» »

Katero banko za varčevanje?

Katero banko za varčevanje?

tx-z ::

Razmišljam da bi odprl en račun dodatn da bom mau pršparu. Kr če mam denar v denarnci al pa dosegljiv na kartici gre prehitr dol. Pač tko da bi neke male vsote na vsake tok gor dau. Zdej pa nvem kero banko bi. Običn račun mam na NLB, sm pa razmišlu da bi mogoče na kšni drugi banki meu za varčevat.

Na Raiffeisen banki sm najdu "varčevalno knjižico", kjer so obresti 3,19€ letno.
Na UniCredit Banki sm sicr neki najdu ampak ne najdm take možnosti da pač daš dnar gor kadarkol hočš in kokrkol hočš...Pa pač da maš neko omejitv kdaj lah dvignš dnar.

Torej hočm šparat dnar; pojma nimam kdaj bi dnar rabu(k bi ga rabu bi ga dvignu), in ne bi bil rad obvezan na to da bi recimo vsak mesc mogu položit neki dnarja ampak da je čist useen.

Je pa tut tuki NLB Varčevanje mladih, k sicr ma tko k js hočm razn to da morš vsak mesc minimalno 10€ položit, pa 6mescev minimalno more bit dnar gor(kr mi pa po eni strani spet ni ušeč)...

Kaj pa vi predlagate? A so drgač te kšne tuje banke(Raiffeisen,UniCredit,..) zaupljive? :\ ;)
tx-z

Karaya 52 ::

Vse je odvisno kaj hočeš z varčevanjem doseči oz. kakšne so vsote. Obresti na banki so tako majhne da niti inflacije ne pokrivajo torej nominalno zgubljaš. Če pa imaš večje vsote, bi se js odločil za kakšen sklad.

Tiste 3% ki jih omenjaš so najbrž samo v primeru vezave, to pa ima tudi NLB. Če hočeš kaj prišparat pa nisi pripravljen počakati niti 6 mesecev, potem to niti podobno varčevanju.

bozjak ::

nlb varčevanje mladih zgleda nekoliko drugače kot si napisal zgoraj. Gre za to, da ti denar polagaš gor nakar so pravkar položena sredstva zamrznjena za 7 dni (sredstva ki so na računu dlje kot 7 dni so ti na voljo, edino za večje zneske se moraš na banki napovedati nekaj dni v naprej). Denar je obrestovan vsak dan, pripis obresti pa je enkrat mesečno. Več info: http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?do...

Po mojem deluje izredno dobro v kombinaciji z Klik-om. Žal pa drži zgornja trditev, da obresti ne pokrijejo niti inflacije. A jeb*ga, bolje išta nego ništa...

Edit: Typo

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozjak ()

Zeberdee ::

Banka izbiraš glede na to, kje so ti bližje, kje ti je boljše internetno poslovanje, tam, kjer boš dobil najboljši kredit (če si lokal patriot pa pač pri kakšni slo banki)... ne pa pri 0,2-0,4 razlike pri obrestih - razen če boš položil milijon ali dva.

tx-z ::

No pr men se gre za relativno zelo majhne vsote. Ampak gre se mi pač za to da če dobim kej dnarja da bom pač en delež dau na un račun da ne bom meu čist doseglivga dnarja...

No sej za obresti sm zdej nekak pogruntu da je res čist useen k so tok mejhne :D Bolj bi se mi splačal če sm jst banka :D

Če ma kdo preveč dnarja, ga lahko posod men da ga dam na račun na NLB... Če bom mesečno dau 200'000€ bom meu v enmu letu 50'000 € dobička :)) Torej un k bi mi dau denar bi mu vrnu 2'435'000€ ;) Zainteresirani, PM.

Po vsej verjetnosti je pa še najbolš da kupujm zlato vsak mesc. :\ :P
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

moj_nick ::

No, tistemu, ki bi te tako kreditiral, ponujam jaz vračilo 2'500'000€, če bi mene kreditiral.

;)
110111001001010001010000

Costas181 ::

Jaz bi kupil nafto pri Hugu Chávezu.

R-S-LoVe ::

Glede takšnega varčevanja moreš dobro pregledat vse stroške (vplačila, vodenje računa itd.).
NE se zaletet. Vzami si čas in preveri vsa dejstva zberi informacije itd.
Jst sem na začetku tudi poizkusil z banko, pa se mi ni obrestovalo.
Potem sem po nekaj prebiranja in informiranja prešel na sklade (več o tem nebi, da ne bodo rekli, da delam reklamo).
Zame se je varčevanje v skladih obneslo, ker se zavedam, da vlagam nekam drugam kot v banko oz vlagam tako kot banke :D
Pa še nekaj:
Če se boš odločil za sklade si temeljito vzami čas in preštudiraj vse zadeve. Saj je na to temo napisanih že zelo veliko člankov.
Ker imaš namen varčevati z večratnimi vplačili in neobvezno na datum je zanimiva zadevca pri skladih tudi "Cost everage effect".
No sedaj imaš nekaj za razmišljat!

Za vse pa da ne bo pomote:
Ne delam reklame za sklade! Vsak se naj zase odloči, jaz sem se pač za sklade.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-S-LoVe ()

andromedar ::

Poglej si še tole.
Eh?

mktech ::

jaz sem pri abanki. z trr-jem imam vzporedno odprt t.i. varcevalni racun. tam si popolnoma brez obveznosti, kadar imam "prevec" na trr, prenakazem nekaj denarja s trr. tisto kar polozim na varcevalni ostane vezno en mesec. vsec mi je tudi funkcija "varcevanje z drobizem". zgleda takole: vsakokrat, ko na pos terminalu placam ne-cel znesek v €, recimo 5,81€, mi preostanek do celega stevila, v tem primeru 0,19€ nakaze na varcevalni racun. ce pogosto uporabljas pos terminale tako naberes kar nekaj drobiza, za ceno tega, da se trr malo hitreje prazni.

bsslo ::

Kaj pa vezava depozita? Si pomislil na to moznost? Jaz opravljam vezavo v Delavski hranilnici za dobo 91 dni, kjer je obrestna mera 4,6 %

dronyx ::

Jaz sem zadnjič na SKB banki uslužbenki za šaltarjem namignil, da nima smisel varčevati na banki, če pa z obrestmi ne pokrijem niti inflacije. Ona pa mi odgovori češ, od česa pa bi drugače banke živele?

Zato moj nasvet dneva:

VARČEVANJE V BANKI TI SAMO OMOGOČA,
DA IZGUBLJAŠ PRIHRANKE BISTVENO POČASNEJE.

Sicer je pa po moje najboljše varčevanje pametno zapravljen denar (beri dobra investicija, lahko tudi v nekaj, v čemer uživaš).

McHusch ::

Ali je ob 6+ % inflaciji bolje +5 % ali -20 %?

Vprašanje je retorično.

gzibret ::

Jaz imam varčevalni račun pri abanki, da moj denar (ki ga žal ni veliko) zgublja vrednost malo počasneje, kot bi doma v štunfu. Ko odpreš račun se odločiš za obdobje vezave - ko položiš denar gor, ga nekaj časa ne moreš dvignit. Daljše je to obdobje, višje so obresti.

Tako, na hitro....
Vse je za neki dobr!

_sem_ ::

Še pomnite NLB nateg imenovan Modro varčevanje? Obljubljali so višanje obresti s časom varčevanja, dejansko pa so jih nižali, potem so jih zalotili pri tem, in še zdaj se vlačijo ven z nespodobnimi ponudbami, ki niti slučajno ne dosegajo obljubljenih obresti.
V glavnem, previdno.

Zeberdee ::

Čisto tako - pri PB ali Post (Borovlje) je razlika v vezavi 42%.

MadMicka ::

bsslo, samo zaradi jasnosti: obrestna mera 4,6% je letna, tako da ti dobiš za 91 dni sorazmerno manj oz. približno 4 krat manj. Glede na zadnjo letno inflacijo se ti je tudi tu glavnica realno znižala.

Mr_Globus ::

delno offtopic (ker so bli skladi že omenjeni =) Mam par tisoč evrov in se že dobro leto spravljam na sklade pa ne najdem dobene pametne info oz. ne znam iskat. Na kaj morem gledat?

pablic ::

Za tvoje varčevanje NLB, modro varčevanje ali vplačevanje skladov (izberi enega, odvisno koliko si pripravljen tvegat)

R-S-LoVe ::

Mr_Globus:
delno offtopic (ker so bli skladi že omenjeni =) Mam par tisoč evrov in se že dobro leto spravljam na sklade pa ne najdem dobene pametne info oz. ne znam iskat. Na kaj morem gledat?


Pri teh zadevah (mislim sklade) je veliko stvari "skritih". Najhitreje zveš veliko stvari, če malo vprašaš tiste k nudjo takšne stvari glede stroškov. Vsak ti bo povedu za kakšnega dodatnega, pač vse sešteješ :| in se sproti informiraš.

Za več informacij mi piši na ZS.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-S-LoVe ()

dronyx ::

Kar se tiče skladov sem jaz pred več kot dvema letoma malo za eksperiment vložil neko (zame) ne ravno zanemarljivo vsoto v sklad, ki je bil ravno odprt na novo in vlaga na Kitajskem, Rusiji, Indiji, Južni Ameriki in na podobnih "hitro rastočih trgih".

Če primerjam vrednost točke sklada danes z začetno lahko rečem, da bi bistveno več zaslužil, če bi enostavno denar vezal na banki. Pa tu še nisem upošteval stroškov upravljanja, plus ne vem kakšna je izstopna provizija. Verjetno spet kakšen %.

Če gledate reklame po časopisih in TV boste opazili, da se je skladov lotila panika. Oni pač živijo od % in če denar odteka je tako, kot če krvaviš. Postajaš čedalje bolj slaboten in v nekem trenutku omagaš. Na to še čakam pri nas, kdaj bo prvi sklad zaprl svoja vrata zaradi bankrota, ker ne bo več pokril niti stroškov poslovanja.

Kar pa je mene pri skladu še najbolj zmotilo je pa to, da če greš gledati rast borz, na katerih je sklad vlagal denar in primerjaš, kako se je gibala vrednost točke, nekako ta ne odraža rasti borznih indeksov. To si lahko razlagam samo tako, da nimajo pojma o investicijah in vlagajo slabše od povprečja, ali pa gre za nek drug trik in prikažejo namerno nižjo vrednost točke.

Skratka, moj eksperiment s skladi je končan in če bom še kdaj investiral, grem direktno sam na borzo. Tako vsaj vem kaj počnem. ;)

Blog: Dr. Onyx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jugi ::

Jaz varčujem v plemenitih kovinah. Samo lansko leto je šlo naprimer zlato 40% gor pa še obdavčen ni Če koga zanima kaj okoli tega je tukaj moj kontakt : robert.jugi@gmail.com

BALAST ::

Propaganda da te kap! Napiši raje podrobnosti, kar tu na forum.

Zakaj bi te kdo moral kontaktirat?

kmetek ::

da še kak % zasluži? 8-)

fosil ::

Zakaj pa rab dodaten zaslužek če že tako bajno služi? ;)
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148045 (11103) kombinezon
»

Sef (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013364 (11554) Smrekar1
»

Mesečno varčevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629804 (25010) jype
»

Največje obresti na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799468 (5779) Okapi
»

Varcevanje financ

Oddelek: Problemi človeštva
383072 (2131) GregiB

Več podobnih tem