» »

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije

«
1
2 3

Gregor P ::

Upam, da nisem preveč zgrešil foruma ker nisem tu našel nobenega namenjenega posebej gospodnijskim aparatom:8)

Kateri sesalec kupiti?

Sem alergičen na prah, astmatik itn. in sem se odločil, da je že čas, da si priskrbim en dober sesalec z vodno filtracijo oz. sesalec z najvišjo stopnjo filtracije. V nasprotnem primeru namreč, če uporabljam navadni sesalec z ne vem kakšnim filtrom, takoj postanem nahoden in začnem kihati itd., če pa ima sesalce povrhu tega še slab filter oz. spušča preveč prašnih delcev nazaj v zrak, imam pa poleg vsega naštetega še težave z dihanjem.

Ogledal sem si ponudbo v nekaterih naših trgovinah v Ljubljani (Merkur, BOF itd.) in sem vidno razočaran ugotovil, da je ponudba zelo majhna.:'( Če sem čisto iskren sem zaenkrat samo v Merkurju našel produkte slovenskega podjetja Batagel.

Na spletu sem našel še sesalnike Delfin, ki jih ponija podjetje AMS. Videl sem tudi reklamo na TV in sicer v Top-Shopu za neke H2O sesalnike, vendar me ponudba že samo zaradi tega ne zanima, ker jih ponuja Top-Shop. Nad ponudbami "na dom" pa tudi nikoli nisem bil preveč navdušen.:\

Sedaj pa me zanima, kakšne sesalnike z najvišjo stopnjo filtracije uporabljate vi doma oz. katerega mi svetujete?

Sam bi se trenutno ob tej "pestri ponudbi" odločil za batagelov sesalec iz družine Igea npr. Igea Practic.

Najlepša hvala za vaše odgovore in nasvete! :))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

Poglej malo Hooverje. Najboljši sesalci.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tratto ::

Oglej si sesalnik Hyla. To je 100% slovenski proizvod, prodajan po celem svetu (kar oglej si linke na njihovi spletni strani). Žal pa pri nas ni pretirano poznan, ker je politika podjetja ta, da je denar v izvozu - govorim o 10.000 in več izvoženih sesalcev na leto. Se ne splača vlagati truda v tekmo z Batagelom in njegovimi Italijanskimi plastik-fantastik proizvodi.
Zadeva je ROBUSTNA:

- Sesalna cev na primer ima jekleno ojačitev, da lahko preko nje zapelješ z avtomobilom - ostali imajo plastično cev, ki se zelo hitro pretrga;
- Nima vgrajenih dodatnih filtrov, ker jih ne potrebuje (rotacijski separator naredi svoje);
- Ker nima filtrov (ki se pri sesanju finega prahu zanašijo v nekaj minutah), mu sesalna moč ne pade;
- Ker nima dodatne navlake (beri: filtri), posodo očistiš en-dva-tri;
- Sam sem ga uporabljal pri gradnji stanovanja in večkrat se je zgodilo, da je posesal toliko gradbenega prahu, da je bila v posodi samo še malta (se ne šalim), pa je še vedno vlekel, kot norec.
- Seveda ponuja vse ostalo: globinsko krtačo, cel kup dodatnih šob (za sesanje sten, ozka šoba, šoba iz konjske žime ...), šobe za pranje gladkih in tekstilnih talnih oblog, ...

Prečekiraj.

Gregor P ::

Najlepša hvala za nasvet in povezavo tomzi:))

P.S.: off topic; so se pa "sfleširali" na njihovi spletni strani:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tratto ::

Ja, očitno bi morali oblikovalca trikrat okoli ušes + brca v rit.;(

Povej, kako si se odločil in zakaj.

Gregor P ::

Na hitro sem si ogledal Hooverjeve sesalnike mtosev. IMHO so to odlični sesalniki za navadne uporabnike, medtem ko pa je za nas alergike itd. to povsem drugačna zgodba.

Razen morda njihovi sesalniki s ...

Allergen filtration:
Hoover WindTunnel vacuums have an allergen filtration system that captures 100 percent of dust mites and 99.98 percent of ragweed and common grass pollen.


... čeprav sem imel možnost uporabiti že veliko navadnih sesalnikov z raznovrstnimi filtri (razen vodnimi - torej ko se prah veže na vodo itn.) in prav vsi so uspeli razdražiti mojo alergijo. Tako da so ti z vodno filtracijo nekako moje zadnje upanje8-O :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gregor P ::

Povej, kako si se odločil in zakaj


Bom0:) Zaenkrat moja odločitev temeljni na kvaliteti produkta (stopnja filtracije), primerjave tehničnih podatkov, nasvetih uporabnikov podobnih aparatov, nato pa sledijo enostavnost nakupa, servisiranja, garancija, cena itn.

Mimogrede sem opazil še eno pomankljivost na Hylovih spletnih straneh: nikjer niso navedeni tehnični podatki (vsaj osnovni) sesalcev (vsaj ne na slovenski, nemški, ali ameriški strani); tako da jih bom osebno kontaktiral za več informacij:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tratto ::

Predlagam ti, da se oglasiš v njihovi tovarniški trgovini. Samo tako boš dobil prepričljive podatke za odločitev. Sicer pa njihov način prodaje je takšen, kot pri Batagelu - naročiš predstavitev na domu. Pripravi vprašanja - če je možno malo provokativna.

Matej_K ::

In kok so kej cene teh sesalcev..??
... .. .

fahrenGONE ::

Ne bom pametoval, ampak en Batagel model ime menda isti nacin filtracije - brez filtra, samo posoda z vodo. Tudi mene zanima cena, lahko bi dali na stran kaj vec informacij, ne samo tiste nasmejane osebke. :)

Gregor P ::

In kok so kej cene teh sesalcev..??


Običajno nad SIT 100.000,- Ko izvem cene za omenjene sesalnike jih bom objavil;)

Sicer pa sem med iskanjem naletel tudi na Electroluxa Oxy 3 na res zastareli spletni strani Interventa. Tu ga imate na Electroluxovi strani. Ta ima očitno pralni filter HEPA H13, tako da ne vem:\ Cena: okrog SIT 100.000,- pri Merkurju
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

perci ::

mtosev: Ne seri s hooverji. Ga mam doma. Zelo nezadovoljen. Ropota ko sam hudič (ko da bi prašiča klal), vleče pa tut ne nevemkako dobro.

Gregor P ::

plastik-fantastik proizvodi VS Zadeva je ROBUSTNA


Je pa to res tudi važen podatek tomzi, ker so se nekatere gospe oz. mame pritoževale pribl. leto dni nazaj, da so jim igeini sesalniki (modeli iz leta 2001/02 ipd.) po parih letih uporabe (ca 3) začeli razpadati. Ne vem sicer, če to velja tudi za novejše modele?!?

naročiš predstavitev na domu


Ne vem, če je v meni dovolj strokovnjaka, da bom vedel, ali mi prodaja kvalitetno robo, ali gre zgolj za dober blef (in mi poleg tega proda še ene 5 produktov, ki jih sploh ne potrebujem:D , poleg tega pa me vključi še v neko prodajno piramido):\

Ne razumem, zakaj je na trgu teh sesalcov tako majhna konkurenca in zakaj jih ne prodajajo v normalnih tehnično-gospodinjskih trgovinah (izjeme izvzete)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TRIROG ::

jst ne vem za vas .,.. ampak pr nas mamo kirbya ... pa morm rect ... glede na to da sm tut sam astmatik ... al pa sm biu ... da je majka ...

Vlece kt norc pa vse ... kar se pa filtracije tice ... je pa vse kar vem to da ma dvojno vreco v vreci v je dodatno polna filtrov ...

ah ne vem ... baje so dragi ...

tratto ::

Kar se tiče slabe ponudbe na trgu: vsaj za Hylo [beri: hila] in za Batagelove proizvode vem, da se jih prodaja preko samostojne prodajne mreže (svoje najboljše - najdražje modele Batagel prodaja samo preko zastopnikov).
Cene so so precej zasoljene, ker mora za en prodan sesalec prodajalec pokasirati cca. 25 % - ker potrebuje tak sesalec precej dolgo in detajlno predstavitev - kar nekaj truda je potrebno vložiti , pa še ni nujno, da ga bo prodal.
V Hylini trgovini ti bodo naredili kar dobro predstavitev.

Keyser Soze ::

Dyson Animal PRO8, suho sesanje a izredno učinkovito. Primerno za alergike.

Gregor P ::

pr nas mamo kirbya


ta sesalec ima očitni filter HEPA H-10

Dyson Animal PRO8


to je verjetno tale za ca. SIT 120.000,-, tudi s HEPA filtrom

Še povezave z obrazložitvijo HEPA filtra:

Hepa (Wikipedia)
HEPA Filter (USA GOV)
Hepa vacuums (Chicora)

Seznam hepa sesalnikov z neke ameriške trgovine za alergike.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Je pa res, da kljub moji nejeveri do sesalcev s suhim sesanjem in filtri, še nikoli nisem kupil enega dobrega s hepa filtrom, ki bi stal najmanj SIT 100.000,-:8)

Tako da sem sedaj res v precepu, ali naj kupim dober sesalnik s Hepa filtrom, ali na vodno filtracijo?!?:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pablic ::

Če imaš probleme s pršicami je najboljši centralno sesalni sistem (CSS). Navadni (filter. vodni) sesalci imajo kljub skoraj 100% filtriranju izpuh na strani ki dvigne prah ki je na tlah in ti filtracija ne pomaga. Pri CSS je nerodno le to da je potrebno imeti napeljane cevi od sesalca, ki je ponavadi nekje v pritličju v vsako nadstropje. Dolžine gibljivega priključka so tudi 10 m tako da z eno vtičnico na nadstropje dosežeš vse sobe.
LP

schejk ::

mocno ti priporočam vorwerka. pri nas uporabljamo ze ene 10 let. moj brat hud astmatik, alergičen na prah,...

res dober sesalec. nikoli nismo imeli problemov z njem!

LINK

tratto ::

Če imaš probleme s pršicami je najboljši centralno sesalni sistem (CSS). Navadni (filter. vodni) sesalci imajo kljub skoraj 100% filtriranju izpuh na strani ki dvigne prah ki je na tlah in ti filtracija ne pomaga.


No vidiš, tule imam pa jaz precej velik demanti. Vsak prodajalec CSS-ja "pozabi" povedati en bistven detajl. Točno enaka količina zraka, ki jo posesaš iz prostora, mora v ta isti prostor priti od nekod (podtalak se izenači). Če se tako izogneš prahu, ki ga 'pozabi' vodni ali katerikoli drug sesalec, ti bodo alergeni - morda še bolj nadležni - prišli skozi okenske in druge špranje stanovanja/hiše.

Gregor P: kar se tiče HEPA filtrov, je težava ta, da bolj kot je fin (npr. več kot EU11 - oz. G11 po DIN ), hitreje ga zabašejo večji delci, ki so očem še vedno komaj zaznavni. Ko pa je filter enkrat zamašen, pade sesalcu sesalna moč na minimum.

AngelOfDeath ::

kirby ma eno slabost -ceno

mislim da so cene okoli 400k se motim ?


Pri vodnih je predvsem problem ker ga moraš po vsaki uporabi spucat

Gregor P ::

kar se tiče HEPA filtrov, je težava ta, da bolj kot je fin, hitreje ga zabašejo večji delci, ki so očem še vedno komaj zaznavni. Ko pa je filter enkrat zamašen, pade sesalcu sesalna moč na minimum.

... dober argument:)

Pri vodnih je predvsem problem ker ga moraš po vsaki uporabi spucat

... po drugi stani je pa dobro to, da prah, umazanijo skupaj z vodo vred zliješ stran; ker lahko si predstavljaš, da moram v nasprotnem primeru pri odstranjevanju prahu iz sesalca uporabljati plinsko masko, če hočem preživeti ta manever>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

mocno ti priporočam vorwerka


hvala za povezavo schejk:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tratto ::

Slaba lastnost vodnih sesalnikov je pač njegovo vsakokratno čiščenje + njihova masa. Računati moraš na dodatnih cca. 5 kg oz. kolikor je notri pač vode. To pa lahko za kakšno 150 cm visoko & 45 kg težko gospodinjo predstavlja hudo omejitev.

v nasprotnem primeru pri odstranjevanju prahu iz sesalca uporabljati plinsko masko


... ta manever je neprijeten tudi za ljudi brez dihalnih težav. Prav gotovo vsak prepozna vonj ob menjavi filtrskih vrečk, ki je res neprijeten.


HEPA filtri imajo to slabost, da se jih da do neke mere očistiti. Toda nobeno čiščenje (izpihavanje s komprimiranim zrakom - kar zate odpade ali pranjene) ne more več vzpostaviti prejšnjega stanja. Tako se hitro zamaši 20, 30 ali več % mikopor v filtru in kmalu sledi nakup novega filtra, ki je ... uganil si ... svinjsko drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

Gregor P ::

Kakšna je pravzaprav stopnja prestrezanja delcev?

To je pa tudi podatek, ki ga firme očitno nerade pišejo;((

Zaenkrat vem le, da naj bi sesalec Igea (vodna filtracija) prestregel delce do velikosti 0,45 mikrometra (piše na njihovi spletni strani).

Hepa filtri pa naj bi teoretično prestregli najmanj 99.97% oz. do 0.3 mikrometra velike delce.

Sedaj pa se postavlja vprašanje, kaj pravzaprav pove ta podatek meni oz. kje je tista meja, ki je za mene alergika relevantna, ker roko na srce, če bi hotel pretiravati bi se dalo dobiti tudi industrijske sesalce s ULPA filtri, ki zmorejo odstraniti 99.9995% oz. do 0,12 mikrometra velike delce (seveda za nekaj milijonov tolarjev):\ :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

In pa še cene. Zaenkrat sta mi znani samo za batagelova sesalca (ki obljubljata najvišjo stopnjo filtracije med njihovimi modeli) in sicer:

Model Igea (očitno njihov prvi, starejši model) stane SIT 127.990,- (ga prodajajo npr. v Merkurju)

Model Igea Practic (torej njihov novejši, mlajši in manjši model) stane SIT 160.000,- (ga lahko kupiš samo pri njih)


P.S.: gospa na telefonu mi je sicer še dejala, da imaš 5 % popusta, če plačaš z gotovino; lahko ga kupiš tudi na 15 obrokov; so pa potem še neke akcije (kaj niso vedno:\ ) tako npr. ponujajo Igea Practica za SIT 143.910,- itn.

Tako sedaj pa čakam, da mi sporoči ceno še Hyla;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cekr ::

Cena Hyle je čez 160.000 sit. To je eden od različnih paketov.

Problem vseh teh sesalnikov je, da so pravi ropotalniki. Hyla ni izjema.

Vsak prodajalec naj pove, kakšna je moč sesanja, ne pa da podajajo moči motorjev.
Hyla ima relativno šibak motor. Dobro se pa obnese samo v kombinaciji s krtačo.

Na splošno so pa vsi vodni sesalci zelo šibki pri sesanju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gregor P ::

kakšna je moč sesanja

Pa res, kakšna pa bi morala pravzaprav biti moč sesanja?!? Sesalna moč (kPa) enega izmed zgoraj omenjenenih sesalcev z vodno filtracijo naj bi npr. bila 22 kPa.

Na splošno so pa vsi vodni sesalci zelo šibki pri sesanju.

Če to res drži, je to en velik minus za tovrstne sesalce:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cekr ::

Sesalna moč je kar v Wattih.

Nekateri filter sesalci(cena nad 35.000 sit) imajo moči tudi do 450W, kar je že zelo veliko.
Tega pri vodnih ne bodo nikoli dosegli. Vsaj z obstoječimi močmi motorjev ne.

Pri izboru moraš pretehtati, kaj ti je bolj pomembno.
Se pa danes dobijo tudi takšni filtri(ogljeni...), ki niso prav nič slabši od vode.
Če ti je pa pomembno sesanje vode si pa zraven omisliš še en no-name vodni sesalec iz
Buhausa za 10.000 sit.

Imam vso to kramo z vodnimi(Hyla,...) in filter sesalci doma in točno vidim, kaj je boljše.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BladE_ ::

mi smo hotl kupt kirbiya in je k nam prsu en k to pac predstavla in ce tko pogledas je mejhn dobis en kup nastavkov nevem kasnga sranja se za use zivo ampak ko pogledas ceno......300-500k sit al pa se vec se pa mal uprasas ?? :D
Akcija - Reakcija

Gregor P ::

Najprej najlepša hvala za vse vaše odgovore, nasvete, komentarje:)) Moram reči, da sem z vašo pomočjo sedaj dosti bolje razgledan glede teh sesalnikov:\ :D

Naj vse skupaj nekako strnem v pomembne točke na katere moram paziti pri nakupu sesalca z visoko stopnjo filtracije:

1-5 tehnični podatki nasplošno

1. kakšen filter uporablja sesalec
2. kakšnja je stopnja filtracije (merimo v mikrometrih; očitno je zadeva dobra, če prestreže delce do velikosti 0,03 mikrometra)
3. moč motorja (W); po mojem mor abiti vsaj 1000 W
4. sesalna moč (tudi v W, čeprav npr. Batagel meri to v kPa?!?); večja je bolje je; recimo, da je 300 W dobro
5. pretok zraka (odvisno od firme, eni merijo v L/s, drugi kubični m/minuto)
6. drugi tehnični podatki (moč črpalke, električna regulacija moči itn.)
7. cena
8. enostavnost nakupa (popusti, obroki, kje?), servisiranje, garancija
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Tukaj so npr. podatki zgoraj omenjenega sesalca Hyla (vse podatke sem pridobil preko njihove tel. operaterke):

1. glavni filter = voda; domnevam pa, da sesalec poleg vodne filtracije uporablja tudi HEPA mikrofilter (ali kaj podobnega) pri izstopu zraka za netopne delce (glej spodaj stopnjo filtracije), saj sama vodna filtracija IMHO ne more doseči tako dober rezultat;
2. stopnja filtracije 0,03 mikrometra;
3. moč motorja je 850 W
4. sesalna moč je 160 – 200 W
5. pretok zraka je 3,5 kubičnega m/minuta
6. /
7. SIT 130.000,- (osnovni model) pa tja do SIT 300.000,- z vsemi dodatki (s 50 W globinsko krtačo stane npr. 150.000,- itn.)
8. na gotovino 6 % popusta, možno obročno odplačevanje (max 12 obrokov), naročiš pri njih, prikaz delovanja v podjetju, ali doma, dostava na dom
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kaufmann ::

Še moja izkušnja glede moči: Delfin ima mnogo večjo sesalno moč kot Igea, samo pomoje Igea bolje filtrira, ker pri Delfinu ni tistega vrtinčenja vode.
ni podatka

hokuto ::

pred dnevi sem iskal specifikacije ulpa filtrov in sem slucajno naletel na tale site, ki bi znal prit kar prav, ce isces kvaliteten sesalec.
doke!

Gregor P ::

Hvala za povezavo hokuto:) Mimogrede sem na tej tvoji strani našel še eno zanimivo povezavo in sicer Facts About Vacs
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fosil ::

Mi imamo doma Igeo, in lahko samo rečem da se tega sesalca izogibaj. Saj je vodni sesalc z vsemi prednostmi in slabostmi, ampak kvaliteta izdelave je pa obupna. Tako se recimo snema turbo krtača med sesanjem, cev se tako zvija da se zamaši, gumb za jakost je tako naštiman da ga med sesanjem rukneš in se spremeni moč in še druge malenkosti, tako da po moje tisti ki je ta sesalc naredu, ni nikoli sam sesal z njim. Smo imel prej Vorverka oziroma ga še imamo in je to čist drug svet kar se tiče kvalitete izdelave in premišljenosti pri uporabi. Tako da Igeje bi se jaz izogibal, ne vem pa ali so drugi kaj boljši. Ti pa vsekakor priporočam vodni sesalc, ker se med sesanjem resnično občuti razlika v zraku.
In pa na tvoj seznam dodaj še enostavnost čiščenja, ker to je glavna hiba vodnih sesalcev, saj ga moraš vedno po sesanju očistiti in to začne kmalu zelo najedat, še posebej če tudi to ni ravno dobro zamišljeno pri sami konstrukciji sesalca.
Tako je!

Gregor P ::

Ti pa vsekakor priporočam vodni sesalc, ker se med sesanjem resnično občuti razlika v zraku.

Hvala za tvoj nasvet fosil:) Hudič je s temi vodnimi sesalci pri nas, praktično skoraj ni nobene izbire:'( (očitno držijo ta podjetja monopol nad patenti). Jaz sem npr. povsem razočaran nad tehničnimi podatki Hyle (glej zgoraj); seveda so to zgolj teoretični podatki, ampak kljub temu.

Očitno se skoraj ne moreš opeči, če kupuješ drage klasične sesalce (suho sesanje) s Hepa filtri npr. zgoraj omenjenga Electroluxa oxy3, ali pa sesalce kot so omenjeni Vorwerk ipd. 8-)

Torej rajši bi imel sesalec z vodno filtracijo, saj verjamem, da je že sama navadna voda odličen filter (seveda sam nimam znanstvenih dokazov za to trditev:\ ); sploh pa naj bi imeli ti sesalci itak pri izhodu zraka ponavadi še Hepa filter. Ampak ta njihova kvaliteta (vsaj na našem trgu) je pa res vprašljiva.:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pablic ::

Za Tomzija
Seveda je potrebno da količina zraka, ki jo posesaš tudi pride v prostro, ponavadi skozi špranje v konih in vratih. Naj pa povem da če imaš eno odprto/priprto okno v stanovanju je stvar rešena. Pršice za rast potrebujejo dvoje, vlago-vodo in hrano. Največ hrane je v poselji, kjer je odmrl ačloveška koža, zato je tudi največ pršic v postelji ali njeni bližini, ne pa v okenskih špranjah
LP

tratto ::

pablic - verjemi, da ne potrebuješ priprtega okna, da bi se tlak izenačil. "Nature will find a way" - v vsakem stanovanju je zadosti špranj za to.

Pod "alergeni" v mojem postu nikakor nisem mislil na pršice oz. njihove izločke, ampak na cvetni in ostali prah, ki je za astmatike, kot je Gregor P še bolj problematičen. Torej, CSS ti posesa iz "čistega" okolja tisto, česar si ne bi želel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

Pija ::

Absolutno priporočam Electroluxa oxy3 6352

Ga imam doma
Zelo praktičen če imate veliko stopnic, nastavitev sesanja so tri min auto max, pri min zelo tih in dovolj močan za sesanje vseh gladkih površin, turbo krtača odlična zadeva (enako kot Vorwerk in Spidi - zelo slaba izbira) samo da še imaš cev, ki pa je nujna zadeva pri rednem sesanju saj se ponavadi v kakem kotu nahaja kakšen mali pajek>:D.
Nastavitve hitrosti so na ročaju, tako da se ti ni treba sklanjat ob spremembi režima delovanja in prižiganu/ugašanju sesalnika.

Vglavnem, mislim da poleg Dysona edini sesalnik z globinskim sesanjem klasične konstrukcije!

Zelo priporočam!


p.s. še vedno pa boš moral sam sesat, ali pa si omisli robota Trilobite

Pa lep pozdrav
Primož

mtosev ::

Tu je en robot kak čisti. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Popravek: tu so nekateri popravljeni oz. dodani podatki za zgoraj omenjeni sesalec Hyla (tokrat iz njihove reklamne brošure, ki je mimogrede zelo lepo oblikovana:D ), saj so mi po tel. posredovali napačne podatke:\

1. glede dodatnega Hepa filtra pri izstopu zraka, so moje domneve očitno brezpredmetne, saj ima naprava 1 filter in sicer rotacijski separator NST (hitrost vrtenja separatorja je 25.000 vrt./min)
5. pretok zraka ni 3,5 kubičnega m/minuta, ampak je 2,5 kubičnega m/minuta
6. teža brez vode in priključkov je 5,5 kg, z vodo 9,5 kg, posoda za vodo 4 l, priključni kabel 7,5 m, gibljiva cev 1,8 m, glasnost 78 dB, dimenzije 360x360x460 mm itd.
7. cena pa se giblje od SIT 139.200,- (osnovni model), pa do SIT 348.000,- (z vso dodatno opremo, 150 W električna krtača itn.), omenjeni obroki (12) so brez obresti, pozabil pa sem omeniti še popust za člane društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije, ki imajo še dodatni 5 % popust

Toliko o Hyli, kasneje pa bom navedel še vse podatke, ki so mi na voljo za batagelovo Igeo Practic, da bomo imeli vsaj eno primerjavo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fosil ::

Ne vem če se ti ne zanašaš preveč na te tehnične podatke. Jaz sicer nimam pojma o sesalcih, ti pa najbž tud ne, vem pa da v računalništvu na primer tehnični podatki ali pa recimo frekvence procesorjev nič kaj dosti ne povejo o dejanski zmogljivosti računalnika.
Ampak zdej pa veš kako se počutijo razne mame in atati, ko kupujejo pc v interšparu: "U lej tale je 3200, to je ziher boljš koker 3000, pa še cenejš je" :D
Tako je!

Gregor P ::

frekvence procesorjev nič kaj dosti ne povejo o dejanski zmogljivosti računalnika

Res?!? Meni pa pove ogromno8-) Po njej vem, za kakšen procesor pravzaprav gre, kakšno plato mora približno met, kaj vse ti ta plata omogoča itd.:D

Za sesalce imaš pa prav, zato pa sem odprl to temo:) In če pogledaš so mi forumaši povedali že kar nekaj koristnih nasvetov (npr. ne glej moči sesalca, ampak sesalno moč ipd.);)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Odnos s strankami - e-komunikacija

Sicer sem pa rahlo razočaran nad ignoriranjem moje e-pošte podjetij Batagel in Hyla. In sicer sem povpraševal po tehničnih specifikacijah njihovih sesalnikov.

Zanimivo je morda le to, da so mi iz Hyle po pošti poslali domov njihovo reklamno brošuro, čeprav jim nikoli nisem sam posredoval mojega domačega naslova; domnevam da so preverili/opravili poizvedbo mojo/-e telefonsko/-e številko/-e?!?

Sicer pa sta bili po telefonu obe podjetji (zaenkrat) vedno dosegljivi. Batagel tudi med vikendi in prazniki.

Skratka e-komunikacija se jim očitno ne zdi pomembna. Zanimiv pristop:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

noteadmin ::

Zdravo!

Jaz imam enake težave z astmo (alegija na hišni prah, pršice, mačjo dlako itd.) in v večletnih izkušnjah sem težavo rešil na sledeč način:
1. uporabljam globinski sesalec vorwerk za jogi
2. znebil sem se vseh tepihov in imam samo še ploščice in parket


Po pojih izkušnjah je mokri sesalec en deep shit, ker je nepraktičen, za pripravo in čiščenje samega sesalca porabiš več časa kot za sesanje, pa še mokro je vse potem.
V glavnem, s sesalcem samim ne boš rešil težav.


LP

fahrenGONE ::

Kaj pa tisti za 15.000 SIT, Daewoo + HEPA filter brez vrecke. So imeli v BigBang-u oz. se imajo. Je glasen ampak baje ne spusca prahu ven...

goseeker ::

OK, tukaj vsi govorite o cenah sesalcev , ki si jih nekateri žal nikakor ne moremo privoščiti.

Kaj pa bi kdo predlagal človeku, ki je alergičen na pršice (in mogoče še na kaj drugega), in nima toliko pod palcem ? Če je možno, bi bilo dobro prihraniti tudi pri vrečkah (nekateri modeli sesalnikov omogočajo sesanje brez vrečk) in filtrih. ?

Brane2 ::

Jaz uporabljam v delavnici Zepterjev sesalec, ki sem ga malodane "uz put" kupil v paketu, ko sem kupoval posodo.

Stvar ima vodno ffiltracijo in HEPA filter ( in dodaten fileter za zrak, ki hladi motor) in gate trga- vsaj jaz sem zelo zadovoljen. Za delo hoče imeti recimo kak liter vode, moč sesanja je vsaj za moje pojme odlična. Sem zadnjič prvič po nevemkoliko letih šel z njim čistit avto. Pomotoma sem pobral skoraj vse kovance iz namenskega odlagališča, posesal kup kamnov, ki se je v letih nabral pod podlago itd itd.

Z njegovo izhodno stranjo izpihujem tudi prah iz računalnikov, da vse frči okrog. Z zadevo uspem na recimo 3m razdalje odpihnit stenski koledar s stene...

Nisem astmatik a opažam da dela stvar bistveno bolje od vsega, kar smo doslej imeli v bajti.
Ne znam pa tega primerjat z ostalimi stvarmi, ki so trenutno aktualne na trgu.
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095641 (10869) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144030 (63712) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020464 (10585) AnjaNja
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833333 (29204) energetik
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425360 (22798) Majmune

Več podobnih tem