» »

windows 2000 in clipper

windows 2000 in clipper

primozb2005 ::

Uporabljam operacijski sistem windows 2000 in zaganjam starejse programe, ki se izvajajo v dos okolju.
Program mi izpise slednje:

Dos-variable "CLIPPER" undefiniert

Nisem strokovnjak na racunalniskem podrocju, zato bi vas prosil za pomoč.


Hvala Primoz

pirat ::

potrebno bo nekoliko modificirat autoexec in config datoteki, potem bodo pa tudi W2000 znali čisto lepo delati z DOS programi...

mislim, da v config.sys boš moral vpisat ukaz:

SET CLIPPER=F40

dodaš pa lahko še

FILES=40

primozb2005 ::

A bi lahko bolj natancno opisal proceduro, saj si ne morem privosciti napake na sluzbenem racunalniku, bi me sef >:D . Kaj moram vpisati v autoexec in kaj v config.

Duhec ::

Za inicializacijo MS-DOS okolja pod Win2000 uporabi (namesto Config.sys in autoexec.bat datotek)CONFIG.NT in AUTOEXEC.NT datoteki.
V AUTOEXEC.NT datoteko dodaš vrstico:
SET CLIPPER=F40
V CONFIG.NT datoteko pa dodaš:
FILES=40

Obe datoteki se nahajata na %SystemRoot%\System32 direktoriju. Če imaš W2K na C disku potem je to navadno C:\WINNT\System32 mapa. Editiraj ju z Notepadom (ne z Wordom ali Wordpadom).
Po restartu, test clipper/dos aplikacije.
Spremenljivko lahko dodaš tudi v System Properties / zavihek Advanced/ pod Environment Variables/ System Variables / New .../ pod Variable vpišeš CLIPPER pod Variable Value pa F40
V DOS promptu preveriš z ukazom SET in izpisati bi se morala spremenljivka CLIPPER=F40
MOgoče ti uspe.

pirat ::

Evo, je praktično že Duhec vse napisal...
obe datoteki autoexec.nt in config.nt lahko urejaš v Notepadu..

sam imam v config.nt datoteki vpisane vrstice:
DOS=HIGH, UMB
device=%SystemRoot%\system32\himem.sys
files=40

v autoexec.nt datoteki pa imam vrstico:
SET CLIPPER=F90


Dos aplikacije delujejo brez problemov.

lp

primozb2005 ::

:)) :)) :)) YESSS DELA.......
samo opazil sem da se mi je hitrost delovanja operacijskega sistema zmanjsala. A je to normalno ali ne ?

Stvar je pricela delat, ko sem sel v system pod advanced in tako naprej kot je napisal
DUHEC zgoraj.

LP

Self-Defence ::

Ja to se je tudi pri nas na firmi dogajalo s clipperjevimi programi(ob prehodu na NT sisteme) in so naši programerji nekje zbrskali nek patch, ki spremeni executable file in potem deluje spet normalno. Se pa na žalost ne spomnim več kako se je zadevi reklo.
Mogoče ti bo kaj pomagalo tole.

LP

primozb2005 ::

Sam program mi sedaj dobro dela, samo sem opazil da ko zelim komunicirati preko serijskega porta, komunikacija ne dela. Sedaj ne vem, kaj bi bilo lahko narobe........:(

Self-Defence ::

Tudi s tem smo imeli probleme, ker seriski displaji za kupca niso več delovali.
Rešili smo pa tako, da namesto da se zažene exe smo utvarili eno batch datoteko, kjer se je natavilo mislim da "mode lpt2=com1" in nato še path do programa. V programu pa nastavili da namesto serijske povezave uporablja LPT2. In zadeva deluje BP.
Hope it helps.

LP

BigWhale ::

Daj files na 80...

Da ti ne bo sredi delovanja program crknil ;)

primozb2005 ::

slisi se zakomplicirano, bom še poskušal najti kaj sam.
Drugače pa bom moral uporabiti računalnik posebej za to aplikacijo in nanj naloziti dos in izvajati na njem ta program.

Če je še kdo imel podoben problem s komunikacijo naj na kratko razloži kako jo je odpravil, saj se mi je dos program v windows okolju nekoliko zakompliciral.

LP

Self-Defence ::

Ubistvu sploh ni zakomplicirano, drugače pa smo tudi mi iskali kakšno drugo pot, da bi zadeva delovala in smo našli 0.
Tako da res poskusi v programu nastavit namesto COM1 ali COM2 na LPT2, če sploh gre. In nato še nastavit v cmd MODE LPT2=COM1 oz. MODE LPT2=COM2.
Stvar bi morala zelo lepo delati, če deluje napišeš vse to skupaj v eno batch datoteko(da ti ni treba vsakokrat na roke) in si na konju.

LP

Jakka ::

Mogoče si lahko pomagaš z emulatorjem dosa za windows, dosbox.

primozb2005 ::

Na zalost program dopusca izbiro samo med com1 in com2. Sedaj sem ugotovil, da krmilnik ni prikljucen direktno na serijski port od racunalnika, ampak se prikljuci na kartico, ki ima pravtako na serijski izhod. V Systemu sem pogledal in in nasel oznako NetMos PCI serial port. Kartica dela brez problemov (s tem mislim na status) v windows okolju.
Sedaj me zanima, ce so ti problemi lazje resljivi, oziroma ali ima dos tudi probleme zapisovanja preko kartice ali to velja samo za serijski port.

LP

primozb2005 ::

TTTTTTTTTTTTTTTTOOOOOOOO :)) :)) :)) :)) komunikacija dela..........:)) :))


UUUkako je noro ko vidis da je status ON LINE in ne OFF line:D :D

Hvala vsem za pomoc

LP Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem - DOS program javi "open error *.dbf"!?!??!

Oddelek: Programska oprema
6949 (886) BigWhale
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221464 (1177) ToniT
»

Problem s starim dos programom v XPjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
51222 (1110) ToniT
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121740 (1522) alien-w
»

Win2000 in kodna tabela 437(Yutipke)

Oddelek: Pomoč in nasveti
52304 (2206) borutzi

Več podobnih tem