom tudi jaz imel Windows, da mi bodo med delom vsako minuto pred nos vrgli jebeni "restart now" popup (in če bom imel srečo in ravno takrat stisnil space...).

BigWhale ::

Seveda, preden clovek kupi nov avto se pozanima kako je s tem avtom, se obnese, je kaj narobe z njim. Se ljudem kvari, mu odpadajo kolesa...

Ko clovek namesca nov software, pa tega ne stori. Ker pricakuje, da bo vse delalo.

PEBKAC.

Ce bi se clovek pozanimal, bi ugotovil, da ima Ubuntu 8.04 se nekaj porodnih tezav. Pa bi morda namestil verzijo 7.10, ki je vsaj meni delovala na precej racunalnikih in na nekaj njih mi se vedno deluje.

preem ::

meh, avto pač ni za ljudi, ki jim je odveč pogledat olje in pa preverit tlak v gumah vsake quatro.

isto je z linuxom.

pa ne me hecat, da winsi nimajo težav.

a gremo na dva ista računalnika inštalirat OS, bok ob bok, štartamo hkrat, ti z windows xp, jst pa ubuntu 8.0?

pa da vidmo, kdo bo prej bral svoj mejl. preden ti najdeš driverje za svojo mrežno, da boš lahk sploh skinu antivirus pa firefox pa whatnot, bom jst že delal svoje delo na linuxu.

da pa nobena stvar ni popolna, se pa tko razume.

če ti ne odgovarja, je ne uporabljaj, nehajte pa bentit nad tem in onem

več je windows fanboyev ki bentijo nad linuxom, kot obratno. zakaj je tako? nas boli kurac, delamo svoje, vi se pa vtikate v vsako verzijo kok ni dobra in so winsi boljš.

meh, brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

MrStein ::

Quikee:
Kaj bi sploh rad MrStein? S kakšnim motivom si sploh odprl to temo?

Tak, malo pišem o svojih doživetjih. V stilu bloga.

Ali želiš, da ti pomagamo kak ali kaj?

Pomoč je dobrodošla.

še en neproduktiven flamewar.

Jaz sem samo napisal, kaj se je zgodilo. Flejmati so bolj drugi začeli.


Saša:
Tale tema s podbno vsebino me je jako nasmejala

dobra :D
(ampak sigurno laže, ker na ubuntu.com piše, citiram : Ubuntu is a ... operating system that is perfect for ... desktops >:D )

WarpedOne:
Hibernacija je voodoo magic.

Samba je en sam smeh oz. frustracija.

Glej spodaj.


Daedalus:
pol pa jim ne rata popravit niti novih, niti starih bugov.

Ja, sem včeraj nasurfal na spisek Release Critical bugov. Okol 300 jih je. Za 6.06 LTS !!!!

BiwWhale:
Ko clovek namesca nov software, pa tega ne stori. Ker pricakuje, da bo vse delalo.

Zakaj ne bi pričakoval, če se pol folka dere "Meni vse dela! Brez nastavljanj!" ??
(plus oni citat iz homepage-ta)

> PEBCAK

Vedno se najde izgovor... (ampak World domination is proceeding, kajne ?)


Po odzivih pa sledi vsebina, katero sem hotel danes napisat:

1.) Suspend - dam suspend, se ugasne (Monitor. Pa diski, če sem prav slišal.) lučka na ohišju gori, torej ni STR ampak najbrž POS.
Ampak prebudi se več ne. Klikam miško, gumb za vklop, BIOS koda za vklop s tipkovnico, nič.

Hibernate takoj napiše, da ne gre ker ni prostora. Hvala bogu.

2.) File Sharing

Places/"Connect to server..." , izpolnim , ne dela (vrne error dialog v stilu "Can not open...")
Probam par variant podatkov (hostname/numeric address, username, domena itd...) ampak ne pomaga, kvečjemu vsebina error dialog je druga.

(povezave, parametri in TCP/IP so preverjeno pravilne)

3.) File Sharing - serviranje
Kliknem na mapo, dam "Share this Folder..." (ne dočrkovno, to je bilo včeraj).
Javi to javi ono, na koncu ne dela.

OK, detajli za navdušence:
- najprej pravi, da da Sharing ni instaliran in če želim instalirat. Kliknem "Install ...".
- pol se pojavi dialog za sharanje (zakaj je polje Comment pod opcijo za write access pustimo zaenkrat)
vpišem ime, vklopim opcijo allow-write, pa še komentar napišem - klik OK
- napaka (zanimiv način izpisa na dnu dialoga):
Samba's testparm returned error 1: Load smb config files from /etc/samba/smb.conf
Processing section "[printers]"
Processing section "[print$]"
Loaded services file OK.
ERROR: lock directory /var/run/samba does not exist
ERROR: pid directory /var/run/samba does not exist

OK, pač kreiram to mapo, kaj pa naj drugega ?

Ponovim vajo (spet me vpraša, če želim instalirat Sharing, sumljivo, ampak spet, kaj naj naredim ? Pač kliknem Yes. A ni sheranje preprosta operacija tipa "meni vse dela" ?)

Tokrat je rezultat:
'net usershare' returned error 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

Vprašaj administratorja. Ta je dobra.
OK, grem gledat v menu System / Administration , kje je orodje za Sharing enablat.
Ga ni. Grem brat help. Lepo piše, da je v omenjenem meniju Shared Folders Admin tool. Ampak ga ni.
Na srečo omeni ime fajla, pa ga startam ročno : shares-admin
Pojavi se dialog :
Sharing services are not installed
You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.

Navdušen, ker bo končno delalo izberem opcijo SMB in kliknem "Install services", dialog zgine, meni pa nasmešek na lica. Čez 2 sekundi se pojavi isti dialog. What???
Dam "Install services" še parkrat, nakar vidim, da je čas za v posteljo.
Nadaljevanje jutri.

PS: Lepo, da se eni znajo normalno menit. Hvala jim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aja, še tole:

- kakšna je "logika" pri zaporedju oken v alt-tab izbiri ?
Kolko sem opazil je tak: Okno, ki bi ga rad, je skoraj vedno na skrajnem koncu spiska.

Edino kar sem opazil logično je, da en pritisk alt-tab gre na eno okno,(alt se spusti), nasldnji alt-tab pa te povrne na prejšnje okno. Ampak če je vpleteno več kot dvoje oken, pa se logika poruši. ( ali pa je spet neka l33t "intuitivna" logika... ;) )

- iskanje fajlov (menu Places / Find files ...)
Dam naj išče po eni particiji, išče pa po drugi. Je že bolj zabavna malenkost, kot moteča. :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

več je windows fanboyev ki bentijo nad linuxom, kot obratno. zakaj je tako? nas boli kurac, delamo svoje, vi se pa vtikate v vsako verzijo kok ni dobra in so winsi boljš.


S tem se ne strinjam. Največ je Apple fanov, ki bentijo čez vse...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Ni res, največ je linux fanboy-ev, ki bentijo čez tiste, ki uporabljajo linux, a niso fanboy-i.

(velja enako, če zamenjaš "linux" z "windows", torej bistvo je os "fanboy"<---->"uporabnik")

(fanboy - underage fanatic)
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Pirmy76 ::

AllYazir ....mi gor skoci 100 oken pa update windows, pa update javo, pa update antivirus, pa update firefox...

1. Updateji OBSTAJAJO in celo sami se ti ponudijo
2. Ce jih ne zelis videt enostavno odkljukas okence in jih ni vec

na Windows XP Home sem priklopu kamero Creative Live Cam ali nekaj takega... brez install cdja ali karkoli je po priblizno 10sekundah kamera perfektno delala... tudi v programih MSN.. Sony Vegas... itd...

krneki0001 ::

Danes inštaliral MS server 2008 in ubuntu 8.04 na eno mašino. Server potrebuje 20 minut za inštalacijo in potem 10 minut konfiguriranja, ubuntu prav toliko in sta oba sistema pripravljena za delo.

Za moje pojme sta oba sistema enaku bugasta in oba imata podobne težave. Vsak pa naj si vzame tisto, kar mu paše in nehajte se že kregat na tok primitivnem nivoju.


Nekdo je napisal, da 2x na leto boota v winse. Seveda je potem 100 oken, če pa se cele pol leta ni nič poapdejtalo. V linuxu pa pač updejte delaš stalno, zato se ti toliko ne pozna. ŠE bolj zanimivi bodo kakšni novi virusi, ki bodo delal tako na visti kot na linuxu - upam, da bodo kmalu, ker potem boste končno drug drugemu pomagal se znebit teh virusov in ne bo časa za brezplodno kreganje, kaj je boljše ali win ali linux.

Sam vem, da mi ustreza oboje, vendar, ker na mašini dela še kdo poleg mene, so gor tako linux kot winsi, ker so winsov ljudje bolj navajeni.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

MrStein, če hočeš pošten nasvet je, da preizkusi 7.10. Z 8.04 so same težave.
sudo poweroff

MrStein ::

nebivedu:
Za moje pojme sta oba sistema enaku bugasta in oba imata podobne težave.

Po enem dnevu ni ravno za dajat takih izjav.
Kake buge pa si opazil v Win2008 ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Hmm, server 2008 uporabljam že malo več kot leto (od izzida beta3 verzije), ubuntu pa (sicer že starejšo verzijo) tudi kr nekaj časa, tako da ne dajem izjav po enem dnevu, ampak...

Bugov sem pa na server 2008 opazil več, ampak jih pridno popravljajo, tako da je tistih, ki sem jih jaz opažal vedno manj. Recimo najhujša zadeva je bil data corruption bug. Štartan si imel recimo office outlook 2007 in probal ročno editirat kako datoteko v uporabi, pa si zgubil vse podatke na disku.
Na srečo so to odpravili zelo hitro, ampak grenak priokus ostaja.

Rauby ::

S tem se ne strinjam. Največ je Apple fanov, ki bentijo čez vse...

No no. Sej ni tak hudo.. vsaj v Sloveniji ne. ;) Pač mamo edini OS, ki res deluje vse "out of the box".

MrStein ::

nebivedu:
Hmm, server 2008 uporabljam že malo več kot leto (od izzida beta3 verzije), ubuntu pa (sicer že starejšo verzijo) tudi kr nekaj časa, tako da ne dajem izjav po enem dnevu, ampak...

Sorry, sem sodil po tem kar si napisal:
Danes inštaliral MS server 2008 in ubuntu 8.04 na eno mašino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

MrStein, napisal sem da sem inštaliral na mašino, zaradi časa inštalacije, ki so jih v obeh primerih zelo skrajšal. U bistvu rabiš eno uro da postaviš in skonfiguriraš osnovne nastavitve za oba sistema, kar se meni zdi odluičen čas.

zee ::

Hm...v Linuxu že nekaj časa "inštaliram" Linux tako, da preprosto prekopiram vsebino / mape iz stare na novo mašino in zadeva po cca 15-20 minutah dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

The B ::

Še mojih par centov:
Zadnjih 10 dni uporabljam Linux. Bolj natančno Ubuntu 8.04 s KDE 4.0 namizjem (Kubuntu Remix).
Vtisi:
Z grafičnimi vmesniki so sami problemi. Na koncu vedno pristanem pri konzoli. Oz pri Nanu, ker kwrite-a ni.
To pa je druga stvar: Vedno manjkajo kakšne knjižnice. Dolphin se ves čas pritožuje, da ne more naložiti te ali one.

Najprej sem se par dni hecal z zvokom (hotel sem pač da mi dela wufer na Geniusih), potem z miško MX518, nazadnje pa z deljenjem datotek po mreži. Zvok še vedno ne dela kot bi moral (če gledam tv z VLC-jem ostali programi ne morejo do zvočne). Danes mi je končno uspelo sherat mapo na moji mašini ostalim računalnikom v mreži (Windows). Itak brez grafičnega vmesnika.

Najtežje pri vsem tem pa je pomanjkanje navodil (ali pa moja nesposobnost jih poiskat). Sigurno sem izgubil več kot en dan s tem da sem ugotovil kako pišeš po datotekah kot root.

V glavnem nisem še obupal...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

steev ::

Ehm, zakaj KDE 4.0?
:|

AmokRun ::

A je kakšen preprost način, da pridem iz kde4 na kde3, brez ponovne inštalacije?

Atos ::

V glavnem nisem še obupal...


Don't give in!!! Resist!!

Sicer pa podobno banalni problemi pri meni. Po dveh dnevih zbrisal particijo in GRUB. Razlog: za take čist enostavne in banalne stvari je potrebno šarit po nevem kolikih datotekah, da kaj sploh usposobiš. Čakam na naslednjo verzijo, da vidimo če bo kaj boljše.

Pyr0Beast ::

Heh. Sej res traja neki časa da dejansko začneš dojemati, kaj unix sploh je. Sam z wini ni bilo nč drugače, sem se bal Nadzorne plošče kot hudič križa, pa igrce so ble vedno krive da računalnik ni delal tko kot bi moral. [:D]
Nvm, jst nisem imel kakšnih večjih težav, sudo apt-get ponavadi reši večino stvari s programi, če je pa kej drugega krivo pa lahki itq klele na forumu mal zatežiš. [:D] Edino z resolucijo monitorja sem se ubadal, pa 2 različna na enkrat je bilo bolj muka lavfat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

Kubuntu z kde 4.0 sem preiskusil tudi jaz in dobil podoben vtis - stvar je nedodelana. Raje ostani na 3.5.

Mi je bilo pa zanimivo da mi je 7.10 crknil pri upgrade-u. Pri obeh mašinah, na kateri sem ga instaliral včeraj. In je bilo treba malo čarati po konzoli.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Še moj evro... včeraj sem ugotovil, da nalaganje modulov aes in sha256 vrže ven neko brezvezno napako.

Po zagonu update-initramfs se Grub menu ne popravi (to je v prejšnjih verzijah lepo delalo).

dkpg-reconfigure xserver-xorg pa sploh ne nastavi zaslona in grafične, saj za grafiko sedaj skrbi nek drug program (še nisem ugotovil kateri).

Če iz serverske različice namestiš ubuntu-desktop, je grafika v low-res, če pa na istem sistemu zaženeš liveCD pa normalno dela.

Edina stvar, ki vsaj približno dela (pa še to nisem čisto prepričan), je Eduroam iz NetworkManagerja (v prejšnjih verzijah je včasih delal večinoma ne, delal pa je iz konzole).

Aja, pa Firefox - marsikatere strani sploh ne prikaže, občasno se pa tako usuje, da je potrebna ponovna namestitev (--reinstall).

In to je Long Time Support verzija? No ja, glede na to, bo LTS vsekakor zelo potreben.

Torej nasvet: pojdite na 7.10. Resno, ne izgubljat časa z 8.04.
sudo poweroff

zee ::

V 7.10 je pri meni Eduoram direkt iz NetworkManagerja ko singerca. Se pa NetworkManager izredno hitro sesuje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Matthai> Resno, ne izgubljat časa z 8.04.

Men vse dela... Razen ene par stvari :)

poweroff ::

Siol? :-)
sudo poweroff

noraguta ::

ubuntu je bolj najstniška distribucija. 8.04 je pri men zamenjal kar najnovejši slackware (mimgrede se je patrick po dolgem času potrudil pa izdal kar lušno zadevico(12.1)).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

preem ::

men tut vse dela na 8.04. ne vem zakaj imate tolk problemov z njim, da pa nima za vsako stvar GUI-ja, se pa tko ve, in nima smisla bentit nad tem.

MrStein ::

Moderator bi lahko spremenil naslov v " Ubuntu 8.04 sux" ... :)

preem: vse ti dela ? Tudi kar je tu bilo napisano, da drugim ne ?
Kako si sharanje v pogon spravil ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

The B: Uporabljas kubuntu z KDE3.5, ki vsebuje tudi KDE4 programe.

Nagravzna kombinacija vglavnem ;).

jype ::

MrStein> Kako si sharanje v pogon spravil ?

Pri meni dela normalno naprej, s konfiguracijo ki izvira še iz... dolgo nazaj, se ne spomnim več.

Je pa v 8.04 broken vnc modul za X11. Na srečo pri linuxu ob takih napakah imaš možnost popravit source in ponovno prevest brez večjih težav. Uraden upgrade bo baje tudi kmalu.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796916 (4830) opeter

Vista ali Linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
22813577 (8906) OmegaBlue
»

Izšel je Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14515683 (9887) Jst
»

ubuntu guest na vmware workstation 6

Oddelek: Operacijski sistemi
81006 (928) pozitron
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713665 (9390) zee

Več podobnih tem